Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
pedjans
Posts: 464
Joined: Tue Oct 08, 2013 7:24 pm

Re: Uprava

Post by pedjans »

Mislio sam da je svakome potpuno očito da ne postoji dug prema Vukoviću u iznosu od 2,2 miliona evra. Dug je pola od Sergejevog transfera, dakle oko 425.000 evra, pošto je sa njim prethodna uprava zaključila tako pametan ugovor.

Stalne izjave čelnika kluba o teškoj situaciji su zapravo bile poziv menadžerima i zainteresovanim tzv. fondovima i agencijama da nam pokupuju igrače za male pare. Ne bi me čudilo da je "švajcarski" fond koji je kupio Babića i Mijata poreklom iz Srbije, Crne Gore ili Albanije, recimo. Biće da je reč o takvim "Švajcarcima".

Nije valjda da je nekome potrebno objašnjavati da je jedini način da nekog igrača skupo prodaš da prethodno izjaviš kako ga nećeš prodati i kako imaš dovoljno novca. Pa to je čak i Bato znao. Ako svugde objaviš da si pred bankrotom, naravno da će ti lešinari sve pokupiti za tepsiju ribe.

Dovoljno je uporediti izjave o visini duga od pre godinu dana, broj prodatih igrača i iznose za koje su prodati i ustanoviti da tu dosta toga nije u redu. Naravno da se u međuvremenu pojavio još jedan broj srazmerno manjih potraživanja, ali opet računicu nikako nije moguće izvesti.

To sve je sad prošlost, ali ponavljam ono što me najviše interesuje: šta će biti ako u avgustu, npr uprava saopšti da smo dužni 7 miliona evra, a ne budemo imali nikoga za prodaju i ne budemo igrali Evropu?
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3991
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Uprava

Post by Rabba »

Jeftina prepucavanja... Nisu valjali prethodni kad su nas krali, ne valjaju ovi jer su nesposobni, traže se instant rezultati...

Odlucite se šta hoćete. cigansko-grobarski recept i lagani put ka gašenju, ili bilo kakav pomeraj iz rupe u kojoj smo. Ovih manje od godinu dana izgleda već sada puno bolje nego što je bilo prethodnih iks godina. Da li je sve dobro? Nije. Čak je daleko od dobrog. Ali ne razumem ljude ovde... Potrebno je potrebiti još ovih sitnih mešetara što su ostali u klubu i imati malo strpljenja. Što se tiče bivših i sadašnjih, imate PM pa se tamo prepucavajte. Ovde ja želim, a verujem i dosta drugih učesnika na forumu, stroge činjenice. Da li ćete se sastajati ili nećete, pričati o lepim prošlim vremenima ili jedni drugima pretiti pištoljima i tužbama, bole me uvo.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
limanfkv
Posts: 2842
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: Uprava

Post by limanfkv »

Mi smo jedno, to je nasa saga.

* SAGA je reč norveškog porekla, i označava priču o podvizima bogova, kraljeva u Skandinaviji, bajka, mit. Potiče od staronordijske reči za "nešto rečeno", "nešto ispričano".
Izraz saga u najširem smislu označava propoved ili spomen na neki događaj sačuvan usmenim predanjem.

Image

Svako dobro, dobri ljudi.
Nikola
Posts: 848
Joined: Mon Jun 25, 2007 12:35 pm

Re: Uprava

Post by Nikola »

Balsa mislim da bi bilo dobro i posteno prema navijacima da napises sta mislis o situaciji od kad si postao predsednik FK Vojvodine, do danas iz tvog ugla. Ali da se tom prilikom obratis navijacima FK Vojvodine, a ne nekom iz uprave ili nekom ko ti je bio bivsi prijatelj. Znas da si tada imao podrsku, sta se desavalo sa Kezmanom, Fierom, Benfikom, Pavlovicem, odakle dugovi, a ima tu i svakako dobrih stvari kao sto je afirmacija mladih i taj kup. Znaci da ne shvatis ovo kao neko prepucavanje sta ste vi, a sta su oni. Posto za pravog navijaca postoji samo jedna FKV!! Sta mislis da je trenutno problem, a sta resenje!?

Nemoj samo one fraze nije sve za forum niko ne ocekuje odavanje drzavne tajne, prilagodi to tako da bude za forum.
ПУШТАМ КИШУ!
Vesela Erika
Posts: 21
Joined: Sat Mar 28, 2015 3:49 pm

Re: Uprava

Post by Vesela Erika »

@ Nikola - moraces biti malo konkretniji ... sta sa kezmanom , sta sa fierom , sta sa pavlovicem ... konkretan budi . pozz
Nikola
Posts: 848
Joined: Mon Jun 25, 2007 12:35 pm

Re: Uprava

Post by Nikola »

Vesela Erika wrote:@ Nikola - moraces biti malo konkretniji ... sta sa kezmanom , sta sa fierom , sta sa pavlovicem ... konkretan budi . pozz
Jebo ga ti :) Kakvo je stanje bilo u klubu kad si posta presidente? Otkud Kezman u prici oko Vose, kako se tebi cinila ta citava prica i da li je Kezman radio za platu ili procente i zasto je ta prica pukla? Kako je kasnije klub funkcionisao kad je Pavlovic bio tu, zasto nisi sklonio Rabrena i Cabru? Gde je zapelo oko Fiera kad je Capelja na zvanicnom okacio da je potpisao za FKV? Kad je otisla uprava sa Jokicem otkud tolikog duga i ako jos nesto ima iz tog dela sto bi NAVIJACI trebali da znaju, a ne da se obracas nekim iz uprave :)

Sta je potrebno za oporavak kluba, a i za vise ljudi na tribinama. Imas rec, nemoj biti skrt na recima :)
ПУШТАМ КИШУ!
User avatar
Turija
Posts: 10742
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Uprava

Post by Turija »

Auh, šta se napisa (o čas posla), kada je tema prava.
Mnogo sam saznao iz postavljenih pitanja i iz datih odgovora (a sumnje i dalje postoje, ne samo kod mene).Ono što se vidi, to je da su problemi ogromni, međutim, ne vidi nikakvo rešenje.Da li ga ima?
Po meni da, kada bi znali da više neće stići nijedna nova menica, nijedan zaostali dug prema bivšim igračima i članovima Kluba (to sam i napisao u jednom svom ranijem postu, kao ključno pitanje koje čeka odgovor od kojeg zavisi budućnost FK Vojvodine).
Da li Klub ima evidenciju svih potraživanja?Pribojavam se da nema.Zato se mora sesti i naći rešenje u tom pravcu.Popustiti maksimalno u interesu Kluba, da ne bude (na kraju) svi u plusu, a samo Vojvodina u minusu iz kojeg se ne može izvući.Pošto su svi članovi Kluba (više puta) isticali kako jako vole ovaj Klub i ovaj Grad, sada je trenutak da mu istinski pomognu i omoguće da FK Vojvodina dočeka i sledeću životnu ,,stotku".
Nadam se da će razum prevladati.
Živeli!
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Vesela Erika
Posts: 21
Joined: Sat Mar 28, 2015 3:49 pm

Re: Uprava

Post by Vesela Erika »

@ Nikola

1.) Stanje u klubu ne znam kakvo je bilo ( egzaktno ) , medjutim figuriralo se oko 1.5 - 2 eura a postojao je modalitet po kom bi se taj problem resio , barem su me tako uveravali jer ja nisam bio u ituaciji kao moj otac da ulazem u klub licna sredstva kada sam i u firmi svojoj (u velikoj meri zbog Vojvodine i transfer Aleksica u Djenovu i kasnjenje iste da uplate sredstva ) imao mnogo problema , podatke mi je gosp Rabrenovic dao , kasnije se ispostavilo da i nije bas sve tako kako prica nego je isti trazio nekoga ko ce doci u klub , bilo ko a da njemu ne da otkaz . Pritom bio je zaista korektan prema mom ocu pogotovu kada je bio hapsen da kazem namontiran a i sta god vi mislili tvrdim da je u svojoj sferi jedan od najboljih sportskih radnika ili funkcionera u Srbiji , takodje to mislim i za Cabru , vredan i posten . Ovo pricam iz svog ugla a da li su krali ili nisu zaista ne znam , bicu iskren gde ima dima ima i vatre ali ja to zaista ne znam ... sve ovo ti na poligrafu mogu potvrditi sto pricam , testiraj me ;)
2.) Kezman je saradjivao sa FKV izuzetno koretkno , licno smo dobri prijatelji i obzirom da je on da kazemo dobro stojeci covek koji poznaje fudbal , ima ambiciju , ima viziju , oce na neki nacin da se promovise u funkcionerskom svetlu da napravi rezultat donese nesto novo Vojvodini ( Benfika za pocetak ) , vernik veliki pala mi je napamet ideja o zajednickoj saradnji a to se desilo kada mi je spomenuo Benfiku i pricu oko nasih mladih igraca , prodaje , razmena igraca itd . Meni se ta ideja svidela pogotovu kad mi je rekao da ne planira u Vosi da bude sto godina , neko oce da mu to bude odskocna daska za dalju karijeru u inostranstvu negde da se bavi istim poslom , menije to zvucalo realno , logicno , i nisam imao razloga da mu ne verujem jer kao sto sam spomenuo uvek je bio korektan pa cak i sa mojim ocem kojeg je veruj tesko bilo zeznuti ili slagati , uzgred kao sto sam rekao veliki je vernik . Postujem ga idan danas i zao mi je sto nismo uspeli u tom segmentu . Puklo je kad se to sto sam naveo sa Benfikom nije desilo :) koji su razlozi ja ne znam , vrvt i ovo oskreno govorim da je bilo malo vise strpljenja od nekih " navijaca " vidjenijih sa kojim sam se ja u medjuvremenu posvadjao .... ko to zna
3.Kako je klub funkcionisao kad je pavlovic bio je najbolje da pitate igrace sadasnje i bivse kao i radnike na VB takodje sadasnje i bivse ... Evo jedan podatak koji se lako da proveriti je da su na zadnjoj izbornoj skupstini kompletna radna zajednica ( nisam siguran za fudbalere i strucni stab ) potpisali dokument kojim podrzavaju Pavlovica ...
4.) objasnio sam ti u tacci 1
5.) Fiero je faksom potpisao predugovor sa nama , to mora negde u klubu da postoji . Zasto nije na kraju dosao ne znam , samo sam cuo da je uisto vreme potpisao predugovor sa drugim nekim klubom i da smo mi tuzili sta je posle bilo ne znam , rabren je to vodio . ne krivim ni rabrena , mislim da nas je fiero jednostavno zajebo jer je odobrao drugi klub a da je neka tamo instanca kojoj smo se zalili presudila ukorist fiera , nema drugog logicnog ovjasnjena .
6.) Jokic je otisao onog momenta kada je izabran gosp Scepanovic
7.)Sta je potrebno ? .... Nemam zivaca kako kazes na ajfonu da odogovorim na to pitanje :p
8.) stvarno si brban :)
slaninica
Posts: 90
Joined: Wed Jan 22, 2014 2:51 pm

Re: Uprava

Post by slaninica »

Sam si svestan koliko tvoj otac nije placao nista i nikome. Od poreza do svakakvih dobavljaca,majstora,racuna itd. Ljudi su ga se bojali i nisu ulazili u konflikt sa njim.
Svako ko je malo bistriji zna da svi ti dugovi sada izlaze na videlo.
Za Kezmana se isto zna kako je napucavao procente i plate igracima u svoju korist na stetu FKV.
Sve jedan radnik daje potpis bilo kojoj upravi koja je na vlasti samo da bi zadrzao svoj posao,j... se njemu za FKV.
Za tebe mislim da si prerano dosao na mesto predsednika i da nisi bio spreman da udjes u kostac sa sakalima,lopurdama i laznim prijateljima. Sem tvoje mladosti mislim da si dosta bio naivan u tom trenutku. A to je sve rezultiralo krahom FKV i pored prividno dobrih rezultata.
Vesela Erika
Posts: 21
Joined: Sat Mar 28, 2015 3:49 pm

Re: Uprava

Post by Vesela Erika »

@ Slaninica -

A ja mislim da si ti mozda samo mozda gosp presednik ;) dugova je bilooooo majstore , ali nije ih moj otac napravio , da li ti znas koliko dugova je on MORAO konkretno fudbalere izmedju ostalog iz ko zna koje godine da placa iz godine u godinu njegovog predsednikovanja da bi uopste mogli da se takmicimo u superligi i evropi i to je samo jedan jebeni primer . Nije uredu svaljivati dugove sve na mog oca i to ne dozvoljavam a da je voleo vojvodinu istu i da interes njegov NIJE BIO DA ZARADI OD VOJVODINE STA GOD VI MISLILI ( ako sominjete karantine u parku onds je to smesno ) nego je bio vizionar , nebi preminuo , od stresa silnog i pricanja o Vosi i Vosi umesto firme svoje od koje je ZIVEO i nebi strucni stab do tri ujutru drzao na recepciji pricajuci o fudbalu nego bi legao na vreme da spava i i primenjuje doktorove savete.. ... ja nebi ovde pisao , i nebi mi firmi gasili struju na jedan dan nego bi bio negde na maldivima .. Dal je kezman napucavao procente zoko ne znam , iskreno sumnjam. Ali sam spreman na poligraf da idem , kao i za druge stvari , a ti ? :) upravu si naivan sam , ali i jak :Ppppp




a i ludddd jebo mMamu sta radimmmm ;) za starije navijace oprostite mladost ludost na recniku :)
slaninica
Posts: 90
Joined: Wed Jan 22, 2014 2:51 pm

Re: Uprava

Post by slaninica »

:D
Gresis grdno.

Zelim da napisem da ako su Cabra i Rabren toliko sposobni,posteni i vredni,zelim im sve naj u FKDS,a sto dalje od FKV.
I jos jedno pitanje za kraj Balsa i necu te vise nista pitati:ZASTO ABUBAKAR?
Bio nam je najpotrebniji protiv Serifa.
Gde su pare od njega?
Zasto se i zbog njega klub stavio u situaciju da mora da duguje nekom(Miskovicu).

Opet sam usao u raspravu bzvz,sory. Samo cu davati info koje cujem a trudim se da cujem. :cheers:
Vesela Erika
Posts: 21
Joined: Sat Mar 28, 2015 3:49 pm

Re: Uprava

Post by Vesela Erika »

@ Slaninica -

Pa abubakar je oduvek bio 50/50 to nije tajna barem mislim . A za abua kazem potpisao je predugovor , nije hteo da igra ili je vec bio i otisao ne secam se , odglumio povredu , glupo pitanje pa
ja bi bio najsrecniji da je on igrao bio nam je najbolji igrac iako je ispao go**o i obecao nam da nece to raditi jer smo imali vrvlo vrvt prodaju abua u anderhelt cini mi se a to moze lane jovsnovic i menadzer koji ga je prodao u belgiju da potvrde .... gde su pare od njega pojma nemam ... poligraf ... a ti ? :)
Nikola
Posts: 848
Joined: Mon Jun 25, 2007 12:35 pm

Re: Uprava

Post by Nikola »

Vezbas i popravljas kucanje na ajfonu, a zanima me tvoje misljenje pa mozes preci na komp i iskuckati to. Sta je potrebno za oporavak kluba i za vise ljudi na tribinama? Svi smo Slaninari i svi imamo samo jedan klub. Odgovori da te ne bi resio tako mladog i ludog :) Vremenom ce te manje uzbuditi kucanje na forumu :P

Salu na stranu cenim tvoju iskrenost, a imao si podrsku kad si postao presidente i mislim da je ok sto si otvorio dusu. Samo na ovaj nacin mozemo skontati stvari koje su se desavali i kada preko toga predjemo mozemo poceti da vracamo i gradimo pravu pricu i cijem sredistu su samo interesi kluba i grupe!
ПУШТАМ КИШУ!
Vesela Erika
Posts: 21
Joined: Sat Mar 28, 2015 3:49 pm

Re: Uprava

Post by Vesela Erika »

@ Nikola -

Joj nidzooo resi me da se ne bi resiooo i u pravu si smara me ovo prepucavanje . procitajte alo novine za koji dan ... nemogu da odgovoram vise moram da se uozbiljim i pocnem da treniram ! pozdrav ljudi

ovr n aut
Vuke
Posts: 495
Joined: Fri Mar 16, 2007 4:27 pm

Re: Uprava

Post by Vuke »

@Vesela Erika

Hvala na nekim nadam se iskrenim odgovorima.

1. Da li je tacno da su te fantastican duo Rabren i Cabra zavrnuli za neke pare?
2. Kakvo misljenje imas o Vukovicu i Pavlovicu i "kupovini" pola Sergejevog ugovora za 425 000E, a vrednost menice na 2,2m? Kao i 25 % Gacinovica i Babica?
3. Sta se tacno dogodilo sa Petrom Nikolicem i aferom menice, cerkom firmom FKV?
4. Otkud sad dugovi za Apiju, Moreiru i fudbalere iz Kezmanovog mandata, kao i dug Karin komercu za gradnju na VB?
5. Rekao si da je jedna ozbiljna ekipa zainteresoana da od leta preuzme klub, ako si iskren navijac FKV bilo bi lepo da i ostale navijace upoznas sa tim!?
6. Kakvo imas misljenje o Gajicu, Dubroji, Pejcicu i Apru?
7. Zasto je pukla prica oko Benfike?
8. Sta zameras sadasnjoj upravi FKV?
Post Reply