7. kolo: Napredak-Vojvodina 0:1

User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: 7. kolo: Napredak-Vojvodina 0:1

Post by laki »

Znaci ne verujem da se Laza povredio kad je u ovakvoj formi!! :roll: :evil:
Image
User avatar
N13
Posts: 2059
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 7. kolo: Napredak-Vojvodina 0:1

Post by N13 »

Zna li se da li je mec sa Pazarom u subotu ili nedelju? Termin tacan, pretpostavljam, jos se ne zna.
I kome mogu da se obratim za ono o cemu je bilo ranije reci, da ako okupimo ekipu od 30-40 ljudi iz mesta van NS-a, da ce uprava organizovati prevoz?
User avatar
Matador
Posts: 531
Joined: Fri Jun 07, 2013 2:30 pm

Re: 7. kolo: Napredak-Vojvodina 0:1

Post by Matador »

Povredjeni Ivanic i Laza i verovatno se nece do Pazara oporaviti. Potrebna je podrska timu, cimajte apsolutno sve da dodju, da probudimo i dignemo grad!
User avatar
novosadjanin
Posts: 1353
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Re: 7. kolo: Napredak-Vojvodina 0:1

Post by novosadjanin »

N13 wrote:Zna li se da li je mec sa Pazarom u subotu ili nedelju? Termin tacan, pretpostavljam, jos se ne zna.
I kome mogu da se obratim za ono o cemu je bilo ranije reci, da ako okupimo ekipu od 30-40 ljudi iz mesta van NS-a, da ce uprava organizovati prevoz?

Na sajtu Arene pise da se igra u subotu u 19h!
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
User avatar
One and only
Posts: 481
Joined: Sun Sep 27, 2009 8:08 pm
Location: Zapad

Re: 7. kolo: Napredak-Vojvodina 0:1

Post by One and only »

mozzartsport.com wrote: Kad ne ide – menjaj: Makarić na terenu proveo samo devet minuta?

“Uveo sam ga tražeći posed lopte, ali se to nije pokazalo kao pravo rešenje“, komenariše nesvakidašnju odluku trener Vojvodine Zoran Marić.

Otišao je Sergej Milinković Savić, otišao je i Nemanja Radoja, ali na Karađorđu nekako uvek uspeju da pronađu novo dete koje će odmah uskočiti i popuniti rupu. Ali, to ne znači da je uvek baš tako lako. Dobro se to videlo na gostovanju kod Napretka u sedmom kolu Superlige u kojem je Vojvodina slavila sa 1:0, A 18-godišnji Milan Makarić pozitivnom rezultatu doprineo provevši svega devet minuta na terenu.

Ne zbog povrede. Trener Zoran Marić je, naime, Makarića u igru uveo umesto Mirka Ivanića u 76. minutu. Već u 85. ga je zamenio Jovanom Stojanovićem.

Međutim, sudeći po Marićevom tonu po završetku meča razlog tako nesvakidašnjeg poteza je bio čisto taktičke prirode.
"Uveo sam ga na teren tražeći posed lopte, ali se to nije pokazalo kao pravo rešenje, pa sam morao opet da reagujem. Zamislio sam to malo drugačije", smireno pojašnjava Marić u čijem se glasu ne oseća ljutnja.
United of Vojvodina
User avatar
PolovinaZ
Posts: 148
Joined: Thu May 29, 2014 7:18 pm

Re: 7. kolo: Napredak-Vojvodina 0:1

Post by PolovinaZ »

Sjajni rezultati ali se nažalost desilo ono što smo svi apostrofirali,naročito posle pobede nad Spartakom. Umesto da je menjao važne igrače posle vođstva od 2:0 protiv Spartaka i Radničkog,on je pravio izmene tek u 80.minutu....Veselinović je mogao da izađe na obe tekme u 60. minutu i da se sačuva.To važi i za Alivodića,Pekarića,Poletanovića....Mora da ih čuva jer su to vitalni igrači za nas. Značajno je sa aspekta preventive od povreda ali i sa aspekta razigravanja igrača koji nemaju puno minuta u prvoj ligi a kamoli tekmi,recimo Luković. Luković se sada nameće kao eventualna zamena za Ivanića protiv Pazara,i mnogo bi mu značilo da je odigrao 2x po bar pola sata a ne ovako 5 minuta.Po meni bi Stojanović i Luković trebali da zaigraju ako Veselinović i Ivanić ne budu mogli. Za sada sve ide sjajno,ali sada će se videti koliko smo jaki u rotacionom sistemu.Kreću povrede a uskoro će krenuti i suspenzije zbog kartona.Vrlo je značajno po meni to što je Mijat rešio tekmu jer njegove igre su u tesnoj vezi sa samopouzdanjem. Posle onog gola protiv Spartaka se videlo odmah da je grč malo popustio.Sada je rešio tekmu i očekujem od njega odlične i što je najvažnije konkretne igre u narednim kolima.Stojanović je već nekoliko puta pokazao da može da zameni Veselinovića iako je tipski skroz drugačiji igrač. Ivanić je vrlo važan igrač za nas,naročito na domaćem terenu gde je u poslednje vreme uvek među najboljima i uvek ima konkretan učinak. Tipski najviše na njega podseća Luković,ali sam prilično siguran da će zaigrati Makarić,nažalost....Nemam ništa protiv momka,ali Luković je daleko veći potencijal i u igračkom ali i u ekonomskom pogledu(eventualni transfer u budućnosti)...Možda i Boba može da uskoči a Gaćinović da ode na Ivanićevu poziciju,mada mislim da to nije realno...Sve u svemu mesta za neke ozbiljnije primedbe nema jer smo uzeli već 18 bodova iz 7 tekmi,dok smo kod Nikolića sa odličnim i dugačkim igračkim kadrom uzeli 24 boda za celu polusezonu(15 tekmi). Samo da napomenem da je Vanja na golu danas delovao odlično i sigurno i polako se ispostavlja kao dobar potez ne samo u finansijskom pogledu. On je ipak klinac ali sa ogromnim potencijalom i samo mu je falilo nekoliko tekmi. Jedino je tužno to što kada bude dostigao neki ozbiljan nivo kvaliteta završava sa Novim Sadom....
Last edited by PolovinaZ on Mon Sep 29, 2014 9:55 pm, edited 1 time in total.
,,Ove boje nikog se ne boje ....''
User avatar
Cika Zika
Posts: 93
Joined: Wed Sep 10, 2014 4:11 pm

Re: 7. kolo: Napredak-Vojvodina 0:1

Post by Cika Zika »

One and only wrote:
mozzartsport.com wrote: Kad ne ide – menjaj: Makarić na terenu proveo samo devet minuta?
Lupetaju, Makarić je zamenio Ivanića u prvom poluvremenu.
User avatar
N13
Posts: 2059
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 7. kolo: Napredak-Vojvodina 0:1

Post by N13 »

Da li mi se čini, ili je ono Čapelja napravio event na facebook-u za Vojvodina - Pazar? :D izgleda da čovek čita forum.
PolovinaZ wrote: Samo da napomenem da je Vanja na golu danas delovao odlično i sigurno i polako se ispostavlja kao dobar potez ne samo u finansijskom pogledu. On je ipak klinac ali sa ogromnim potencijalom i samo mu je falilo nekoliko tekmi. Jedino je tužno to što kada bude dostigao neki ozbiljan nivo kvaliteta završava sa Novim Sadom....
Nema sta Vanja da traži u Mančesteru ni sledeće godine. Vući će se on još godinama po pozajmnicama, i vrlo je moguće da to i dalje bude Vojvodina, ali ako ne... onda možda neki klub u Belgiji, Holandiji, Portugalu... Pa Delač je 5 godina stariji od njega, i dan danas se vuče po pozajmnicama. Jednostavno je golman specifična pozicija. Da bi napredovao mora braniti u kontinuitetu, a ta pozicija je takva da ne možeš igraču davati šansu poslednjih 20 minuta svake utakmice (kao što se radi sa gotovo svim mladim igračima na ostalim pozicijama). Zato se mladi golmani velikih klubova šalju na pozajmnice sve dok ne napune 22, 23 godine i ne postanu potpuno zreli da u svakom trenutku stanu na gol velikog kluba :)
limanfkv
Posts: 2842
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: 7. kolo: Napredak-Vojvodina 0:1

Post by limanfkv »

[video]http://www.youtube.com/watch?v=wT6XVMj-NuQ[/video]

Video izvestaj Sportnetworka.

Bravo momcine! :cheers:
User avatar
PolovinaZ
Posts: 148
Joined: Thu May 29, 2014 7:18 pm

Re: 7. kolo: Napredak-Vojvodina 0:1

Post by PolovinaZ »

N13 wrote:Da li mi se čini, ili je ono Čapelja napravio event na facebook-u za Vojvodina - Pazar? :D izgleda da čovek čita forum.
PolovinaZ wrote: Samo da napomenem da je Vanja na golu danas delovao odlično i sigurno i polako se ispostavlja kao dobar potez ne samo u finansijskom pogledu. On je ipak klinac ali sa ogromnim potencijalom i samo mu je falilo nekoliko tekmi. Jedino je tužno to što kada bude dostigao neki ozbiljan nivo kvaliteta završava sa Novim Sadom....
Nema sta Vanja da traži u Mančesteru ni sledeće godine. Vući će se on još godinama po pozajmnicama, i vrlo je moguće da to i dalje bude Vojvodina, ali ako ne... onda možda neki klub u Belgiji, Holandiji, Portugalu... Pa Delač je 5 godina stariji od njega, i dan danas se vuče po pozajmnicama. Jednostavno je golman specifična pozicija. Da bi napredovao mora braniti u kontinuitetu, a ta pozicija je takva da ne možeš igraču davati šansu poslednjih 20 minuta svake utakmice (kao što se radi sa gotovo svim mladim igračima na ostalim pozicijama). Zato se mladi golmani velikih klubova šalju na pozajmnice sve dok ne napune 22, 23 godine i ne postanu potpuno zreli da u svakom trenutku stanu na gol velikog kluba :)
Ja nisam napisao da će otići u Mančester J., nego da će završiti sa Novim Sadom,što je skoro sigurno.Daj bože da ostane kod nas sa ovom varijantom gde nam plaćaju za svaku utakmicu. Danas je bio sjajan i on može samo sve bolje da brani,teško da može da brani ispod nivoa koji je prikazao u prvih 7 tekmi. Čisto sumnjam da Jovanić u kontinuitetu može bolje da brani od Vanje. Mančester J. je ozbiljan klub,ovo su za njih mali izdaci i njima se isplati ovo.Ako se bude dobro razvijao oni će dobiti odličnog golmana za male pare(za njih male) ako se ne bude razvio nije neki izdatak. Pogledaj njegovog brata,umesto da je odigrao još jednu sezonu standardno u Vojvodini on ode preko u ove godine očajni Genk gde uopšte ne igra.Radoja vezao 2 godine i otišao kao formiran igrač u bolji klub i daleko jaču ligu,za iste para i igra standardno.Medojević i Tadić su se isto formirali ovde ,kao i Kačar. A ovi ostali što su žurili kao Kosović,Meleg,Sergej,Katai ne verujem da će bolje proći kada se sve sabere(za neke već znamo da neće)
,,Ove boje nikog se ne boje ....''
User avatar
21114
Posts: 148
Joined: Thu Apr 23, 2009 11:28 pm
Location: Novo Naselje, favela, Maribor.

Re: 7. kolo: Napredak-Vojvodina 0:1

Post by 21114 »

Ali brat nesvrstani iz Napretka trči kao gepard. Jel to onaj iz crvenih :shit: na pozajmici?
Šteta za onoliko propuštenih prilika. Moglo je i ubedljivije, ali kao što neko gore reče, tako se osvaja titula 8)
Legnem pijan, ustanem pijan, pa koji sam kuratz i spavao onda!
User avatar
Neizlecivi
Posts: 1470
Joined: Fri Jul 20, 2012 3:18 am

Re: 7. kolo: Napredak-Vojvodina 0:1

Post by Neizlecivi »

Steta za tolike povrede :? zna li se nesto vise o Lazi i Ivanicu?
Inace prva tekma da me je Vanja bas odusevio, do sada sam sa nevericom pratio neke njegove poteze, ali ruku na srce izvukao nas je ovde. Bravo momci!
limanfkv
Posts: 2842
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: 7. kolo: Napredak-Vojvodina 0:1

Post by limanfkv »

21114 wrote:Ali brat nesvrstani iz Napretka trči kao gepard. Jel to onaj iz crvenih :shit: na pozajmici?
Nisam siguran ciji je igrac. Rec je o Ibrahima Mame N'Diaye, 94. godiste (barem tako pise). Igrao je za mladje kategorije Senegala. Atletske sposobnosti su mu spektakularne za nasu ligu, ali mu je tehnika sacuvaj boze.
User avatar
21114
Posts: 148
Joined: Thu Apr 23, 2009 11:28 pm
Location: Novo Naselje, favela, Maribor.

Re: 7. kolo: Napredak-Vojvodina 0:1

Post by 21114 »

Izbrusili bi njega na Veterniku. Ne sumnjam u to. To bi bilo dobro pojačanje. Gariša me oduševio.
Legnem pijan, ustanem pijan, pa koji sam kuratz i spavao onda!
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: 7. kolo: Napredak-Vojvodina 0:1

Post by laki »

Sekulic, Tumba i Mare na Ivanicevo mesto, ne vidim u cemu je toliki problem oko veznog reda. Ono sa Lazom brine mnogo vise! Nadam se da ce se oporaviti mnogo brze od onoga sto neko rece da ce pauzirati nekoliko nedelja. To bi stvarno bio pravi hendikep.
Image
Locked