Gde su, šta rade...?

Vaša sećanja na utakmice, bivše igrače, legende...
Odgovori
Korisnikov avatar
budababa
Postovi: 4005
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 9:51 pm
Lokacija: Liman 3

Re: Gde su, šta rade...?

Post od budababa »

Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: Gde su, šta rade...?

Post od limanfkv »

http://www.novosti.rs/vesti/sport.294.h ... znoji-dres" onclick="window.open(this.href);return false;
DUŠAN TADIĆ

I drugi Dušan je razočarao, po ko zna koji put. Ranije su se zbijale šale na račun igrača poniklih u Vojvodini, tipa „lale nemaju srca”, a Tadić je pokazao da nema one krvi neophodne za dobar rezultat. Igrao se skrivalice, stigao da uputi samo jedan upotrebljiv centaršut. Potpuno neubedljiv, igrač koji već dugo igra za reprezentaciju, igrač koji je bio starter u velikom broju važnih utakmica, igrač koji nikada ništa veliko nije uradio za tu reprezentaciju. Pamtimo samo njegove promašaje. Dušane, umesto prefiksa silni, zaslužuješ da ti se selektor zahvali i kaže, igraj i uživaj u Sautemptonu, zaboravi na dres reprezentacije. Sramota je kako se odnosiš prema njemu.
Mirko Vrbica, novinar i ciganski govnar iz Sporta.
Korisnikov avatar
budababa
Postovi: 4005
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 9:51 pm
Lokacija: Liman 3

Re: Gde su, šta rade...?

Post od budababa »

Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10576
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Gde su, šta rade...?

Post od Turija »

Slažem se Liman, da bi oni voleli reprezentaciju bez Vošinih igrača i da je ovo neprimereno da se napiše u jednom dosta čitanom javnom glasilu (čak ni na Forumu ne pišemo ovako nisko).
Dušan Tadić je za mene velika enigma i dan danas.Od sjajnog tehnički potkovanog Omladinca, do prosečnog seniorskog igrača u Voši, pa odličnog u Holandiji i posle Sautemptonu, te nazad do prosečnog u reprezentaciji.Šta se sa njim desi u domaćem dresu, verovatno, samo on zna.Liči na nedostatak motiva i poštovanja dresa koji nosi (slabije plaćenog), počev od Vošinog, pa do repke.
Čitao sam sve njegove intervjue (dok je bio ovde i sad tamo) i tražio šta će reći o Voši.Nikad nisam našao nešto više od suvih biografskih činjenica, tj da je bio Vojvodinin igrač.Malo da bih se jedio zbog ovakvih tekstova u štampi.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Gde su, šta rade...?

Post od Radoye »

Dobro, poznata je stvar da 99% srpskih (i pre njih jugoslovenskih) vedeta i zvezdica reprezentaciju shvataju kao priliku za dobro zezanje sa drugarima bez nekog velikog cimanja i obaveza. Ono, malo trckaras, malo pojebes nesto, pivo, cigare, muzika na uvce, taman da se opustis malo od klupskih obaveza. Nije to od juce niti je Duca po tome jedinstven. Svi do jednog su oni velike patriote i Srbi na recima, napale se mozda malo pred neku "utakmicu velikog rizika" sa tradicionalnim protivnicima, a sve ostalo preko kurca igraju. A i sto bi drugacije, kada niti imaju neku korist od igranja za reprezentaciju niti se plase posledica za neigranje u istoj. Zabooli ih ko Dzordza iz Radovana III sto se tamo neke budale loze i nerviraju.

Ono sto je tragedija je to da se oni potpuno isto ponasaju i kad igraju za klubove u Srbiji - osim mozda kod blizanaca gde se plase od navijaca za svoju bezbednost - uglavnom svuda su neke menadzerske fore u pitanju, igra ko mora a ne onaj ko hoce i moze, liga bez briga 3 za 3, sve se zna unapred, i samo cekaju da pre 20. navrsenog rodjendana odu negde preko u neku Belorusiju ili Kazahstan, u medjuvremenu ih cesce mozes videti u kafani ili kockarnici nego na treningu.

Mozda je stvarno jedini izlaz da nam Savez bude suspendovan na neko duze vreme, da ni klubovi ni reprezentacije ne mogu nigde da igraju, da se celo klupko raspadne pa da ukinu profesionalni fudbal u Srbiji i vrate cisti amaterizam na jedno 10-20 godina. Pa kad bude igrao onaj ko to voli i zeli, i to nakon sto je odradio smenu u fabrici od 6 do 2, i kad ne bude od tog fudbala imao novac da se manekenise i bahati, mozda ce sve to ponovo i poceti da lici na fudbal...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: Gde su, šta rade...?

Post od limanfkv »

Ne znam, ne vidim Ducu kao takvog. Po meni je solidne partije pruzao u reprezentaciji, na zadnjoj je bio los ko i ostatak ekipe. Mislim da su njemu neophodni kvalitetni igraci, a i da ga nasi bajni selektori ne koriste nimalo koliko su njegove mogucnosti. Inace mu je trenutno forma u silaznoj putanji, sto je i Kuman komentarisao.

Reprezentacija je sa Lanetom i Krasom kao okosnicom tima bila na SP. Kod Antica mi se svidjalo sto nije pod moranje bilo da igraju cigansko-grobarski virtuozi. Zapravo tada je u prvih 11 bilo 3 do 4 ex-igraca zlizanaca - Stojkovic, Vidic, Stankovic i mislim niko vise u prvoj.
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: Gde su, šta rade...?

Post od gospodinFKV »

limanfkv napisao:Reprezentacija je sa Lanetom i Krasom kao okosnicom tima bila na SP. Kod Antica mi se svidjalo sto nije pod moranje bilo da igraju cigansko-grobarski virtuozi. Zapravo tada je u prvih 11 bilo 3 do 4 ex-igraca zlizanaca - Stojkovic, Vidic, Stankovic i mislim niko vise u prvoj.
Zigic/Pantelic/Lazovic, Lukovic,...bilo ih je, ali su valjali...neki od njih, doduse...
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9554
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Re: Gde su, šta rade...?

Post od Voja »

limanfkv napisao: Reprezentacija je sa Lanetom i Krasom kao okosnicom tima bila na SP. Kod Antica mi se svidjalo sto nije pod moranje bilo da igraju cigansko-grobarski virtuozi. Zapravo tada je u prvih 11 bilo 3 do 4 ex-igraca zlizanaca - Stojkovic, Vidic, Stankovic i mislim niko vise u prvoj.
Smatram da je Antic uspeo samo iz jednog razloga.Jednostavno,poklopilo se i nista vise.Ti igraci su tad bili u zenitu svojih karijera i sami su nosili tim.Da su ostali jos godinu dana svi zajedno sa Antarom na okupu nista ne bi uradili. Anticu je jos dobrodosao raskid ugovora,jer poznato je da postajes najveca legenda ako uspes na svom vrhuncu da kazes "dosta je". Antari se i tu poklopilo,jer je eto neko drugi u njegovo ime rekao "dosta je" i (nesvesno) napravio mit od njega i njegovih igraca.
Slika
Korisnikov avatar
angua
Postovi: 244
Pridružio se: Uto Okt 05, 2010 12:07 pm
Lokacija: negde u kosmosu

Re: Gde su, šta rade...?

Post od angua »

Redovno se yaboravlja da je naša reprezentacija sa Antićem kao selektorom uspela da bude prva evropska reprezentacija koja je izgubila od Novog Zelanda. Na kraju je ušao sMrdja, i nešto kao pokušavao i to je bilo sve u toj utakmici.
To je bilo u pripremama za svetsko prvenstvo. Sećam se da je Antić na toj tekmi odmarao Krasića i Jovanovića i mi nismo imali igru niti smo bili opasni. Tad se videlo da ako zatvoriš njih dvojicu, alternative nema i sa nama je gotovo i upravo to se desilo protiv Gane. Protiv Nemaca smo imali sreće, taman onoliko koliko protiv Australije nismo.
Posle prvenstva je bio onaj blam sa Grčkom i tu je negde i bio kraj Antića kao selektora. Inače, Antić je ranije nekoliko puta pozivan da bude selektor i tek je Karadžićev poziv prihvatio. Nije da branim bravca Karadžića, nego je to činjenica.
Korisnikov avatar
PanonskiFantom
Postovi: 421
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 4:42 am
Lokacija: Stadion Karađorđe

Re: Gde su, šta rade...?

Post od PanonskiFantom »

Meni je sasvim jasno zašto određeni igrači pružaju slabe partije:

Nacionalna selekcija je odraz stanja u Srpskom fudbalu a najviše u FSS. Pikaš fudbal u Engleskoj i onda dođeš u repku, igraš sa nekim menadžerskim igračima koji veze nemaju sa životom i onda shvatiš da je sve to sviranje ku..u. Jednostavno. Nemaš muda da odbiješ da nastupiš jer bi se neuspeh reprezentacije svalio na tebe i bio bi proglašen državnim neprijateljem br1 i šta ćeš, obučeš dres, probaš balvanima da namestiš gol i to je to. Vidiš da tu nema leba, još ti samo povreda fali pa si ugasio.
Vise nista nije isto!
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: Gde su, šta rade...?

Post od limanfkv »

http://www.politika.rs/uploads/editor/g ... astavi.gif" onclick="window.open(this.href);return false;

Slab sastav Svaba. Antica nikada nije odlikovala bog zna kakva igra. Ali je umeo da napravi tu hemiju. Slicno je bilo i devedesetih sa Atletikom.
Korisnikov avatar
zime89
Postovi: 483
Pridružio se: Uto Jan 20, 2015 12:07 am

Re: Gde su, šta rade...?

Post od zime89 »

http://www.mozzartsport.com/vesti/leprs ... deo/102004" onclick="window.open(this.href);return false;

Dalibor Veselinovic igrao je u generacija sa Brkom,Lazom Veselinovicem,Magocem,Borislavom Pavlovicem,Bobom Novakovicem,Radinom,Mladenom Covicem. U mladjim selekcijama vose to sam skontao zbog Managera 2003-04, posle je otisao u OFK gde je bio isto dobar. Zasto kod nas nije dobio sansu ne znam, ali u Belgiji godinama igra na dobrom nivou. Nije prosao u Anderlecht i uglavnom je igrao po manjim klubovima...
ZIME89
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: Gde su, šta rade...?

Post od limanfkv »

O tome ja pricam svo vreme. Imali smo decka koji je igrao u nasim omladinskim selekcijama, Kabelu, Fruskogorcu i nismo videli potencijal.
Korisnikov avatar
salefkv
Postovi: 592
Pridružio se: Sre Avg 01, 2012 11:28 am

Re: Gde su, šta rade...?

Post od salefkv »

Mare dao gol za Gent!!!
[video]https://www.youtube.com/watch?v=bTESsh-96hk[/video]
Korisnikov avatar
Dejan
Postovi: 3946
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 2:25 pm

Re: Gde su, šta rade...?

Post od Dejan »

Miloš Krasić polomio nogu

Miloš Krasić, već pomalo zaboravljeni srpski fudbaler, koji je trenutno u turskom Fenerbahčeu, gde uglavnom igra za rezervni tim, pretpreo je tešku povredu.

Turski mediji prenose da je polomio nogu na treningu i da neće igrati bar do kraja sezone.

Tridesetogodišnji Krasić je ove sezone za prvi tim Fenerbahčea odigrao samo jednu utakmicu, a trenira sa rezervnim sastavom.

Krasić je igrao za Vojvodinu, moskovski CSKA, potom je bio član Juventusa, da bi 2012. godine došao u Fenerbahče. Sezonu 2013/14. proveo je na pozajmici u Bastiji, da bi se vratio u turski fudbal.
http://mondo.rs/a787046/Sport/Fudbal/Mi ... -nogu.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori