Gde su, šta rade...?

Vaša sećanja na utakmice, bivše igrače, legende...
Odgovori
Korisnikov avatar
budababa
Postovi: 4005
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 9:51 pm
Lokacija: Liman 3

Re: Gde su, šta rade...?

Post od budababa »

Abu doživeo povredu desnog kolena, sledi mu pauza od 4 meseca, ali operacija nije neophodna. Njegov Beveren slično kao i prethodne sezone - posle pet kola su prikovani za dno tabele i trenutno jedini tim u ligi bez pobede.

Slika
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: Gde su, šta rade...?

Post od gospodinFKV »

Brz oporavak, majstore! :cheers:

Ne znam da li je neko objavio vec, ali AK99 u Thunu startovao fino. Na 5 tekmi postigao 2 gola za sada, uglavnom ulazi s klupe...
Korisnikov avatar
Forza Voša
Postovi: 568
Pridružio se: Pet Nov 29, 2013 6:22 pm

Re: Gde su, šta rade...?

Post od Forza Voša »

http://www.mozzartsport.com/vesti/draga ... rica/83420" onclick="window.open(this.href);return false;


http://zurnal.rs/fudbal/jelen-super-lig ... vljen-trio" onclick="window.open(this.href);return false;

Grbo, mozes li nesto o ovom malom sto je otisao.
„Hasta la Victoria Siempre!“
Korisnikov avatar
Grba_NS
Moderator
Postovi: 2056
Pridružio se: Sre Avg 20, 2008 3:30 pm
Lokacija: Grbavica

Re: Gde su, šta rade...?

Post od Grba_NS »

Nikad čuo.
Korisnikov avatar
novosadjanin
Postovi: 1351
Pridružio se: Pon Nov 13, 2006 12:30 pm
Lokacija: CURVA OCCIDENTALE

Re: Gde su, šta rade...?

Post od novosadjanin »

Medojević u Ajntrahtu za milion i po evra

http://www.mozzartsport.com/vesti/medoj ... evra/83708" onclick="window.open(this.href);return false;
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
Junior
Postovi: 788
Pridružio se: Ned Apr 18, 2010 7:41 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Gde su, šta rade...?

Post od Junior »

Koliko ide nama od toga?
Korisnikov avatar
kej
Postovi: 618
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 10:58 am

Re: Gde su, šta rade...?

Post od kej »

Radoja odigrao celu utakmicu, Kordoba-Selta 1:1. Dobio žuti u 50.min.
ABU ABU ABUBAKAR, METNI IM GA JEDNOM MAKAR!
Korisnikov avatar
laki
Postovi: 1974
Pridružio se: Ned Dec 05, 2010 1:51 pm
Lokacija: Podbara

Re: Gde su, šta rade...?

Post od laki »

kej napisao:Radoja odigrao celu utakmicu, Kordoba-Selta 1:1. Dobio žuti u 50.min.
Kako je igrao?
Slika
Korisnikov avatar
Daljac
Postovi: 632
Pridružio se: Pon Maj 09, 2011 8:12 pm
Lokacija: Војводина

Re: Gde su, šta rade...?

Post od Daljac »

novosadjanin napisao:Medojević u Ajntrahtu za milion i po evra

http://www.mozzartsport.com/vesti/medoj ... evra/83708" onclick="window.open(this.href);return false;
Иде ли, као првом клубу у којем је фудбалер био регистрован, нама неки проценат овог трансфера?
По ФИФА правилима, требали би да добијемо извесну суму новца који се дели клубовима из фондова за солидарност и тренинг компензацију, обзиром да Медојевић још увек није напунио 24 године (роћендан му је у октобру).
Solidarity contribution

Under FIFA rules,[296] if a professional football player transfers to another club during the course of a contract, 5% of any transfer fee, not including training compensation paid to his former club, shall be deducted from the total amount of this transfer fee and distributed by the new club as a solidarity contribution to the club(s) involved in his training and education over the years.

This solidarity contribution reflects the number of years he was registered with the relevant club(s) between the seasons of his 12th and 23rd birthdays, as follows:

Season of birthday % of compensation % of total transfer fee
12th 5% 0.25%
13th 5% 0.25%
14th 5% 0.25%
15th 5% 0.25%
16th 10% 0.50%
17th 10% 0.50%
18th 10% 0.50%
19th 10% 0.50%
20th 10% 0.50%
21st 10% 0.50%
22nd 10% 0.50%
23rd 10% 0.50%
Total 100% 5%
Helm
Postovi: 2101
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 2:22 pm

Re: Gde su, šta rade...?

Post od Helm »

Ako ne gresim, a mislim da ne gresim, trebalo bi od toga da imamo 60.000. To je taj solidarni deo, ja mislim da on nema nikakve veze sa trenutnim godinama igraca i da se dobija prilikom svakog transfera. Naravno, sa tim obicno bude neko ganjanje, da li je ukljuceno u cenu, ko ce da plati, kad ce da plati, u koliko rata i slicno. A pritom nisam siguran da li FIFA moze da intervenise ako nisu medjunarodni transferi.

A sto se tice godina, Meda ima 23 jos pa do leta za njega mora da se placa i trening kompenzacija. Tu nema nekog preciznog racuna, ispostavlja se na bazi milion stvari, samo sto je tu cak i naglaseno da u transferima unutar lige FIFA ne moze da primora klubove da plate.

Sve u svemu ne bih ja racunao da cemo ista dobiti od njega. I ovo za Tadica gde je lepa suma bila u pitanju, receno je da cemo dobiti nekad u buducnosti u nekoliko rata.
Korisnikov avatar
Daljac
Postovi: 632
Pridružio se: Pon Maj 09, 2011 8:12 pm
Lokacija: Војводина

Re: Gde su, šta rade...?

Post od Daljac »

Лепо је то што смо ми у питању, па ми "форумаши и душебрижници" рачунамо ове проценте и бринемо око тога, док сумњам да ико из клуба тиме разбија главу. Да су близанци у питању, овим би се бавили медији, и био би централни проблем државе то што им неко дугује или у ратама исплаћује новац, а код нас: не липши магаре до зелене траве :roll:
gigi
Postovi: 14
Pridružio se: Čet Jun 13, 2013 9:58 pm

Re: Gde su, šta rade...?

Post od gigi »

laki napisao:
kej napisao:Radoja odigrao celu utakmicu, Kordoba-Selta 1:1. Dobio žuti u 50.min.
Kako je igrao?
http://noticiascelta.com/index.php/opin ... uas-bravas" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
ДушанСП
Postovi: 712
Pridružio se: Uto Apr 23, 2013 4:08 pm

Re: Gde su, šta rade...?

Post od ДушанСП »

Шта има везе како је одиграо,место у младој репрезентацији је резервисано за ковачевића и мијаиловића,евентуално нека мега-звезде из Офке или рада.Јесте да је позван,али чисто да попуни број.
Korisnikov avatar
laki
Postovi: 1974
Pridružio se: Ned Dec 05, 2010 1:51 pm
Lokacija: Podbara

Re: Gde su, šta rade...?

Post od laki »

Koliko vidim google translate kaze da ga ovi hvale u clanku, a i razgovarao sam sa drugom sto je gledao tekmu, kaze da je Radoja bio dobar jenako kao i u Vosi! Jako mi drago zbog njega!!
Slika
Korisnikov avatar
PolovinaZ
Postovi: 148
Pridružio se: Čet Maj 29, 2014 7:18 pm

Re: Gde su, šta rade...?

Post od PolovinaZ »

Ja sam odgledao prenos utakmice Kordoba-Selta i mogu da kažem da je odigrao solidno, baš onako kako smo i navikli. U početku je malo krenuo u grču i 2-3 ,,ničije'' lopte je ispucao iako je možda mogao da ih primi i odigra najbližem igraču.Ali kako su minuti odmicali i taj segment je popravio i unosio je mirnoću u posedu a u defanzivi je bio žustar,odgovoran i pravovremen. Odigrao kao većinu partija u našem voljenom klubu. Što se tiče mlade reprezentacije,on ne treba da igra za nju,on bi sada morao da ima mesta u A reprezentaciji(bar na širem spisku).Selta je jedna vrlo ozbiljna ekipa i ozbiljan klub. Medojević ako bude igrao standardno sada u Ajntrahtu bi mogao da se nada konačno pozivu.Ignjovski je recimo pozvan u ovoj turi kao i Raša Petrović tako da ne vidim zbog čega Radoja ne bi imao mesta.... Poletanović,Nastić,Živković,Ivanić,Pankov su kandidati za mladu,po svim parametrima. Obradovao sam se ovaj vikend jer sam primetio da je dosta naših bivših igrača počelo da igra standardno u svojim klubovima. Meleg počinje tekme u Kamburu,novom Holandskom prvoligašu koji je odlično krenuo.Stepanov igra standardno za Omoniju,Ubiparip za Leh iz Poznanja,Kosović za Ujpešt,Savo Kovačević u Kazahstanu,a čak je i Danijel Aleksić odigrao poluvreme za Lehiu zajedno sa Stojanom Vranješom(Leković me ne zanima). Despotović će ponovo igrati u Španiji,u Alavesu. Kao što sam rekao za Medojevića,on će sigurno dobiti šansu. Milinković-Savić za sada ne dobija priliku u Genku a Boske Stevanović posle pozajmice u Alavesu prošle godine nije našao klub i ne znam šta će biti sa njim. Radoja će sigurno igrati standardno jer Selta ne dovodi igrače bez razloga. Vještica igra standardno u Rusiji(2.liga) i već je nakupio gomilu tekmi u toj zemlji.Avramov prešao u Atalantu,Brkić za sada nije prvi golman,jer se Karnezis vratio i on je dobio šansu u prvoj tekmi.Jako bi voleo da Krasić nađe neki odgovarajući klub za sebe i da uživa u fudbalu još 2,3 godine. Beveren je doveo Baldea iz Seltika na pozajmicu do kraja godine,tako da bi Abubakar ladio svakako. Vlada Šmit igra poslednjih par godina u Sloveniji,posle odličnih 6,7 godina u Italiji.Za njega mi je žao što nije dobio šansu u Vojvodini a bio je veliki talenat.On je '80 godište a tada se nisu baš gurali naša deca. Katai je skinut sa moje liste za praćenje,kao i Mudrinski svojevremeno.Vukčević igra standardno za Levadiakos a Jagoš Vuković nije počeo za Konijuspor prošli vikend..Mojsov igra standardno za Bran a Đurovski je jedan od najbolje ocenjenih igrača na Tajlandu.Stijepanović igra sa promenljivim uspehom u obećanoj zemlji Moldaviji :mrgreen: ....Bojović se iz Grčke preselio u renomiranog Izaelskog prvoligaša Bnei Sakhnin... Pokušao sam da obuhvatim veliki deo igrača koji su igrali kod nas a ako sam neke zaboravio izvinjavam se :)...A da,Karan igra standardno u Mađarskoj a Seržinjo Grin ne propušta ni minut na Kipru i kada pogledam njegovu statistiku vidim da samo kod nas nije igrao standardno...
,,Ove boje nikog se ne boje ....''
Odgovori