11. kolo: Partizan-Vojvodina 1:0

User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3862
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: 11. kolo: Partizan-Vojvodina, nedelja 19h

Post by Red Marquis »

Verovatno se neki neće složiti, ali ja naš dobar skor sa blizancima poslednjih godina u dobroj meri vezujem za strance koju su igrali za nas. Od Kizita koji je prekinuo deset godina našeg posta protiv cigana, mnogi su dali svoj doprinos baš na tim mečevima. Mereba, Ađuru, čak i Yao. Abua da ne spominjem. A oni su bili pokretačka snaga zato što tim igračima imena tih timova ne znače ništa, ne pune im se gaće, puca im za grobare i cigane, a ni srce im nije kucalo za iste.
Nisam ovim hteo da pokrenem priču da nam fale stranci i da treba opet da ih kupujemo, svestan sam situacije u klubu. Ali to je još jedan pokazatelj da mi gubimo ovakve mečeve u glavama, a ne na terenu. Već nekoliko godina ja nakon desetak minuta meča znam da li mogu da se nadam nečemu ili ne kad igramo s njima. Od proleća smo izgubili vođu tima Radoju i jedinog drskog igrača Sergeja, i baš to nam sad fali. Nemamo ni vođe ni drskosti. Kako to premostiti u sledećem prelaznom roku i kime ne znam, ali sam uveren da ovih istih 11 ne bi opet dobili meč sa grobljem da se igra sledećeg vikenda.
Ekipa nam je presvilena. Mijat, Mare, Ivanić, Boba, Žile...a ove jeseni i Babić...previše je to kad igraš sa podlacima i još protiv sudija.
Io odio Belgrado
User avatar
budababa
Posts: 4010
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: 11. kolo: Partizan-Vojvodina, nedelja 19h

Post by budababa »

Kako ljudi olako prelaze preko nekih stvari, to je strašno. Sada više nikakvu ulogu ne igra to je li bio ofsajd ili ne, eto odigrali smo slabiju partiju i nema veze što su nas pokrali. Pa kada je nama prošle godine sviran onaj penal za 1:1 deset dana se samo o tome pričalo, temelji države su bili uzdrmani, a mi kao poslednje pičke ćemo da spustimo glavu i kroz nos da njačemo "pa jebeš ga, bili su bolji"?! Protiv cigana smo isto oštećeni za penal nad Babićem, nema veze ni za to, neka nas jebu i Terza i Tole i Đurić, mi ćemo da uzimamo bodove protiv Voždovca i Donjeg Srema, bićemo treći, idemo u jEvropu. Zato svako i šilji ku**c na nama, zato što nemamo svoje JA i pišemo neka galantna saopštenja u rukavicama od svile, a nemamo muda da jednom presečemo i kažemo "DOSTA VIŠE, MAMU VAM JE**M GIBANIČARSKU". Taj sudija je sinoć na oči cele tribine ukrao dva čista kornera za nas i sudio gol-aut, a za ona silna čupanje dresa sa leđa mislim da su :shit: :shit: :shit: dobila samo jedan žuti karton, o onim mnogobrojnim remplovanjima koje je sve sudio u njihovu korist da ne pričam. To, opet, ne potire činjenicu da smo odigrali tragično, i da ono sinoć nije ličilo na tim koji se bori za titulu, čak ni u onako jadnoj ligi poput naše. O gostoprimstvu ne treba trošiti reči, pred stadion smo stigli 45 minuta pre utakmice, a ja sam u 14. minutu ušao na tribinu (ostalo je još 30 ljudi iza mene). Tri kruga pretresača, među kojima i robusni ćela pred kojim smo se izuvali i za kog odgovorno mogu da tvrdim (a potvrdiće i magistar cho) da je teško sakrivao svoj fetiš da onjuška svaki komad obuće koji je stavio u svoje ruke. A mi ćemo kao dobri domaćini i fine "lale" i na proleće čekati sat vremena da se stoka seljačka vrati za Bački Petrovac, Temerin i Maglić, da bi nas pustili sa stadiona, umesto da udarimo surovi reciprocitet i postavimo na ulaz na istok medicinskog brata sa hirurškim rukavicama koji će svakom dragom gostu zariti žuljevitu ruku u završetak debelog creva u potrazi za skrivenim pirotehničkim sredstvima. Ne znam ni zašto sam napisao sve ovo, valjda sam mislio da će mi biti lakše. A nije :mrgreen:
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
recni galeb
Posts: 768
Joined: Thu Oct 28, 2010 3:55 pm

Re: 11. kolo: Partizan-Vojvodina, nedelja 19h

Post by recni galeb »

e jesi necitav, majke mi.... :mrgreen:

posle tog naseg zuljevitog brata sta da ocekujes onda na sledecem nasem gostovanju? :shock:
Mika
Posts: 9
Joined: Sun Aug 24, 2014 10:56 am

Re: 11. kolo: Partizan-Vojvodina 1:0

Post by Mika »

Da nisu dali gol iz ofsajda ne bi za tri dana, kao i mi doduše ali bi ostalo mrtvih 0:0. Da su nam zavukli tri komada iz onih pravih akcija ne bih rekao ni slova. Ovako - krađa. Mi izgleda možemo pobediti jedino kad "bogovi" daju zeleno svetlo. Nismo mi bili tako loši koliko su oni bili dobri i imali sudije. Kada su ekipe u egalu dobar sudija uvek zna ko će pobediti... pogotovo ako igra groblje.

http://www.dodaj.rs/f/14/Tx/10eugxqC/skuletic7.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

glava > 1m u ofsajdu, ostalo nešto manje, tragedija.

No, nema veze ima još 19 utakmica i biće kikseva. Derbiji ne dobijaju prvenstva...
User avatar
severozapad
Posts: 611
Joined: Wed Nov 10, 2010 3:23 pm
Location: Liman 4

Re: 11. kolo: Partizan-Vojvodina 1:0

Post by severozapad »

Klinci su zaslužili malo više kredita od priče - skinuli gaće, predali se bez borbe. Jednostavno nekad neće i kad si bolji, mi to juče sigurno nismo bili pa smo izgubili.
I kad odeš na rekreaciju sa društvom dešava se, da kad si i naoštren i bolji, da pukneš. Mi juče nismo bili bolji, motiva ne verujem da je manjkalo ali je to dosta bedno izgledalo na terenu.

Ovakvu kocku na slici za ofsajd možemo staviti ali to nema veze sa realnoscu jer ostale linije nisu paralelne. Takodje, ono sto oni rade po stranicama je jos kriminalnije jer povlace liniju koso ali tako da smrad ostane u dozvoljenoj poziciji. Upao je glavom i gornjim delom tela u ofsajd i to neće primetiti samo okoreli grobari i ovaj linijski koji je bio za pola koraka blizi golu od Pekare i to mu je olaksalo da pogresi. U takvoj situaciji, na njihovom stadionu i nismo mogli više očekivati.

Ono što je za mene bilo jako ružno su pojedinačne tuče i zaletanja na tribini iz ne znam kojih razloga.

Pozitivna stvar je davanje podrške na kraju utakmice i Vanja koji se par puta istakao.
Klupa definitivno prekratka u ovom momentu i na tome treba uprava da radi u polusezoni pre bilo kakve prodaje jer odosmo u kanal ako se preskoce potezi.
limanfkv
Posts: 2841
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: 11. kolo: Partizan-Vojvodina 1:0

Post by limanfkv »

Ocajna partija kompletnog tima. Najgora ove sezone. Falio je Ivanic dosta, posebno u drugom poluvremenu. Izuzetno ce biti bitno da se vrati u istoj formi u nastavku sezone. Bobi ne zameram na partiji, jer Boba nije levo krilo, vec desno. Voleo bi da ga vidim sa druge strane, nebitno na kojoj poziciji. Mislim da bi bili mnogo opasniji u tandemu njega i Alivodica. Ali stvarno mi nije jasno izlazenje od minut.

Dzimi nicim nije iznenadio celavog papka, iako je znao koliko ovaj poznaje ekipu. To mi je nerazumljivo skroz. Ne mogu da verujem da ne moze da se markira jedan jedini njihov igrac limitiranog trkackog kapaciteta kao sto je Ilic, vec se pusta da kreira igru. Ne znam sta je Tumbasevic igrao juce, ali zadnji vezni on nije bio.

Inace, tragicna utakmica kada se gleda u globalu nas fudbal. Covece, veci elan se vidi kod 30+ igraca(Nino sa nase) na obe strane. Ovde ne govorim o znanju i iskustvu, vec o elanu!

I da pokrali su nas. Opet. I o tome ne sme da se cuti. Igra bi isla u sasvim drugom pravcu da se na poluvreme otislo sa 0-0. Jesmo odigrali kriminalno i sve stoji, ali skroz druga prica bi bila da su morali da jure pobedu u drugom poluvrenu kada vec uveliko krepaju.

A neko nek nauci momke da se sa govnima ne igra posteno. Kada te nazove neko od govana i pita za sastav, ti mu isti daj samo ga izmeni. Kada ga skrljas, ne izvinjavas mu se, nego mu pozdravis sestru. A treneri da nauce, da kada su govnima glavni igraci medicinski fenomeni od 30+ godina koji JEDINI znaju da dodaju tamo loptu onda slobodno rizikuj zuti karton u prvih 15 da se istima pomere clanci ili jos bolje kolena, pa ti se nece setkati po terenu i primati svaku loptu. Primera radi kao sto je Nino pomerio bubreg u skoku onom padavicaru nakon 2-3 pada. Sa gospodom gospodski, sa olosom djilkoski! I to je jedini recept.

Sledi izuzetno tesko gostovanje u svinjskom Sremu. Rakeli nas takodje poznaje, a ne sumnjam da ce zeleti osvetu i pobedu u ovom mecu po svaku cenu. Kako god bilo, imacemo ekipu koja ce imati daleko vecu zelju za pobedom nego mi na stadionu jugoslovenske narodne armije. Na malom i tesnom terenu na kome znaju da igraju. Ekipa MORA da se probudi kako zna i ume. Ovi raspadi crni imaju dosta tezak raspored, ocekujem da im krepa bar neki igrac, a onda imaju Spartaka u gostima i nimalo laki Pazar kod kuce. Jedine sigurne bodove imaju u Cacku prokletom. Ama bas nista nije jos gotovo. I u Trencinu smo popusili, pa je malo falilo za kamatu. Na prolece ce imati sansu da izkamatare zlizance. Ajde klincu glavu gore, pa po tri boda u Pecincima!
exlimanac
Posts: 107
Joined: Wed Aug 21, 2013 1:31 pm
Location: DE-EU

Re: 11. kolo: Partizan-Vojvodina 1:0

Post by exlimanac »

Je*es celu nasu filozofiju sopstvene skole i mladih "talentovanih" igraca kad na utakmici predavanje iz fudbala,borbenosti, hrabrosti,odnosa prema dresu,drzi Pekaric.
User avatar
kej
Posts: 618
Joined: Sat Aug 08, 2009 10:58 am

Re: 11. kolo: Partizan-Vojvodina 1:0

Post by kej »

limanfkv wrote:Sledi izuzetno tesko gostovanje u svinjskom Sremu. Rakeli nas takodje poznaje, a ne sumnjam da ce zeleti osvetu i pobedu u ovom mecu po svaku cenu. Kako god bilo, imacemo ekipu koja ce imati daleko vecu zelju za pobedom nego mi na stadionu jugoslovenske narodne armije. Na malom i tesnom terenu na kome znaju da igraju. Ekipa MORA da se probudi kako zna i ume. Ovi raspadi crni imaju dosta tezak raspored, ocekujem da im krepa bar neki igrac, a onda imaju Spartaka u gostima i nimalo laki Pazar kod kuce. Jedine sigurne bodove imaju u Cacku prokletom. Ama bas nista nije jos gotovo. I u Trencinu smo popusili, pa je malo falilo za kamatu. Na prolece ce imati sansu da izkamatare zlizance. Ajde klincu glavu gore, pa po tri boda u Pecincima!
Igramo kod kuće sa Donjim Sremom..
A i Partizan sa Pazarom igra u gostima. A i s Borcem igraju kući, ne u Čačku. Kanda si gledao raspored za drugi deo sezone :mrgreen:
ABU ABU ABUBAKAR, METNI IM GA JEDNOM MAKAR!
limanfkv
Posts: 2841
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: 11. kolo: Partizan-Vojvodina 1:0

Post by limanfkv »

Mozak nesto precesto povlaci mulj u zadnje vreme, ide on na vinjak terapiju kolko od danas.
Inace,tim bolje po nas sto se tice rasporeda. Sad vidim da imaju i Napredak kuci, nece im ni to biti lako. Laksi raspored ima druga zgadija.
User avatar
FREAKS1994
Posts: 131
Joined: Sun Feb 24, 2008 11:29 am

Re: 11. kolo: Partizan-Vojvodina 1:0

Post by FREAKS1994 »

Mika wrote:Image
Улепшао си ми дан са овом сликом :thankyou:
User avatar
Turija
Posts: 10721
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 11. kolo: Partizan-Vojvodina 1:0

Post by Turija »

exlimanac wrote:Je*es celu nasu filozofiju sopstvene skole i mladih "talentovanih" igraca kad na utakmici predavanje iz fudbala,borbenosti, hrabrosti,odnosa prema dresu,drzi Pekaric.
Takođe i filozofiju trenera, kad glavnom /i jedinom/ organizatoru igre grobara ne zalepi flaster.Za Džimija je i celavi pigmej ispao trenerčina.
Takođe i filozofiju izvinjavanja i skidanja gaća (verujem da bi im se izvinili i kad im oduzmu loptu ili ih predriblaju, samo da su imali vremena za to). Vladana Pavlovića od blata treba praviti za takve stvari, mada je on imao i drugu stranu medalje, kao i trajković.Da škulentar nije drvo, mi bi sinoć popili 5 komada (zasluženo bez obzira na suđenje).Pa zar mi u derbiju očekujemo pošteno suđenje? Ako nismo naučili tu lekciju, onda ne vredi ni pričati o tome.
Nije ovo nama jedina slaba utakmica ove polusezone, samo smo se na drugima, uz pomoć sreće, isčupali.Sloboda je npr zaslužila da nas izbaci iz Kupa, protiv Pazara smo odigrali veoma loše, takođe u Čačku, protiv tima kojeg svi lagano gaze, Napredka.. itd da ne nabrajam dalje.Imali smo samo par dobrih mečeva, ali zato smo doneli brdo bodova na saldo uz dosta sreće.
Otkud mi znamo da nemamo klupu ili da je ona kratka, kad niko sa klupe nije dobio valjanu šansu?U Vojvodini je već deceniju, pa i dve, jedina konstanta nezamenljivost prvih 11.
Kad uđeš u prvih 11, ni 11 katastrofalnih partija te ne može preseliti na klupu (osim jednog izuzetka od tog pravila, a on se zove Makarić, što me je istinski začudilo, iako se to opravdano dogodilo).Zato dve decenije i posrćemo na svakom važnijem meču (tu ne mislim samo na derbije, već i na ,,male" utakmice, kada su one jako bitne za pobednički trend).Kao da to neko namerno radi i to iznutra?
Ne treba sad da od povratka Ivanića u tim očekivati čudo i (iracionalni) preporod ekipe.Nije on igrač tog kalibra, samo je igrač, koji od svih drugih naših, zna da doda loptu onda kada to treba i kome treba, ali u drugim elementima igre ga treba ,,pokrivati".Ja i dalje tvrdim da su Sergej i Radoja nenadoknadiv gubitak za naš tim.Međutim, ne vredi lamentirati, već delati.
Prvo, novčano kazniti sve naše učesnike tkzv derbija protiv crnih, ne zbog poraza, već zbog odnosa prema obavezama i Klubu, kao i navijačima.Održati ,,roditeljski sastanak" sa jedinom temom: šta i kako dalje? Diferencirati krivicu i odgovornost svih u klubu (igrača, Stručnog štaba i članova Uprave), izvući zaključke i sprovesti ih delo.A delo će se videti na terenu, a ne kroz izjave.Ako to izostane biće: od sad, k'o i do sad - znači, ništa.Od euforije do sramote i depresije.
Pustite priče mladi su igrači, imaju pritisak rezultata i sl.Pa ljudi, ko god se bavi sportom bez toga ne može, odnosno, sa time mora svakodnednevno da se suočava i lično i kolektivno dokazuje.Ako nije u stanju da sa time bitiše, nije za taj posao i promašio je profesiju.
Last edited by Turija on Mon Nov 03, 2014 8:15 pm, edited 2 times in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
nssale
Posts: 179
Joined: Wed Jan 07, 2009 12:02 am

Re: 11. kolo: Partizan-Vojvodina 1:0

Post by nssale »

Nemojte ljudi da se blamiramo sa tim crtanjem ofsajda, to ne bi prošlo ni kod osnovca koji poznaje osnove geometrije.
Ako će vam biti lakše da zaboravite jučerašnji dan, mislite na Rabrena koji za vikend zauzima mesto u loži Karađorđa.
srkins
Posts: 1440
Joined: Tue Apr 23, 2013 8:24 pm

Re: 11. kolo: Partizan-Vojvodina 1:0

Post by srkins »

Prvo protiv crvenih ne dosude cist penal za nas,pa protiv Borca nam poniste cist gol,i sada gol iz nedozvoljene pozicije priznaju crvenima,jeste igrili smo lose ali ne moraju da nas kradu ,sa tih 5 bodova i minus dva za blizance mi bi bili trenutno na +4 u odnosu na partizan
User avatar
Turija
Posts: 10721
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 11. kolo: Partizan-Vojvodina 1:0

Post by Turija »

Nemojmo da nas sudijske greške (nepravde) odvuku u pogrešnom smeru, kao alibi za naše greške.
Iskren da budem, ja sam, u prvi mah, mislio da se radi o dubokom ofsajdu škuletića, ali posle vidim da baš nije tako.Zavisi kad se snimak zaustavi (jer delići sekunde prave ogromnu razliku u rastojanju između Pekarića i škuletića, pošto Pekara trči napred i pravi ofsajd zamku, a škuletić sprinta u suprotnom smeru) i naravno kako se linija povuče (debela ili nagnuta).Sve ovo ne amnestira od odgovornosti naše igrače i trenera za pripremu i vođenje meča.
Meni je sinoćni ofsajd nebitan.Drugo, ne računajte da će nam sudije pomoći, već samo suprotno.Na to moramo biti pripremljeni.Čak i da nas oštete, ako odigramo na nivou Vojvodine, ne bih igračima zamerio ništa, ali da svako pruži bar 80% svojih mogućnosti na ,,običnoj" utakmici, dok u derbijima to mora biti 100 (što se kaže do iznemoglosti i kad ne može dalje sledi izmena i aplauz zamenjenom).
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Stexman
Posts: 2573
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: 11. kolo: Partizan-Vojvodina, nedelja 19h

Post by Stexman »

budababa wrote:Kako ljudi olako prelaze preko nekih stvari, to je strašno. Sada više nikakvu ulogu ne igra to je li bio ofsajd ili ne, eto odigrali smo slabiju partiju i nema veze što su nas pokrali. Pa kada je nama prošle godine sviran onaj penal za 1:1 deset dana se samo o tome pričalo, temelji države su bili uzdrmani, a mi kao poslednje pičke ćemo da spustimo glavu i kroz nos da njačemo "pa jebeš ga, bili su bolji"?! Protiv cigana smo isto oštećeni za penal nad Babićem, nema veze ni za to, neka nas jebu i Terza i Tole i Đurić, mi ćemo da uzimamo bodove protiv Voždovca i Donjeg Srema, bićemo treći, idemo u jEvropu. Zato svako i šilji ku**c na nama, zato što nemamo svoje JA i pišemo neka galantna saopštenja u rukavicama od svile, a nemamo muda da jednom presečemo i kažemo "DOSTA VIŠE, MAMU VAM JE**M GIBANIČARSKU". Taj sudija je sinoć na oči cele tribine ukrao dva čista kornera za nas i sudio gol-aut, a za ona silna čupanje dresa sa leđa mislim da su :shit: :shit: :shit: dobila samo jedan žuti karton, o onim mnogobrojnim remplovanjima koje je sve sudio u njihovu korist da ne pričam. To, opet, ne potire činjenicu da smo odigrali tragično, i da ono sinoć nije ličilo na tim koji se bori za titulu, čak ni u onako jadnoj ligi poput naše. O gostoprimstvu ne treba trošiti reči, pred stadion smo stigli 45 minuta pre utakmice, a ja sam u 14. minutu ušao na tribinu (ostalo je još 30 ljudi iza mene). Tri kruga pretresača, među kojima i robusni ćela pred kojim smo se izuvali i za kog odgovorno mogu da tvrdim (a potvrdiće i magistar cho) da je teško sakrivao svoj fetiš da onjuška svaki komad obuće koji je stavio u svoje ruke. A mi ćemo kao dobri domaćini i fine "lale" i na proleće čekati sat vremena da se stoka seljačka vrati za Bački Petrovac, Temerin i Maglić, da bi nas pustili sa stadiona, umesto da udarimo surovi reciprocitet i postavimo na ulaz na istok medicinskog brata sa hirurškim rukavicama koji će svakom dragom gostu zariti žuljevitu ruku u završetak debelog creva u potrazi za skrivenim pirotehničkim sredstvima. Ne znam ni zašto sam napisao sve ovo, valjda sam mislio da će mi biti lakše. A nije :mrgreen:
:!: :!: :!:
Zasluzili jesmo poraz, ali da smo posteno izgubili - NISMO!
Locked