Vojvođanska fudbalska scena

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
FCVNS
Posts: 273
Joined: Thu Nov 08, 2012 7:34 pm

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post by FCVNS »

Milan wrote:A neko mora da ga pita za misljenje o tome da bi voleo da vidi ekipu iz Centra na Karadjordju da bi ga on izneo???
Pa nisam bas siguran koliko on njih ustvari poznaje,posto u vreme dok su oni bili aktivni i nije bas bio blizak sa njima,bar ga nisam primecivao sa njima,pa kako mozes da zelis da ih vidis na Karadjordju,koji su razlozi,lepsa slika,kao bilo nas,a ti ljude i ne poznajes ,nije vazno ko dolazi samo da nas ima,taj pristup i dovede do otudjenosti medju ljudima...oni su napravili lepu pricu sa svojim klubom,prica je pocela u njihovom kraju i ta prica tamo i zivi,skupljaju ekipu,krpe lovu,snalaze se,a nije lako voditi klub koji nema nista sem njih,placaju teren,sudije,delegate,gorivo,krpe se,meni drago da cujem kad pobede,cesto se informisem iako i ne idem na njihove utakmice,drago mi je da guraju i nadam se da ce potrajati njihova prica,i svako normalan postuje njihov trud,rad i rezultate...

Vidis Milane ceo problem je u nacinu na koji su prozvani za nedolazak na Vosine tekme ili na Sever,kao da je hteo da diskredituje celu tu pricu oko FK Centar,ipak je tema Vojvodjanska scena i normalno je da covek izvestava o rezultatima FK Centar, kakve veze ima da li prate i Vojvodinu,ipak kad gledamo prvoligaski fudbal u Centru je Vosa na prvom mestu bas zahvaljujuci ovim ljudima,iako ne idu na utakmice jos uvek su spremni da brane svoj kraj kao Firmaski,tako da iako ne idu na Sever ja ih smatram velikim Firmasima i zato sam se javio,ne moze tek tako da se udara po ljudima,pa ja prvi ne idem na stadion a ne moze niko bre da mi kaze da u meni ne kuca Firmasko srce...
User avatar
budababa
Posts: 4013
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post by budababa »

Ljudi, 'ajde se probajte držati teme ovog topika, a za obraćanja drugim forumašima, koja ne interesuju ostalih 95% članova, koristite blagodeti privatnih poruka. Unapred zahvalna administracija.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
njaks
Posts: 366
Joined: Tue Jan 12, 2010 12:37 am
Location: Detelinara

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post by njaks »

Izvinjavam se administraciji samo da odgovorim i to je to, nije mi bila namera da ova rasprava ode tako daleko odmah sam napisao da mi odgovore na pm ali jbg.

Zelim da ih vidim na Karadjordju naravno, zelim pun sever, ne zelim sigurno da bude slika kakva je sada ali sta da mu radimo tako je kako je, bice bolje. Sto se tice fk Centar nigde nisam diskreditovao njihov klub i njihov trud, svaka cast upoznat sam sa pricom i sama moja konstatacija nije bila protiv te price.

Sve u svemu nema potrebe ponovo se vracati u proslost idemo dalje...
Nikola
Posts: 848
Joined: Mon Jun 25, 2007 12:35 pm

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post by Nikola »

Napred Kabel!!
ПУШТАМ КИШУ!
User avatar
Milan
Posts: 4207
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post by Milan »

Je l' ovo Toma Lovrekovic pisao?

КОРИДА: СМЕТАМО, ЈЕР СМО САМО СВОЈИ!

Преносимо званично саопштење навијачке групе „Корида 1990″ поводом учесталих медијских атака и неистина о навијачима Новог Сада:

„Веровали смо да живимо у земљи где потенцијална кривична дела истражује полиција, а пресуде доноси правосуђе, уместо да медији суде, пресуђују, а ускоро и извршавају пресуде на основу непроверених, сензационалистички пласираних информација. Веровали смо да живимо у земљи где се на основу тих тенденциозних информација не може сатанизовати стотине грађана – међутим, били смо наивни. Демантовао нас је дневни лист „Блиц“ који је на насловној страни поводом њихових индиција да је Јован Кецман наручио убиство Опачића, закључио да је Корида нарко група хулигана који тероришу град својим криминалним активностима. Кренућемо баш о те Блицове премисе да се ради о „озлоглашеној групи хулигана“ која је, како се намеће из текста, повезана са тржиштем наркотика. Није згорег истаћи да ово није први пут да Блиц у таквом контексту пише о Кориди, ФК Новом Саду и Детелинари, па смо тако већ могли читати и један крајње непрофесионални текст у којем се тај део града описује као расадник нарко супстанци и дилерски рај, а да потписник чланка вероватно није ни крочио на Детелинару. Дакле, овај пут ћемо се морати сложити са тврдњама Блица, јесмо озлогалшени: намерно, али и безразложно. Озлоглашени смо јер живимо у делу града у који није улагано деценијама, али који је задржао шмек – јер на стадиону клуба који волимо не паркирамо луксузне аутомобиле и џипове, већ срца, руке и дланове – јер од клуба не узимамо „рекет“, него му дајемо све што можемо – јер проблеме решавамо, а из њих нас новцем, прљавим утицајем и заташкавањем не ваде богате и утицајне тате и „финансијери“ – јер нико није успео да нас купи, јер нисмо хтели да се продамо – или, можда, јер за нас увек стоји „Нови Сад, Србија, Војводина никада“, јер не прихватамо да ово икада може бити Република или Јужна регија, јер нам је наша традиција ближа од поклича „Сријем Хрватској“. Интересантно је, такође, да никада нико није истакао све оне позитивне ствари око Кориде, од хуманитарних акција, до момента када смо пре неколико година сустигли лопова и вратили торбу пролазници коју је напао? Интересантно да нас многи нападају, али су се ретки одлучили да нас пре тих напада и упознају. Ипак, Корида на овакве и сличне кампање одговора једном констатацијом: моћ, новац, политика,медији нису у нашим рукама. Можда ви зато мислите да немамо ништа, али уствари имамо све. Свима који нас нападају, па и аутору текста, баш зато постављамо питање које јесте суштина битисања Кориде од настанка, па до данас: МИ СМО САМО СВОЈИ, А ЧИЈИ СТЕ ВИ?
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
ragazzi di Neoplanta
Posts: 350
Joined: Mon Dec 17, 2012 11:46 pm

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post by ragazzi di Neoplanta »

Korida trn u oku svima :mrgreen:
"Kontam da 99% mase sa ovog foruma stoji pola sata ispred rafa sa hlebom, ne znajuci koji da izabere."
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post by Dejan »

Lici na Tomin stil...
User avatar
Jataganac
Posts: 92
Joined: Wed Mar 02, 2011 4:51 pm

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post by Jataganac »

Smrdi na Lovrenkovića po stilu i patetici ,mada ne može se negirati daje pisanje Blica o svim navijačkim grupama u Srbiji , izmedju ostalog i o Firmi na nivou poluretardiranog učenika petog osnovne .
User avatar
budababa
Posts: 4013
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post by budababa »

Kada je u "Novinama Novosadskim" štancovao slične tekstove protiv navijača Vojvodine, onda to nije bio problem...
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
1892
Posts: 1068
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post by 1892 »

budababa wrote:Kada je u "Novinama Novosadskim" štancovao slične tekstove protiv navijača Vojvodine, onda to nije bio problem...
Popularni čika toma je podvojena ličnost, došao je na ovaj forum kao grobarčić bivši zatim postao veliki slaninar, da bi posle na sva zvona pljuvao Vojvodinu i sve vezano za nju. Poslednje što čujem eto ga muti nešto oko RFK. Kad bolje razmislim on je možda i potrojena ličnost :greenbutt:
Sve u svemu mizeran lik.
Come on you Reds!
limanfkv
Posts: 2843
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post by limanfkv »

I za zvezdu navija. New level sizofrenija. Inace, ne verujem da je ovo njegov. Ima tamo jos totalnih kretena.
User avatar
njaks
Posts: 366
Joined: Tue Jan 12, 2010 12:37 am
Location: Detelinara

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post by njaks »

limanfkv wrote:I za zvezdu navija. New level sizofrenija. Inace, ne verujem da je ovo njegov. Ima tamo jos totalnih kretena.
Nije ovo on, ovo mi izgleda kao delo jos veceg kretena sa Naselja...
User avatar
KoKanidja
Posts: 615
Joined: Sat Feb 12, 2005 4:29 pm
Location: INTERVENTNA Brigada - Pariske Komune

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post by KoKanidja »

Без обзира какав ми однос са њима имали, али сада су их стварно били оцрнили скроз беспотребно. Та измишљотина да је тај то организовао је у домену научне фантастике као да су рекли да су га убили ванземаљци. И то тако ставити на насловну и још повезати са навијачима је стварно срамно.
"...МИСЛИМ ДА САМ ТИ ВЕЋ РЕКАО ДА НЕЋЕМО СТАТИ"
User avatar
KoKanidja
Posts: 615
Joined: Sat Feb 12, 2005 4:29 pm
Location: INTERVENTNA Brigada - Pariske Komune

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post by KoKanidja »

То је све јасно. Хтео сам да кажем да су сад овакву вест комотно могли да ставе у "Треће око" и да је уз све то стварно Корида оцрњена неоправдано.
"...МИСЛИМ ДА САМ ТИ ВЕЋ РЕКАО ДА НЕЋЕМО СТАТИ"
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8879
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post by Radoye »

Minja wrote:Novine pise kako pisu. Sto senzacionalnije - to bolje. Niko nije postedjen od toga. To je tako.
Nazalost, u Srbiji jeste tako. Ne postoji novinarska etika i odgovornost - zarad tiraza ce o svakome napisati najgore bljuvotine i staviti na prvu stranu, a onda ako bas moraju demanti ce da bude negde u dnu sedme strane. Pored licne stete ugledu pojedinaca ovakvo postupanje nanosi i drustvenu stetu koja je u Srbiji vise nego ocigledna jer se zbog ovakvog pisanja medija danas nikome vise nista ne veruje.

Jedino usporedivo sto mi pada napamet su britanski tabloidi od pre 10-tak godina. Oni su poludeli negde pocetkom 80-tih i jedno 20-25 godina neometano divljali. Nedavno su ih lupili sa par privatnih tuzbi i tokom sudjenja su isplivale takve gadosti da je i drzava nastupila pa je masa urednika i novinara visokog profila zaglavila dugogodisnje zatvore i / ili proterana iz branse zauvek. Tabloidi i dalje seru, sto je na kraju krajeva njihov posao, ali moraju da paze da se ne spustaju ispod odredjenog nivoa. A nakon skandala im ni publika vise ne veruje bas preterano.

Da je Srbija pravna drzava kao sto to nije, imao bi svaki pojedinac, institucija ili organizacija nacin da zastiti svoj ugled od pausalnog tabloidskog gadjanja govnima. Lepo ih oteras na sud i oderes ih za 3x vece pare nego sto oni mogu i da sanjaju da zarade izmisljanjem skandala o tebi. Naravno, u Srbiji su tabloidi uglavnom pod kontrolom neformalnih centara moci, uglavnom bliskih vlastima (svakoj vlasti) ali svaka sa svojim interesima, i kada uzmu nekog na zub to obicno nije sludajno vec je deo orkestrirane kampanje za neciji interes. I dzaba ti je da se tuzis protiv toga jer kadija te tuzi kadija ti sudi.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Post Reply