Lazar Vasić

Vaša sećanja na utakmice, bivše igrače, legende...
Odgovori
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Lazar Vasić

Post od Владика »

Могу слободно да кажем, да полако завршавам мој фудбалски спортски споменар. Дуго времена нисам успевао да пронађем сторију о животу прослављеног голмана Златне генерације, Лазара Васића. Чика Васке се родио у Бегечу 1926. године. Гимназију у Новом Саду завршио је 1947. године.

Заједно са Бошковим, Рајковим, Веселиновићем и Крстићима, успео је да сруши мит о тзв. великој четворци у југославенском фудбалу.

У радио Нови Сад, у спортску редакцију, дошао је за новинара 1950, а после привременог укидања програма на српском језику, прешао је 1956. године у спортску рубрику Дневника, коју је годинама уређивао, до одласка у пензију 1978. године. Били су запажени његови стручни и лепо писани извештаји са фудбалских и других утакмица, као и критички комензари о збивањима на спортском пољу.

Фудбал почео играти још као дечак у Бегечу, а за време окупације запажен као десно крило у тиму Српске гимназије, која је у средњошколском првенству града убедљиво била најбоља. После ослобођења 1946. почео да игра у навалном реду новосадске Војводине, да би силом прилика био постављен за голмана и на том месту се прославио као фудбалер. До 1960. одиграо је за први тим новосадског лигаша преко 500 утакмица. Један је од носилаца активиости фудбалера-ветерана у оквиру фудбалског клуба Војводина. Написао је књигу о Војводини нод пасловом Пола века (Нови Сад, 1964).
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Turija »

Podbara, uh koliko si me samo obradovao otvorenim topikom o našem legendarnom golmanu Lazaru Vasiću :!:
Međutim, bila bi prava šteta da sve ostane samo na ovom lepom uvodu u jednu sjajnu priču o čoveku sa neverovatnim univerzalnim talentom za sve što je želeo da uradi (i čega se prihvatio) u životu: od lopte, pera, tambure, mikrofona....
A koliko je Čika Vaske svestran čovek, nagoveštava samo deo uvodne fudbalske priče, gde se vidi da je Gospodin Vasić započeo sportsku karijeru kao zapaženi napadač, a onda prekomandovan među stative Stare Dame, jer joj je tamo (u tom trenutku) bio potrebniji.A ja sam siguran da bi i kao navalni igrač ušao u Legendu.
Mislim da bi nam, ovde, naš uvaženi član foruma ,,lesa" mogao mnogo pomoći. Bio bih mu zahvalan da iznese samo jedan deo tog bogatstva iz životne priče o Gospodinu Lazaru Vasiću.
Lesa je već dao veliki doprinos za storiju o Gospodinu Radomiru Krstiću (na našem drugom navijačkom forumu ,,napredvosa") i mislim da bi jedan nastavak takvog angažmana i ovde, imao isto tako nezaboravan odjek.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Post od Владика »

Slika
Slika
Slika
Slika
Junior
Postovi: 788
Pridružio se: Ned Apr 18, 2010 7:41 pm
Lokacija: Novi Sad

Post od Junior »

Podbara :cheers: :cheers: :cheers:
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: Lazar Vasić

Post od Владика »

Желим брз опоравак нашем Чика Васкету и да се заједно на његовом и нашем Карађорђу радујемо освајању Купа!
http://www.dnevnik.rs/sport/vojvodina-l ... le-legendu
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: Lazar Vasić

Post od Владика »

Velike čestitke istinskoj legendi i veteranu našeg kluba! Gospodine Vasiću, hvala Vam za sve što ste uradili za naš klub.
Slika
Ovogodišnji dobitnik ove nagrade je i Borivoje Mirosavljević!
Odgovori