100 godina kluba

Locked
User avatar
Schteph_F89
Posts: 478
Joined: Sun Sep 25, 2011 2:17 pm

Re: 100 godina kluba

Post by Schteph_F89 »

A to sto su Adam i Eva od svog rajskog cveca najvise voleli lale to nikom nista? :deal:
User avatar
madda fakka
Posts: 1114
Joined: Wed Jun 04, 2008 7:15 pm
Location: Adice

Re: 100 godina kluba

Post by madda fakka »

Ja totalno zaboravio da je Fruska Gora bilo ostrvo u praistorijskom panonskom moru, posto Trex dinosaurusi nisu imali dugacke ruke mora da su cesto sutirali tako nesto loptasto... Mislim da smo dovoljno isterali salu :mrgreen:
I Bog je Slaninar...
1914
Posts: 16
Joined: Thu Nov 08, 2012 3:37 pm

Re: 100 godina kluba

Post by 1914 »

Uprava bi trebala da plati nekog da napravi film i knjigu o Vosinih sto godina.
User avatar
mr91
Posts: 9
Joined: Fri May 03, 2013 2:46 am
Location: Grbavica

Re: 100 godina kluba

Post by mr91 »

1. Miletica obuci u dres
2. Zapaliti baklje duž mosta, keja i tvrđave i neku zastavu ogromnu nakačiti na Đavu
3. Zakupiti sve bilborde u gradu povodom jubileja
4. Renovirati malo stadion do tada i ugostiti Slaviju iz Praga
5. Na Mileticu organizovati veliki navijacki skup i odbrojavanje do stotke! i tu bakljada
Kad sam bio sasvim mali...
TM88
Posts: 13
Joined: Fri May 03, 2013 1:39 am

Re: 100 godina kluba

Post by TM88 »

mr91 wrote:1. Miletica obuci u dres
2. Zapaliti baklje duž mosta, keja i tvrđave i neku zastavu ogromnu nakačiti na Đavu
3. Zakupiti sve bilborde u gradu povodom jubileja
4. Renovirati malo stadion do tada i ugostiti Slaviju iz Praga
5. Na Mileticu organizovati veliki navijacki skup i odbrojavanje do stotke! i tu bakljada
Ih, sto mi poznat od nekud ovaj prvi predlog :D
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Re: 100 godina kluba

Post by shecky »

Eo jedan orginalan predlog :)
Razapeti zastavu izmedju 2 stuba na mostu slobode :)
Brick Liman
Posts: 827
Joined: Wed May 02, 2007 3:54 pm
Location: Tower Blocks Liman

Re: 100 godina kluba

Post by Brick Liman »

Evo jedan originalan predlog:
pošto posle Torcidine proslave sve ostalo izgleda kao bleda kopija i nedostojno ponavljanje, kroz razgovor je nas par u stanju na ivici regularnosti došlo na fantastičnu ideju - najbolje bi bilo da spalimo sebi stadion (sem kućice, naravno). To bi bila najoriginalnija proslava 100 godina kluba ikada.
Taman da se pročistimo vatrom od nečastivog koji nas je obuzeo i krenemo iz početka.
:juggle: :pijanac: :smoker:
Deca su posla u noc da se igraju ...
... MODERNA OMLADINA!

https://www.youtube.com/watch?v=Md0lG-4nTFc" onclick="window.open(this.href);return false;
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Re: 100 godina kluba

Post by shecky »

A kad to odradimo onda i svi sami sebe da zapalimo i do kurca vise.
User avatar
Rivelinjo
Posts: 306
Joined: Thu May 09, 2013 12:29 pm
Location: Middle Earth
Contact:

Re: 100 godina kluba

Post by Rivelinjo »

shecky wrote:A kad to odradimo onda i svi sami sebe da zapalimo i do kurca vise.
Treba uvesti tradicionalno ritualno samospaljivanje navijača na kraju svake sezone. Tako ćemo imati najmlađe navijače u zemlji.
Sve što se uradi brzo, mora se raditi iz početka - polako.
Brick Liman
Posts: 827
Joined: Wed May 02, 2007 3:54 pm
Location: Tower Blocks Liman

Re: 100 godina kluba

Post by Brick Liman »

Obe ideje su odlične!
Deca su posla u noc da se igraju ...
... MODERNA OMLADINA!

https://www.youtube.com/watch?v=Md0lG-4nTFc" onclick="window.open(this.href);return false;
limanfkv
Posts: 2841
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: 100 godina kluba

Post by limanfkv »

Polja maka na Karadjoz!
User avatar
Milan
Posts: 4189
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: 100 godina kluba

Post by Milan »

Umesto da stogodisnjicu docekamo u euforiji sa trofejom kupa u vitrinama, ovo mirise na najtuzniju proslavu ikada. Ko ce slaviti, sta sledece od kluba ocekivati, da li ce urin kojim smo poliveni ispariti...? U k.urac, ja sam za Brick-ov predlog!


p.s. Nadam se da Firma nace odraditi sada vec do bola izlizanu foru sa paljenjem gomile baklji uz reku, na mostu, pod tvrdjavom...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Red Firm Telep
Posts: 44
Joined: Wed Apr 18, 2012 11:44 pm
Location: Telep

Re: 100 godina kluba

Post by Red Firm Telep »

1. Okupljanje na Podbari(jer ipak je tamo pocetak cele price o Vosi) i pesaka do stadiona
2. Mileticu obicu dres Vojvodine
3. Napraviti neku veliku zastavu i okaciti je da visi sa tvrdjave
4. OBAVEZNO ugostiti Slaviju iz Praga
5. Prvo poluvreme bi odigrali veterani u prvim dresovima, a drugo poluvreme sadasnji prvi tim u sadasnjim dresovima
6. Bila bi dobra fora kada bi se Firma podelila na istok(Red Firm) i jug(Firma) i okacila stare zastave i pevale se stare pesme, a na poluvremenu presla na sever
7. Kada bi svi na zapadu obukli odela i kad Vosa da go, bacili sesire u vis :mrgreen:
prijatelj fudbala
Posts: 457
Joined: Thu Oct 15, 2009 10:28 am

27.05.2013. Šta dalje?

Post by prijatelj fudbala »

Još jedna sezona je gotova...

Ništa novo i ništa bolje u odnosu na neke ranije godine. Veliko i preveliko razočarenje u Kupu, odlični performansi protiv ciganije i groblja (pitam se, kada bi izmenili format lige pa igrali neka čletiri kruga ili neki play off možda bi titula bila bliže :? ) i naravno prosipanje bodova protiv objektivno lošijih protivnika (nama su novi drugoligaši otkinuli 4 boda ove godine)...
Od sinoć razmišljam šta i kako dalje?

Nekada pomislim da bi trebali odmah da ispadnemo iz Evrope i u prvom kolu Kupa pa iz sve snage napasti prvenstvo i napraviti sledeći plan.: Domaći teren treba i morati ostati neprikosnoven! Na Karađorđu svi, ali svi moraju da padnu! I gubitak jednog boda treba biti ravan katastrofi. Za to nam, pored performansa na terenu, treba publika koja će vršiti pritisak na sudiju i na protivnika. Dakle, ako se opredelimo za ovakav plan onda bi, po meni trebalo uraditi ove korake:
Istočna tribina treba da bude besplatan ulaz! Na taj način bi se istok popunio, a sa istoka je mnogo lakše vršiti pritisak na protivnika i na sudiju. U tom slučaju trebalo bi da se jedna ekipa sa severa preseli privremeno na istok, da animira ljude koji bi tamo dolazili...
Zapad bi trebalo naplaćivati simbolično (100, 200 dinara maksimum). Na taj način bi posetioci željni besplatnog ubijanja vremena prešli na Istok a Zapad bi ostao sa onim što ga je učinilo Divljim zapadom...
Sever bi morao da promeni koncepciju navijanja! Svaka čast i poštovanje za Borac, Lešinare, Kosovo itd. ali to se može otpevati npr. u poluvremenu. Za vreme utakmice samo pevati o Vojvodini, Novom Sadu i "Hoćemo pobedu" na svakih 10 minuta, ali bukvalno! Kada se sever umori i malo padne, severozapad treba da preuzme, pa kad Sever uhvati vazduha da signalizira zapadu da im "prebaci loptu" Po potrebi vršiti pritisak na sudije, u zavisnosti u kom smeru utakmica ide! I navijanje, bez obzira na brojnost, treba da počne pre utakmice, a ne u desetom minutu.
Tako bi se napravio negostoljubiv teren, i veliki broj protivnika bi gubio već "u tunelu"
I obavezno da se sve utakmice na "Karađorđu" igraju u večernjem terminu!

Za ovo bi nam trebalo bar dve a ja kažem tri sezone!

Sa druge strane, ukoliko je procena da, bez obzira na to kako mi igramo, titula ne može doći u Novi Sad, onda se fokusirati na taj nesretni Kup! Angažovati tim psihologa, psihijatara, vračara i uterati ekipi u glavi da je sve što se od njih traži da odigraju 6 puta po devedeset minuta i da donesu trofej! Po meni, Kup je samo pitanje glave. Do polufinala se može doći bez problema, jedina je zamka polufinale jer se igraju dve tekme. Dakle, nije čak ni 6 utakmica u pitanju, nego tri ili, čak, dve. Tu ne treba ni priprema, ni pritisak sa tribina, samo glava! Možda razmisliti o kratkom angažmanu za nekog stručnjaka iz inostranstva, psihologa ili koga već, da nam izdriluje ekipu i složi im psihu kako treba...

Ovo može da se desi već sledeće sezone, i u slučaju da se desi sledeći korak bi bio opcija 1 ili modifikovana opcija 3

Ako ni to ne možemo, onda jasno i glasno reći na početku sezone da tim za trofeje nemamo, ili da imamo ali je u Srbiji trofej nemoguće uzeti zbog kombinacija van terena i fokusirati se na promovisanje mladih igrača, tući i cigane i groblje redovno i u Novom Sadu i u Beogradu, tražiti reformu lige i promene u savezu a Vojvodinu ispormovisati kao ekipu u kojoj mladi igrači napreduju i izrastaju u kvalitetne igrače, ekipu koja se časno i pošteno bori u nečasnom i nepoštenom takmičenju. Promovisati pozitivno u moru negativnog i steći imidž ekipe na koju će šira javnost gledati sa simpatijama ( npr. kao Udineze ili Napoli u Italiji, ili Šalke u Nemačkoj- takve ekipe nekako uvek deluju simpatično, ne možeš da ih mrziš). Ali, za ovo je uslov svih uslova da se u ime FK Vojvodine nikada na TV-u ne pojavljuju Bata, Rabren i slični i da nam za trenera dođe neki autoritativan lik, poput Piskavca (kog ne volim, ali jebiga, ima čovek pojavu)...

Ovo je najteži i najduži put, jer je ovo borba ne samo za FKV, nego za fudbal u Srbiji. Pet godina najmanje...

Koji god put da izaberemo, a neki moramo jer ovako više ne ide jer jurimo svoj rep već godinama, trebalo bi taj put što ranije definisati. Ne možemo više sebi dozvoliti da lutamo kao do sada jer godine prolaze a promena nema...

Nikad nisam otvorio temu na forumu, do danas.
Ako neko od administracije misli da je ovo suvišno, brišite odmah...
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: 27.05.2013. Šta dalje?

Post by Helm »

Iskreno, meni se dopalo par ideja, ali vise od ideja mi se dopao princip razmisljanja. Moramo se vec jednom organizovati na visem nivou, a prelazak u drugi vek postojanja je idealan trenutak. Pre svega smatram da bi navijaci trebali da se ujedine u jedno telo, kako oni na severeu, tako i oni na istoku i zapadu. Od uprave, ko god da je u njoj, se ocekuje da pred pocetak sezone zacrtaju jasne ciljeve sa obrazlozenjem, i da se na kraju sumiraju utisci. Ako su ciljevi ostvareni, da se cilja vise, ako nisu da se sumira zbog cega nisu, i ko je odgovoran za to. I odgovorni da vec jednom zaista krenu da odgovaraju! Ne moze trener uvek biti kriv za sve.

U svakom slucaju, smatram da je ova tema nesto sto nam treba sad, i mislim da ima o cemu da se polemise. Ako bismo uspeli neke ideje, a sigurno bi bilo dobrih, da sprovedemo u delo, to bi sigurno donelo napredak. Mozda mi ni ne mozemo da uticemo na stvari unutar kluba (iako je iskustvo pokazalo da su neke ideje odavde implementirane, bez obzira sto nismo dobili zvanicne kredite za to), ali mozemo na stvari unutar tribine, pa makar zapada i istoka. A jaci navijaci znace i jacu Vojvodinu, to je sigurno. Pominjao se ranije i klub navijaca, licno smatram da je to dobra ideja i da to treba pokusati realizovati.

Jos jednom da napomenem, zaista bi bilo dobro da ova tema zazivi.
Locked