Legende kluba - pitanje generacije?

Vaša sećanja na utakmice, bivše igrače, legende...
Odgovori
Boba
Postovi: 1
Pridružio se: Uto Maj 31, 2005 11:53 pm

Legende kluba - pitanje generacije?

Post od Boba »

Sticajem okolnosti sam naisao na ovu stranicu koja mi je istog trenutka pomogla da se prisetim nezaboravnih trenutaka iz doba kada sam posecivao utakmice. Najvise me je zainteresovao forum i naravno price o legendama. "Legenda" tipicno vojvodjanski izraz za nezaboravnu licnost, u prevodu "Heroj" u fudbalskom smislu "Ljubimac". Vidim da se u forumu sve vrti oko pojedinaca. FC Vojvodina je najbolje utakmice pruzala kao tim. npr. negde tamo 1964,65,66 neznam tacno ali znam iz prica mog oca kada smo imali 5 ili 6 reprezentativaca kao sto su bili Veselinovic (ulazio u utakmicu kao Joker i u zadnjih 20 min davao 3 gola), Pantelic, Vujadinov, Boskov itd... (ne zamerite ako se nesecam dobro, bilo je to jako davno).
Ono cega se dobro secam i to kao da je bilo juce je moj tim sastavljen od legendi (i oni su igrali zajedno). Svilar(1), Vujkov(2), Curcic(3), Trifunovic(4), Novoselac(5), Rutonjski(6), Ivezic(7), Nikezic(8), Vucekovic(9), Pavkovic(10), Lerinc(11). Ovde isto moramo da napomenemo da umesto Curicica(3) svaku drugu utakmicu je morao da igra Mokus. Ja licno mislim da je Curcic naravno pored Golca (Partizan) imao najvise zutih i crvenih u to vreme (molim za ispravku ako gresim). Isto tako mislim da je Svilar primio u to vreme vise injekcija protiv isijasa pre svake utakmice nego danas bilo koji pacijent koji je oboleo od side. Isto tako sam siguran da nijedan "zivi zid" nije vise strepeo od Perinih "slobodnih" i da su molili boga da lopta bolje ode u gol nego da nekog pogodi. Da ni ne spominjem Iveziceve driblinge, Lerincove sprintove, Vasine i Miroslavove vezne poteze. Kao sto vidite ovo su moje Legende. To je moja fudbalska mladost. To je cisto Generacijsko pitanje, secanja, i mastanja.
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10576
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Turija »

Ova generacija zaslužuje istu pažnju i tretman kao dve šampionske, jer su oni to ustvari bili. Samo, eto, nije im se dalo.Bili su veliki igrači i reprezentativci bivše nam države.Meni je ta genaracija izuzetno draga. Bila je to generacija kojoj sam se fudbalski divio, jer je imala igrače evropskog formata.Možda nije imala ,,težinu,, predhodne, ali su bili strava igrači, predvođeni sa klupe šarmom i umećem nezaboravnog Toze.
Minja, sledeći su oni na redu,(čak i hronološki)?Jel se slažeš?
johnny
Postovi: 386
Pridružio se: Sub Mar 19, 2011 1:56 pm
Lokacija: wild east

Re: Legende kluba - pitanje generacije?

Post od johnny »

U "Dnevniku " nedeljom u nastavcima izlaze odlomci iz još uvek neobjavljene knjige Vladimira Vrgovića- "Novi sad 1970-1990".
Za godinu 1970. je objavljena, između ostalog, i ova vest:

"31.avgusta u bolnici u Tuzli umire navijač FK "Vojvodina" Stevan Ćurčin Furđuš (1924-1970), kojeg je neko 23.avgusta, posle utakmice Sloboda -Vojvodina, gurnuo sa tribine."

Da li neko zna nešto više o ovome?
Da li postoji zapis negde o ovome, Monografiji npr?
Odgovori