20. kolo: Novi Pazar-Vojvodina 2:0

Koji ishod meča u Pazaru očekujete?

Pobeda Vojvodine
17
44%
Pobeda Pazara
14
36%
Nerešeno
8
21%
 
Total votes: 39

User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

20. kolo: Novi Pazar-Vojvodina 2:0

Post by Grba_NS »

U okviru 20. kola JSL fudbaleri Vojvodine putuju u Pazar na jedno od najtežih gostovanja u ligi. Pazarci ove godine igraju dosta stabilno i nema sumnje da idemo dole nikad jačem protivniku. Prolećni deo sezone su započeli uspešno, 0:0 sa partizanom, nakon čega su poraženi od Rada na Banjici, da bi u poslednje 2 utakmici zabeležili 2 pobede, protiv Slobode 2:1 na domaćem terenu i 1:0 protiv Ofk na Karaburmi. S toga se može reći da su u usponu forme, a uzimajući u obzir (uvek) vruć teren i našu mladost, sa opravdanjem možemo reći da je ovo najteži ispit do sad za našu novu i podmlađenu ekipu. Inače, Pazarce vodi Njeguš, čije ekipe igraju klasičan domaći (anti) fudbal, dosta zatvoreno, čvrsto i agresivno, baš ono što našoj mladosti (po)najmanje odgovara.

U poslednjoj utakmici protiv Ofk (u gostima) su nastupili u sledećem sastavu:
Šimić, Đorđević, Protić, Otašević, Obrovac, Sotirović, Kecap, Rusmir, Vuković, Ragipović, Arsenijević.

Kod nas se tim ustalio i jedina nedoumica pred gotovo svaku utakmicu jeste, da li će meč početi Milinković-Savić ili Stojanović.
Mada, pisalo se ovih dana o nekim sitnim povredama Radoje i Pekarića, ali ne verujem da će odsustvovati jer kao što sam rekao, ovo je sigurno najteža utakmica za nas do sad, pa verujem da će obojica stisnuti zube i početi meč. Pekarić je kod nas došao upravo iz Pazara (sa Nenadovićem), pa nam i ta činjenica (eventualno) može biti od pomoći.

Da podsetimo, na Karađorđu smo ih pobedili 2:1, gde smo poveli 2:0 (škuletić x2) i odigrali odlično prvo poluvreme, da bi u nastavku spasavali živu glavu i 3 boda, kao uostalom i celu tu polusezonu. Pazarce je tad vodio Milanović koji je dobio otkaz u prošlom kolu porazom upravo od "svojih" Pazaraca, od kojih je pobegao u Ofk, nešto poput "našeg" ćelavca.
User avatar
budababa
Posts: 4013
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: XX kolo JSL: Fk Novi Pazar - Fk Vojvodina, subota, 14:30

Post by budababa »

Situacija na tabeli i raspored nam ne idu u prilog: mi idemo na noge Pazaru, a Čukarički dočekuje raspali Javor. Ukoliko eventualno budu dva "keca", uz činjenicu da mi u sledeća dva kola čekamo niški Radnički i gostujemo imitaciji Napoleona i četi izdajnika (uz večitu orijentaciju "sve karte na kup!"), mogli bi već sredinom aprila zapevati onu Đoletovu "Putuj Evropo", barem što se prvenstva tiče. Da li ćemo se čuvati za sredu ili ćemo pustiti klinčadiju da isproba sve svoje oružje u subotu? Odgovor na ovo pitanje biće i konačan odgovor o fudbalskoj filozofiji našeg trenera, koji je tako uspešno sakrivao karte prva četiri kola. U svakom slučaju, očekujem da mali Ivanić dobije šansu i pokaže šta zna. Nadam se prenosu na TVNP, jer za poluminutna uključenja onih zombija sa Radio Novi Sad na svakih 20 minuta nemam nerava.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
lazarr
Posts: 817
Joined: Wed Oct 20, 2010 10:01 am

Re: XX kolo JSL: Fk Novi Pazar - Fk Vojvodina, subota, 14:30

Post by lazarr »

Uz poštovanje FK Novi Pazar i bez namere da ih vređam,za mene je neshvatljivo da idemo u NP da probamo da izvučemo bod. U istoriji našeg kluba prvi put idemo tamo a da nismo favoriti. To je najbolji dokaz dokle nam je klub stigao. Gotovo sam siguran da će eventualan poraz biti opravdan nekakvim čuvanjem ekipe za Kup u sredu.
Gledao sam na TV NP i u njihovom programu nema najave za prenos. Možda i bolje.....
User avatar
Daljac
Posts: 632
Joined: Mon May 09, 2011 8:12 pm
Location: Војводина

Re: XX kolo JSL: Fk Novi Pazar - Fk Vojvodina, subota, 14:30

Post by Daljac »

Исправите ме ако грешим, али мислим да смо ми у изузетно лепом резултатском низу у првенственим мечевима са Пазаром, и на Карађорђу и на Џехенем парку. Прошле године смо тамо победили голом Ђурића у судијској надокнади, иако су нас цео меч, пред празним трибинама, држали у нашем шеснаестерцу, са неколико погођених пречки и статива и пар Супићевих одличних одбрана.

За овосуботњи меч заиста нисам оптимиста, јер мислим да је време да се Сосина демагогија негде сломи, и надам се да нећемо чекати куп да бисмо чули нову серију изговора због којих тактички лоше селектиран тим не постиже боље резултате. На нашим момцима је да се боре и да не поклекну, пред френетичном домаћом публиком и без присуства војводинаша на стадиону.

Ако игде гајим потенцијалну наду, то је фактор инспирације појединца, али узевши у обзир да Полетановић паузира због картона, не видим ко би други могао да проради. Енвер Аливодић је увек играо поштено против свог матичног клуба, и надам се да ће он, као један од најискуснијих, умети да смири младе момке и да коначно главу подигне горе и заигра како зна...

Требаће нам, по мени, много среће да донесемо и бод из Пазара. По први пута, они нас дочекују пласирани на табели боље од нас, и кидисаће на победу, јер смо им управо ми затворили врата Европе преко Купа. У првенству, и у купу јесенас, провукли смо се кроз иглене уши. Ако већ морамо да се проденемо опет тако, онда боље да нас срећа погледа у наредну среду и 9. априла, а у Пазару само храбро, и схватити да је и бод одличан резултат, у тренутку када смо само три дана пред меч сезоне и када смо - традиционално - све карте бацили на Куп...
zukenp
Posts: 189
Joined: Mon Mar 04, 2013 12:34 pm
Location: Pazar

Re: XX kolo JSL: Fk Novi Pazar - Fk Vojvodina, subota, 14:30

Post by zukenp »

Izgleda da imam iste strahove kao i vi,sto je neverovatno :).Po meni je remi najrealniji,iz prostog razloga sto nam je Njegus trener.U potpunosti se slazem sa ovim sto je o njemu napisano u 1.postu!Igramo mnogo defanzivan fudbal,susta suprotnost od onog sto je Milanovic forsirao,gde nismo nadigrani niti u jednom mecu u 1.delu sezone.Sada sam siguran da ce nas svako nadigrati,a mi cemo izgleda imati rezultate.Odbrana jaka,ali dokle vise.Ja ne volim da gledam to i vec od starta sam video gde ovo vodi.Nazalost rezultati mu idu u korist,pa nece jos sa klupe.
Sto se tice prenosa,ne znam jel arena prenosi,ako ne onda je dobra sansa da RTVNP prenosi,bez obzira sto nema najava.Oni nikad ne najavljuju to unaprijed,sto zbog posete ,sto zbog valjda nekog dogovora sa Arenom(ne znam ni ovo do sada kako su prenosili ,s obzirom da arena ima pravo prenosa).

Naravno da prizeljkujem nasu pobedu,ali s obzirom na NJegusa ,nisam preveliki optimista.Ekipu nemamo nista slabiju(bez obzira na dolaske i odlaske) nego u prvom delu i steta sto ne ostade Milanovic ,jer sam siguran da bismo tada pobedili i onaj smijesni partizan.
Samo borbeno !
Posts: 49
Joined: Thu Apr 11, 2013 8:41 am
Location: Indjija

Re: XX kolo JSL: Fk Novi Pazar - Fk Vojvodina, subota, 14:30

Post by Samo borbeno ! »

У паузи припреме фантастичне маркетиншке акције, промоције "јубиларног Вошиног вина", производа старог 4 године са новом етикетом, Управа Клуба је нашла времена и да пошаље допис полицији и Управи ФК Новог Пазара.
Наиме, они су послали допис у коме су рекли да навијачи Војводине не долазе на ову утакмицу. Овим гестом су спречили организован одлазак на ову утакмицу, јер ће бити спречен сваки улазак у град од стране полиције (свима је врло добро позната ситуација око одласка на ово гостовање и велики број случајева када су противнички навијачи враћани). И поред тога, уложени су огромни напори да организујемо ово гостовање, нажалост, свуда смо наишли да негативан одговор. Поручено је да нећемо ући у град, а не на утакмицу.
Срамотни потези у коме покушавају својим навијачима, у години јубилеја, да онемогуће да присуствују утакмицама свог Клуба, само показују њихову немоћ и страх.
НЕЋЕМО СТАТИ!!! УПРАВА НАПОЉЕ!!!

Sa Firminog foruma.

E sad se ne nadam ni bodu. Jel moguce da oni ovo rade, pa klub ispasta time sto nece imati podrsku, jos jednom je dokazano ko je u upravi i koliko vole klub :evil: :frown:
User avatar
Box
Posts: 291
Joined: Mon Feb 13, 2012 2:39 pm

Re: XX kolo JSL: Fk Novi Pazar - Fk Vojvodina, subota, 14:30

Post by Box »

Sve mi ovde mirisi na "X"... Tesko smo igrali sa njima i prosle godine, a sada imamo mlad, neiskusan i neuigran tim. Mozda bas to sto imamo skroz novi tim ide na nasu ruku jer ne znaju sta da ocekuju plus Sosina "brilijantna" taktika koju niko ne moze da procita.
Sve u svemu voleo bi da bude zanimljiva i otvorena utakmica i ne bi mi bilo krivo ako bude nereseno na kraju.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3988
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: XX kolo JSL: Fk Novi Pazar - Fk Vojvodina, subota, 14:30

Post by Rabba »

Da li se samo meni čini, ili je Đurić ispao iz milosti uprave(zamalo da kažem trenera...)? U najavi u Dnevniku za utakmicu, spominje se da bi šansu umesto Pekarića mogao da dobije Novaković. O Đuriću ni reči...
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3865
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: XX kolo JSL: Fk Novi Pazar - Fk Vojvodina, subota, 14:30

Post by Red Marquis »

Rabba wrote:Da li se samo meni čini, ili je Đurić ispao iz milosti uprave(zamalo da kažem trenera...)? U najavi u Dnevniku za utakmicu, spominje se da bi šansu umesto Pekarića mogao da dobije Novaković. O Đuriću ni reči...
Verujem da će u sredu biti u timu.
Io odio Belgrado
srkins
Posts: 1440
Joined: Tue Apr 23, 2013 8:24 pm

Re: XX kolo JSL: Fk Novi Pazar - Fk Vojvodina, subota, 14:30

Post by srkins »

Istice Djuricu ugovor za 3 meseca...Mislim da je zato malo skrajnut..ali moguce da ce jos u par utakmica igrati..ipak mu je volonter menadzer....
srkins
Posts: 1440
Joined: Tue Apr 23, 2013 8:24 pm

Re: XX kolo JSL: Fk Novi Pazar - Fk Vojvodina, subota, 14:30

Post by srkins »

A ipak Babic ne igra :roll: vec Djuric - Novakovic :o
User avatar
Nevernik
Posts: 520
Joined: Tue Sep 22, 2009 11:06 pm

Re: XX kolo JSL: Fk Novi Pazar - Fk Vojvodina, subota, 14:30

Post by Nevernik »

srkins wrote:A ipak Babic ne igra :roll: vec Djuric - Novakovic :o
To bi trebalo da znaci da primenjujemo nasu omiljenu Cuvamo Snagu Za Kup taktiku. Posto su nam vitrine pune kup trofeja nema potrebe da menjamo uspesnu politiku.

Jel bese Pazar prenosi svoje utakmice na nekoj lokalnoj televiziji?
Secam se da smo gledali neki stream prosle godine ali nisam siguran da su oni u pitanju.
User avatar
Milan
Posts: 4199
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: XX kolo JSL: Fk Novi Pazar - Fk Vojvodina, subota, 14:30

Post by Milan »

Imas odgovor u zukeovom postu iznad...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Nevernik
Posts: 520
Joined: Tue Sep 22, 2009 11:06 pm

Re: XX kolo JSL: Fk Novi Pazar - Fk Vojvodina, subota, 14:30

Post by Nevernik »

Milan wrote:Imas odgovor u zukeovom postu iznad...
Vidi stvarno.
A uvek su me nervirali likovi koji postave pitanje bez citanje svih postova :)
zukenp
Posts: 189
Joined: Mon Mar 04, 2013 12:34 pm
Location: Pazar

Re: XX kolo JSL: Fk Novi Pazar - Fk Vojvodina, subota, 14:30

Post by zukenp »

Na jednoj od Fb stranica fk-a,admin je napisao da nece biti prenosa.E sad kolko je to tacno,moci ce te da vidite oko pola 3.Ja cu svremena na vreme napisat sta se dogadja na terenu,mozda uz koju sliku.
Locked