100 godina kluba

Locked
User avatar
West Ham
Posts: 249
Joined: Tue Nov 18, 2008 1:50 am
Location: Liman

Re: 100 godina kluba

Post by West Ham »

ragazzi di Neoplanta wrote:Ne vidim ništa loše u tome da se odigra utakmica sa bratskim klubom, ne znam što vam "nije to to". Podržavam za Slaviju, za koju smo istorijski vezani, mada ta vezanost sad skoro i da ne postoji. Za West Ham, ne vidim nikakvu povezanost tog kluba sa našim, to što nas veže naše loženje na tu subkulturu, druga je stvar.
Nisu samo subkulture u pitanju. Imena The Firm, Red Firm, ukršteni čekići...
Borussia je za mene otpočetka van priče (iako ih simpatišem kad je nemački fudbal u pitanju), jednako kao i Norwich City: iako oba kluba dolaze iz bratskih nam gradova, malo ih j**e boja. Sem toga, Norwicha i nadimak (the Canaries), a Borussia bi koštala Boga-oca, i to sa nekom trećom postavom.
oi Oi Oi! The chozen few...
User avatar
ragazzi di Neoplanta
Posts: 350
Joined: Mon Dec 17, 2012 11:46 pm

Re: 100 godina kluba

Post by ragazzi di Neoplanta »

A šta su ta imena već uticaj cele ostrvske navijačke subkulture? Moram vam priznati da me je malo pecnulo to što se tako, u nedostatku bolje reči, sa visine gleda na Borac iz Banjaluke, a u isto vreme se leti za nekim West Ham-om, za koji nas ništa konkretno ne veže sem tog ostrvskog uticaja na navijačku scenu, pod kojim je kroz vreme bila svaka druga grupa u Evropi.
"Kontam da 99% mase sa ovog foruma stoji pola sata ispred rafa sa hlebom, ne znajuci koji da izabere."
User avatar
Firmson89
Posts: 367
Joined: Sun Mar 31, 2013 6:11 pm

Re: 100 godina kluba

Post by Firmson89 »

ragazzi di Neoplanta wrote:Moram vam priznati da me je malo pecnulo to što se tako, u nedostatku bolje reči, sa visine gleda na Borac iz Banjaluke
:deal:

Мене рецимо баш радује ова вест и утакмице са Борцем су увек добро дошле! Наравно да бих волео и Славију да гледам овде на терену, исто важи и за Шајкаш, само је некако утисак да сте тек тако прешли преко Борца у фазону кога боли уво. Неки дан и она вест како нам је Борац филијала, па баш са свих страна осуто по њима. Треба вршити притисак и на то да се доведу и горе поменути тимови, јер не би било у реду да овакав јубилеј прође без њих (мада како се труде, лепо Радоје каже да будемо срећни ако и Кабел добијемо), али колика ми је част угостити њих - подједнака ми је и за Борац.
Vulture
Posts: 14
Joined: Wed Jan 09, 2013 12:39 am

Re: 100 godina kluba

Post by Vulture »

Koliko lošeg mišljenja o Borcu od strane nam "bratske" navijačke grupe..
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3988
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: 100 godina kluba

Post by Rabba »

Vulture wrote:Koliko lošeg mišljenja o Borcu od strane nam "bratske" navijačke grupe..
Naprotiv. Borac će uvek biti i ostati bratski klub. Moraš i ti da razumeš da 100 godina ne slavimo svaki dan. I dok se apsolutno slažem da Borac mora da bude deo proslave, mislim da još bitniji deo proslave moraju da budu Šajkaš i Slavija iz Praga.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
budababa
Posts: 4013
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: 100 godina kluba

Post by budababa »

Nema o Borcu niko loše mišljenje, nego je narod, posle silnih obećanja po medijima, očekivao i neko "zvučnije" ime za tako velik jubilej. Nerealno ili ne, prosudite sami.

Počelo je ovako:

http://www.politika.rs/rubrike/Sport/fu ... ne.lt.html

Pa su apetiti malo splasli:

http://www.vesti.rs/Sport/Vojvodina-pla ... -Prag.html

Pa je, mesec i po pred jubilej, aktuelno:

http://fudbalsrbija.net/pocetak-saradnj ... -borca-bl/

S obzirom na to da su nam ranije jubileje "uveličavali" naši veliki sportski prijatelji iz Beograda, kojima se ne libimo da čestitamo Bari i prodamo najbolje igrače, sve drugo će biti iskorak napred. Svakako znamo da od ove limitirane uprave ne možemo očekivati išta kreativno, bez uvrede za ikoga.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
Neizlecivi
Posts: 1470
Joined: Fri Jul 20, 2012 3:18 am

Re: 100 godina kluba

Post by Neizlecivi »

Po meni Borac bi trebao biti deo proslave! Koji ce mi moj West Ham? Naravno, osim Banalucana, Sajkas i Slavija. Mislim da nam niko vise i ne treba,a ako hoce bas da se isprse i dovode neke klubove koji sada vaze za najjace u evropi, meni ne smeta...
User avatar
Marcello
Posts: 954
Joined: Wed Jan 10, 2007 2:21 pm
Location: uvek na našoj strani

Re: 100 godina kluba

Post by Marcello »

Neizlecivi wrote:Po meni Borac bi trebao biti deo proslave! Koji ce mi moj West Ham? Naravno, osim Banalucana, Sajkas i Slavija. Mislim da nam niko vise i ne treba,a ako hoce bas da se isprse i dovode neke klubove koji sada vaze za najjace u evropi, meni ne smeta...
Izvini, a šta će nam Borac??? Vest Hem je (iako klubovi nemaju nikakve veze jedan sa drugim) bar 10 puta atraktivniji rival. Mada, tvoja opcija je realnija, s obzirom na posvećenost uprave (NAPOLJE!) 100 godišnjici kluba.
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
Liman 1
Posts: 77
Joined: Fri Aug 30, 2013 2:31 am

Re: 100 godina kluba

Post by Liman 1 »

Ne znam šta se desava sa pregovorima sa klubovima koji treba da uveličaju ovu ceremoniju. Slažem se sa time da Borac treba da dodje ali bez Slavije i Šajkaša bolje ni da ne bude proslave. Prihvatili mi to ili ne nas je Batina smrt zatekla i presekla u najgorem mogućem momentu. Ne bi me čudilo da nam ovi nesposobnjakovići udare još jedan šamar u vidu srede popodne protiv Banjalučana za ovaj praznik. :roll:
Док гледам тебе у оку моме види се сјај!
User avatar
Ultra slanina
Posts: 394
Joined: Tue Mar 01, 2011 1:34 am

Re: 100 godina kluba

Post by Ultra slanina »

Draže bi mi bilo da na proslavi 100 godina kluba dođe jedan auto lešinara iz Banja Luke, nego pun stadion šabana koji su tu zbog West Ham-a (ili nekog drugog kul poznatog kluba). S obzirom kakve je stanje u klubu i među navijačima očekuje se jedna lepa veštačka atmosfera na toj proslavi.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3988
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: 100 godina kluba

Post by Rabba »

Ultra slanina wrote:Draže bi mi bilo da na proslavi 100 godina kluba dođe jedan auto lešinara iz Banja Luke, nego pun stadion šabana koji su tu zbog West Ham-a (ili nekog drugog kul poznatog kluba). S obzirom kakve je stanje u klubu i među navijačima očekuje se jedna lepa veštačka atmosfera na toj proslavi.
:klanjanje:
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8876
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 100 godina kluba

Post by Radoye »

Rabba wrote:
Vulture wrote:Koliko lošeg mišljenja o Borcu od strane nam "bratske" navijačke grupe..
Naprotiv. Borac će uvek biti i ostati bratski klub. Moraš i ti da razumeš da 100 godina ne slavimo svaki dan. I dok se apsolutno slažem da Borac mora da bude deo proslave, mislim da još bitniji deo proslave moraju da budu Šajkaš i Slavija iz Praga.
Tacno tako, sa Borcem bi mi bilo najmilije da svake godine na rodjendan kluba i naseg i vaseg odigramo po prijateljsku. Ali 100 godina se ipak samo jednom slavi i za taj jubilej su vise vezani Sajkas sa kojima smo odigrali prvu utakmicu ikad i Slavija zahvaljujuci kojoj smo docekali da slavimo 100 leta i od koje smo dobili boje. Pozvati njih na slavlje je jednostavno obaveza, da se oduzimo i da im pred punim tribinama iskazemo zahvalnost.

A nasa vajna uprava nam je obecavala Ajakse i Reale (koji ce nam oni, veze s vezom nema), pa od tih obecanja sada dodjosmo do Borca (svaka cast braci), ko zna sutra sta bude, mozda i od ovog obecanja ne bude nista.

Mozda dobijemo Slaviju sa Salajke, Borac sa Klise i cisto da se ispostuje tradicionalni fudbalski prijatelj - Zvezdu sa Najlona.

(Svaka i njima svima cast, nikog ne omalovazavam Bozesacuvaj, ali nisu ni Real ni Ajaks, a nisu ni Slavija Prag).
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Samo borbeno !
Posts: 49
Joined: Thu Apr 11, 2013 8:41 am
Location: Indjija

Re: 100 godina kluba

Post by Samo borbeno ! »

Kakav bre West Hem ajde niste deca.
Ja sam za to da se napravi kupa takmicenje Vosa,Slavija,Borac BL,Sajkas. Kontam da je izvodljivo.
Svakako treba da odigramo utakmicu sa Borcem iz BL mozda ne bas taj dan ali to bi bilo pravo druzenje u NS i pozitivna atmosfera. . Poz za Bracu ! :cheers:
User avatar
West Ham
Posts: 249
Joined: Tue Nov 18, 2008 1:50 am
Location: Liman

Re: 100 godina kluba

Post by West Ham »

Vulture wrote:Koliko lošeg mišljenja o Borcu od strane nam "bratske" navijačke grupe..
Gluposti pišeš, druže. Borac je verovatno jedini klub čije ime nije, kad je proslava stogodišnjice u pitanju, izbacivano iz bilo kakvih kalkulacija oko dolaska.
Stvar je u tome što mi ovde licenciramo oko Centralnog događaja, dakle meča koji će obeležiti čitav Jubilej. Za takvo šta, normalnom klubu (što mi svakako nismo), potrebno je zvučno ime sa propratnom medijskom pompom, kako bismo, animirajući javnost, sebi privukli i broj novih navijača. Iz drugog ugla, mora se zadovoljiti i princip povezanosti sa Klubom, stoga iz neke realne priče ispadaju kojekakvi Milani, Barcelone i slični. To su ekipe koje bi privukle vaskoliku šabaneriju, a ne West Ham.
Suma sumarum: Borussia Dortmund je preskupa i došla bi sa trećim timom ili petlićima, Slavia je po meni nedovoljno atraktivna, a i obeležavali smo nekoliko jubileja zajedno, Kanarince iz Norwicha ne bih komentarisao, Feyenoord niko spomenuo nije (zato jesu Ajax...?!).
Šta ostaje?
@Samo borbeno! : Nadam se da se šališ u vezi sa West Hamom.
oi Oi Oi! The chozen few...
User avatar
ragazzi di Neoplanta
Posts: 350
Joined: Mon Dec 17, 2012 11:46 pm

Re: 100 godina kluba

Post by ragazzi di Neoplanta »

I da ceo stadion zapeva forever blowing bubbles! United! Ne mogu da verujem...
"Kontam da 99% mase sa ovog foruma stoji pola sata ispred rafa sa hlebom, ne znajuci koji da izabere."
Locked