Stadion "Karađorđe"

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
naseljekolumbija
Posts: 1114
Joined: Thu Aug 02, 2012 12:03 pm
Location: NS,NN

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by naseljekolumbija »

Каква год јужна трибина да буде боље је него да стоји та кућа,стадион ће бити лепши без ње. Не знам само која је будала ту кућу оставила кад се градио стадион.
User avatar
madda fakka
Posts: 1114
Joined: Wed Jun 04, 2008 7:15 pm
Location: Adice

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by madda fakka »

Ja sam mnogo ranije napisao da je kuca deo stadiona ali sada kada pogledam mogli su da ostave neki deo nje cisto da ostane secanje na nju... Uglavnom hocu da se izvinim i za moje izlete ovde na forumu kako nece resiti taj problem, ipak ranije iskustvo govorilo iz mene :) Iskreno iznenadjen sam ovim pocetnim radovima samo da se ne stane na njima. Reci cu samo ovo: Dok ne vidim gotovu tribinu koja je iskljucivo za gostujuce navijace i te iste na njoj necu se smiriti :cheers:
I Bog je Slaninar...
DUB
Posts: 775
Joined: Thu Feb 03, 2005 7:49 pm
Location: Kafana

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by DUB »

navodno ce izgledati ovako
Image
Seti se kako se provuk'o Sisley, seti se kako se provuk'o Werder!
Paranormal
Posts: 1
Joined: Fri May 24, 2013 7:36 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Paranormal »

Ех ја то зовем 3 у 1 :Д 3 трибине у једној :) опет због пандура иза не можемо да подигнемо трибину у ниво запада али опет боље ишта него ништа :)
User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by borrissey »

Pitanje za one koji su OK sa rušenjem kućice: kako vama izgleda ovaj projekat, onako iskreno? Dakle, da ne budem pogrešno shvaćen, ja prvi nisam protiv razvoja i napretka, samo sam 100% za to da kada gradimo stadion, koji bi trebalo da nam traje, onda to radimo planski, promišljeno i sa poštovanjem istorije i duha našeg kluba! Zbog čega nije moglo da se naše neko rešenje (ovde je navedeno bilo barem 3) koje je moglo da pomiri moderan stadion sa ikonom starog stadiona, kućicom? Imam i odgovor - zato što one koji ovo "grade" boli dupe, uvo i ona stvar među nogama (3 u 1) za Vošu i duh koji ona neguje. Osim toga, još jedna njegova "pobeda" - transparent na severu i proglas za vreme utakmice o stadionu i eto, gle čuda, vučević odmah gradi stadion. Bravo vrhovni vođo, kako si ti moćan i jak, šta bi mi bez tebe...

Vidimo se u nedelju...
Mackycool
Posts: 177
Joined: Tue Jan 10, 2012 3:11 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Mackycool »

borrissey wrote:Pitanje za one koji su OK sa rušenjem kućice: kako vama izgleda ovaj projekat, onako iskreno? Dakle, da ne budem pogrešno shvaćen, ja prvi nisam protiv razvoja i napretka, samo sam 100% za to da kada gradimo stadion, koji bi trebalo da nam traje, onda to radimo planski, promišljeno i sa poštovanjem istorije i duha našeg kluba! Zbog čega nije moglo da se naše neko rešenje (ovde je navedeno bilo barem 3) koje je moglo da pomiri moderan stadion sa ikonom starog stadiona, kućicom? Imam i odgovor - zato što one koji ovo "grade" boli dupe, uvo i ona stvar među nogama (3 u 1) za Vošu i duh koji ona neguje. Osim toga, još jedna njegova "pobeda" - transparent na severu i proglas za vreme utakmice o stadionu i eto, gle čuda, vučević odmah gradi stadion. Bravo vrhovni vođo, kako si ti moćan i jak, šta bi mi bez tebe...

Vidimo se u nedelju...
Meni ovaj projekat (mislim na sliku što je DUB postavio) izgleda prilično lepo iskren da budem :)
Sostengono gli eroi: "Se il gioco si fa duro, è da giocare"
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3876
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Red Marquis »

Mackycool wrote:
borrissey wrote:Pitanje za one koji su OK sa rušenjem kućice: kako vama izgleda ovaj projekat, onako iskreno? Dakle, da ne budem pogrešno shvaćen, ja prvi nisam protiv razvoja i napretka, samo sam 100% za to da kada gradimo stadion, koji bi trebalo da nam traje, onda to radimo planski, promišljeno i sa poštovanjem istorije i duha našeg kluba! Zbog čega nije moglo da se naše neko rešenje (ovde je navedeno bilo barem 3) koje je moglo da pomiri moderan stadion sa ikonom starog stadiona, kućicom? Imam i odgovor - zato što one koji ovo "grade" boli dupe, uvo i ona stvar među nogama (3 u 1) za Vošu i duh koji ona neguje. Osim toga, još jedna njegova "pobeda" - transparent na severu i proglas za vreme utakmice o stadionu i eto, gle čuda, vučević odmah gradi stadion. Bravo vrhovni vođo, kako si ti moćan i jak, šta bi mi bez tebe...

Vidimo se u nedelju...
Meni ovaj projekat (mislim na sliku što je DUB postavio) izgleda prilično lepo iskren da budem :)
Ovo sa tri odvojene tribine na jednoj ti izgleda lepo?! Auu...

Da se ne lažemo, kućicu bi brzo preboleli kad bi znali da je zamenjuje nešto dobro, plansko i kvalitetno. Da se nama gradi nešto slično recimo Ljudskom Vrtu u Mariboru, Image
velika većina bi to dočekala s radošću. Ovako, samo nam predstoji da vidimo koliko će zasrati (a hoće) i da se nadamo da će za 10 godina ta tribina još biti u funkciji, a ne zabranjena zbog nesigurnosti, odronjavanja, podzemnih voda ili ko zna čega drugog.
Io odio Belgrado
User avatar
churguzijanac
Posts: 2074
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by churguzijanac »

Opet se krpi i opet cemo imati cirkus od stadiona. Na jugu treba malo vise srusiti od gore pomenute kucice. Pre svega ono ruglo iza kucice, a i mali jug (renovirani deo) koji je sve samo ne tribina i napraviti tribinu koja ce da lici na severnu!

Uopste mi nije bitno iz koliko ce faza da ga urade. Moze i pet da ih bude, samo da ga urade kako valja. Ako vec nemaju para, neka istok ni ne diraju!

Znaju da ne rade kako treba i opet im seva! Vazno da gospodin gradonacelnik presece vrpcu, da ga uslikaju za novine, da moz da prica kako je on uradio velike stvari za FKV i grad i da sve to koristi u predizbornoj kampanji! A ostace upamcen po najsmesnijoj tribini ikada napravljenoj!
Last edited by churguzijanac on Fri May 24, 2013 9:49 pm, edited 1 time in total.
User avatar
naseljekolumbija
Posts: 1114
Joined: Thu Aug 02, 2012 12:03 pm
Location: NS,NN

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by naseljekolumbija »

Lepse izgleda nego kad je bila kuca nasred stadiona
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by laki »

Jedino se zaista postvalja pitanje sto rece FCVNS da li ce tribina koja se pravi za 25 dana biti funkcionalna da se na nju posalju cigansture i grohbari a da ne izginu kad pocnu da skacu po njoj. Jel ako gradimo tribinu da bi zvrjala prazna kao jugoistok, onda stvarno do mojega... ali necu o tome ni da razmisljam , toliko je debilno da zaista ne zelim da verujem da je takav scenario moguc!
Image
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Владика »

Званични клупски поет, опевао је и овај успех својих упослитеља. Алал вера Лазо-
[video]http://www.youtube.com/watch?v=wx8rg0hv_tk[/video]

Питања:
1,Да ли је Уефа условила рушење куће или је можда требало да се крене од југозападне трибине која нема употребну дозволу?
2. Како се зове архитекта по чијем се плану изводе ови "радови"?
3. С обзирзом на важност стадиона, зашто није отворена јавна и стручна дебата о будућности овог спортског објекта?

Део по део, руши се оно што је одликовало навијаче Војводине и нашу препознатиљвост. То се ради веома мудро и промућурно. Свака част, "одлично" обављен посао!
Pripadnik
Posts: 62
Joined: Wed Oct 14, 2009 10:49 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Pripadnik »

1. Uefa ne zanima tribina nego prostorije koje kuća nije imala i to je osnovni razlog rušenja. Ne može evropa ako nema odgovarajućih prostorija. Ovo sa kućom je najjeftinije i najjbrže rešenje tog problema.
2. http://www.north-eng.com/srpski/trenutne_akt.htm" onclick="window.open(this.href);return false; po nalogu kluba. Treba biti realan, nema baš puno mogućnosti za egzibicije tamo.
3. Takvih debate nema u NS i u Srbiji dugo godina unazad a na kraju krajeva u ovom slučaju nema ni potrebe... Postoji plan odnosno stadion je planiran kao sastavni deo spensa u vreme izgradnje međutim to se nije desilo tada a odavno je trebalo pritiskati i lobirati.
To je neka druga tema i ako ćemo realno nije ni za očekivati u ovom vremenu ( pretvorilo bi se u dnevno političke borbe bez ikakvih efekata)
Mi smo jedno to je naša snaga...
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8891
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Radoye »

Nisu problem cak ni te famozne prostorije (bilo ih je u kucici, samo sto su nesto manje od propisanog ali za to se gleda kroz prste i manje bitnima od nas) nego pristup terenu iz svlacionica. Propisi zahtevaju da igraci i sudije direktno izlaze na travu i da tako budu zasticeni od eventualnog kontakta sa navijacima i neovlastenim licima, a od kucice do terena je bilo dobrano da se tabana.

E sad neka mi neko od vas koji se odusevljavaju ovim novim arhitektonskim poduhvatom Najbolje Uprave u Istoriji Svemira i 2 Sela Vise na koji nacin ce ovo novo resenje da popravi situaciju sa prilazom od svlacionica do terena?

Takodje, jedan od gorucih problema je nedostatak obezbedjenog parking prostora u blizini stadiona. Verovali ili ne, bez toga se nece moci u Jevropu!

Ja sam lepo rekao - srusice kucicu, izgradice nesto bezveze, munuce se neke pare, a stadion i dalje nece ni za jotu biti blizi ispunjenju uslova UEFA.

Bato majstore... :frown:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Milan
Posts: 4231
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Milan »

Pripadnik wrote:1. Uefa ne zanima tribina nego prostorije koje kuća nije imala i to je osnovni razlog rušenja. Ne može evropa ako nema odgovarajućih prostorija. Ovo sa kućom je najjeftinije i najjbrže rešenje tog problema.

Kucica je imala sasvim dovoljno kvadrata da se sve potrebno po propisima UEFA-e u njoj odradi, samo sto bi se onda izgubile glupe kancelarije na spratu i prozorce sa kog je Buturovic posmatrao utakmice. Niko me nece ubediti da je rusenje bilo preko potrebno! Kao sto rece Markiz, da je u pitanju izgradnja modernog, funkcionalnog objekta, niko rec ne bi prozborio, a ovako... :pegla:

p.s. Sto rece danas jedan moj prijatelj, a inace istaknuti forumas: "Sta se cudis sto to tako olako rade? Pa ni meni ne bi predstavljao problem da rusim po Niksicu".
POŠTO OBRAZ ???!!!
zukenp
Posts: 189
Joined: Mon Mar 04, 2013 12:34 pm
Location: Pazar

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by zukenp »

Ne razumem one koji kazu da nije trebala da se srusi ta kucica(mada i za mene je N.Sad, Niksic, kako rece neko gore: ) ),jer ne moze i jare i pare.Kolko vidim tribina se ne moze napraviti dok se ona ne srusi.A dok se ne srusi,ne mozete imati ozbiljan stadion,onakav kakav po tradiciji zasluzujete.Ali treba nesto uraditi(ne znam je u planu)i sa delom tribine pored kucice,koji je nekako uradjen u delovima,deluje nekako nezavrseno i neozbiljno(onaj deo dje su vam bili smesteni gosti).Mada i kad vidim atletsku stazu na bilo kom fudb.stadionu,najezim se: ).Nije joj tu mesto,nije isto kad dises protivnickim igracima za vrat,i kad se "deres" tamo nedje sa brda!
Post Reply