Marketing kluba

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3872
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Marketing kluba

Post by Red Marquis »

Friend wrote:Isključivo treba da se zove Vojvođansko u inat svima :lala: .
:lala:

Menjajte ljudi klub za koji navijate, pa nećete valjda s nama separatistima da se družite? Joj, još i to nepodobno ime kluba da promenite, pa ima Evropa da drhti konačno pred nama.
Onog trena kad zaživi to Vojvođansko pivo, gotovo je sa Srbijom. Odmah cepanje.

p.s. Paranoja lager definitivno.
Io odio Belgrado
User avatar
Milan
Posts: 4216
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Marketing kluba

Post by Milan »

Vojvodjansko! :cheers:
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: Marketing kluba

Post by laki »

Ja izneo svoje misljenje a vama krwnuka pena na usta.

Elem, ako je naziv povezan sa klubom, onda nikako nije Vojvodjansko, vec Vojvodinasko!!
A za par ljudi kojima je pena krenula na usta, znam zasto predlazu onaj naziv s kojim se ja ne slazem.

I za kraj, ja sam za nesto tipa Slaninarsko, iako znam da nije bas originalno, ali j**e mame u svakom slucaju.
Image
User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: Marketing kluba

Post by borrissey »

Eeeeeeeee ljudi! Nije bila ideja da proizvodnja piva bude iskra koja će nas podeliti, šta je sad ovo?! Bez ikakve ideje da ovde iznosim svoje društveno-političko viđenje pojma "Vojvođansko pivo", siguran sam da oni koji su to predložili nisu imali "separatističke" ambicije. Ipak, ono što ja mislim je da bi naziv piva trebao bude takav da "na prvu loptu" svi imamo istu asocijaciju, a to je naš voljeni klub. Dakle, spuštajte loptu na zemlju :) Moj predlog je da sačekamo još par dana da swe pojavi još neko ime, a onda da glasamo, kao za igrača utakmice :D

Hvala svima koji su se potrudili da smisle naziv i dizajn! :cheers:
User avatar
budababa
Posts: 4013
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: Marketing kluba

Post by budababa »

Onda metni da se zove "Firmaško" i kraj priče. Uostalom, koliko nas je ostalo redovnih na stadionu, taj kapacitet od 300 boca će taman biti dovoljan da svako proba po jedno i mirna Bačka...
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8881
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Marketing kluba

Post by Radoye »

Jos jedan predlog - pivo "Stari Vujadin" i na etiketi slika onog Vujketovog murala sa istocne tribine! :)
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: Marketing kluba

Post by laki »

Bravo radoye! Ili jos bolje Vujketovo pivo! I njegov lik. Do jaja predlog
Image
User avatar
ogi
Administrator
Posts: 1628
Joined: Thu Jan 13, 2005 10:27 am
Location: Свуда по мало

Re: Marketing kluba

Post by ogi »

Vojvodina Pale Ale

Svaka cast na ideji za proizvodnju!
Mi smo VOJVODINA, a ko ste vi?
User avatar
Turija
Posts: 10755
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Marketing kluba

Post by Turija »

the Gari wrote:Ja sam za to da kad vec jos uvek nepostojece pivo iz male domace pivare (inace u potunosti odrzavam ideju nevezano za Vosu!) ne moze da se zove "Vojvodjansko" mi o istm trosku promenimo i ime kluba. Dosta se zvao Vojvodina sto godina, a i onako je sve otislo u ocin... A sto se tice piva, ako se planira bilo kakav komercijalni uspeh, ja sam za to da se zove "Paranoja lager", mislim da je potencijalni krug kupaca mnogo siri od ovog vibrantnog slaninarskog jezgra koje ne zna sta ce samo sa sobom. Umesto da popije pivo i smiri se malo...

Cheers!
:cheers:
Gari, uzeo si mi misao (pošto sam se tek sada uključio u ovu diskusiju) :) .
Hteo sam napisati da je prosto neverovatno dokle može da ide paranoja, čak i na ovom forumu, gde smatram da su ljudi višeg obrazovanja i veće tolerancije od domaćeg proseka.
Da li su, po toj iskrivljenoj logici, onda i Osnivači FK Vojvodine bili separatisti ili npr G-din Kosta Hadži i ekipa ljudi iz Kluba, kada su vratili izvorno ime Klubu, umesto nametnute Sloge?
Paranoji nema kraja (možda sutra nekom padne na pamet i da izbacimo slovo ,,В" (V) iz azbuke), jer će nekog asocirati na Војводина.I da ne širim priču (jer će reagovati baš oni koji kažu nemojte da mešamo sport i politiku, a prvi je nevezano umešaju u priču).Što napisa Stexman, autocenzura je najgora vrsta cenzure.
Kome se ne svidi ime (koje se ovde izabere), neka ne pije to pivo, već npr BIP.Ne misilim ništa loše za Beogradsku Industriju Piva, jer i to je deo lokalnog identiteta.Niti, pak, da ja treba da stidim svog dela lokalnog identiteta (zbog toga što su moji, po obe grane, vekovima u Vojvodini).Šta će ko piti, njegova stvar (kad može da bira).End.
:cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9818
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Marketing kluba

Post by Voja »

Iskreno meni se naziv ne dopada.... :mrgreen: ne sa te politicke strane,nego mi je to nekako "vec vidjeno" ime,vise bih voleo nesto konkretnije vezano za klub.Jedino mi se strasno dopala dizajn etikete,bas ta fora sa crveno belim pivom direktno asocira na klub,ali bh vise voleo neko originalnije ime. Ni sam pojma nemam sta bi lepse i originalnije zvucalo,al sam ubedjen da ima ovde ljudi koji bi znali da iznesu i razrade ovu ideju
Image
User avatar
N13
Posts: 2065
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Marketing kluba

Post by N13 »

Panonsko!

Firmaško, slaninarsko.. itd je ok za nas. Ali ako se jednog dana odluči da se proizvodnja prošili na celi državu, ili čak i šire... budimo realni, ko će to kupovati?
A po Vujketu, Hadziju i slično je odlična ideja, ali mislim da je procedura komplikovana za dobijanje prava da neki proizvod nosi nečije ime.
BondNS
Posts: 189
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:32 pm
Location: 10 minuta od stadiona

Re: Marketing kluba

Post by BondNS »

Ako treba da bude posvećeno klubu, moji predlozi su:
1. Stara dama
2. Ponos nizije
3. Praški student
4. Večito treće - moj lični favorit :)

dizajn mi nije jača strana, prepustio bih to ljudima sa znanjem i talentom
JEDNA STVAR MI NIJE JAZNA,ZASTO NASI KLUBOVI POSLUJU SA CIGANIMA KAD NIKAD NISTA NE ISPLACUJU,SVOJEVREMENO SU POSLALI UZICKU SLOBODU U DRUGU LIGU ZBOG TOGA,A I JAVOR NIJE NISTA BOLJE PROSAO...

Prosto k'o pasulj,u upravama im sede razni Scepanovici itd...
User avatar
ragazzi di Neoplanta
Posts: 350
Joined: Mon Dec 17, 2012 11:46 pm

Re: Marketing kluba

Post by ragazzi di Neoplanta »

E stvarno ste paranoici :mrgreen: Al dobro, šta se sve čita vezano za fudbal ovde, ova rasprava je mala maca.
Elem, Vojvođansko je ok ime, ali ako je cilj asocijacija na naš klub, ne ide.
BondNS zasad ima najbolje predloge.
"Kontam da 99% mase sa ovog foruma stoji pola sata ispred rafa sa hlebom, ne znajuci koji da izabere."
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8881
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Marketing kluba

Post by Radoye »

BondNS wrote: Praški student
Odlicno ime!!! :cheers:

Mada bi vise pristajalo nekom svetlom (lager) pivu posto je to vise ceska skola pivarstva, IPA je Ostrvo scena.

Mozda "Dva cekica"?
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
One and only
Posts: 481
Joined: Sun Sep 27, 2009 8:08 pm
Location: Zapad

Re: Marketing kluba

Post by One and only »

Image
United of Vojvodina
Post Reply