14. kolo: Vojvodina-Napredak 3:1

User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: 14. kolo: Vojvodina-Napredak, subota 16:30h

Post by borrissey »

Solidna utakmica, solidna atmosfera, solidna poseta. Borili su se igrači, trčali i trudili. Ja im čestitam na tome. Kako sad boli pomisao da smo pre ove na tri poslednje utakmice kod kuće osvojili 2 boda...
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3862
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: 14. kolo: Vojvodina-Napredak, subota 16:30h

Post by Red Marquis »

Po meni, na zapadu je bilo dosta više ljudi no prošli put. Rezultati, uprave, hladno...ali džabe je džabe. Bilo bi nas 300 da je bilo 400din.
Fudbal malo zanimljiviji no inače. Škuntelar i Alivodić na klupi (čuvanje za onaj trofej koji je naš?). Naravno čim se povelo, bilo je i nonšalancije. Gaćinović odigao po meni konačno kako treba po boku, a i ostatak veznog reda je bio najbolji deo ekipe. Nazad i dalje škripi kao i do sad.

Moglo je biti i drugačije, ali nije. Sad možemo reći...poslali smo poruku ciganima da je s krizom gotovo :mrgreen:
U dvomeču sa ciganima očekujem tvrd i tesan meč u kupu, i glat poraz u prvenstvu. A voleo bih da bude suprotno.
Io odio Belgrado
srkins
Posts: 1440
Joined: Tue Apr 23, 2013 8:24 pm

Re: 14. kolo: Vojvodina-Napredak, subota 16:30h

Post by srkins »

Inace ovim golom je Kaludjerovic postao najbolji strelac u prvenstvima Srbije u fudbaluhttp://www.mozzartsport.com/vesti/andrija-kalu ... bije/66200" onclick="window.open(this.href);return false;
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Re: 14. kolo: Vojvodina-Napredak, subota 16:30h

Post by shecky »

Pa po meni solidna utakmica ,ali na momente komicna ,i sa nase i sa njihove strane.
Kod nasih se videlo da zele pobedu po svaku cenu ,i to ne onu forsiranu nego onu iskrenu, i to mi je drago.

Konacno je Nikolic bas zapravo promesao tim ,ubacivsi Simona da igra desnokrilnog napdaca ,da Mijat pokriva defanzivu sa Nasticem a u napadu sta uradi uradi.
Nije to delovalo lose ,pogotovo to sa Simonom ,koji realno je za 2 klase ispred bilo kog drugog naseg igraca, iako meni nije bas nesto drago sto je u Vosi ali momak se trudi sto jes jes,tu mu niko ne moze a reci.

Ja stvarno ne znam koji je k***c nasim trenerima .. zar niko NE VIDI da je Nastic STVOREN za krilo a ne za beka???!!!
Decko je pogub u odbrani ali je lucidan u ofanzivi , ima meku loptu , ima fintu ima centarsut.. sta takav igrac radi u odbrani??!!
Mali Mijat je uz izuzetke beskoristan na boku.. on treba da igra poluspica onako iz drugog plana ,posto je eksplozivan i stice svaku loptu koja ide u dubinu.

Inace sto se posete tice ,po meni 2000+.


ps nemojte etiketirati ljudi koji zbog raznih razloga ne dolaze na utakmice , nit sam ja veci navijac sto idem nit je taj manji sto ne ide .. svaka osoba razmislja na dva nacina .. neko srcem neko mozgom .. onaj koji razmislja mozgom taj odavno ne dolazi na tekme ,a mi sa srcem smo tu , i to je realno i to je sve
User avatar
Marcello
Posts: 954
Joined: Wed Jan 10, 2007 2:21 pm
Location: uvek na našoj strani

Re: 14. kolo: Vojvodina-Napredak, subota 16:30h

Post by Marcello »

Mi smo na 14 utakmica primili 15 golova (dali smo samo 19). S obzirom na tu činjenicu, još se dobro i držimo na tabeli. Stvarno se, za ovih četvrt veka, koliko pratim Vošu, ne sećam da nam je zujala takva promaja u odbrani. Ovo je već smešno. Ne zaboravite da smo i danas primili 2 komada, samo je jedan poništen + Žakula je imao 2-3 spasonosne intervencije.
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
lazarr
Posts: 817
Joined: Wed Oct 20, 2010 10:01 am

Re: 14. kolo: Vojvodina-Napredak, subota 16:30h

Post by lazarr »

http://www.webtv.rs/play/61726/jsl-2013 ... predak-3:1" onclick="window.open(this.href);return false;

Golovi i šanse.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9756
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 14. kolo: Vojvodina-Napredak, subota 16:30h

Post by Voja »

Na osnovu ovoga rekao bih,ponisten im cist gol,Zaks opet spasilac,Enver za 10 minuta uradio vise nego vecina za ceo mec,lepe golove smo dali...
Image
istok
Posts: 21
Joined: Sat Aug 31, 2013 12:37 am

Re: 14. kolo: Vojvodina-Napredak, subota 16:30h

Post by istok »

Ajd sad nek mi neko objasni kako je od najbolje odbrane u proteklih par sezona postala najgora odbrana.Da li je Vladan Pavlović ustvari bio dobar, da li je Jokić bio bolji od Vukovića... Da li su Trajković i Vule bili bolji pre godinu, dve...Da li je Supić bio golmančina.Šta se to dešava, pa čim pređu pola, ko god da igra protiv nas, odmah je panika.
Bojim se da će nas Zvezda gadno naduvati.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9756
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 14. kolo: Vojvodina-Napredak, subota 16:30h

Post by Voja »

Supa je bio golman koji je donosio bodove sto ovdasnje gose ne rade,Jokic je imao neki zajeban stav na terenu,poput Pleca,ulivao je sigurnost,iako je imao onaj jedan kiks po kome cemo pamtiti kada je na 30 metara trcanja ostavljen jedno 20m :mrgreen: ,Paju sam uvek gotivio,pogotovo u jakim mecevima,a zajednicko i za Supu i Jokica i Paju je da su imali tu sportsku drskost,sto nam danas ima malo igraca u timu.Vule nije pre igrao bolje,smatram da sad igra zrelije,dok bih za Traksa rekao suprotno... kao da se zaistio malo,od kako mi propao onaj transfer... jos kad tome dodamo Abua koji je vec na njihovoj polovini igrao odbranu i jurio njihove stopere i bekove,stvar je vise nego jasna
Image
srkins
Posts: 1440
Joined: Tue Apr 23, 2013 8:24 pm

Re: 14. kolo: Vojvodina-Napredak, subota 16:30h

Post by srkins »

Napisao sam vec na temi transferi ali napisacu i ovde odbrana je dobra problemi su Poletanovic i Tumabasevic umesto Ajura i to sto nemamo levo krilo pa se desava da protivnik stvori visak.. nase lazno levo krilo ode u sredinu njega pokrije stoper protivnika a bek im ostane slobodan pa Lekovic zavrsi sa dva protivnicka igraca
User avatar
Turija
Posts: 10721
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 14. kolo: Vojvodina-Napredak, subota 16:30h

Post by Turija »

Nama duva u odbrani zbog slabe igre veznog reda u defanzivi, a poslednja linija se loše snalazi na široko otvorenom prostoru.
Marko Nikolić je olako precrtao veznjake Voše, koji su držali našu odbranu, a nije dobio na kvalitetu u ofanzivi.Veliku grešku je napravio otpuštanjem Adjurua i Ivanića, pa i Pavlovića (i još nekih igrača poniklih u Voši - Šušnjar, Mitošević...) i ja to ne mogu zaboraviti, jer mi se čini da je urađeno u cilju oslobađanja prostora za svoje - naravno, ako se trener uopšte pitao?
Nasuprot tome, u ovoj polusezoni, nije afirmisao nijednog našeg mladog igrača, a Radoju je unazadio.Zato smo i došli do faze da nam je utakmica sa Napretkom najbitnija ove godine.I pored svega, mislim da g-din Nikolić treba da ostane trener Vojvodine do leta, jer tek onda će se imati prava slika o radu struke.Ako g-din Nikolić ostane u Voši (u šta ja još uvek sumnjam, bez obzira na zvanične tvrdnje da ostaje u NS do 2015), biće mu neuporedivo teže na proleće, nego ove jeseni.U slučaju da uspe, onda je delom opravdao veliko početno poverenje navijača Vojvodine u njega kao čoveka i trenera.
Moja procena je da će najveće breme tereta 100godišnjice Kluba pasti na pleća trenera, jer samo on može da nas, rezultatima na fudbalskom terenu, spase blama u godini velikog jubileja.
Pa, srećno svakome ko bude na klupi Vojvodine.

Edit
dok sam pisao ovaj post, vidim da je već odgovoreno zašto nam je odbrana kao švajcarski sir - tako da ,,džabe sam krečio".Dobro, neka ostane kao još jedno slično razmišljanje, predhodnim. :)
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Re: 14. kolo: Vojvodina-Napredak, subota 16:30h

Post by shecky »

Ima dosta logike u analizi odbrane stim da treba dodati i to da mi previse ofanzivno igramo.
Kad kazem previse , ne mislim na to da puno sansi pravimo nego previse igraca ucestvuje u fazi napada i tu najmanja greska otvara sansu za protivnika da iz bilo koje pozicije na terenu moze napraviti kontra napad.
Nikolic pravi istu gresku kao i Vukicevic ,zeli da igra ono sto sa ovim igracima ne moze.

X puta se desava da stoperi filozofiraju nesto naprave gresku i automatski ispadaju iz igre.
Da sam ja trener stoperi ne bi bili dalje od 30m od naseg golmana.
Upravo zato sto nije tako nasi veznjaci i ne mogu da rade svoj posao jer im bukvalno stalno Jagos Djura Trax smetaju u tome ,ima puno igraca na malom prostoru i lopta ne moze da dise.
Setite se kako je do nedavno bilo .. Brka do Traxa ,ovaj do Mede ili Kacara pa idemo dalje napred.A sada Delac do Jagosa koji dodje do sredine terena s loptom ili do Djurica koji posalje extra sporu i nepreciznu loptu i poklanja protivniku kontru pogotovo zato sto su svi ostali nasi igraci daleko napred i nema ko da pomogne da se greska ispravi.

Sada kad bude otisao Vule ,trebace nam 2 desna beka ,a posto nema sanse da ce biti takvi kao Vule , mislim da cemo morati totalno da menjamo sistem jer ta desna strana vise nece biti ni blizu kakva je sad.
A s obzirom da nemamo ni levu stranu , jedino sto ostaje da se forsira igra kroz sredinu terena gde se pridodaju bocni igraci po potrebi.

No mene tisti to sto eto protiv koga mi gubimo bodove ... protiv KGa koji ima 10 bodova manje .. protiv Javora koji kuci redovno gubi.. protiv Slobode koju pobedi DS u Uzicu a opet isti ti su nas pobedili ... prosto zelim da verujem da je sve to slucajnost.. ali tesko mi ide.
trelos gia fcv
Posts: 665
Joined: Tue Jan 05, 2010 4:24 pm
Location: U pravo vreme na pravom mestu

Re: 14. kolo: Vojvodina-Napredak, subota 16:30h

Post by trelos gia fcv »

Ljubomir1996 wrote:Dobijamo cigane u oba meča!
Gubimo od cigana u oba meča!
Nažalost.
I to ubedljivo.
GAZI, GAZI, CRNO-BELU GAMAD!
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Re: 14. kolo: Vojvodina-Napredak, subota 16:30h

Post by shecky »

Stara dobra skola .. dobijamo u kupu gubimo 3 boda .. to bi mi bilo logicno ,ali iskreno licno ocekujem pobedu cigana u kupu i X u zadnjem kolu.
User avatar
ragazzi di Neoplanta
Posts: 350
Joined: Mon Dec 17, 2012 11:46 pm

Re: 14. kolo: Vojvodina-Napredak, subota 16:30h

Post by ragazzi di Neoplanta »

I šta ako ne izgubimo? Pun mi je da izvineš tog defetizma...
"Kontam da 99% mase sa ovog foruma stoji pola sata ispred rafa sa hlebom, ne znajuci koji da izabere."
Locked