In Memoriam: Novak Roganović

Vaša sećanja na utakmice, bivše igrače, legende...
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

In Memoriam: Novak Roganović

Post by Владика »

Danasnji Dnevnik nam donosi tuznu vest da je preminuo /Novak Roganovic. Ko moze nek sutra ode do Spensa na komemoraciju!
Image
Вјечнаја памјат!
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Рогановићев интервју из 1964. године+
Једну за А репрезентацију, 10 за олим-пијски тим и четири утакмице за Б екипу Југославије.Прву утакмицу сам одиграо против репрезентације Марока у Казабланци. Славили смо високу победу од 5:1. Био је то тим, који је требало да заступа нашу земљу на Олимпијади у Риму. На турнеју по афричким земљама кренула су четири бека: Дурковић, Сом-болац, Јусуфи и ја. Руководство је решило да ме на овој турнеји испроба на месту центар-халфа.
У игру сам ушао са великом нервозом. Иако центархалфа пре тога нисам никада иг-рао, а то ми је био и први наступ у државној репрезентацији, моја игра је добро оцењена. До краја турнеје све боље сам се скалазио на новом месту.
- Најпријатнији тренутак? — Мислим да ту нема двоумљења. Свакако финална утакмица Олимпијских игара у Риму. Тим је наступио у овој формацији: Видинић — Рогановић, Јусуфи - - Жанетић, Дурковић, Перушић— Анковић, Матуш, Галић, Костић, Кнез. Игра-ли смо са Данцима и победили са 3:1. Стварно сам на тој утакмици доживео највећу радост.
Никада нећу заборавити драматичне тренутке после завршетка утакмице. Колико смо само били сви срећни, када се први пут на Олимпијади, наша застава вијорила на победничком јарболу. Из грла око пет стотина Југословена, допирала је са трибина до нас, југословенска химна.
- Када је судија на истој утакмици без-разложно искључио нашег капитена Галића. Водили смо већ у самом почетку са 2:0. После једнот брзог Костићевог продора по десној страни, Галић је спровео лопту у мрежу. На опште запрепашћење, судмја је поништио потпуно регуларан гол. Галић је, као капитен, пришао судији и приговорио му, па га је овај искључио са терена.
Иако смо у тим тренуцима водили са 2:0, сви смо стрепели да не изрубимо добијену у-тамицу и златну олимпијску медаљу. Јер, Данци су, само три дана раније, лако савла-дали Мађаре.
— Скоглунд, Гварантињо, Фењвеши, Ри-вара, Алберт и Тихи. Свако, најдуже ћу се свћати Скоглукда, који ми је задавао највеће тешкоће. Држао сам га у време, када је био проглашен за најбољег фудбалера на Светском првенству у Шведској.
— Првенство је прошло. Заборавимо све што је било. А жаље... Нека се мој некадашњи клуб боље пласира у новом првенству, како више не бисмо морали са зебњом да очекујемо крај. Имао сам прилике да видим подмлађени тим Војводине. У потпуности сам сигуран да су младићи стасали за борбу за сам врх табеле.

Image
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Рогановић о себи-"Рођен сам 14.јануара 1932.године у Сенти у којој сам почео фудбалску каријеру још као средњошколац, а 1950.године мој матични клуб «Сента» постао је првак Војвођанске лиге.После тога сам прихватио позив да пређем у «Војводину» и у њој са-м,током наредних десетак година,одиграо 412 званичних утак-мица(157 првенствених) и постигао 57 голова.
У Нови Сад сам дошао као навални играч и од мене се очекивало да дајем голове.али се касније испоставило да могу успешно да обављам задатке и у одбрани па сам се усталио на месту бека.
Моје добре игре у «Војводини» запазили су и селектори државног тима па су ми плави дрес поверили на десет утакми ца,седам у «А» селекцији и три у «Б» репрезентацији.Дебититовао сам уКазабланци 1.јануара 1960.године када је Југославија победила Мароко,у пријатељском мечу,са 5:1,а од репрезентативног дреса опростио сам се 10.септембра исте године у Риму,када смо у финалном сурету на олимпијском турниру савладали репрезентацију Данске са 3:1 и освојили златну медаљу. Играчку каријеру завршио сам у иностранству.Прво сам играо за бечку «Аустрију» у сезони 1963/1964.године, а потом сам наредну сезону одиграо у дресу «Твентеа»(Еншеде) у Холандији. За Војводину ме везују најпријатније успомене јер сам у њој играо заједно са играчима који су је прославили широм света: Бошковим,Веселиновићем,Рајковим, Ивошем, Крстићима,Миловановим,Верешом....а потом и представницима млађе генерације- Пантелићем,Брзићем,Такачом,Николићем,Секерешом и осталима који су били окосница првог шампионског тима «Војводине» 1965/1966. године.
И када сам престао активно да играм фудбал никада нисам
прекидао везу са мојим клубом.Увек сам био члан управе или комисија кроз које је «Војводина» организовано деловала."
User avatar
Milan
Posts: 4107
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Post by Milan »

412 utakmica!!! Ovakvi podaci me uvek fasciniraju!

Napustio nas je još jedan Vojvodinaš svim srcem. Slava mu!
POŠTO OBRAZ ???!!!
ssnigd
Posts: 3348
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Post by ssnigd »

Milan wrote:412 utakmica!!! Ovakvi podaci me uvek fasciniraju!

Napustio nas je još jedan Vojvodinaš svim srcem. Slava mu!
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Friend
Posts: 664
Joined: Wed Sep 20, 2006 12:18 am

Post by Friend »

Slava mu!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9632
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

FRIEND wrote:Slava mu!
Image
max
Posts: 608
Joined: Tue Mar 22, 2005 12:03 am

Post by max »

ssnigd wrote:
Milan wrote:412 utakmica!!! Ovakvi podaci me uvek fasciniraju!

Napustio nas je još jedan Vojvodinaš svim srcem. Slava mu!
FRIEND wrote: Slava mu!
User avatar
Turija
Posts: 10622
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Voja wrote:
FRIEND wrote:Slava mu!
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
budababa
Posts: 4008
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

Slava mu!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8804
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Nek mu je laka zemlja i pokoj.
User avatar
SezioneFCV
Posts: 131
Joined: Wed Jan 19, 2005 1:57 pm
Location: Slaninarski logor

Post by SezioneFCV »

Slava mu
Jebes Beograd kad to je Bangladesh
Cause
Posts: 458
Joined: Mon Nov 28, 2005 11:27 pm
Location: Kraljevo

Post by Cause »

SezioneFCV wrote:Slava mu
" Dečko je pun zmajova! "
User avatar
Buca
Posts: 753
Joined: Wed Sep 20, 2006 7:50 pm

Post by Buca »

SezioneFCV wrote:Slava mu
Željko Brkić jedan je od nas!!!
mihailov
Posts: 1564
Joined: Thu Apr 05, 2007 10:24 pm
Location: Karadjordje

Post by mihailov »

Radoye wrote:Nek mu je laka zemlja i pokoj.
Napred Voso!
Post Reply