Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Boske87
Posts: 572
Joined: Mon Aug 29, 2011 4:49 pm

Re: Uprava

Post by Boske87 »

Radoye wrote:Ovaj forum kao potpuno nezvanicno glasilo ni ne treba da bude mesto na kome se traze zvanicne informacije. Ovde se okupljaju prijatelji kluba, navijaci i simpatizeri, i razmenjuju misljenja (i informacije). Svako otkriva onoliko koliko zeli ili misli da to treba. Niko nikoga ne moze da prisiljava na vise od toga. Neke informacije jednostavno nisu za javnost.

Opet, sa druge strane, nije fer ni taj elitisticki nastup, bacanje "udica", poluinformacija, u stilu "ja znam, i evo pokazujem vam svima da znam, ali necu nista da vam kazem". Ako vec neces da podelis informaciju - cuti. Nemoj ni nagovestavati da ona postoji ako mislis da ne treba da je delis sa ostalima. Sta se postize takvim kurcenjem?

Na kraju, FK Vojvodina nije klub u vlasnistvu Firme ni bilo koje druge navijacke grupe, vec je udruzenje gradjana koje pripada clanovima koji placaju clanarinu, i to bi trebalo da bude jedini kriterijum ko ima pristupa informacijama. Dakle prvo Skupstina (koja bi u teoriji trebala da bude birana od strane clanova kluba i da ih predstavlja, no u praksi znamo kako to funkcionise) i onda preko Skupstine i clanovi. Pa i sira javnost, ako za to ima potrebe.

Problem je sto ti zvanicni tokovi informacija u nasem slucaju, uprkos vec do neukusa prenaglasavanoj toboznjoj transparentnosti, uopste ne funkcionisu. Klub zaista sve vise lici na neku sektu, pupupu daleko bilo. I u tom nedostatku zvanicnih informacija koje je Klub DUZAN da obezbedi, ljudi se pokusavaju informisati nezvanicnim kanalima.

Treba malo razumevanja za to, s obe strane - i kod ovih koji pitaju, jer neki odgovori stvarno nisu za pustanje kroz ovakve neformalne kanale komunikacija, i kod ovih koji te odgovore znaju ali ne zele da ih podele. Nema razloga za aroganciju, dubina govana u kojima se nas klub nalazi trenutno apsolutno nikome od nas - od samog vrha Uprave do zadnjeg simpatizera koji stadion nije video X godina ali procita izvestaj sa utakmice u Dnevniku - ne daje pravo da se oseca superiorno.

Svi smo zajedno odgovorni za to sto se trenutno desava.
Bravo Radoye :cheers:, svaka čast na postu . Muka mi je više od ovakvih prepucavanja koja se javljaju na svaka 2 meseca.
What else are you gonna do on a Saturday?
http://www.youtube.com/watch?v=aF0uxqolMMk" onclick="window.open(this.href);return false;
pedjans
Posts: 464
Joined: Tue Oct 08, 2013 7:24 pm

Re: Uprava

Post by pedjans »

Kada sam se oglasio, nisam očekivao ovako zanimljivu razmenu mišljenja. Ono do čega smo došli je sledeće: upravu postavlja navijačka grupa, za mene nepoznato koja... Da li je to dobro ili loše, videćemo. Kao navijaču Voše, bez reputacije ali iskrenom, važno mi je da je klub što stabilniji i rezultati što bolji. A voleo bih i da su tribine punije - ne vidim svrhu u tome da navijačka grupa bira rukovodstvo a ne dolazi na utakmicu da navija!? Da li je to onda uopšte navijačka grupa? Nadam se da će posle izbora tog novog i toliko željenog rukovodstva sever biti ponovo omasovljen, odnosno bar pristojno popunjen. Sve se odvija pod velom tajne kao da je reč o državnom udaru, a ne promeni rukovodstva fudbalskog kluba. Ali ponavljam: bitan je jedino rezultat, tj. ishod. Ako nova uprava bude bolja nego dosadašnja i sve bude funkcionisalo, onda sve to nije važno. Dakle, ko ste da ste, požurite, postavite novu upravu i prekinite cirkus.
FCVNS
Posts: 273
Joined: Thu Nov 08, 2012 7:34 pm

Re: Uprava

Post by FCVNS »

Nista manji cirkus nije ova prepiska od onoga sto se u klubu desava,treba svako da podje od sebe,i svoje ponasanje da dovede u red,pa ce samim tim i navijaci Vojvodine kao celina poceti bolje da funkcionisu...postoji milion nacina da razvodnjavate pricu oko vaseg broja gostujucih utakmica koje su jako bitan segment u navijackom zivotu,niko ni ne ocekuje da sa 40 godina ides na sve utakmice,ali od 15-te do 30-te moze sasvim pristojan broj da se odradi,i da s postigne postovanje kod navijaca,i sa 40 na marakanu i jna treba covek da ode,pa sa svima vama koji pisete da idete po 25-30 god mora da bude 1500 ljudi,a navijaca Vojvodine bude 300-tinak u gostujucem sektoru na tim utakmicama...i naravno da sam voljan da se nastavljam,jer dosta vas je malo pruzilo klubu,a sad trazite previse,volite ga sad kad je navijanje u modi,a ovih sto im cela porodica navija za Vosu sad ko sitnih svetaca,a dok sam bio u srednjoj skoli bio 1 i po Slaninar,sad ste proradili,al na forumu...
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8908
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Uprava

Post by Radoye »

FCVNS - i ti masis poentu price. Nije navijacka grupa duzna nikome da deli informacije, a nije ni Klub kao takav duzan da ih deli sa navijackom grupom, simpatizerima, prodavacicom na tezgi na Futoskoj pijaci... To su oni neformalni nacini komunikacije koji postoje i gde "ko zna zna", gde se racunaju zasluge i sve to tako stoji kao sto ti kazes.

Ali moraju postojati i zvanicni kanali komunikacija izmadju Kluba (koji je jos uvek drustvo gradjana) i njegovih clanova (koji uredno placaju clanarinu). A ti kanali u nasem klubu vec jako dugo vremena ne funkcionisu. Ne moze se saznati SKORO NISTA, ni ono sto je za javnost a kamoli ono sto nije, a i ono malo informacija sto izadje uglavnom vrlo brzo dogadjaji demantuju.

I to je problem i izvor frustracije za sve, kako i nas "obicne smrtnike" tako i za "insajdere" upucene u pricu.

Mislim, kapiram skroz sta govoris, i slazem se, ali to nije ono zbog cega ljudi ovde pizde.

Eto ga bas taj primer "ugovora" o saradnji sa Benfikom, gromoglasno najavljivan kako zvanicnim saopstenjima, clancima na zvanicnom sajtu, fotke na kojima se neki ljudi rukuju, potpisuju neke papire, sve to preneli mediji - da nam se sada ovde od strane "upucenih" sa puno arogancije kaze da se to uopste nije nikad ni desilo, i da zapravo nemamo ni prava da znamo o cemu se tu radilo.

Jebiga, nije u redu.

Ako nije trebalo da se zna za taj ugovor (ili za Fijerov "ugovor", da se posluzim jos banalnijim primerom) onda Klub nije ni trebalo da izlazi sa tim informacijama u javnost. Ako se vec izaslo, onda ljudi valjda imaju pravo da pitaju sta se tu desava i zasto ih neko pravi magarcima. Naravno, to nije pitanje za ovog ili onog iz "upucenog" drustva u unutrasnjem krugu navijacke grupe vec to mora da odradi Klub kroz svoje zvanicne kanale.

Upravo taj nedostatak zvanicne komunikacije, u Klubu koji se tako dici svojom transparentnoscu, je i razlog zbog cega su svi kojima je stalo do kluba (bilo da oni putuju na gostovanja, ili su samo redovni na Karadjordju, ili samo povremeno dodju u priliku da tim bodre uzivo) svakim danom sve nervozniji.

(Mada, kao sto vec rekoh, i ovaj forum kao jedno nezvanicno glasilo nije mesto na kome neko moze da zahteva iznosenje zvanicnih informacija - iz prostog razloga sto o vecini stvari samom cinjenicom da je ovaj forum nezvanican i nema veze sa klubom urednistvo zna samo ono koliko drugi zele sa njima da podele, znaci otprilike koliko i carsija.)
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
FCVNS
Posts: 273
Joined: Thu Nov 08, 2012 7:34 pm

Re: Uprava

Post by FCVNS »

Sve sto je Radoje napisao stoji,ali grupa ima dobar broj mesta u skupstini,i sama se izborila za njih,tako da moze da se izbori da zna nesto vise,i imaju pravo da te informacije dele samo svojim ljudima,svako ko ocekuje od grupe informaciju mora da bude deo iste,a klub vode slepci i zato je tako kako jeste...
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8908
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Uprava

Post by Radoye »

FCVNS wrote:Sve sto je Radoje napisao stoji,ali grupa ima dobar broj mesta u skupstini,i sama se izborila za njih,tako da moze da se izbori da zna nesto vise,i imaju pravo da te informacije dele samo svojim ljudima,svako ko ocekuje od grupe informaciju mora da bude deo iste,a klub vode slepci i zato je tako kako jeste...
I ovo razumem i slazem se. Opet, nije to problem, vec to sto kao sto ti kazes klub vode slepci koji ne rade svoj posao. To je sustina problema i ono gde treba usmeriti energiju. Ako ljudi iz grupe misle da informacije koje su im dostupne nisu za javnost neka ih zadrze za sebe, imaju za to svako pravo, ali u tom slucaju neka zadrze za sebe i pridike zbog cega "obicni smrtnici" nisu dostojni da saznaju te informacije. Nadgornjavanja ko ima koliko staza na tribini mozemo ostaviti za kada se goruci problemi rese.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2694
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

Re: Uprava

Post by Grof Žekula »

Ružnal wrote:ALARM U NOVOM SADU: Butorović zakasnio, čeka se Rabrenović

Neizvesnost oko toga ko će preuzeti čelno mesto u rukovodstvu Vojvodine i dalje traje.

Pored kadrovskih kombinatorika u neformalnim krugovima, u kojima su se najčešće pominjali Zoran Šćepanović, Mirko Dubroja, Minja Bolesnikov i Milanko Jokić, zvanični izvori uzdržavali su se bilo kakvog komentara, ali ništa konkretno nisu ni preduzimali.

Prošlo je mesec dana od kada je 28 članova Skupštine Vojvodine pismeno pokrenulo inicijativu za održavanje vanredne sednice tog klupskog tela.

Pošto predsednik Balša Butorović, koji je najavio da će se povući sa tog mesta, nije reagovao u predviđenom roku na inicijativu dela skupštinara, po klupskom Statutu to je sada obavezan da uradi generalni sekretar Radisav Rabrenović.

Propisi, dakle, jasno određuju redosled poteza, a ostaje da se vidi kako će postupiti oni koji su dužni da ih poštuju.

U okolnostima očekivanja da se konačno nešto dogodi, klub je praktično u pat poziciji.

Da nije zalaganja nekolicine pojedinaca, pre svih generalnog sekretara Radisava Rabrenovića i upravnika FC „Vujadin Boškov” Milana Čabrića, veliko je pitanje kako bi se do sada obezbedilo elementarno dnevno fukcionisanje i finansirale takmičarske obaveze svih klupskih selekcija.
kowalski
Posts: 786
Joined: Wed Dec 01, 2010 4:44 pm
Location: Tatooine

Re: Uprava

Post by kowalski »

Pretvorili ste forum u

Image
Image
User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2694
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

Re: Uprava

Post by Grof Žekula »

Mondo wrote:FSS: Voša da plati Jokiću 140.000 evra

Bivši reprezentativac Srbije i Crne Gore dobio spor pred Arbitražnom komisijom FSS protiv Novosađana koji mu duguju 15 plata.

Đorđe Jokić je početkom septembra "presavio tabak" i tužio Vojvodinu zbog neizmirenih obaveza. Iskusni defanzivac je zatražio raskid ugovora i podneo tužbu Arbitražnoj komisiji zbog 15 neisplaćenih plata.

Arbitražna komisija FSS je posle obimne dokumentacije koja je priložena donela odluku da novosadski superligaš mora da isplati Jokiću 140.000 evra, prenosi "Sport".

To će biti novi udarac za Vojvodinu, koja se nalazi u ozbiljnoj finansijskoj krizi.

Đorđe Jokić je u junu 2012. potpisao dvogodišnji ugovor sa Vojvodinom, a pre toga igrao je za OFK Beograd, a zatim je nastupao u Rusiji za moskovski Torpedo, Tom iz sibirskog Tomska i Dinamo iz Brijanska.
Nikola
Posts: 848
Joined: Mon Jun 25, 2007 12:35 pm

Re: Uprava

Post by Nikola »

Zamolio bi urednike da obrisu gornje dve slike koje prave cirkus od ovog ozbiljnog foruma. Imate fejsbukove, pa tama kacite te gluposti. Najgore je sto su to poceli da rade stariji forumasi za koje imam generalno dobro misljenje.
ПУШТАМ КИШУ!
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Re: Uprava

Post by shecky »

Izvini Nikola ,ali na adekvatan cin se mora i adekvatno odgovoriti.
Brutalna neozbiljnost ljudi iz kluba ,nadam se da ih vise nikad necemo gledati.
User avatar
Baltazar
Posts: 376
Joined: Fri May 24, 2013 9:31 pm
Location: Socijalno

Re: Uprava

Post by Baltazar »

Kakvu upravu mi želimo i kakvu upravu možemo dobiti? Dosad su dobre uprave nabavljale pare od grada ili neznam ni ja koga. Sad para nema. Biti član neke uprave kluba znači hapati pare za sebe. Primer zvezdina uprava. Svako dovede 1 ili 2 igrača i uzima mu proviziju od plate. Biće da je istina da npr. Milijaš i Ninković nigde ne mogu dobiti 30-40.000 evra mesečno. Može u zvezdani-koja je u dubiozi 55 mil. evra. Da li se nešto slično dešava i u našem klubu? Verovatno, ali ćemo to saznati tek kad neki odu. Tad će se dići frka. Zar nema u Voši neki nadzorni odbor koji kontroliše rukovođenje klubom? Žao mi što ovako radimo. Umesto da znamo šta hoćemo i koja pojačanja da dovedemo, mi ko blizanci u sred prelaznog roka počinjemo da mislimo. Dovodimo nespremne igrače. Treba im 6 meseci da uđu u kondiciju i formu. Jednog dana kad budemo pravi klub znaćemo šta hoćemo davno pre početka prelaznog roka. Nećemo više plaćati fudbalere unapred! Bojim se da će to biti moguće samo u nekoj vrsti privatizacije kluba. A dotle molimo boga da opstanemo i zahvalimo se Vujadinu Boškovu što je osnovao sportski centar.
Nervira me blokada informacija iz kluba. Kada pitam npr. za akademiju Čapelja me cenzuriše. Ima dosta pitanja na koje odgovorni u klubu ćute. To me boli jer ja drugi klub sem ovog nemam (ni grad ni pokrajinu). Želim na čelu kluba nekog ko će ULOŽITI svoje pare i na konto toga i ZARADITI. Živeli :cheers:
Vojvodina, jedna jedina!
prijatelj fudbala
Posts: 457
Joined: Thu Oct 15, 2009 10:28 am

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by prijatelj fudbala »

U današnjem "Dnevniku" se u tekstu povodom sednice Skupštine kao mogući predsednik, pored Dubroje, Bolesnikova i ostalih par poznatih imena pojavilo i ime Milenko Jokić! Zna li neko nešto o tom čoveku? Navodno je i član Skupštine...

Inače, meni je potpuno nejasno kako se, i na koji period biraju članovi Skupštine kluba? U Statutu to nigde ne piše, a ne sećam se da je ikada bilo nekog glasanja na kojima bi se članovi Skupštine (da ne kažem poslanici) birali?

Logično bi bilo da, ako klub ima članstvo (a ima), svaki član kluba ima pravo da bira i da bude biran!

Možda je utopija, ali ako je ikome ko je sada u klubu stalo da se situacija stabilizuje smatram da bi najbolji put bio sledeći:

1. Na prvoj sednici Skupštine raspisati izbore za novu Skupštinu kluba
2. Na tim izborima pravo kandidovanja bi imao svaki član kluba čiju kandidaturu bi podržao određeni broj članova
3. Do održavanja izbora, svi organi kluba obavljaju tekuće poslove

Na ovaj način, izbegla bi se spletkarenja, izbacivanje novih i novih kandidata za funkcije u klubu, a ujedno bi se čuo i glas naroda.

Prvi zadatak te novoizabrane Skupštine morao bi da bude izmena onog užasnog Statuta na koji su svi zaboravili, a u izmenama bi trebalo uneti sve ono što je Podbara promovisao kao osnovna načela za rad u FK Vojvodina.

Posle ovoga Skupština bi morala da (npr. Statutom) definiše uslove koje mora da ispunjava neko ko želi da vodi klub, pre svega stručne, zatim profesionalne a onda i moralne. Dakle, novi prvi čovek bi morao da bude pod 1 obrazovan pod 2 profesionalno dokazan i ostvaren i pod 3 da nije osuđivan. To je neki minimum koji bi morao da se ispoštuje.
Sledeći korak bi morao da bude PLAN RADA!
Svaki kandidat, ukoliko ispunjava prethodna tri uslova, morao bi Skupštini da prezentuje šta će uraditi za 3, 6 12 meseci, šta za 2,3 i 4 godine. I nakon ovih perioda bio bi dužan da podnese izveštaj Skupštini šta je urađeno a šta nije i zašto nije!
Tako bi Skupština birala put kojim idemo a ne kao do sada vođu kog ćemo slepo slediti.
pedjans
Posts: 464
Joined: Tue Oct 08, 2013 7:24 pm

Re: Uprava

Post by pedjans »

Ovo sa upravom se zaista pretvorilo u takav cirkus da to nema nigde. Većina članova skupštine je tražila vanrednu skupštinu i zbog čega se ona sada ne zakazuje!? Statutarne mogućnosti za to svakako postoje. Ili su oni koji su u ovo krenuli krenuli bez ikakvog plana, ili im plan ne valja. Ako Boga znate, završavajte celu predstavu i postavljajte koga znate. Ovakvo stanje je zaista nemoguće izdržati i bilo bi sramotno i za manji klub sa manjom tradicijom.
vdn slaninar
Posts: 1036
Joined: Fri Mar 30, 2012 9:46 am

Re: Uprava

Post by vdn slaninar »

Sustina problema uspostavljanja novog rukovodstva je da u fk vojvodini nema para i da novi predsednik treba da ulozi svoje pare da bi klub zaziveo a takvog nema,da ga ima sutra bi bila zakazana skupstina.Znaci neko ko bi dosao treba prvo svojim parama da sanira postojece probleme ne isplacenih plata sadasnjim i bivsim igracima,da plati transfere,poreze i ko zna sta jos i kome,ko nas sve i za sta duzi.Pa tek onda da ulozi pare u buducnost gde bi mogao nesto i sam da zaradi,kroz neki ugovor o pozajmici ili slicno,naravno pod uslovima oko kojih se ne bi mnogo pitao jer njegovo je da ulaze a drugi da se pitaju.
Post Reply