4. kolo: Mladost (L)-Vojvodina 1:2

Locked
User avatar
Daljac
Posts: 632
Joined: Mon May 09, 2011 8:12 pm
Location: Војводина

4. kolo: Mladost (L)-Vojvodina 1:2

Post by Daljac »

U četvrtom kolu prvenstva, nakon što smo do sada ostvarili sva ti moguća kladioničarska znaka, u goste idemo timu koji ima jednak učinak, ali bolju gol-razliku od nas. U nedelju će naši momci, nakon što dvomeč sa Dorijom arhiviramo, putovati u Moravički okrug, u varošicu na reci Bjelici, na duel sa lokalnim plavo-belim Juventusom, timom Mladosti.

Naši domaćini nisu Stara Dama, i ne lažu - kao što je u našem fudbalu običaj - kada ih pitate za godine. Osnovani su 1952, istorija im je skromna, ponose se što su igrali prvu ligu Treće Jugoslavije i par puta skidali skalpove favoritima kod kuće i na strani, a lažu jedino da im stadion - na kojem je glavna tribina istočna, što je zaista redak slučaj - ima kapacitet od 8000 gledalaca.

Njihova navijačka grupa Uranijum Bojs broji manje članova od maketarskog kluba Novosadski Ikar, na tribinam sveukupno retko da ima više od maksimum 500 gledalaca, i nakon prepunog Karađorđa u četvrtak, naši momci mogu opet da igraju bez pritiska publike, jer nje u Lučanima gotovo da i nema. Da li ćemo mi, kao tim koji igra Evropu i ima i ume šta da pokaže, izmamiti pažnju većeg broja ljudi, videćemo u nedelju.

U prvom kolu ovoga prvenstva, Mladost je gostovala u Jagodini, i savladala domaći tim sa visokih 0:3, što je rezultat koji svakako ne oslikava pravo stanje na terenu, jer je do vodećeg gola Lučanaca domaći tim bio dominantan, a onda je na samom kraju prvoga poluvremena, u 41. i narednom minutu, Mladost povela sa 0:2. Prvi gol postigao je sa penala Vladimir Golemić, zatim je iz timske akcije strelac bio Miloš Mijić, i na poluvreme su gosti odneli kapitalnu prednost, koja je u 71. minutu i povećana na krajnih 0:3, kada je, iako su domaći igrači i navijači tražili ofsajd, gol postigao Lazar Jovanović.

U drugom kolu, na svom sadionu, Mladost je remizirala sa Novim Pazarom, nakon što je prednost gostiju iz 20. minuta u 43. anulirao Saša Jovanović.

Nakon pobede i remija, na severu Bačke je Mladost zabeležila i prvi poraz u sezoni, kada ih je u prošlom kolu Spartak pobedio sa 2:0, golovima našeg otpisanog Makarića u 45. i Stefana Miloševića u 80. minutu.

Da li će naš trener odmoriti igrače za susret koji nas u vanrednom kolu očekuje samo par dana kasnije od ovoga, kada nam u goste dolazi tim iz beogradske Humske ulice, ili ćemo u oba prvenstvena meča snagu čuvati za predstojeće evropske izazove, videćemo.

Novom pobedom u Lučanima svakako bi rasterćeniji dočekali predstojeće mečeve, a do nje, sagledavajući snagu rivala, zaista bi trebali i morali i da dođemo, uprkos umoru i kilometraži koju su naši igrači u prethodnom periodu već akumulirali i po Srbiji i Evropi napravili.

Idemo po prva tri boda na strani, pa da onda i na našem stadionu kao pobednici ispratimo nemile goste u narednom kolu.
lexa
Posts: 677
Joined: Tue Dec 22, 2009 2:16 am

Re: 4. kolo: Mladost (L)-Vojvodina, nedelja, 17h

Post by lexa »

Lep uvodni post!

Inace, misljenja sam da ne sme biti nikakvog cuvanja i kalkulisanja.
Play-off za Ligu Evrope (prvu utakmicu) igramo tek 20.08. tako da do te utakmice ima poprilicno vremena i sada treba da stisnemo malo
i u JSL jer preko JSL smo i dosli do ovoga sto sada imamo. Ne smemo se previse opustati jer kroz sezonu ce svakako biti kikseva pa da ne
bi dosli u situaciju da sledece prolece grebemo za Evropu, istu ovu Evropu koja nam je donela ovoliko zadovoljstva ovo leto.
Nema opravdanja, ovo su sve mladi momci, fizicki bi morali izdrzati ovaj tempo.

I neka se privikavaju, ako udjemo u grupnu fazu onda ce tek biti pakao od rasporeda ;)
User avatar
Neizlecivi
Posts: 1479
Joined: Fri Jul 20, 2012 3:18 am

Re: 4. kolo: Mladost (L)-Vojvodina, nedelja, 17h

Post by Neizlecivi »

Pa nema sta i ko da se privikava. Po meni jedna od nasih dobrih strana ove u odnosu na prosle sezone je to sto na svakoj poziciji imamo po dva podjednako kvalitetna igraca.
Pekaric, Dinga, Lakicevic, Radovic, Palocevic, ne znam koliko je i dal je spreman Mrdakovic,Babic, Stamenic... Svi mogu uskociti, a da se ne oseti neka velika razlika. Ne treba pustati omladince i 3. sastav, ali treba koristiti to sto imamo.
User avatar
Djisa
Posts: 1234
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: 4. kolo: Mladost (L)-Vojvodina, nedelja, 17h

Post by Djisa »

Neizlecivi wrote:Pa nema sta i ko da se privikava. Po meni jedna od nasih dobrih strana ove u odnosu na prosle sezone je to sto na svakoj poziciji imamo po dva podjednako kvalitetna igraca.
Pekaric, Dinga, Lakicevic, Radovic, Palocevic, ne znam koliko je i dal je spreman Mrdakovic,Babic, Stamenic... Svi mogu uskociti, a da se ne oseti neka velika razlika. Ne treba pustati omladince i 3. sastav, ali treba koristiti to sto imamo.
Mi na nekim pozicijama nemamo ni jednog kvalitetnog igraca, a kamoli 2. Fali nam golman, levi bek, leko krilo. A zamene za Ivanica i Stanisavljevica nemamo. Jedino smo na desnom beku, jednom stoperu, jednom zadnjem veznom I napadu, koliko toliko pokriveni.
Kup je nas!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3890
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: 4. kolo: Mladost (L)-Vojvodina, nedelja 17h

Post by Red Marquis »

http://www.sportske.net/vest/domaci-fud ... 33562.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Io odio Belgrado
User avatar
Turija
Posts: 10806
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 4. kolo: Mladost (L)-Vojvodina, nedelja 17h

Post by Turija »

Šta je tu novo i začuđujuće, kad je uvek tako bilo - a tek toliko koliko se predsednik te iste zajednice pita.Posle ovoga, svaki moralan Predsednik bi podneo ostavku na tu funkciju, a ne da trener Zagorčić mora, preko medija, da se jada na tretman Vojvodine.
Predsedniče Šćepanoviću, posveti se najzad Vojvodini, tu si Predsednik, a tamo samo marioneta.
Je l' se još uvek troši vreme i energija na mirenje blizanaca, a na uštrb naše Vojvodine? Baš super - a iz aviona se vidi koliko svi ti drugari, što su onomad sedeli u loži Dr Kosta Hadži, žele uspeh Vojvodini u Evropi.
Last edited by Turija on Sat Aug 08, 2015 6:38 pm, edited 2 times in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9894
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 4. kolo: Mladost (L)-Vojvodina, nedelja 17h

Post by Voja »

Misljenja sam da nije u redu sto se mec ne odlozi samo zato sto su blizanci odlagali meceve za vreme Guce.A u svakoj drugoj varijanti sam protiv odlaganja,jel ritmom kojim mi furamo trenutno,samo mozemo dobiti igrace i podici njihov kvalitet. Uvek sam protiv kuknjave i odlaganja meceva.A zanimljivo je i to,da svi nasi igraci kada odu preko igraju u ritmu koji se od njih zahteva,i izdrzavaju,tako da ta prica o ubitacnom tempu,bar kod mene nikako nema prodju.Ako nisi u stanju odigrati 8 utakmica u mesec dana,sto treniras onda?

Sto se same utakmice tice,evo napokon jedne u kojoj za protivnika imamo ekipu sa kojom se moze igrati "na gol vise".Dakle Zago,sad se pokazi.Ukoliko im damo 3 gola,bicu zadovoljan bez obzira na ishod meca!!!
Image
User avatar
Turija
Posts: 10806
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 4. kolo: Mladost (L)-Vojvodina, nedelja 17h

Post by Turija »

Slažem se Vojo, generalno.
Međutim, ulog je sada 2,4 miliona eura i derbi meč protiv crnog blizanca.Tako da ništa nije slučajno.
Baš da vidimo koliko ćemo dobiti kartona (a možda i povređenih igrača) u Lučanima, pošto neće suditi Poljak.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9894
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 4. kolo: Mladost (L)-Vojvodina, nedelja 17h

Post by Voja »

e sad se i ja slazem sa tobom u drugoj polovini posta.... tu smo trebali kao klub da dignemo glas pre meca i izadjemo sa argumentima protiv sudije.Posle meca je kasno.Mada,ne brinem ja,imacemo mi jak motiv protiv crnih,nista nas nece spreciti da grizemo na terenu,ovi drugi su meni problem :oops:
Image
User avatar
Turija
Posts: 10806
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 4. kolo: Mladost (L)-Vojvodina, nedelja 17h

Post by Turija »

Kad smo već kod meča sa crnim blizancom, ja mu ne bih pridavao veliki značaj, u smislu da se izgine na terenu /mada će nas na to terati naši ,,dobri prijatelji"/, nego bih to ostavio za Victoriu.Ta nam je pobeda ove godine prioritet svih prioriteta.
To šta nama donosi pobeda protiv Čeha, probeda protiv groblja ne predstavlja ni 0,3 promila.
Ja bih protiv crnih postavio igru na X (sa puno iznenađenja u našem sastavu - igračima pravim fajterima), pa neka se oni muče i troše da nam daju taj gol.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9894
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 4. kolo: Mladost (L)-Vojvodina, nedelja 17h

Post by Voja »

Ne znam,ja nisam pristalica nikakvog taktiziranja. recimo,mi pobedama u Lucanima i nad Partizanom izbijamo na prvo mesto,a zatim idemo Jagodini sto nimalo nije beznacajna serija meceva
Image
User avatar
vosa do groba
Posts: 375
Joined: Thu Dec 15, 2011 10:09 pm

Re: 4. kolo: Mladost (L)-Vojvodina, nedelja 17h

Post by vosa do groba »

Evo ovde mozete videti Zaginu reakciju i gnev na FSS...

http://www.sportnetwork.rs/play/80135/z ... olerancije" onclick="window.open(this.href);return false;
Mars iz kluba ciganski olosi !!!
User avatar
Stexman
Posts: 2599
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: 4. kolo: Mladost (L)-Vojvodina, nedelja 17h

Post by Stexman »

Turija wrote:Kad smo već kod meča sa crnim blizancom, ja mu ne bih pridavao veliki značaj, u smislu da se izgine na terenu /mada će nas na to terati naši ,,dobri prijatelji"/, nego bih to ostavio za Victoriu.Ta nam je pobeda ove godine prioritet svih prioriteta.
To šta nama donosi pobeda protiv Čeha, probeda protiv groblja ne predstavlja ni 0,3 promila.
Ja bih protiv crnih postavio igru na X (sa puno iznenađenja u našem sastavu - igračima pravim fajterima), pa neka se oni muče i troše da nam daju taj gol.
Apsolutno se slažem sa idejom. Mi utakmicu sa crnima moramo shvatiti kao dobru pripremnu utakmicu, probati neke stvari i cuvati snagu za Viktoriju.
To nam jeste prioritet i mi ovu sansu jednostavno moramo iskoristi. Izbaciti onakvog protivnika i onda to prokockati bilo bi gre'ota!

Ne verujem da ce i oni nesto gristi, oni su svesno prokockali utakmicu u Pazaru zbog prolaska Steaue tako da...

Druga stvar, Zagi svaka cast za onaj govor. Treba malo da prodrmamo ono malo postenih ljudi koji prate ovu ligu da se vidi kako se kome izlazi u susret.
A predsednik da podnese ostavku u Zajednici SL. Ocigledno da koristi od toga nema a verovatno ga sprecava da jedan deo svog vremena posveti Vojvodini
koja treba da mu je prioritet ispred svih ostalih klubova! Ostavimo mi njih neka se oni bave sami sobom, kao sto to rade godinama unazad.

Posle najvece fudbalske namestaljke jos od Džarovskog u kojoj je ucestvovala zvezda, njen podpredsednik dobija mesto glavnog coveka koji ce da ocenjuje sudjenje!
To je najveci samar svakom normalnom ljubitelju fudbala. Kao da uhvacenog pljackasa u izvrsenju krivicnog dela stavis na mesto sudije u procesu protiv samog sebe!
User avatar
Turija
Posts: 10806
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 4. kolo: Mladost (L)-Vojvodina, nedelja 17h

Post by Turija »

Sada Klub, tu prvenstveno mislim na Predsednika Sćepanovića, treba da stane 100% iza Zage.Moje je mišljenje da je ovaj problem u medije trebao da iznese Predsednik FK Vojvodine i Zajednice prvoligaša, kad već nije ništa dogovorio sa ,,prijateljima", onamad u loži.
Predsednik Šćepanović je fin čovek, ali ti maniri ne pale u ovom društvu sirove snage, a ne argumenata.Fine ljude kod nas niko ne primećuje i ne ferma.Naopako da se ja zalažem za suprotno, ali kad problem uđe u crveno, mora se izaći na crtu.
Mislim da se u startu ušlo previše mlako i fino /po tom pitanju/ i naravno: piši propalo.Nažalost.
Zbog svega toga, trener Zagorčić je morao sam na crtu, jer njega najviše tišti.Smatram da celokupan menadžment nije pravremeno uočio nastali problem, ali barem zato, sada moraju nedvosmisleno stati iza našeg trenera.Što se tiče meča, sve je gotovo, ali što se tiče odnosa prema Vojvodini nije.I zato ta tema mora ostati u medijima, da se ne zaboravi i da se taj maćehinski odnos prema Vojvodini prekine.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
tulip
Posts: 633
Joined: Fri Jan 23, 2009 10:31 am
Location: tik uz VOŠU

Re: 4. kolo: Mladost (L)-Vojvodina, nedelja 17h

Post by tulip »

Sticajme okolnosti, juče sam u SC „Vujadin Boškov“ prisustvovao treningu naših igrača pred polazak na utakmicu sa Mladosti iz Lučana.
Otišao sam sa namerom da gledam mlađe kategorije pa sam na poslednjem terenu, do puta, prvo odgledao poluvreme prijateljske utakmice mlađih omladinaca (trener Đorđe Pintać) između Voše i Rada. Zatim sam prešao na teren broj 2, gde su u 10,30 časova petlići koje trenira Bata Panta, počeli takođe prijateljksu utakmicu sa vršnjacima iz Kikinde. Utakmica je dogovorena da se igra u periodu od tri trećine, u intervalima od po pola sata.
Prilikom odigravanja druge trećine, na glavni teren do Upravne zgrade, Zaga je izveo naše momke na trenig. Više nisam imao strpljenja da sa prisutnim roditeljima pratim utakmicu sa Kikindom, već mi je pažnju odvukao trening prvotimaca koji je bio kratak (oko 45 minuta) ali sa jakim intezitetom. Prvo su se igrači podelili u tri grupe i svaka grupa je zasebno igrala ševu. Drago mi je bilo da vidim Pekarića i Mrdakovića kako sa ostalim saigračima razdragano trče za loptom. Ipak, najveći osmeh na lice mi je razvukao Johnmary. Radio je odvojeno, a kondicioni trener Sale Janković mu je zadavo vežbe motorike, bez lopte. Bila su to razna pravolinijska trčanja sa raznim poskocima i Meri ih je sa lakoćom izvršavao. U međuvremenu, kada bi se neka odbegla lopta kojim slučajem dokotrljala do njega, kao malo dete ju je prihvatao, svestan da prekida zadate vežbe. Usledila bi potom dva-tri atraktivna pimpovanja pa tek onda vraćanje lopte saigračima uz neizbežan široki osmeh. Ljudi moji, on gori, on kada se potpuno oporavi i spremi, on će jednostavno da jede tu loptu na utakmicama. Drugi zadatak prvotimcima je postavio upravo Sale Janković koji je na jednom delu terena sačinio poligone i krenulo se sa vežbama motorike. Svi igrači su sa lakoćom istrčavali imeđu čunjeva i šipki, ali nekako najupečatljiviji utisak je ostavio Ožegović svojom brzinom i okretnošću. On kao da nije igrao utakmicu u četvrtak sa Doriom kada se možda i najviše borio i dobio najviše batina od iskusnih i prljavih žabara.
Posle kraćeg istrčavanja, usledio je treći zadatak: igra na skraćenom terenu, oko 30 metara, na dva gola. Igrači su ostali podeljeni u tri grupe i dok su dve grupe igrale međusobno utakmicu od 2 minuta ili do postizanja prvog gola, treća ekipa je sa pomoćnim trenerima izigravala džokere rasporedivši se okolo celog terena. Ekipe su se tako smenjivale u krug, a grupa koja ima loptu, mogla je da kombinuje međusobno ili da koristi džoker igrače iz treće ekipe razmenjujući pasove i sa njima. Ipak pošto se radilo o dosta skraćenom terenu, igra se svela na brzo dodavanje, prijem i topovski šut. Zaga je to sve zdušno promatrao i bodrio sve prvotimce ne štedeći reči hvale za svaki uspešan potez, pogodak ili odbarnu golma. A takvih poteza je bilo baš mnogo, što može samo da nas raduje. Marko Kordić je tom prilikom imao nekoliko nestvarnih, refleksnih odbrana. Istako se čak i Zoćević koji je jednom prilikom dao gol glavom.
Trening se ubrzo završio iako se na drugom terenu tek privodila kraju utakmica sa petlićima. Dok su ostali igrači otišli na tuširanje, na terenu je ostao samo Mrdaković koji je još desetak minuta samoinicijativno radio veže trbušnjaka.
Mogu samo da napomenem da je vreme bilo pakleno toplo i da sam ja jednostavno izgoreo stojeći i sedeći tih dva sata provedenih u Sportskom centru. Za razliku od mene, naši igrači koji su delovali super raspoloženi i potpuno spremni.
DAJ GOL!!!
Locked