Liga Evrope - sezona 2013/14

Zaključana tema
NiNa
Postovi: 33
Pridružio se: Sub Avg 31, 2013 10:59 pm

Re: Liga Evrope Q4R: Šerif-Vojvodina 2:1

Post od NiNa »

Rivelinjo napisao:
NiNa napisao:Za pocetak prestati sa "pederskom" taktikom - uvek sa 2 zadnja vezna (u 99% slucajeva napadacki totalno sterilna) i samo sa 1 pravim spicem....
Ako ja dobro pamtim, tako nesto se igra jos od Rajevca (1:0)...i dok budemo igrali taj "pederski" fudbal - srece biti nece...i svi treneri su igrali slicno...i Kiza, i Vukicevic, i Vignjevic, i Zagorcic,i ....sad Nikolic
Takav fudbal moze da "prodje" protiv BG blizanaca ili protiv Burse koji "po pravilu" igraju napadacki...ali to je 1% utakmica.....a u onih ostalih 99% se dobijaju i gube titule i pehari....i zato uvek imamo problema sa nekimtamo Donjim Sremom, Smederevom i slicnim nesretnicima, a pogotovo je velik problem kad dobijemo prvi gol (finale Kupa).....
Dajte nekog trenera sa 4-4-2...
...
I dajte (uprava) nekog bilokakvog crnce od 190cm visine.....pored Vuleta i Envera zabice minimum 15 golova po sezoni...
Formacija se pravi spram igrača, protivnika, utakmice. Napadački fudbal lepo zvuči, ali se retko rezultatski isplati. Da daš gol treba spojiti 5 dobrih paseva, a da ga NE primiš, treba da presečeš samo jedan od protivničkih nekoliko kojima grade napad. Tako da je svakako OK s jednim špicem. Jedino je razlika da li imaš vezni red koji može da se brzo transformiše u napad i uradi nešto, ili imaš igrače sa dve leve.

Bez Abua, mi smo za gornju polovinu tabele (pošto blizanci zatvaraju tekme i ne gube "lake" bodove), ali nerealno je očekivati da svaku ekipu pobedimo. Napadačkim fudbalom jedino rizikujemo da umesto jednog, "uzmemo" nula bodova iz kontre.
Meni se čini (takvog sam dojma) da Ti pišeš, kao da je ovo forum FK Donja Moštanica ili forum FK Vojvodina (3. klub u Srbiji)?
br.1 mani me te priče o formaciji naspram ovog ili onoga....to su šuplje priče....Tim (svaki normalan) ima prepoznatljivu IGRU I FORMACIJU koja je u 90% manje-više ista.....
br.2 Napadački fudbal se ne isplati?
opet kao da pričamo o FK Donja Moštanica, kojoj je jedini cilj da opstane u opštinskoj ligi Begaljice, a ne o FKV
OK, čak i da je tako, Ti nama pobroj sve ono što se nama "isplatilo" sa ovakvim ziceraškim fudbalom..... Ja, evo ne mogu da se setim ničega osim nekoliko (uglavom potpuno nevažnih) pobeda nad blizancima i pobede protiv Burse.
br.3 Vojvodininin "zadnji vezni" su uglavnom igrači "sa 2 leve", napadački totalno inferiorni.... tako da.....sam zaključi....koliko je OK igra sa jednim špicem
br.4 Šta tek reći o ovoj poslednjoj rečenici i "rizikovanju"? Čoveče, pobeda vredi 3 boda...a remi samo 1....prevedeno na srpski bolje je pobeda i poraz nego 2 "kontrolisane utakmice" na 0:0
Korisnikov avatar
Rivelinjo
Postovi: 306
Pridružio se: Čet Maj 09, 2013 12:29 pm
Lokacija: Middle Earth
Kontakt:

Re: Liga Evrope Q4R: Šerif-Vojvodina 2:1

Post od Rivelinjo »

NiNa napisao: br.1 mani me te priče o formaciji naspram ovog ili onoga....to su šuplje priče....Tim (svaki normalan) ima prepoznatljivu IGRU I FORMACIJU koja je u 90% manje-više ista.....
Ako je tim dovoljno jak može da gura svoju igru, ako nije dovoljno superiorniji naravno da će se prilagođavati protivniku, imati barem dve, ako ne i tri različite uigrane formacije. U zavisnosti od protivnika i trenutnog rezultata.
NiNa napisao: br.2 Napadački fudbal se ne isplati?
opet kao da pričamo o FK Donja Moštanica, kojoj je jedini cilj da opstane u opštinskoj ligi Begaljice, a ne o FKV
OK, čak i da je tako, Ti nama pobroj sve ono što se nama "isplatilo" sa ovakvim ziceraškim fudbalom..... Ja, evo ne mogu da se setim ničega osim nekoliko (uglavom potpuno nevažnih) pobeda nad blizancima i pobede protiv Burse.
Nismo imali sreće sa zatvorenom igrom, OK, samo to ne znači da bismo bolje prošli sa otvorenom. Prihvatam mogućnost da grešim, to je moje viđenje. "Napadačkom" igrom su šanse 10% za pobedu, 90% za poraz. Odbrambenom, pa ako se da-da, su šanse za nerešeno 80%, a šanse za poraz/pobedu po 10ak procenata. Uradiš najbolje što možeš sa onim što imaš.

Pričaš o Maloj moštanici - pa svi naši prvoligaši su boranija. Klinci kojima još ni brada nije porasla uče fudbal, a nemaju od koga i "iskusni", stariji igrači koji ne mogu da istrče ni jedno poluvreme k'o svet. Imamo napadače koji su kesa - pa neka ih ima i petorica, džaba kad ne znaju.
NiNa napisao:br.4 Šta tek reći o ovoj poslednjoj rečenici i "rizikovanju"? Čoveče, pobeda vredi 3 boda...a remi samo 1....prevedeno na srpski bolje je pobeda i poraz nego 2 "kontrolisane utakmice" na 0:0
Plašim se da bismo napadačkom igrom osvojili manje bodova, nego zatvorenom, pa šta bude. Ja volim Vojvodinu, nemam ni jedan drugi klub, voleo bih da nije tako, da pobeđujemo, da igramo kako treba, ali realnost mi deluje drugačija.
Sve što se uradi brzo, mora se raditi iz početka - polako.
Helm
Postovi: 2101
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 2:22 pm

Re: Liga Evrope - sezona 2013/14

Post od Helm »

Хонвед је кажњен са 50.000 евра и са утакмицом играња пред празним трибинама јер су навијачи мађарског клуба на расној основи вређали играче Војводине, саопштено је из Дисциплинске комисије УЕФА.
Навијачи Хонведа нису могли спортски да поднесу дебакл њиховог тима и пораз 1:3 од Војводине у реванш мечу другог кола квалификација за Лигу Европе.
УЕФА је због сличних инцидената казнила и пољске клубове Лех и Пјаст, али само затварањем једне трибине и пет хиљада евра новчано.
http://www.zurnal.rs/2013/09/06/rasizam ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
Chana
Postovi: 376
Pridružio se: Pet Jul 26, 2013 5:23 pm

Re: Liga Evrope - sezona 2013/14

Post od Chana »

Bili smo blizu, nikad bliže, i velika je, ogromna, šteta što se nismo plasirali - pre svega novčana...
A sa tim novcem - bilo bi i više mira u kući, za razliku od ovoga što nam se sada dešava :!:

Ali, ne vredi plakati, gorke suze liti, kao što nema koristi od teksta ispod, osim puke informacije:

2013./2014. UEFA Europa League
Group stage - 1. kolo
Četvrtak, 19. Septembar 2013. godine

Početak: 19:00 časova
PSV - Ludogorets
Valencia - Swansea
Standard Liège - Esbjerg
Dinamo Zagreb - Chornomorets Odesa
Fiorentina - Paços Ferreira
Zulte Waregem - Wigan
M. Tel-Aviv - APOEL
Maribor - Rubin
St Gallen - Kuban
Pandurii - Dnipro
Salzburg - Elfsborg
Eintracht Frankfurt - Bordeaux

Početak: 21:05 časova

Betis - Lyon
Thun - Rapid Wien
Dynamo Kyiv - Genk
Freiburg - Liberec
Sheriff - Anji
M. Haifa - AZ
Tottenham - Tromsø
Estoril - Sevilla
Apollon - Trabzonspor
PAOK - Shakhter
Lazio - Legia
Guimarães - Rijeka
AJMO CRVEN-BELI !!!
Slika
Zaključana tema