21. kolo: Vojvodina-Radnički (Niš) 1:0

Ishod meča

Pobeda Vojvodine
30
81%
Remi
5
14%
Pobeda Radničkog
2
5%
 
Total votes: 37

limanfkv
Posts: 2842
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: XXI kolo JSL: Fk Vojvodina - Fk Radnički Niš 1:0

Post by limanfkv »

Tako se ne stvaraju pobednici, nego pickice koje ce uvek ici linijom manjeg otpora.

Inace, posto je tema FK Vojvodina - FK Radnicki Nis samo da cestitam klincima na svemu do sada u ovom delu sampionata. Ne jebu zivu silu i to je ono sto mi se svidja kod njih. Ocekujem isti pristup i u protiv crnih gavrana, funjara, juda i izdajnickih gabelja. Ma sta god im rekli iz uprave, a ocekujem da ce da im kazu. Cak ni Sosom nisam nezadovoljan, ne zato sto mislim da je dobro, vec zato sto sam ocekivao losija izdanja.
User avatar
Turija
Posts: 10742
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: XXI kolo JSL: Fk Vojvodina - Fk Radnički Niš 1:0

Post by Turija »

Meni još dve stvari, sa ovog meča, nimalo nisu jasne.
Prva je, zašto smo polivali teren ispred zapadne tribine (pred sam početak utakmice), kada su se kasnije naši igrači više klizali od gostiju (ako je svrha bila nekakva ,,zamka" za Nišlije)?
Mada, meni uopšte nije jasno čemu služi to polivanje terena neposredno pred utakmicu?Ne vidim smisao, niti je bilo pretoplo i zagušljivo vreme, pa da se napravi svežija mikro klima ili...ne znam koja je već korist od toga (možda neko od forumaša zna odgovor)?
Druga stvar, čemu služi ono zagrevanje naših rezervnih igrača u prvom poluvremenu (pa i u drugom) po trojkama?Prvo jedna trojka se zagreva 15ak minuta, pa seda na klupu, a onda sledeća trojica, pa seda na klupu.Tako na sličan fazom i početkom drugog poluvremena (mada je kasnije bilo rezona, kada su se pripremale izmene)?
Ja znam, po sebi, da kad se jednom 100% zagrejem i potom 100% ohladim, bolje da ne ulazim u igru, već odmah pravac na tuširanje.Možda sam ja staromodan, možda nauka (ili Sosa) kaže drugačije, ali ja verujem da većina ljudi tako reaguje, pa ne razumem svrhu potpunog zagrevanja, ako zagrevani igrač sigurno ne ulazi u igru (do pred sam kraj meča, kakva je stalna praksa u FKV).
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
erste Liebe!
Posts: 9
Joined: Sat Jan 18, 2014 7:58 pm

Re: XXI kolo JSL: Fk Vojvodina - Fk Radnički Niš 1:0

Post by erste Liebe! »

Turija wrote:Druga stvar, čemu služi ono zagrevanje naših rezervnih igrača u prvom poluvremenu (pa i u drugom) po trojkama?Prvo jedna trojka se zagreva 15ak minuta, pa seda na klupu, a onda sledeća trojica, pa seda na klupu.Tako na sličan fazom i početkom drugog poluvremena (mada je kasnije bilo rezona, kada su se pripremale izmene)? Ja znam, po sebi, da kad se jednom 100% zagrejem i potom 100% ohladim, bolje da ne ulazim u igru, već odmah pravac na tuširanje.Možda sam ja staromodan, možda nauka (ili Sosa) kaže drugačije, ali ja verujem da većina ljudi tako reaguje, pa ne razumem svrhu potpunog zagrevanja, ako zagrevani igrač sigurno ne ulazi u igru (do pred sam kraj meča, kakva je stalna praksa u FKV).
Turija,

koliko sam ja upoznat, postoje neki novi propisi po kojima ne sme više od tri igrača da se zagreva u isto vreme. Zbog toga se rotiraju 3 po 3 na određeni vremenski period. Nisam 100% siguran u ovo, nemoj me u potpunosti držati za reč.

Svako dobro :cheers:
User avatar
Turija
Posts: 10742
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: XXI kolo JSL: Fk Vojvodina - Fk Radnički Niš 1:0

Post by Turija »

erste Liebe! wrote: koliko sam ja upoznat, postoje neki novi propisi po kojima ne sme više od tri igrača da se zagreva u isto vreme. Zbog toga se rotiraju 3 po 3 na određeni vremenski period. Nisam 100% siguran u ovo, nemoj me u potpunosti držati za reč.

Svako dobro :cheers:
Hvala na odgovoru. :cheers:
Ima smisla, tj zašto bi se zagrevali oni igrači koji neće ulaziti u igru i time pravili gužvu oko terena?Međutim, problem može da nastane u slučaju iznenadne povrede igrača, pa se mora izvršiti iznuđena (neplanirana) izmena, što se, ipak, retko dešava, te se, verovatno, zaključilo da ne postoji realna potreba za zagrevanjem svih rezervnih igrača.U suštini (i do sada) je malo trenera praktikovalo slanje celokupne ,,klupe" na zagrevanje (pogotovo tokom celog meča).
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
FREAKS1994
Posts: 131
Joined: Sun Feb 24, 2008 11:29 am

Re: XXI kolo JSL: Fk Vojvodina - Fk Radnički Niš 1:0

Post by FREAKS1994 »

erste Liebe! wrote:
Turija wrote:Druga stvar, čemu služi ono zagrevanje naših rezervnih igrača u prvom poluvremenu (pa i u drugom) po trojkama?Prvo jedna trojka se zagreva 15ak minuta, pa seda na klupu, a onda sledeća trojica, pa seda na klupu.Tako na sličan fazom i početkom drugog poluvremena (mada je kasnije bilo rezona, kada su se pripremale izmene)? Ja znam, po sebi, da kad se jednom 100% zagrejem i potom 100% ohladim, bolje da ne ulazim u igru, već odmah pravac na tuširanje.Možda sam ja staromodan, možda nauka (ili Sosa) kaže drugačije, ali ja verujem da većina ljudi tako reaguje, pa ne razumem svrhu potpunog zagrevanja, ako zagrevani igrač sigurno ne ulazi u igru (do pred sam kraj meča, kakva je stalna praksa u FKV).
Turija,

koliko sam ja upoznat, postoje neki novi propisi po kojima ne sme više od tri igrača da se zagreva u isto vreme. Zbog toga se rotiraju 3 po 3 na određeni vremenski period. Nisam 100% siguran u ovo, nemoj me u potpunosti držati za reč.

Svako dobro :cheers:
Управо то је разлог загревања 3 по 3 играча.
И требали би где год има услова да се загревају иза првог помоћног судије али се ово баш и не практикује код нас у већини случајева.
ultra komsa
Posts: 415
Joined: Fri May 03, 2013 9:37 pm

Re: XXI kolo JSL: Fk Vojvodina - Fk Radnički Niš 1:0

Post by ultra komsa »

Ja mislim da je istok trenutno zaista problematicna tribina po gostujuce navijace.ponosan sam. :cheers: i OTVARAJTE TEMU ZA CRNOG BLIZANCA ;)
Locked