Goran Šaula - legenda kluba!

Vaša sećanja na utakmice, bivše igrače, legende...
Odgovori

Da li je Goran Saula legenda FK Vojvodina?

Glasanje se završava Sre Mar 30, 2005 6:51 pm

1.DA
15
94%
2.NE
1
6%
 
Ukupno glasova: 16

Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Goran Šaula - legenda kluba!

Post od Voja »

Evo nam nove obaveze.
Smatram da imamo puno pravo da polemisemo ko od bivsih igraca zasluzuje status legende kluba.Mesecno cemo polemisati o 2 igraca ili mozda i jednom ako bude zainteresovanih.Pa da pocnemo:

Prva tema neka nam bude Goran Saula,za i protiv uz kratko obrazlozenje:
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Post od Radoye »

Mozhda je josh malo rano da ga se proglasi za legendu, ali nesumnjivo jednog dana ce se o njemu govoriti kao o legendi. Jedan od najboljih odbrambenih igracha svoje generacije koji se nije naigrao za reprezentaciju samo zato shto nije bio chlan jednog od ona dva kluba (znate koja, da ne poganim tastaturu kucajuci im imena).
Brane
Postovi: 517
Pridružio se: Sre Jan 26, 2005 5:18 am
Lokacija: Otava, Kanada

Post od Brane »

Goran je bio toliko dobar igrac da je prosto neverovatno kako nije napravio nesto vise u svojoj karijeri.
Neigranje u reprezentaciji je sigurno glavni krivac. Secam se da je bio pozvan u repku na nekom smesnom turniru u Japanu i da je tada igrao uz levu aut liniju sto u Vosi u zivotu nije igrao. Mislim da je tada neko u klubu MORAO da ga progura u reprezentaciju po bilo kojoj ceni. Svima bi se isplatilo, ali takvog u klubu nije bilo :-( "Sve kilavi Radovani i nejaki Urosi"
Pa onda Kompostela, pa povreda, jao jao...
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Post od Владика »

«Jedan je Šaula Goran»! To je bila omiljena presma sada već legendarnog Malog Istoka početkom devete decenije prošloga veka. Odgovor na nju je uvek bila stidljivo podignuta ruka našeg zamišljenog kapitena.
Sećam se veoma dobro početka našeg Šakija. Njegov matori je decenijama bio redovan na zapadnoj tribini tako da smo svi sa iščekivanjem hteli da vidimo dete koje dolazi iz slaninarske kuće. Na teren je onda istrčao guravi žgoljavko za koga se predviđalo da će uskoro postati komadant naše odbrane. Jeste da je na toj poziciji bio pre njega Goran Kartalija ali kada sam ga video verujte mi da sam pomalo bio skeptik. Ali posle, ali posle.... Teško je rečima opisati igre Šaule i stvarno mi je žao zbog mlađih navijača što pre koje godinu se Šaki pred kraj karijere nije još jednom obreo u našem dresu. Šaula nije bio jak, niti je bio brz i velik ali zato je Šaula fudbal igrao glavom. Svojom neverovatnom fudbalskom intelegencijom uspevao je da nadoknadi te svoje fizičke nedostatke i da postane najbolji odbrambeni igrač S.R. Jugoslavije. Naročito mi je ostala u sećanju utakmica sa zvezdom(kada su postali svetski prvaci a mi ih ponizili sa 3-1) a Šaula je dobio zadatak da čuva fudbalskog genija Dejana Savoićevića. Kako ga je samo uštopao, prosto je bilo milina gledati bes na licu samoproklamovanog Boga iz Crne Gore. Šaki nije bio samo dobar duel igrač njega je krasila i dobra skok ige. On je školski primer igrača koji prepoznaje momenat kad treba da skoči i da uzme loptu. Meni se lično najviše sviđalo kod njega to što je znao da doda loptu i povuče smrtonosnu kontru koju bi po pravilu završavali Raša Samardzić ili Vesko Mihajlović. Jedne sezone Šaki je bio čak i prvi strelac tima.
Sada glavno pitanje da li je Goran Šaula legenda F.K. Vojvodine? Moram reći da iako nije osvojio niti jedan trofej, Šaula je definitvno igrač koji je ostavio najdublji trag u zadnjoj deceniji prošloga veka. Šaki ne samo da je NAŠ čovek već je bio istinski fudbalski virtuoz i zbog toga je de facto fudbalska legenda našeg kluba i naše voljene ravnice.
Drugo je pitanje zašto Šaula nije imao reprezentativnu karijeru. Fudbalske gazde(neki od njih će biti ubijeni na monstruzni način u centru Beograda) iz Beograda nikada nisu imali dovoljno mudrosti a verovatno ni ekonomske računice da daju šansu nekome iz Novog Sada(ili kako vole beogradski novinari da kažu «unutrašnjosti»). Šaula je svoju karijeru nastavo u španskoj Komposteli. Sećam se da je pri odlasku iz kluba svima kupio po poklon. U Komposteli Šaula je naišao na trenera koji je više proužao šansu Brazilcima(čak se sećam da se jedan od njih zvao Fabio) a kako onda nije važilo Bosmanovo pravilo naš kapiten se našao na tribinam. Posle svega usledila je povreda i jedna blistava karijera počela je da se gasi.
Međutim, navijači nisu zaboravili Šaulu a Firma je napravila transparent «Jedan je Šaula Goran»! Posle mnogo godina lutanja Šula se vrati kući u svoj voljeni klub i da nas je trener mlađih kategorija.
Šaula Gorna istinska legenda F.K. Vojvodine!!!!!!
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Turija »

Goran Šaula legenda?Svakako, veliko DA.
Naša tragedija je što posle druge šampinske generacije, osim Gorana nemamo koga ni da kandidujemo za visoko društvo.Sve što je Podbara rekao, apsolutno je tačno.Jednostavno Šaula je veliki igrač, koji nije imao ni trunke sreće, pa se nekima čini da je nedorečena legenda.On je stvarna legenda Kluba i školski je primer značaja faktora sreće za jednu blistavu karijeru.
Velik pozdrav za Gorana Šaulu, uz nadu da je "potrošio" životnu kvotu malera i da ga u trenerskom radu, barem, ne prati zla sreća.Njemu će i to biti dovoljno za uspeh.Voleo bih videti Šaulu na klupi Vojvodine, kada sazri i on i Voša za takav povratak.
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Post od limanfkv »

Iako sam ga kratko gledao - apsolutno da.
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Post od Владика »

Да ли неко може да нам окачи коју Шаулину фотографију? Хвала!
Korisnikov avatar
Marcello
Postovi: 954
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 2:21 pm
Lokacija: uvek na našoj strani

Post od Marcello »

Ako Šaula nije legenda - ne znam ko je! Il grande Capitano! :!:

Imao sam tu sreću, da ga gledam i uživam u njegovim čarolijama. Taj čovek je bio, jednostavno, neprelazan! Znate onaj osećaj, kada protivnički napadač ide 1-1 na Šaulu, a ti si miran i spokojan, jer znaš da nema nikakvu šansu; u najboljem slučaju, mora da beži ka korneru. Ali, problem je bio, što Il Capitano nikad nije dobio pravu priliku u reprezentaciji, jer su begešari forsirali kiksera - Miroslava Đukića, koji tvrdim (!), nije nikada bio klasa Šaule.

Ostaje žal zbog neiskorišćenog potencijala i brojnih nepravdi (+povreda) koje je Goran doživljavao, inače bi to bio štoper koga bi Evropa zapamtila. Ovako, cigansko-grobarski igrači su, u to vreme, još imali šansu da svoje krševe prodaju solidnim evropskim klubovima (glupih li Evropljana, pokazalo se!), a Vošine igrače su svi shvatali neozbiljno. Zato smo našu najbolju generaciju u zadnjih 20 godina (jesenji prvak '94-95), prodavali bud-zašto fenjerašima i slabim klubovima Evrope i jugoslovenskim crvenim blizancima (Kompostela, Herenven, zvijezda, jsd partizan...). Tužno, ali istinito...
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
Korisnikov avatar
Rabba
Moderator
Postovi: 3910
Pridružio se: Uto Avg 16, 2005 2:59 pm
Lokacija: Novi Sad

Post od Rabba »

Po mom skromnom mišljenju broj jedan među novijim legendama kluba. Goran Šaula. Tačka.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Post od limanfkv »

podbara napisao:Да ли неко може да нам окачи коју Шаулину фотографију? Хвала!
Nisam nasao nijednu na internetu osim ove.

Slika
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Post od Владика »

Ајде већ кад нико други неће или не може-

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: Goran Šaula - legenda kluba?

Post od Владика »

Slika
Odgovori