Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Locked
User avatar
Joe
Posts: 109
Joined: Tue Feb 01, 2005 5:12 pm

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by Joe »

http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.p ... _id=847700" onclick="window.open(this.href);return false;

:shock:

Pa ovi će čekati do juna samo da zvezdana podigne titulicu po lepom i sunčanom vremenu. Sramota. Kada je kiša predstavljala problem za odigravanje fudbalskih mečeva?
User avatar
ДушанСП
Posts: 712
Joined: Tue Apr 23, 2013 4:08 pm

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by ДушанСП »

Једва чекам крај ове спрдачине од лиге,мада тек онда следе новинарски атаци на интелигенцију:
Мрђа у Челзију,милијаш у барселони,бајерн нуди 80 милиона за лазовића...
User avatar
budababa
Posts: 4013
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by budababa »

Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
the Gari
Posts: 1126
Joined: Tue Feb 17, 2009 11:10 am
Location: Jawa Tengah
Contact:

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by the Gari »

budababa wrote:http://mondo.rs/a691197/Sport/Fudbal/Su ... OZENO.html

Cirkus se, dakle, pomera za sredu.
"Svuda ima problema sa terenima i kišom... u Subotici, Novom Pazaru, Kruševcu... Zbog regularnosti takmičenja nismo želeli da odlažemo parcijalno, tako da se pomeraju sve utakmice", rekao je Bulatović agenciji Beta.

Pa da, ne bi valjalo da kiša poremeti regularnost najregularnijeg takmičenja u poznatom delu univerzuma. Vremenske prilike u maju u Subotici baš znaju da budu onako neizdržive...
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8869
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by Radoye »

the Gari wrote:Pa da, ne bi valjalo da kiša poremeti regularnost najregularnijeg takmičenja u poznatom delu univerzuma. Vremenske prilike u maju u Subotici baš znaju da budu onako neizdržive...
Pa da, sever je to brale, oseti se samo da znas!
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Milan
Posts: 4189
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by Milan »

Mozda ovo i nije tako lose po nas. Cirkusa ipak nece biti za vikend u nasem gradu, vec se pomera za sredu, sto je, je l' te, bolja opcija...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3863
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by Red Marquis »

Milan wrote:Mozda ovo i nije tako lose po nas. Cirkusa ipak nece biti za vikend u nasem gradu, vec se pomera za sredu, sto je, je l' te, bolja opcija...
Kako se uzme. Po meni cirkus po kiši za vikend je bila bolja opcija od cirkusa sredom po suncu. Kurte i Murte ne vole vremenske nepogode...
Io odio Belgrado
User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by borrissey »

http://mondo.rs/a691201/Sport/Fudbal/Ma ... derbi.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Da slavlje počne na vreme, postaraće se dokazana sudijska veličina! :frown:
Last edited by borrissey on Wed May 14, 2014 4:53 pm, edited 1 time in total.
limanfkv
Posts: 2842
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by limanfkv »

Nemojte tako, koliko bi ta kisa samo frizurica uzjebala. :sorry:
User avatar
ДушанСП
Posts: 712
Joined: Tue Apr 23, 2013 4:08 pm

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by ДушанСП »

borrissey wrote:http://mondo.rs/a691201/Sport/Fudbal/Ma ... derbi.html

Da slavlje počne na vreme, postaraće se dokazana sudijska veličina! :frown:
Ко код да суди биће 3:0 за цигане,реално ОФК је екипа коју и цигани могу да победе а да не наместе.
User avatar
One and only
Posts: 481
Joined: Sun Sep 27, 2009 8:08 pm
Location: Zapad

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by One and only »

http://www.mozzartsport.com/vesti/ergic ... anom/76345" onclick="window.open(this.href);return false;
mozzartsport.com wrote: Ergić: Zvezda šampion! U krađi, proneveri, nepotizmu... I deli tu titulu s Partizanom!


Nekadašnji reprezentativac Srbije ogorčen na stanje u srpskom fudbalu

Ivan Ergić poznat je kao fudbaler koji se nikad nije uklapao u stereotipe, a dok je pisao kolumnu za "Politiku" kritikovao je moderni fudbal, i svoje tvrdnje često potkrepljivao ličnim iskustvima.
Nekadašni igrač Pert Glorija, Juventusa, Bazela i Burse, koji od završetka karijere 2011. nije aktivan u fudbalu, takođe je često iznosio zamerke na srpski sport, a ovog puta se preko svog profila na Fejsbuku osvrnuo na najavljenu proslavu titule Crvene zvezde, prve posle sedam godina...
"Zvezda šampion! U veličini duga, u krađi, proneveri, nepotizmu, u broju kriminalaca koji su prošli kroz klub, po njenim "legendama" koje su je odlično vodile, po broju huligana, broju tzv navijača koji šamaraju igrače po svlačionicama, broju korumpiranih i kriminogenih političara i funkcionera u njenim forumima i telima, po milionima evra javnih firmi i poreskih obveznika koje su završile u džepovima prekaljenih "fudbalskih radnika" i onih koji "vole klub". Imajući sve to u vidu, ono što navijači ne znaju je da Zvezda i ove godine, kao i sve prethodne, deli šampionsku titulu s Partizanom. Svi na slavlje!"

Zanimljivo, pre nekoliko godina Ergić se pominjao kao moguće pojačanje upravo Crvene zvezde, ali je on kasnije izjavio da se "u srpski fudbal nije vratio zbog kriminalaca".
:klanjanje:
United of Vojvodina
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4819
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by gospodinFKV »

Retko bistar momak u kopackama...

Izuzetno elokventan, pametan, stavovi na mestu...ljudina :!:
User avatar
ДушанСП
Posts: 712
Joined: Tue Apr 23, 2013 4:08 pm

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by ДушанСП »

gospodinFKV wrote:Retko bistar momak u kopackama...

Izuzetno elokventan, pametan, stavovi na mestu...ljudina :!:
Да не прође само као руски белогардејци,или као Слободан Јовановић или Црњански после рата
User avatar
Daljac
Posts: 632
Joined: Mon May 09, 2011 8:12 pm
Location: Војводина

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by Daljac »

ДушанСП wrote:
gospodinFKV wrote:Retko bistar momak u kopackama...

Izuzetno elokventan, pametan, stavovi na mestu...ljudina :!:
Да не прође само као руски белогардејци,или као Слободан Јовановић или Црњански после рата
Ергић је једини српски интелектуалац у копачкама.

Пошто смо пријатељи на тој друштвеној мрежи на којој се огласио, видео сам целокупну преписку око овог статуса, и морам да овде окачим пар коменатара једног младог момка, бившег омладинца Партизана (нећу га именовати, профил је јаван, свако може да види све што га буде интересовало), који је о фудбалскј стварности Србије, у одговору једном правнику који је бранио канцере српског фудбала са Топчидера, написао готово есеј, тачан до у детаљ, за који смо сви ми који пратимо домаћи фудбал управо публика којој и јесте намењен (администрација нека брише уколико жели, мислим ипак да је на месту све):
Da li je moguce da vi poredite Australiju i Pert Glori, Italiju i Juventus, SVAJCARSKU I BAZEL, pa i Tursku i Bursu sa jednom poslednjom rupom na svirali u Evropi, sa jednom srbijom i zvezdom ili partizanom (vrlo namerno malim pocetnim slovima)? Jel moguce da poredite ove praznoglavce koji su ovde i coveka koji nije bio uopste u Srbiji i veze nije imao sa njom, a koji sve tacno govori kada je u pitanju i svetski i evropski fudbal, jer je prosao i Svetsko prvenstvo i Ligu Sampiona i Ligu Evrope? Stoga, JA POTPISUJEM da vi kao advokat (pise vam na profilu) uopste ne mozete da budete kompetentni da pricate o fudbalu kada je u pitanju STANJE IZA KULISA, o stanju u svlacionici i u prostorijama uprave. Pored jednog coveka koji zna samu sustinu, i time se i bavi, ne moze NIKO da prica ko nije prosao to. Nece vam to reci samo on, to ce vam reci svako ko je uopste pokusao i zeleo da bude sportista u ovoj zemlji, a potom iz nje i da ode. Spominjete bunare neke... Jedini koji piju sa bunara su tu mafijasi koji cine uprave kluba i kojekakvi menadzeri, a i "NADRITRENERI" koji su u strasnim medjusobnim dilovima. Kada govorimo o mladjim kategorijama, oni piju sa bunara dugogodisnjeg truda jednog sportiste, sa bunara jedne citave generacije koja propadne na kraju zbog jednog ili dva igraca koji opet nisu najkvalitetniji. Necu vam pricati samo o sebi, ono sto se meni desilo, DESAVALO SE, DESAVA SE I DESAVACE se mnogima. Sta mislite koliko je popijeno sa bunara mojih zivaca? Nerava mojih roditelja, moje majke koja me kao predpubertetskog klinca pratila u Beograd, u VEEEEEEELIKI PARTIZAN? Koliko je popijeno sa bunara mog znoja i krvi koje sam prolio od kada sam otisao sa 12 godina od kuce? Igrajuci kao starter punih 5 godina, osvajajuci velike omladinske turnire po Evropi sta mislite ko je tu od koga pio? Da li mi od njih, ili oni od nas? Imali smo katastrofa trenazni proces, imali smo katastrofa psiholoski i pedagoski pristup. Sta mislite, da li su ti VELIKI KLUBOVI popili sa bunara provincijskih skolica fudbala odakle su pokupili decu koju je neko drugi formirao, a dinara im nisu dali? Da li piju sa bunara CITAVIH GENERACIJA pa na ustrb citave generacije samo jednog uzmu (opet onog koji nije najkvalitetniji), a ostale gurnu u stranu? Samo zato STO IMAJU OBRAZ I NECE U KOLO SA MAFIJOM I SUOCENI SU DA NAPUSTE DUGOGODISNJI SAN I ZRTVOVANJE zbog mocnika koji se ponasaju prema DECI kao prema proizvodima na fabrickoj traci! TO JE ZLOCIN! Mnogi nemaju izbora i para, pa udju u pakt sa djavolom prodajuci obraz i svoju muku tamo nekome ko ce im uzimati procenat citav zivot. Da li znate kako funkcionisu ti klubovi? Pitate se gde je novac? Vrlo jednostavno, ako ste vi predsednik, a ja menadzer, vas zadatak je da prodate meni igraca, a ja ga prodam u inostranstvo, a od transfera BANKU JEDNU NECE DOBITI KLUB, a onda kao prepucavanje izmedju vas i mene da bismo zamazali oci tim "fanovima", a ustvari delim novac samo sa vama... Vise novca za manje ljudi, to je logika. Zato svi imaju menadzere, zato nema para, zato se sastavljaju spiskovi u svim kategorijama omladinske reprezentacije, zato nas posle gaze "Samroci", "Ludogoreci" i ostali "Cernomoreci"! Kao mlad sportista doziveo sam da pobedjujem i po 7-0 najbolje skole fudbala u razlicitim evropskim zemljama, recimo Napoli godinu dana starije, i to 8-0? Pobedimo Romu, Real, Milan, Dinamo Z. I TO SA LAKOCOM, a onda u prvom timu dodje i pobede Partizan ili Zvezdu grupa amatera, vodoinstalatera i pekara? Nesto tu smrdi, nesto sistemski ne valja, jel tako? Sta mislite kako je kada imate fenomenalnu perspektivu, a onda godine odvojenosti i zrtve, bas u momentu kad treba da valorizujete trud i ostvarite san, bas tad vas uniste i traze procente zarad karijere? Kao da su oni plakali sami sa sobom kada je tesko bez clana porodice okolo, kao da su se oni ustrucavali hrane, trenirali 15 puta dnevno, kuci blejali dok svi idu u grad? Ja treba da to podelim sa nekim Ramadanijem ili Damjancem koji nisu procitali novina koliko je recimo gospodin Ergic procitao knjiga ili tekstova napisao? Zato gospodine, mi imamo "RAMADANIZACIJU", ne reprezentaciju. Povrh svega, posalju vas u neku gornju moticinu kao na "kaljenje"? Onda dozivite da ste juce imali ponude velikih klubova iz Evrope, a sada sedite u nekoj kuci gde vam mis trci preko ruke a u frizideru pauk visi jer nema nista unutra, uz pretnju da vam se plafon srusi na glavu, citate u korumpiranim medijima o nekim kvazi "igracima" koje ste juce u zubima nosili? Ali oni ipak imaju malo obraza ili nemaju izbora pa moraju da progutaju ponos zarad hleba na stolu i prodaju sami sebe mafiji. Kada se svega nagledate i nakon svega toga pokidate ligamente kolena sto je doslo ne kao posledica fizickog disbalana, vec potupunog PSIHICKOG UBISTVA koje su pocinili? Da li znate da tako prolaze svakodnevno mnoga deca? Mnogi od ili se povrede, ali vecina postanu mentalno devijantni sa patrljkom praziluka u guzici, neobrazovani.... Mnogi skolu ne zavrse... Zavrse na "kafanskom maratonu" dok ih kida nepravda i prevara? Na kraju smogao sam snage da krenem iz pocetka i budem uspesan student sporta, i zato cu vam reci kao neko ko je sada i strucno kompetentan... Kada ti "VELIKI KLUBOVI" budu stvorili LICNOST, a ne skorojevice koji usput nisu ni dobri igraci, kada budu stvorili zdravog coveka, a ne igraca koji je vec u 18. godini u zavojima, bandazima i kinezi trakama, kada budu stvorili COVEKA od te dece, kada budu cenili njihovu zrtvu, E TADA CE BITI PRAVI SAMPIONI. Tada ce biti pravi ljudi, jer cilj je stvoriti LICNOST, a ne marionetu koja je nevaspitana i ne zna dve recenice da sklopi, a usput ne zna kvalitetno da se bavi time cime se bavi... Pozdrav i izvinjavam se na duzem tekstu.
User avatar
njaks
Posts: 366
Joined: Tue Jan 12, 2010 12:37 am
Location: Detelinara

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by njaks »

Hahaha, citam ovaj ''esej'' i padne mi na pamet jedan lik koga licno poznajem, odem na fb da pogledam kad ono to je taj lik. Decko je zesci bolid i dileja, ima jako mnogo problema u glavi i stvarno ga treba uzeti sa ogromnom rezervom...
Locked