Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Neizlecivi
Posts: 1483
Joined: Fri Jul 20, 2012 3:18 am

Re: Uprava

Post by Neizlecivi »

fkvislife wrote:Ne znam gde da pitam, pa ajde ovde.. Mogle bi se gartniture Jomine podeliti navijačima ako od sledeće sezone dolazi Umbro? :D
Makar nama koji smo bacili pare na propusnicu za istok :mrgreen:
Vojkan
Posts: 135
Joined: Sat Jun 21, 2014 7:14 pm

Re: Uprava

Post by Vojkan »

Interesuje me da li je bila sednica u sredu koju je po novinama najavljivao predsednik?
Transparentost ili kao i obicno mazanje ociju?
Sednica je najavljena radi navaodnog odbijanja igraca da igraju,sto je notorna lazi i pokusaj da svoju nesposobnost prebaci na te mlade momke!
Danilo
Posts: 1012
Joined: Sun Aug 17, 2014 1:07 pm

Re: Uprava

Post by Danilo »

Ovako prodati znao je svako,ali zadrzati i nadograditi,je ono sto se trazi.
limanfkv
Posts: 2855
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: Uprava

Post by limanfkv »

Zar se ne trazi da se smanji dug koji je neko nagomilao na 7 miliona kako se klub ne bi ugasio ?
Vojkan
Posts: 135
Joined: Sat Jun 21, 2014 7:14 pm

Re: Uprava

Post by Vojkan »

Gluposti su gasenje kluba,to je njihova nevesta prica da sakriju svoju nesposobnost koja je ocigledna!
Ako su zeleli da klub stane na noge onda su morali naci sponzora ili dati svoju lovu,prodati najbolje igrace i jos se hvaliti je prica za malu decu.
Kada su videli svoju nesposobnos da nemaju sponzore,prijatelje a vec su znali da svoje nece dati
morali su naci bar pristojne zamene a to ni u ludilu nisu Radovic,Sekulic,Kokija a posebno Rogac.
Pa tako su proturili pricu da Gacinovic,Babic,Nastic....ne zele da igraju i tako da sakriju svojo ne sposobnost i navuku gnev i bes na igrace.
limanfkv
Posts: 2855
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: Uprava

Post by limanfkv »

Mislis da bi mi mogli kao blizanci da imamo 15-50 miliona duga i da nas niko ne pita nista? Ok, ako tako mislis. Moje misljenje je da bi prosli kao zrenjaninski Proleter, a verovatno da nismo u pravu ni ti, ni ja. Dug je znacajno smanjen u svakom slucaju.

Sponzori? Kada smo mi imali sponzora i koji su bili benefiti od njih? Pekara Carolija i Bubi gril. Rukometni klub ima drzavnog sponzora i ima ugovor kakav verovatno FK nije imao u istoriji, a i to bi bilo presmesno da ga ima. U ovoj zemlji vise niko nema pare, a posebno zive pare, a ako imaa i gram mozga nece ih baciti u bunar zvani JSL. Tu naravno ne racunam drzavne firme koje uglavnom finansiraju blizance, odn. tvojim parama finansiraju njihovo propadanje. Da ne budem licemer jednako mi se gadi i kada vidim Vojvodina Srbijagas.
Danas je izuzetno tesko izvuci daleko manje pare od tih koje ljudi zamisljaju da se dobijaju od sponzora. A i to pozdravljam sklanjanje Porsea ili cega vec od koga je klub imao kola da se preveze. Sta god na pogledu sponzorstva naprave skidam im kapu. Za sad je na glavi.

Sto se tice sportskog dela vec sam ranije rekao da sam izuzetno nezadovoljan radom tog dela kluba. Mada mi je drago sto se naslo resenje da se klub rastereti plata i bonusa najboljih igraca. I to je samo jedna od jedno mnogo primedbi koje imam, ali Boze moj kriticara ne fali, nema potrebe za jos jednim.
Nikola
Posts: 848
Joined: Mon Jun 25, 2007 12:35 pm

Re: Uprava

Post by Nikola »

Vojkane aj majke ti ko je to dao Vojvodini vecu kolicinu licnog novca, a da kasnije to nije naplatio visestruko, da mu i zelenasi pozavide? Da i klub ostane u visemilionskom dugu!?

Ko je to doveo ozbiljne sponzore Vojvodini??

Radovic, Sekulic i Rogac nisu igraci za FKV, ali ne treba zaboraviti Lilike, Stjepanovice, Zarka Lazetica, Mijatovica, Songa, Olembea, Hertine brazilce, Fiera, pranje novca preko Zete itd.


I pored svega struka je najslabije deo kluba i vreme je da taj deo preuzme pravi profesionalac, a ne trecerazredni potrcici i menadzercici lesinari.
ПУШТАМ КИШУ!
Junior
Posts: 788
Joined: Sun Apr 18, 2010 7:41 pm
Location: Novi Sad

Re: Uprava

Post by Junior »

Image

:pegla:
Vojkan
Posts: 135
Joined: Sat Jun 21, 2014 7:14 pm

Re: Uprava

Post by Vojkan »

Da,da kada spominjes sve te Lilike,Stjepanovice,Zetu.....moras da se setis u kakvom je stanju bio stadion,u kakvom je sttanju bio VB,u kakvom je stanju bio klub,pa kakvu je skolu i generacije ostavio taj na koga mislis,Batinu sliku kada vidis trebao bi bar da pokazes postovanje to je od svih zasluzio.Postovali su ga svi u fudbalskoj Srbiji,zato sto je dao sebe za klub i da Vosa uspe,a sadasnji ne moze cak ni semafor da popravi koji je Bata izboksovo ili platio kako ti drago,ugurao ga je Terzic na mesto predsednika ZSLS ne sluteci da ce on danas pehar dati njegovim kosijama.Stalno pominju dug od 6,5mil.eura,a jesu li se zapitali da ima nas koji razmisljamo svojom glavom, pa tako je ostavio i nekoliko generacija pionira,kadeta,omladinaca da su sve skole po Vojvodini slale klince u Vosu isto tako i Republika Srpsaka(Babic,Gacinovic,Stevanovic,Nastic) to oni sada i ni da spomenu vec samo dug,prodali su sve a dug je jos tu, saberi koliko je love doslo od prodaje Radoje,Poletanovica,brace Milinkovic-Savic,Babica,Gacinovica,Tadica(trnsfer u Englesku) oko 6000 mil.eura pa sta su onda oni radili godinu dana trosili pare od klinaca koje je Bata sa upravom i trenerima i celim klubom stvorio.Cesto se napada Pavlovic i dobro je sto je otisao ali nije dobro sto su ovi dosli jer su nemerljivo gori a o sposobnosti to nema poredjenja,taj isti Pavlovic je doneo jedini kup u 100god. to je nesto za veliko postovanje.Kome bi dali da vam u firmi bude direktor Pavlovicu ili Scepanovicu?Najveca zamerka za Pavlovicev rad bila je da je on Zvezdin navijac, a za koga navija sadasnji predsednik i hoce li demantovati da nije isto njihov navijac!?
Nemam nameru da polemisem sa bilo kim sve ovo su cinjenice i nije rekla kazala.
exlimanac
Posts: 110
Joined: Wed Aug 21, 2013 1:31 pm
Location: DE-EU

Re: Uprava

Post by exlimanac »

Jedina razlika izmedju Bate i ovih sada je sto su se Bate plasili svi a ovih sada se ne plasi niko i svima sluze za sprdnju.
User avatar
ДушанСП
Posts: 712
Joined: Tue Apr 23, 2013 4:08 pm

Re: Uprava

Post by ДушанСП »

limanfkv wrote:Mislis da bi mi mogli kao blizanci da imamo 15-50 miliona duga i da nas niko ne pita nista? Ok, ako tako mislis. Moje misljenje je da bi prosli kao zrenjaninski Proleter, a verovatno da nismo u pravu ni ti, ni ja. Dug je znacajno smanjen u svakom slucaju.

Sponzori? Kada smo mi imali sponzora i koji su bili benefiti od njih? Pekara Carolija i Bubi gril. Rukometni klub ima drzavnog sponzora i ima ugovor kakav verovatno FK nije imao u istoriji, a i to bi bilo presmesno da ga ima. U ovoj zemlji vise niko nema pare, a posebno zive pare, a ako imaa i gram mozga nece ih baciti u bunar zvani JSL. Tu naravno ne racunam drzavne firme koje uglavnom finansiraju blizance, odn. tvojim parama finansiraju njihovo propadanje. Da ne budem licemer jednako mi se gadi i kada vidim Vojvodina Srbijagas.
Danas je izuzetno tesko izvuci daleko manje pare od tih koje ljudi zamisljaju da se dobijaju od sponzora. A i to pozdravljam sklanjanje Porsea ili cega vec od koga je klub imao kola da se preveze. Sta god na pogledu sponzorstva naprave skidam im kapu. Za sad je na glavi.

Sto se tice sportskog dela vec sam ranije rekao da sam izuzetno nezadovoljan radom tog dela kluba. Mada mi je drago sto se naslo resenje da se klub rastereti plata i bonusa najboljih igraca. I to je samo jedna od jedno mnogo primedbi koje imam, ali Boze moj kriticara ne fali, nema potrebe za jos jednim.
Незнам да ли си слушао пре неки дан председника РК Војводина.Човек каже да годишњи буџети рукометног,кошаркашког и одбојкашког клуба заједно нису довољни за три месеца функционисања фудбалског клуба.
pedjans
Posts: 464
Joined: Tue Oct 08, 2013 7:24 pm

Re: Uprava

Post by pedjans »

Priča o upravi u Voši je decenijama vrlo složena i komplikovana. U periodu koga se ja sećam i od kada sam na stadionu (skoro 40 godina), otprilike ovakva, prema mom sećanju:

Period 1976-86. - u to vreme se nije postavljalo pitanje finansiranja kluba, ali je sportski sektor (nazovimo ga tako) radio vrlo loše i nalazili smo se između 8 i 16. mesta u ligi, da bismo konačno u sezoni 1985/86. doživeli krah i ispali u drugu ligu. Naravno, treba imati u vidu činjenicu da je konkurencija bila strahovita, daleko jača nego devedesetih a pogotovo sada.

Period 1986-89. - posle ispadanja dolazak nove agilne uprave i odličan sportski deo, Kosan (matori, naravno) postao sportski direktor, stvoren tim koji je osvojio titulu 1989. godine. Međutim, već na kraju ovog perioda je klub upao u tešku finansijsku krizu a i zahvaljujući političkim pritiscima uprava je ponovo promenjena.

Period 1989-2000. - prvo Cvetko Riđošić, zatim Šapurić i na kraju čisto politička priča, Šoklovački i dr, dakle mutne face. Sportski deo je kroz cele devedesete funkcionisao dosta dobro, 1994. smo bili jesenji prvaci, 1997. igrali u finalu kupa a 1998. igrali u finalu Inter toto kupa, posle sankcija tri puta igrali u Evropi. 1999. godine štrajk osakatio igrački kadar.

Period 2000-2006. - prvo Miodrag Kostić (možda najveće razočaranje) a zatim praktično niko i finansijsko i igračko propadanje do 2006. godine, kada smo se u poslednjem kolu zahvaljujući sticaju okolnosti plasirali u Super ligu od 10 klubova koja je tada napravljena. Bez ikakvih rezultatskih uspeha, nijednom u Evropi. Rast uticaja menadžera i menadžerčića.

Period 2006-2013. - Bata, uz jednu godinu pauze. Za sedam sezona šest puta u Evropi, jednom drugi, pet puta treći, jednom peti, četiri puta u finalu kupa, nismo prodavali igrače šljamu i omasovili navijački deo. Finansijski je bilo i tako i tako, ali sportski, mora se reći - vrlo dobro za naše prilike. Uz ozbiljnu zamerku, po mom mišljenju, a to su česte izmene trenera.

Period 2013/14. - menadžer i ekipa, uzaludno trošiti reči, ipak - osvojili kup.

Period 2014. - videćemo. Za sada rasprodaja, navodna finansijska stabilizacija (?), ipak plasman u Evorpu. Od tima za sledeću sezonu po meni zavisi i odgovor na pitanje da li je u pitanju nova prevara ili se ozbiljno i dugoročno radi.


Šta se iz ovoga može zaključiti? Po meni da nikada nismo baš imali preteranu sreću sa upravom, da se retko kada poklopilo da funkcioniše kako treba i finansijski i sportski deo kluba. Možda jeste u nekom još ranijem periodu, šezdesetih ili početkom sedamdesetih, ali u ovom periodu koji pominjem, slabo. Suština je sledeća: dobra uprava (oba dela) je ključna za uspeh kluba. Mislim da uspeh na domaćem nivou nikada nije bilo lakše postići, zbog očajne konkurencije, a kontinuirano igranje u Evropi i ozbiljan pristup tome bi u narednih npr. 3-4 godine morali dovesti do plasmana u Ligu Evrope.

Izvinjavam se ako sam smorio, ali prvenstvo je takoreći gotovo i biće prilično malo aktuelnosti, pa eto malo istorije.
User avatar
N13
Posts: 2101
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Uprava

Post by N13 »

Dakle zaključak je da je uspešna uprava ona koja ima viziju, koja gleda i budućnost, a ne samo trenutnu poziciju, i koja ima m*da.

Bata je svakako imao m*da (umeo se suprostaviti blizancima, igrači se nisu previše manekenisali...), imao je i viziju (on je podigao omladinsku školu na viši nivo, koja je uzimala titule u svim mladjim kategorijama, započeo projekat akademije...), ali bojim se da nije previše mario za finansijsku budućnost kluba. Naplata dugova je morala kad tad doći. Dovođenje stranaca sa visokim platama se ispostavilo kao pogrešan korak, možda je on imao plan kako to da reši, ali to mi nikada saznati nećemo. Trenutna finansijska situacija je velikim delom njegova zasluga.

2013/2014 - menadzerska uprava. Niti vizija, niti m*da, niti razmisljanje o buducnosti kluba. Mnogo menadzerskih, skupih i nekvalitetnih igrača u timu. Plus prodati procenti najtalentovanijih mladih igrača za siću.

Zoka - možda i previše gleda u budućnost, toliko da je zanemario sadašnjost. U Srbiji ne postoji klub koji ne duguje ništa, teško da Vojvodina može biti izuzetak. Ako je primarni cilj potpuno vraćanje dugova, onda će rezultat izostati, a to verujem da nikome nije u interesu. Živimo u takvom periodu gde nam veće prihode može doneti rezultat u Evropi nego prodaja svih 25 igrača u timu. To trenutna uprava mora shvatiti. Uložiti, stisnuti zube, napraviti tim. Vezati dve uspešne sezone u Evropi (kad kažem uspešne mislim da se prodju kvalifikacije... nije nemoguće, pre dve sezone nam je trebao samo jedan gol više) i sigurno smo u finansijskom plusu. Prodaja igrača smanjuje dug veoma sporo, a kvalitet ekipe se smanjuje.


Nama u upravi treba spoj Bate i Zoke!
User avatar
Avangarda
Posts: 337
Joined: Tue Feb 13, 2007 1:57 am
Location: Sremska Mitrovica

Re: Uprava

Post by Avangarda »

Nama u upravi, a i na klupi treba neko sa cestitim imenom i prezimenom!

Manite me vise tih sa nadimkom od cetiri slova, ti su nas i doterali dovde!
Љyбaв пpeмa тeби нac je cпojилa, a мpжњa пpeмa њимa ojaчaлa!
User avatar
churguzijanac
Posts: 2089
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Uprava

Post by churguzijanac »

Iz 4 kruga kvalifikacija, nase sanse da prodjemo u grupnu fazu liga UEFA se mere u promilima, ma kakve igrace da imamo. Poslednja 2 kruga su pakao i ako jedan predjemo pukom srecom, drugi nema sanse.

Za grupnu fazu mora mnogo toga da se promeni i to iz korena!
Post Reply