Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9838
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Transferi

Post by Voja »

Nevernik wrote:Da smo imali 20% od Sergeja zaradili bi duplo vise od njegove prodaje Laciju nego od prodaje Belgijancima.
Bolje prodati nekoga jeftinije sa procentom nego malo skuplje bez procenta.
A da smo bili hrabri (kao sto sad trazimo od uprave),pa da kazemo Sergej nije na prodaju,pa ostane kod nas,pa posto je bio miljenik Paunovica i iz Vose ode na SP,pa ga osvojimo i on bude proglasen trecim igracem turnira!? Da li bi nam se isplatilo??? Antonov,Gajic... da li se njima isplatilo sto su ostali u OFKa? Ljudi,ako igrac ima kvalitet,novci nece izmaci.Problem je samo sto,ko garantuje upravama (ako sacuvaju igrace od prodaje) da ce oni biti tu,kada se isti igraci posle budu prodavali po daleko vecim cenama. Nazalost... novac je pokretac svega,i kada je konkretno fudbal u pitanju,novca je sve vise,a vremena sve manje.... kako odoleti?
Image
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4008
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

carlons wrote:Švajcarci su ga prodali onako baš švajcarski, to se slažem. Zato i jesu bogati. Još su stari Rimljani rekli da ledina vredi onoliko koliko je neko spreman za nju da plati. Očigledno, švajcarska ledina nije isto što i srpska ledina.

Ne znam kako se drugima čini, ali meni se čini da se Gaćinović vremenom smorio u Vojvodini. U poslednje vreme se vukao po terenu, više je trčao da se izvinjava protivničkim fudbalerima nego što je trčao za loptom. Da je morao da odigra još 20 utakmica, ne verujem da bi izvukli ni taj novac koji smo dobili.

Za procente se apsolutno slažem. Baš zato što nismo u stanju da dobro prodamo igrače, ja bih se više skoncentrisao na procenat od preprodaje. Bolje dobiti 10-20% od velikog transfera, nego 100% od malog. Kratkoročno izgleda bolje da se novac uzme odmah, ali dugoročno mislim da je procenat od sledeće prodaje mnogo isplativiji, naročito ako se prodaje kvalitetan igrač jer njemu cena raste. Ipak, sve je to igra verovatnoće, negde se dobije negde se izgubi i ne može se posmatrati na malom uzorku.
Treba pronaći balans između dva. Primer? Prodaš igrača za mali keš i veliki procenat, a on popije posle jednu-dve sezone nogu iz novog kluba. Pa-pa novac. Oni su u njega uložili malo, i što bi se jebavali sa njim ako ne napreduje kako valja...
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8884
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Transferi

Post by Radoye »

Voja wrote:A da smo bili hrabri (kao sto sad trazimo od uprave),pa da kazemo Sergej nije na prodaju...
Po onome sto sam ja cuo Sergej nije hteo da ostane u Vosi, tojest porodica je insistirala da on bude pusten, uslovljavali su transfer Vanje u Mancester pustanjem Sergeja u Belgiju.

Tako da jebiga, nekad nije samo do kluba da odluci ko je na prodaju a ko nije.

A opet sve dok se taj famozni dug ne ocisti skroz (bilo bi lepo da od najtransparentnije uprave na svetu dobijemo neki zvanicni fin. izvestaj gde mozemo tacno da vidimo koliko je duga do sada vraceno i koliko je jos ostalo), on ce nam visiti nad glavom kao Damoklov mac i uvek cemo se nalaziti u iznudjenim situacijama. Kao sto rekoh, mi nismo drzavni mezimci blizanci pa da mozemo da se ponasamo kao da dug ne postoji, iza nas ne stoji niko ko ce da upumpa novac iz buzdeta ako zafali i slicno, mi dug moramo da vracamo kako znamo i umemo. Nama su transferi jedini izvor prihoda, kao i svim srpskim klubovima osim onih koji su na finansiranju iz budzeta, tako da su odlasci neminovnost. Sto pre izadjemo iz dugova i stanemo na zelenu granu, to pre cemo imati jacu pregovaracku poziciju prilikom transfera i mogucnost da diktiramo uslove i ne pristajemo na ucene i daj sta das.

Opet, moguce je i to da nekima odgovara upravo ovako nestabilna situacija gde odredjeni dug uvek postoji i moze da se iskoristi kao opravdanje za razne situacije. Ne kazem da je kod nas to slucaj, ne znam, ali kakvi su likovi sve prolazili kroz nas klub zadnjih 10-15 godina sto kaze nas narod ko se na mleko opekao taj i u jogurt duva.

Bas zbog toga je transparentnost maksimalno vazna, da bi se razvejale sumnje medju Slaninarima odavno naviklim da ocekuju samo ono najgore. Verujem da bi to smanjilo pritisak i tenzije i sa jedne i sa druge strane pa bi i uprava mogla mirnije da posluje a i mi bismo bili spokojniji da se radi u interesu kluba a ne za ko zna koga.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
churguzijanac
Posts: 2065
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Transferi

Post by churguzijanac »

Odgovor u ovakvoj situaciji se svakom normalnom čoveku nameće. Dovoljno je prisetiti se Šerifa, Abu otišao, udarili slava i arogancija upravi i igračima u glavu i onda se desilo prizemljenje.... Zato pamet u glavu, ovo je rezulat kolektiva, pre svega igrača i trenera, a uprava treba na najpametniji način da iskoristi novonastalu situaciju.

Sad je pravi momenat da se nadje sponzor, milionče za JSL, plus 3 za LE :mrgreen: Na tome treba da rade gospoda iz uprave u narednih 10-ak dana. Sada je pravi momenat za pravog sponzora!

Nema pilićarenja i totalne rasprodaje ušli ili ne u LE!

Nadam se da su igrači dovoljno pametni i da zaista osećaju kolektiv i šansu koju su jedni drugima pružili i da neće napraviti glupost koju je Abu napravio pre dve godine.

Odbrana nam je jako tanka i mora se dovesti neko sa dovoljnim motivom i znanjem da igra u Voši i to što pre, jer ovo što imamo je nedovoljno i za JSL. Već sam predložio Vukovića iz Pazara.
Karlsson
Posts: 2140
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Transferi

Post by Karlsson »

Ljudi pa nama nema ko da daje golove utakmicama unazad osim Ivanica, Ozegovica i Stanisavljevica

Ako prva dvojica odu to ce biti katastrofa

Ko zna u kakvoj ce formi biti Mrdakovic, a i cini mi se da tesko on moze da trci 90 minuta i da se rva sa protivnicima kao Ozegovic

Nek ne dolazi vise niko, samo da se zadrzi ovaj tim
User avatar
Stexman
Posts: 2586
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Transferi

Post by Stexman »

Minja je u pravu. LE je svojevrstan besplatan reklamni bilbord za sve nase igrace! Em je besplatna reklama, em ce i klub da zaradi sto ulaskom sto bodovima ako ih bude(a nadam se da hoce). Zasto bi bilo ko odlazio pre proleca?
User avatar
21114
Posts: 148
Joined: Thu Apr 23, 2009 11:28 pm
Location: Novo Naselje, favela, Maribor.

Re: Transferi

Post by 21114 »

21114 wrote:Tu sada dolazimo zapravo do onog dela, gde trebamo jakog sponzora koji bi garantovao stabilnost kluba i da ne strepimo za prodaju, odnosno da zadržimo ekipu na okupu. pošto od domaćih "giganata" nema vajde jer su seronje ili ih je strah da ulože u Vošu, trebalo bi se konkretno okrenuti ino sponzorima. Recimo od firmi koje posluju na teritoriji Srbije je i Gorenje, FIAT, Henkel,...
Samog sebe ću citirati. Dok se tajnsegment ne uredi, svaki dan treba da smo u strahu da neko ne ode u slučaju ne ulaska u LE. Na upravi je da vidi da li ima pravih ljudi koji su dposobni da privuku nekog od sponzora. FIAT je po meni najbolje rešenje. Ne sponzorišu još uvek nikoga, a dovoljno su moćna firma.
Legnem pijan, ustanem pijan, pa koji sam kuratz i spavao onda!
carlons
Posts: 182
Joined: Tue Sep 22, 2009 9:32 pm
Location: Detelinara

Re: Transferi

Post by carlons »

21114 wrote:
21114 wrote:Tu sada dolazimo zapravo do onog dela, gde trebamo jakog sponzora koji bi garantovao stabilnost kluba i da ne strepimo za prodaju, odnosno da zadržimo ekipu na okupu. pošto od domaćih "giganata" nema vajde jer su seronje ili ih je strah da ulože u Vošu, trebalo bi se konkretno okrenuti ino sponzorima. Recimo od firmi koje posluju na teritoriji Srbije je i Gorenje, FIAT, Henkel,...
Samog sebe ću citirati. Dok se tajnsegment ne uredi, svaki dan treba da smo u strahu da neko ne ode u slučaju ne ulaska u LE. Na upravi je da vidi da li ima pravih ljudi koji su dposobni da privuku nekog od sponzora. FIAT je po meni najbolje rešenje. Ne sponzorišu još uvek nikoga, a dovoljno su moćna firma.
Izvini druže što ovako reagujem, ali ti kao da si se juče rodio. Kada je u istoriji Vojvodina imala ozbiljnog sponzora (?!), a bilo je vremena kada su ljudi na ovim prostorima živeli dobro, da ne kažem normalno. Ako bi Vojvodina imala sponzora onda bi valjda trebali da imaju i svi ostali zar ne? Odakle? U državi u kojoj bebe umiru u porodilištima, a 50% stanovništva živi na ivici gladi ti očekuješ da ti neko da pare za fudbal i to za klub koji nije miljenik političara. Pa sam FIAT u Srbiji posluje sa gubitkom, a radna mesta subvencioniše država zarad socijalnog mira.
Jedino što ulazi u ovu državu je novac od prodaje sportista, poljoprivrede, IT-a i gastarbajtera, sve ostalo samo stvara gubitke.
User avatar
21114
Posts: 148
Joined: Thu Apr 23, 2009 11:28 pm
Location: Novo Naselje, favela, Maribor.

Re: Transferi

Post by 21114 »

Izvini druže što ovako reagujem, ali ti kao da si se juče rodio. Kada je u istoriji Vojvodina imala ozbiljnog sponzora (?!), a bilo je vremena kada su ljudi na ovim prostorima živeli dobro, da ne kažem normalno. Ako bi Vojvodina imala sponzora onda bi valjda trebali da imaju i svi ostali zar ne? Odakle? U državi u kojoj bebe umiru u porodilištima, a 50% stanovništva živi na ivici gladi ti očekuješ da ti neko da pare za fudbal i to za klub koji nije miljenik političara. Pa sam FIAT u Srbiji posluje sa gubitkom, a radna mesta subvencioniše država zarad socijalnog mira.
Jedino što ulazi u ovu državu je novac od prodaje sportista, poljoprivrede, IT-a i gastarbajtera, sve ostalo samo stvara gubitke.
Izvini ti, ali ja verujem da je to ostvariva stvar i vrlo lako može da se reši, samo pod uslovim da imaš dovoljno ozbiljan tim saradnika koji imaju viziju i želju da se naprave rezultati, jer kad krenu rezultati, kreće i kinta da se lepi sama od sebe.

Da, istina je da Voša u svojoj istoriji ne može da se pohvali ozbiljnim i vrednim sponzorstvima, ali ostavimo ta vremena iza i treba krenuti malo drugačijim putem. Voša itekako ima šta da ponudi i pokaže potencijalnom sponzoru. Pitanje je samo da li vizija postoji i da li postoji strategija ravoja i rezultata za seniore u preriodu od 5 godina unapred ili 7.

FIAT je dat kao jedan primer samo. Sponzor postoji i izvan granica
Zemlje samo treba biti poslovan i ozbiljan u nameri da napraviš rezultat i da svi budu srećni.
Legnem pijan, ustanem pijan, pa koji sam kuratz i spavao onda!
User avatar
Djisa
Posts: 1214
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Transferi

Post by Djisa »

21114 wrote:Izvini druže što ovako reagujem, ali ti kao da si se juče rodio. Kada je u istoriji Vojvodina imala ozbiljnog sponzora (?!), a bilo je vremena kada su ljudi na ovim prostorima živeli dobro, da ne kažem normalno. Ako bi Vojvodina imala sponzora onda bi valjda trebali da imaju i svi ostali zar ne? Odakle? U državi u kojoj bebe umiru u porodilištima, a 50% stanovništva živi na ivici gladi ti očekuješ da ti neko da pare za fudbal i to za klub koji nije miljenik političara. Pa sam FIAT u Srbiji posluje sa gubitkom, a radna mesta subvencioniše država zarad socijalnog mira.
Jedino što ulazi u ovu državu je novac od prodaje sportista, poljoprivrede, IT-a i gastarbajtera, sve ostalo samo stvara gubitke.
Izvini ti, ali ja verujem da je to ostvariva stvar i vrlo lako može da se reši, samo pod uslovim da imaš dovoljno ozbiljan tim saradnika koji imaju viziju i želju da se naprave rezultati, jer kad krenu rezultati, kreće i kinta da se lepi sama od sebe.

Da, istina je da Voša u svojoj istoriji ne može da se pohvali ozbiljnim i vrednim sponzorstvima, ali ostavimo ta vremena iza i treba krenuti malo drugačijim putem. Voša itekako ima šta da ponudi i pokaže potencijalnom sponzoru. Pitanje je samo da li vizija postoji i da li postoji strategija ravoja i rezultata za seniore u preriodu od 5 godina unapred ili 7.

FIAT je dat kao jedan primer samo. Sponzor postoji i izvan granica
Zemlje samo treba biti poslovan i ozbiljan u nameri da napraviš rezultat i da svi budu srećni.
Niko u Srbiji ne moze imati profit od marketinga u sportu. I tacka. Zato su sponzori samo drzavne firme I niko drugi.
Kup je nas!
recni galeb
Posts: 768
Joined: Thu Oct 28, 2010 3:55 pm

Re: Transferi

Post by recni galeb »

Mislim da je najbolje da nam sponzor bude Malajac, dosta se taj opario na Vosinoj grbaci pa je dosao red da ode i na prednju stranu dresa. :!:
lala1914
Posts: 200
Joined: Fri Jul 12, 2013 11:52 am

Re: Transferi

Post by lala1914 »

Mi o ozbiljnom sponzoru mozemo da sanjamo dok postoje blizanci...necemo ga imati dok nas ne privatizuju sto opet nece biti dok se ne nadje neka budala koja zeli da kupi kancere, stubove Srbstva, jer Boze moj njegova visost Vucic zeli da nas u isto vreme privatizuju -.- inace FIAT je sponzor rukometnog kluba...a celu ovu diskusiju treba prebaciti u temu marketing gde mu je mesto
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1281
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Transferi

Post by MiSmoFKV! »

Po slikama sa Proleter-CSK, u Proleteru su Kocovic, Rockov, Karanov,Grgic i Desancic.
Jole
Posts: 291
Joined: Fri May 13, 2011 7:53 pm

Re: Transferi

Post by Jole »

MiSmoFKV! wrote:Po slikama sa Proleter-CSK, u Proleteru su Kocovic, Rockov, Karanov,Grgic i Desancic.

imas ovde sastav:

http://www.fkproleter.rs/index.php/238- ... csk-pivara" onclick="window.open(this.href);return false;
UEFA team ranking:
1967: 37.Vojvodina
1968: 37.Vojvodina
1969: 26.Vojvodina
1970: 29.Vojvodina
1971: 27.Vojvodina
danas: ispod nacionalnog koeficijenta
User avatar
novosadjanin
Posts: 1353
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Re: Transferi

Post by novosadjanin »

Mile Savkovic, levo krilo Jagodine? Ima li istine u ovom Matadore?
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
Post Reply