Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8869
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Uprava

Post by Radoye »

Najbolje da ja sebe sada samoproglasim direktorom EPS-a ili NIS-a i da na ime firme stvaram ugovore, dizem pare i rasprodajem imovinu a nemam nikakve veze sa njom, i da posle firmi ostanu ti dugovi.

Ova legitimna uprava i Skupstina sa SPENS-a treba na sve strane da se raspise dopisima da nece priznavati bilo kakve ugovore sklopljene od strane uzurpatorske "uprave" niti finansijske obaveze proizisle iz istih od perioda kada su se ovi samoustolicili (bese li 11. Maj?) pa do dana kada je legitimnoj upravi omogucen ulazak u prostorije i raspolaganje imovinom kluba. Ni transferi igraca, ni zajmovi, ni zaposlenja novih radnika, ni troskovi bilo kakve vrste - ko se s ovima upusti u posao neka posle licno od Pavlovica, Brke, Cabre i ostalih trazi naplatu, klub sa tim nema nikakve veze.

Sa druge strane legitimna uprava mora da preuzme na sebe isplacivanje dohodaka svih zaposlenih koji su u klubu zateceni na taj dan 11. Maja i za period kada su klubom upravljali uzurpatori.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
prijatelj fudbala
Posts: 457
Joined: Thu Oct 15, 2009 10:28 am

Re: Uprava

Post by prijatelj fudbala »

Radoye wrote:Najbolje da ja sebe sada samoproglasim direktorom EPS-a ili NIS-a i da na ime firme stvaram ugovore, dizem pare i rasprodajem imovinu a nemam nikakve veze sa njom, i da posle firmi ostanu ti dugovi.

Ova legitimna uprava i Skupstina sa SPENS-a treba na sve strane da se raspise dopisima da nece priznavati bilo kakve ugovore sklopljene od strane uzurpatorske "uprave" niti finansijske obaveze proizisle iz istih od perioda kada su se ovi samoustolicili (bese li 11. Maj?) pa do dana kada je legitimnoj upravi omogucen ulazak u prostorije i raspolaganje imovinom kluba. Ni transferi igraca, ni zajmovi, ni zaposlenja novih radnika, ni troskovi bilo kakve vrste - ko se s ovima upusti u posao neka posle licno od Pavlovica, Brke, Cabre i ostalih trazi naplatu, klub sa tim nema nikakve veze.

Sa druge strane legitimna uprava mora da preuzme na sebe isplacivanje dohodaka svih zaposlenih koji su u klubu zateceni na taj dan 11. Maja i za period kada su klubom upravljali uzurpatori.
Ne brkajmo babe i žabe...

Finansijske obaveze, ugovori, zajmovi, krediti, hipoteke su jedno a igrači drugo.
Igrač nije vlasništvo i imovina kluba.

Nijedan ugovor o transferu igrača neće biti poništen jer taj ugovor potpisuje IGRAČ i NOVI KLUB. U tim ugovorima se prethodni klub ne pominje u svojstvu ugovornih strana.
Transfer igrača, pravno, funkcioniše tako da igrač otkaže prethodni ugovor klubu, ugovornu kaznu (obeštećenje) plati igrač, od sredstava koje mu, u skladu sa novim ugovorom, za tu namenu uplati novi klub, ili to, u ime igrača, uradi menadžer, po igračevompunomoći...
To što se pregovori rade na totalno drugim nivoima je druga strana medalje...
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8869
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Uprava

Post by Radoye »

Igrac ne moze da potpise ugovor sa jednim klubom ako ima vazeci ugovor sa drugim. Ne moze da raskine vazeci ugovor i dobije ispisnicu od nekoga ko nije ovlasteno lice kluba (a uzurpatorska uprava to nije). Mislim, sad da ja caskom dam ispisnicu Leu Mesiju iz Barse na obestecenje od 3 evra, paz' da ne bi.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
srkins
Posts: 1440
Joined: Tue Apr 23, 2013 8:24 pm

Re: Uprava

Post by srkins »

Ako igrac tri meseca nije dobio platu ima prava da trazi raskid ugovora na stetu kluba. E sad ovi namerno mogu da ne placaju zarade pa ako odu da nastne masovno trazenje raskida ugovora na osnovu toga. Neko rece 8 igraca je Pavlovicevo. tj on im je menadzer ja znam 4 koja su i od njih je jedino Radoja bitan i donekle Nastic ostala dvojica su Djuric(istice ugovor) i Popara.
prijatelj fudbala
Posts: 457
Joined: Thu Oct 15, 2009 10:28 am

Re: Uprava

Post by prijatelj fudbala »

Radoye wrote:Igrac ne moze da potpise ugovor sa jednim klubom ako ima vazeci ugovor sa drugim. Ne moze da raskine vazeci ugovor i dobije ispisnicu od nekoga ko nije ovlasteno lice kluba (a uzurpatorska uprava to nije). Mislim, sad da ja caskom dam ispisnicu Leu Mesiju iz Barse na obestecenje od 3 evra, paz' da ne bi.
Igrač je, kao i svaki radnik u firmi, slobodan čovek i može raskinuti ugovor na svoju štetu kad god hoće! Ispisnica je termin koji se koristi još samo kod nas, a u suštini pretstavlja otkaz igraču od strane kluba. I može mu ga dati čak i nelegalno rukovodstvo i mi tu ništa ne možemo. Osporavati takav otkaz bi mogao samo onaj koji ga je dobio, t.j. igrač i to u roku od 90 dana. Ako on to ne uradi, niko drugi ne može u njegovo ime i tu je kraj.

Čitao sam puno o pravnom statusu igrača u klubu, odnosno o regulativi tog odnosa po belom svetu, i znam o čemu pričam. Doduše, u Srbiji je ta materija potpuno neregulisana, ali na osnovu onoga što vidimo i slušamo kako se ti poslovi završavaju i na osnovu onoga što sam imao prilike da saznam, deluje mi da je u Srbiji ovako kako sam napisao

I da se niko ne zanosi ubuduće: Igrač nije vlasništvo niti imovina kluba, samim tim klub ne polaže nikakva vlasnička i imovinska prava nad igračem.
Mare
Posts: 1030
Joined: Fri May 08, 2009 11:06 am
Location: Novi Sad

Re: Uprava

Post by Mare »

Izvor: http://www.novosti.rs/vesti/sport.294.h ... na-ostavku" onclick="window.open(this.href);return false;
MINISTARSTVO NEĆE ARBITRIRATI

MINISTARSTVO omladine i sporta poručilo je da ne može da arbitrira u sporu koji će dve Skupštine FK Vojvodina očigledno voditi pred sudom u Novom Sadu.

- Vojvodina bi probleme trebalo da rešava u svojoj kući, a ako to nije moguće, nadležni sud će morati da donese konačnu odluku - navodi se u odgovoru Ministarstva.
User avatar
Neizlecivi
Posts: 1469
Joined: Fri Jul 20, 2012 3:18 am

Re: Uprava

Post by Neizlecivi »

prijatelj fudbala wrote: Igrač je, kao i svaki radnik u firmi, slobodan čovek i može raskinuti ugovor na svoju štetu kad god hoće! Ispisnica je termin koji se koristi još samo kod nas, a u suštini pretstavlja otkaz igraču od strane kluba. I može mu ga dati čak i nelegalno rukovodstvo i mi tu ništa ne možemo. Osporavati takav otkaz bi mogao samo onaj koji ga je dobio, t.j. igrač i to u roku od 90 dana. Ako on to ne uradi, niko drugi ne može u njegovo ime i tu je kraj.

Čitao sam puno o pravnom statusu igrača u klubu, odnosno o regulativi tog odnosa po belom svetu, i znam o čemu pričam. Doduše, u Srbiji je ta materija potpuno neregulisana, ali na osnovu onoga što vidimo i slušamo kako se ti poslovi završavaju i na osnovu onoga što sam imao prilike da saznam, deluje mi da je u Srbiji ovako kako sam napisao

I da se niko ne zanosi ubuduće: Igrač nije vlasništvo niti imovina kluba, samim tim klub ne polaže nikakva vlasnička i imovinska prava nad igračem.
Verujem da se razumes i da si istrazivao na ovu temu, ali me interesuje kako onda klub "kupuje" igraca? Npr zasto je neki klub umesto da otkupi igraca od drugog kluba ne kaze jednostavno, druze raskini ugovor sa njima i dodji kod nas? Ispada da je taj ugovor koji postoji jedino koristan za igraca :shock: Ne kazem da klub poseduje igraca, ali u vremenu trajanja ugovora valjda je vezan za taj klub...
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8869
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Uprava

Post by Radoye »

Ne moze ugovor ni da se sacinjava ni da se raskida sa nekim neovlastenim licem. Ova uzurpatorska "uprava" ne predstavlja FK Vojvodinu, isto kao sto ni ja ne predstavljam Mancester Junajted i voditi bilo kakve pregovore i ugovarati poslove sa njima ima smisla koliko i pregovarati samnom u vezi Mancester Junajteda. Neka igrac i raskine ugovor na svoju stetu, ali onu drugu ugovornu stranu (Klub) ne predstavljaju brkati i celavi nego uprava izglasana na SPENS-u (takva vec kakva je) i svi pregovori o uslovima raskidanja tog ugovora sa Klubom moraju da idu preko ove nove uprave inace su pravno nistavni. Ne moze neki slucajni prolaznik sa ulice da odluci pod kojim uslovima ce Mesi da raskida svoj ugovor sa Barselonom jebote, nije ovlasten za tako nesto!
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
prijatelj fudbala
Posts: 457
Joined: Thu Oct 15, 2009 10:28 am

Re: Uprava

Post by prijatelj fudbala »

Klub koji dovodi igrača, plaća (direktno ili indirektno) U IME IGRAČA, odštetu koju je igrač "naneo" klubu raskidom ugovora pre njegovog isteka.

Dakle, igrač kluba A prelazi u klub B, koraci idu ovako:

Igrač kluba A da otkaz u klubu
Klub A traži od igrača naknadu štete zbog raskida ugovora
Igrač kaže: platiću
Igrač informiše klub B da ima obavezu da naknadi štetu klubu A
Klub B, u ime igrača, plati klubu A odštetu koju klub A potražuje od igrača (to je momenat koji se u narodu zove kupovina)
Klub B potpisuje ugovor o radu sa igračem

Radoye:
Raskid ugovora je jednostrani akt koji na koji igrač ima pravo, a na osnovu kog klub ima pravo da potražuje OD IGRAČA naknadu štete!
Ne znam šta ne možeš da ukapiraš od svega ovoga, keve mi!

U slučaju da imamo problem sa nekim od igrača koji će napustiti klub dok su kriminalci još u njemu, mi ćemo to morati rešavati sa igračem, nema drugog kluba, nema saveza, nema UEFE...
Igrač je taj koji se pita!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8869
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Uprava

Post by Radoye »

prijatelj fudbala wrote:Klub koji dovodi igrača, plaća (direktno ili indirektno) U IME IGRAČA, odštetu koju je igrač "naneo" klubu raskidom ugovora pre njegovog isteka.

Dakle, igrač kluba A prelazi u klub B, koraci idu ovako:

Igrač kluba A da otkaz u klubu
Klub A traži od igrača naknadu štete zbog raskida ugovora
Igrač kaže: platiću
Igrač informiše klub B da ima obavezu da naknadi štetu klubu A
Klub B, u ime igrača, plati klubu A odštetu koju klub A potražuje od igrača (to je momenat koji se u narodu zove kupovina)
Klub B potpisuje ugovor o radu sa igračem

Radoye:
Raskid ugovora je jednostrani akt koji na koji igrač ima pravo, a na osnovu kog klub ima pravo da potražuje OD IGRAČA naknadu štete!
Ne znam šta ne možeš da ukapiraš od svega ovoga, keve mi!

U slučaju da imamo problem sa nekim od igrača koji će napustiti klub dok su kriminalci još u njemu, mi ćemo to morati rešavati sa igračem, nema drugog kluba, nema saveza, nema UEFE...
Igrač je taj koji se pita!
Ma ne sporim ja to, samo ukazujem da taj igrac (i klub koji mu daje pare za odstetu zbog jednostranog raskida ugovora) moraju da pregovaraju sa legitimnim predstavnicima kluba (tj. sa upravom izabranom na SPENS-u) a ne sa Cigom prosjakom sa zeleznicke ili nekim drugim slucajnim prolaznikom koji ne predstavlja klub. Jer postoji nesto sto se zove ugovorno pravo, gde se opisuje i nacin na koji se ugovori sklapaju i ceo zakonski okvir po kome oni funkcionisu pa na kraju i nacin na koji se oni raskidaju i kada taj raskid postaje punovazan. Stranka koja ga raskida jednostrano (dakle: igrac koji napusta klub) mora o tome da obavesti drugu stranku (u ovom slucaju legitimne predstavnike kluba, sto BrkaCabraZoka definitivno nisu), sve dok se ta sitna i naoko beznacajna formalnost ne obavi ugovorene obaveze su prema zakonu i dalje na snazi, tojest igrac je i dalje obavezan prema klubu. Samo toliko.

Ako se taj minimum procedure ne postuje onda bi svako na svetu mogao da recimo uzme kredit od banke (potpise ugovor) na 100.000EUR pa da ga zatim jednostrano raskine ne obavestavajuci banku o tome nego "dogovorivsi" se sa ribolovackim drustvom ili sah klubom na primer za "obestecenje" od 3EUR pa da se pravi blesav kada banka potrazuje sledecu ratu, jerbo je raskinuo ugovor i vise kao nije obavezan da placa. To ne moze tako da funkcionise, ceo finansijski sistem i svetska ekonomija bi se raspali dok kazes keks.

FK Vojvodina je trenutno u pravnom vakuumu i dok god se ne rascisti (na sudu, jakako) ko je legalni predstavnik kluba svako ko ulazi u poslove sa njim (bilo da sklapa nove ugovore ili raskida stare) to cini na sopstveni rizik, jer je vrlo moguce da ce to "zadovoljstvo" morati dvaput da placa, ako su se zajebali pa platili neovlastenim nelegitimnim uzurpatorskim predstavnicima. I zato, kao upozorenje, legitimni predstavnici kluba moraju na sve 4 strane sveta da rastrube aktuelnu situaciju i upozore sve zainteresovane na nju da bi se izbegli buduci sudski sporovi.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Joe
Posts: 109
Joined: Tue Feb 01, 2005 5:12 pm

Re: Uprava

Post by Joe »

prijatelj fudbala wrote: Klub B, u ime igrača, plati klubu A odštetu koju klub A potražuje od igrača
Klub A je FK Vojvodina, a odštetu koju potražuju mogu odrediti samo legalni predstavnici kluba. Ne vidim kako se samo igrač pita?
User avatar
Grouch
Posts: 206
Joined: Tue Feb 25, 2014 4:44 pm

Re: Uprava

Post by Grouch »

prijatelj fudbala wrote:
Radoye wrote:Igrac ne moze da potpise ugovor sa jednim klubom ako ima vazeci ugovor sa drugim. Ne moze da raskine vazeci ugovor i dobije ispisnicu od nekoga ko nije ovlasteno lice kluba (a uzurpatorska uprava to nije). Mislim, sad da ja caskom dam ispisnicu Leu Mesiju iz Barse na obestecenje od 3 evra, paz' da ne bi.
Igrač je, kao i svaki radnik u firmi, slobodan čovek i može raskinuti ugovor na svoju štetu kad god hoće! Ispisnica je termin koji se koristi još samo kod nas, a u suštini pretstavlja otkaz igraču od strane kluba. I može mu ga dati čak i nelegalno rukovodstvo i mi tu ništa ne možemo. Osporavati takav otkaz bi mogao samo onaj koji ga je dobio, t.j. igrač i to u roku od 90 dana. Ako on to ne uradi, niko drugi ne može u njegovo ime i tu je kraj.

Čitao sam puno o pravnom statusu igrača u klubu, odnosno o regulativi tog odnosa po belom svetu, i znam o čemu pričam. Doduše, u Srbiji je ta materija potpuno neregulisana, ali na osnovu onoga što vidimo i slušamo kako se ti poslovi završavaju i na osnovu onoga što sam imao prilike da saznam, deluje mi da je u Srbiji ovako kako sam napisao

I da se niko ne zanosi ubuduće: Igrač nije vlasništvo niti imovina kluba, samim tim klub ne polaže nikakva vlasnička i imovinska prava nad igračem.
Prijatelju,koliko sam ja upoznat,daleko od toga da je to tako jednostavno.Prvo,mi smo clanovi UEFA i FIFA tako da se njihovi propisi,u ovom slucaju oko transfera,odnose i na nas i moras da ih postujes inace ide suspenzija saveza(i sve sto ide uz to,neigranje klubova u evro-kupovima,reprezentacije...).Drugo,igrac ne moze tek tako kad mu se cefne da raskida ugovor.Po UEFA-inim propisima igraci do 28 g. mogu da jednostrano raskinu ugovor tek posle odradjene 3 sezone,a i igraci iznad 28 posle odradjene 2 sezone ugovora.Naravno uz novcanu naknadu koju placa taj igrac klubu i koju odredjuje neka recimo komisija za to u okviru UEFA-e.Ako igrac hoce da raskine ugovor pre nego sto odradi te 3(odnosno 2 za starije od 28) kaznjava se sa 4-6 meseci neigranja(racuna se od pocetka sledece sezone) i plus se klub koji je hteo da ga kupi kaznjava,izmedju ostalog i nemogucnoscu kupovine igraca(i registracije) u 2 naredna transfer perioda.Da ne spominjem neka proceduralna pitanja tipa da igrac mora da obavesti klub da hoce da raskine ugovor u roku od 15 dana POSLE poslednjeg kola u prvenstvu,znaci ne moze usred sezone itd.Sve ovo gore je napravljeno bas zbog toga da bi se zastitili manji i siromasniji klubovi,jer bi u suprotnom bogatuni mogli pokupovati kad god i kojeg god hoce igraca.
PS:pozdrav svima,prvi put komentarisem na forumu.Ziveli
srkins
Posts: 1440
Joined: Tue Apr 23, 2013 8:24 pm

Re: Uprava

Post by srkins »

Mozda je glupo ali mi je palo nesto na pamet,i jedna i druga uprava kazu da zele dobro Vosi ,pa sto se ne bi ujedinili,svakoj opciji da se 7 clanova UO sa jednakim pravima a za svaku odluku nek treba 8 glasova minimum. A za ostala mesta recimo jednima pripadne GS i direktor stadiona i drugima SD i Predsednik skupstine. Ne znam da li je pravno izvodljivo,ali ustedeli bi mesece sudjenja i situaciju u kojoj svi piju niko ne placa.
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: Uprava

Post by Helm »

srkins wrote:i jedna i druga uprava kazu da zele dobro Vosi
Pa sigurno ne ocekujes od nekoga da kaze "Briga me za klub, dosao sam prodam sve sto vredi, uzmem pare i odem"?
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3984
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Uprava

Post by Rabba »

Potrebno je apelovati na FSS i UEFI da samo zalepi suspenziju svih transfera, što odlaznih, što dolaznih, Vojvodini, do razrešenja situacije sa upravom. Sami će se pokupiti uzurpatori.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Post Reply