Miloš Šestić

Vaša sećanja na utakmice, bivše igrače, legende...
Odgovori
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Miloš Šestić

Post od Владика »

Дуго времена сам се питао да ли покренемо и овај топик. Када погледам ко је све носио наш дрес и ко је шта пружио Војводини јасно је да је и Шеле заслужио да се нађе на страницама црвено-белог споменара.

Милош Шестић (Петровића салаши код Старе Пазове, 8. VIII 1956). Основну и занатску школу завршио је у Старој Пазови.Након што је почео да игра фудбал у ФК "Јединство", за који је одиграо седам пријатељских утакмица и постигао пет голова. Након тога се на кратко обрео у редовима Војводине. Шта се догодило? Чаршија прича да је проглашен за неталентованог играча док други говоре да је црвени близанац успео да га отме из Новог Сада. Било како било , наставио је каријеру у београдском клубу. Са седамнаест година постао је првотимац овог прволигаша, па је наредних година био његов стандардни играч, а неколико година и капитен. Каријеру је наставио у грчком прволигашу "Олимпијакосу.

Након завршетка интернационалне каријери приступио је 1986. године новосадском ФК "Војводина". Помажући нашем клубу да поврати прволигашки статус, већ друге сезоне освојена је титулу шампиона Југославије. За "Војводину" је одиграо 114 утакмица и дао 32 гола. Потом је једну сезону провео у ФК "Земун" и једну у ОФК "Београд",

За пет репрезентација Југославије одиграо је 62 утакмице на којима је постигао 23. гола, за А селекцију 21 утакмицу (2 гола), за младу 13 утакмица (11 голова), за омладинску 15 (6 голова) и за медитеранску 5 (2 гола). На светском фудбалском првенству у Шпанији 1982. био је капитен репрезентације Југославије.
Slika
Slika
Слика са опроштаја Милоша Шестића од Војводине.
Slika
[video]http://www.youtube.com/watch?v=TXEDWAaEwJ8[/video]
Најважнији моменат у каријери
[video]http://www.youtube.com/watch?v=fLWYMSX_ ... h_response[/video]
simicpk
Postovi: 425
Pridružio se: Čet Jun 11, 2009 2:07 pm

Re: Miloš Šestić

Post od simicpk »

Malopre je bila reportaža o Šeletu na rtsu, za nas je bilo pomenuto da je samo igrao, a za cigane napisani hvalospevi(navikli smo). Srecan rođendan Šele.
ФКВ
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: Miloš Šestić

Post od Владика »

Једини коментар : Шеле,Шеле,Шеле.......
Где су сада они који су му викали "ајде Деда", "Додај Деда"? Шта би данас mi требали да вичемо овим тзв. фудбалерима који носе свети црвено-бели дрес?

Slika

Slika

Slika

Slika
recni galeb
Postovi: 768
Pridružio se: Čet Okt 28, 2010 3:55 pm

Re: Miloš Šestić

Post od recni galeb »

podbara napisao:...На светском фудбалском првенству у Шпанији 1982. био је капитен репрезентације Југославије.
ovo jednostavno nije tacno, secam se da je on tamo jedva i igrao, menjao je pred sam kraj razne Miljniceve voline tipa Zlatko Vujovic... :frown:
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: Miloš Šestić

Post od Владика »

recni galeb napisao:
podbara napisao:...На светском фудбалском првенству у Шпанији 1982. био је капитен репрезентације Југославије.
ovo jednostavno nije tacno, secam se da je on tamo jedva i igrao, menjao je pred sam kraj razne Miljniceve voline tipa Zlatko Vujovic... :frown:
Да у праву си, Шеле је ту углавном улазио са клупе. Капитен је био Шурјак.
recni galeb
Postovi: 768
Pridružio se: Čet Okt 28, 2010 3:55 pm

Re: Miloš Šestić

Post od recni galeb »

a prve reci nakon osvojene titule i ulaska nas navijaca na teren, Sele ne moze da se probije do svlacionice, svog ga ocerupali seta u gacama, su mu bile "ima li neko cigaru?"... :mrgreen:
jeste me nervirao kada dribla i stative po 3X jel su protvnici vec od njega odustali ali takvi se vise ne radjaju...
Odgovori