9. kolo: Vojvodina-Metalac 3:2

User avatar
N13
Posts: 2059
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 9. kolo: Vojvodina-Metalac 3:2

Post by N13 »

Ja nisam toliko nezadovoljan.
Jeste nedopustivo posle 3:0 strepeti za rezultat, još sa igračem više... ali, budimo realni, zgazili smo ih. Dali su nam 2 gola ni iz čega... i bolje da se to desilo sad, nego u nekoj drugoj utakmici, gde bi 2 primljena gola bila kobna za nas.
Navikao sam da gledam uspavanku na Karadjordju, a ono juče je bilo sve, samo ne uspavanka. Ćomi i Ožegović predobro sarađuju, to se u prvom poluvremenu lepo videlo... atraktivni dupli pasovi, protrčavanja, itd. Video sam da su se u prvom poluvremenu bukvalno zagrlili posle jednog lepog duplog pasa. Mene je taj detalj oduševio.
Kasnije Ožegović jeste malo više držao loptu u nogama, kasnio sa dodavanjem, ali mislim da je to radio sa ciljem da bude atraktivan i oduševi publiku... ali nažalost kad se 3:0 pretvori u 3:2, takvi potezi ne oduševljavaju publiku, već idu na živce. Da je bilo 4 ili 5 golova razlike za nas, verujem da mu niko ne bi zamerio. Još je neko spomenuo da se iznervirao kad je ljubio grb? Pa ljudi da li je moguće da nam sad i to smeta? Da li smo mi svesni da svi ljudi (i igrači) koji nisu rodom iz Novog Sada navijaju za blizance, tako su učeni i nisu oni krivi, već društvo u kojem živimo. I šta sad, ako neko od njih dođe u Vojvodinu, ne sme da voli taj klub? Ajde molim vas, i Ronaldo ljubi grb reala, a nikakve veze sa realom nema. Svaki igrač Vojvodine ima pravo da ljubi grb, jer taj grb i nosi na srcu!

Takođe, što se tiče Nastića i Vasilića. Možda nisu bili previše korisni u napadu, ali u odbrani su bili sasvim korektni. Nastić se opet 4-5 puta bacio na loptu... jeste imao i kikseva, ali požrtvovanost je na nivou.
Sekulić opet nije toliko loš koliko ga predstavljaju neki ovde. U fudbalu je igra bez lopte važna jednako (ako ne i važnija) koliko i igra sa loptom, a Sekulić bez lopte igra besprekorno, isto kao što je to nekad radio Radoja. Pokriva prostor, ne dozvoljava da lopta lako dođe u 16 metara.
Maksimović - igrač utakmice i trenutno naš najbolji igrač.
Jedino razočarenje je Kordić. Ne mislim da je on baš toliko loš koliko je bio uplašen i nesiguran. Razumeo bih tu uplašenost i nesigurnost da je on sad debitovao, pa trema i ostalo... ali ljudi moji, on je debitovao protiv Hiberniansa 2013. godine, branio je i veće utakmice od one sinoć, trebao bi da ima određeno iskustvo i sigurnost. Ako on posle 2-3 godine staža u prvom timu ima tremu, pitanje je da li će je ikad prevazići.
lazarr
Posts: 817
Joined: Wed Oct 20, 2010 10:01 am

Re: 9. kolo: Vojvodina-Metalac 3:2

Post by lazarr »

Moram da repliciram forumašu N13.
Ja sam napisao ono za ljubljenje grba. U svojih prethodnih 607 postova još nisam došao u situaciju da se sa nekim posvađam a zbog ovog bih lako mogao.
Svako ima pravo na svoje mišljenje, a moje je takvo kako sam i napisao.
Nedopustivo mi je da osvedočeni cigan posle 2 meseca igre u našem dresu ljubi grb na dresu!!!
Prihvaćem je ovde prvenstveno zbog dobrih igara i tako treba i da ostane. Ljubljenjem grba bar kod mene neće dobiti jeftine poene....
Neka igra pošteno i profesionalno i to je za mene sasvim dovoljno. Grb može da ljubi samo Mirko Ivanić!!!

Seti se samo igrača koji su takođe ljubili grb a posle toga nam se žestoko posrali po faci.
To je radio i Abu, i Vule i pogotovo Trajković. Čak i Škuletić.
A onda jednog dana vidiš tog istog Ožegovića na predstavljanju sa rečenicom da mu se ispunio životni san, a Vošu ni da spomene.
Vidim i na Kosovićevom fb profilu da je napisao da mu se najveća želja ispunila.
Vidim da je i Slavoljub Srnić presrećan što se vratio, a pre samo godinu dana je pljuvao taj isti klub po svim novinama.
Primera je još milion u našem i u svim ostalim klubovima. Svi oni ćute i čekaju svoj trenutak da pohrle tamo gde ih srce vuče.
Zato mi smeta ljubljenje grba. Ponavljam. Igraj momče pošteno, poštuj klub u kome igraš, a ljubljenje grba ostavi nekom drugom.
Last edited by lazarr on Mon Sep 14, 2015 11:50 am, edited 1 time in total.
pedjans
Posts: 464
Joined: Tue Oct 08, 2013 7:24 pm

Re: 9. kolo: Vojvodina-Metalac 3:2

Post by pedjans »

I ja mislim da je previše negativnih komentara.

Dva primljena gola nisu rezultat bolje igre gostiju (dominirali smo i u drugom poluvremenu) nego izuzetne nesigurnosti, neuigranosti i nedostatka kvaliteta u našoj zadnjoj liniji.

Promena na golu i levom beku je hitna i neophodna, kao i povratak Pekarića u tim.

Vezni red i napad su daleko iznad nivoa naše lige i igramo zaista odlično, ali sve kvari potpuna nesigurnost u zadnoj liniji. Nisam siguran šta bi se desilo da su ovi juče uspeli da isfabrikuju bar još korner-dva ili slobodnjak iz zone šuta ili centaršuta do kraja.

Ne razumem kritike na račun Sekulića, koji po meni igra odlično i uz Maksimovića je najprijatnije iznenađenje i osveženje, a još manje na račun trenera, koji je za kratko vreme ipak ostvario odlične rezultate, mnogo iznad očekivanja. Ni slučajno ne treba razmišljati o smeni trenera, što bi bio uvod u novu trenersku vrtešku koja je katastrofalna za tim i klub.

Ako uspemo da se konsolidujemo u zadnoj liniji, bićemo daleko najkvalitetniji tim u ligi.
Mare
Posts: 1030
Joined: Fri May 08, 2009 11:06 am
Location: Novi Sad

Re: 9. kolo: Vojvodina-Metalac 3:2

Post by Mare »

pedjans wrote: Ni slučajno ne treba razmišljati o smeni trenera, što bi bio uvod u novu trenersku vrtešku koja je katastrofalna za tim i klub.
U potpunosti se slažem sa ovim! U prošlosti smo imali tu praksu i zašto ponavljati greške. Menjali smo trenere ko na traci i šta smo postigli? Bilo je situacija da po sezoni kroz klub prođe 5-6 trenera maltene. Daj da pustimo jednom da neko radi na duže staze, da vidimo šta će ispasti, konstantna vrteška na trenerskoj poziciji nikad ništa dobro nije donela. Mislim da je vreme da se da nekom šansa, zašto da ne baš Zagi?
User avatar
Ken mahniti
Posts: 310
Joined: Thu Jun 09, 2011 9:15 pm
Location: Salajka

Re: 9. kolo: Vojvodina-Metalac 3:2

Post by Ken mahniti »

fraxmanutd wrote:Као два тима да су играла у два полувремена. Ја сам исто био изнервиран у 2., бојао сам се да ћемо на крају у...и мотку, но нисмо срећом. Росић по мени солидан, само што у неким ситуацијама комотно може да изнесе лопту на лакши начин, не мора баш да стартује тако на сваку (неко је већ написао, на ивици жутог и црвеног) али добро, није лоше имати и једног месара у тиму :)
Све у свему, важно је да смо узели 3 бода!

Не могу да верујем, да је таква посећеност била. 19:00, недеља, лепо време, момци играју добро, Ћоми испалио црно :shit: (кунемо се у њега) и 1000 људи буде. Каква је то СРАМОТА!!!
Битно да су(сте) ту када долази Сампдорија, када би сви да дођу да гледају Вошу, а против Металца, Јавора и осталих, нигде никог... Добро они и играју какви смо ми!

Воша се воли и против бораније!!!
Potpisujem,i stvarno velika sramota.Ni ne zasluzujemo da uopste dobro igraju.Sta ce biti u Novembru kad je sad ovako.Sever tuzan,da tuznije ne moze...Nekad je ovoliko ljudi islo na gostovanja a sad...Odlicni su oni kakvi smo mi.
1892
Posts: 1067
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Re: 9. kolo: Vojvodina-Metalac 3:2

Post by 1892 »

Realno je smešno da neko ko je mesec ipo u klubu ljubi grb i kome takve stvari imponuju je velika naivčina, e sad sa druge strane Ognjenovo ponašanje prema dresu i istupi u javnosti su krajnje korektni i to je ono što treba da se ceni.
Come on you Reds!
carlons
Posts: 182
Joined: Tue Sep 22, 2009 9:32 pm
Location: Detelinara

Re: 9. kolo: Vojvodina-Metalac 3:2

Post by carlons »

Takvo ponašanje igrača je nametnuto pre svega od strane navijača jer se navijači "pale" na te stvari, isto kao što je mito kod lekara nametnut od strane pacijenata. Navijači sve što se tiče kluba doživljavaju previše lično.
Za igrače koji nisu ponikli u Vojvodini jedino merilo je cena/kvalitet tj. suva statistika. Sve ostalo je gubljenje energije. Treba se malo spustiti na Zemlju.
User avatar
angua
Posts: 244
Joined: Tue Oct 05, 2010 12:07 pm
Location: negde u kosmosu

Re: 9. kolo: Vojvodina-Metalac 3:2

Post by angua »

Baš sam se iznerivarala. Umesto da se rastrče i napune Metalac, da ljudi koji su došli uživaju, oni samo što na tuširanje nisu pošli. Super je i lepo sve što su dosad uradili, ali mora se i ova liga igrati kakva je takva je. Ne može se živeti na kreditima od Lige Evrope i pobede na Sampdorijom mora i Metalac da se napuni.
Nisu golovi Metalca plod akcija, nego naše nezainteresovanosti za utakmicu u drugom poluvremenu. Metalc sa igračem manje ti preti na tvom stadionu.
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1277
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: 9. kolo: Vojvodina-Metalac 3:2

Post by MiSmoFKV! »

Da je neko otisao kuci na poluvremenu, zapitao bi se kakve gluposti se ovde pisu. Jednostavno jedini problem juce je nezainteresovanost za igru i neozbiljan pristup u drugom poluvremenu. Nikom, ama bas nikom se nije igrao fudbal.
Ne znam zasto, ali mene Vosa podseca na siromasnu verziju Atletiko Madrida. Agresivan pristup u igri, 50% golova dolazi iz prekida, 9 vojnika i jedan doktor na terenu...
User avatar
churguzijanac
Posts: 2057
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: 9. kolo: Vojvodina-Metalac 3:2

Post by churguzijanac »

Ne valja kad ljube grb, ne valja kad pisaju po nama! Mislim stvarno.

Sto da ne ljubi grb, kad mu je Vosa u 2 meseca pruzila vise nego i jedan dosadasnji klub u karijeri! Sta je tu tako degutantno!?Ne moze neko da pruza kvalitetne igre ako nije sto posto uz klub i tim. Neka samo ljubi, meni ne smeta. Sta ce biti posle pa to zavisi od ljudskog karaktera. Sad sto ga vecina fudbalera nema, ne znaci da nema izuzetaka.

Dosad je bio pravi profesionalac, ponajbolji u ta dva meseca i ja mu skidam kapu.

Pravi test sledi za koju nedelju i iskreno da ti kazem vise sumnjam u upravu nego u njega!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8876
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 9. kolo: Vojvodina-Metalac 3:2

Post by Radoye »

Neka ljubi grb, njegova stvar. Nase je samo da se ne upecamo na takve jeftine trikove, kao sto smo se ranije pecali pa nam se u mnogim - ne svum! - slucajevima vratilo pljuvanjem, prelaskom u najljuce rivale i tuzbama.

Neka igraci ljube grb ako misle da to tako treba, a mi neka o njima sudimo po ucinku na terenu a ne po tome da li ljube grb ili ne. Ozeg je za sada po tom kriterijumu (ucinku, jel'te) jedan od najboljih ove sezone, ali pravi sud ce da saceka nakon utakmice sa crvenim :shit: . Ako i tu bude bio na dosad prikazanom nivou, onda svaka cast :cheers: ali ako bas tu "slucajno" podbaci nikakvo ljubljenje grba ga nece oprati.

A ako neki igrac vec oseca potrebu da pokazuje svoju ljubav prema klubu neka to ucini profesionalizmom na terenu i van njega, maksimalnim zalaganjem na utakmicama i treninzima, neodavanjem kafanskom zivotu, odmerenim medijskim nastupom... Ljubiti grb je lako i ne kosta nista, to svako moze, i to samo po sebi ne dokazuje nista.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8876
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 9. kolo: Vojvodina-Metalac 3:2

Post by Radoye »

Igla wrote:Ako nista moze samo da ima veci motiv protiv cz, nece sigurno odigrati losije namerno. Njemu je cilj da pruza sto bolje partije i postize sto vise golova da bi otisao preko.
Da, logicno bi bilo tako. Ali svacega smo se mi vec nagledali u proslosti, ko se na mleko opekao taj i u jogurt duva.

Ja sigurno da necu biti nezadovoljan ako Ozeg odigra dobru utakmicu protiv crvenih! :cheers:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
naseljekolumbija
Posts: 1111
Joined: Thu Aug 02, 2012 12:03 pm
Location: NS,NN

Re: 9. kolo: Vojvodina-Metalac 3:2

Post by naseljekolumbija »

ne znam sto ne brani zakula(iako mi se ni on ne dopada ali nemamo boljeg) i sto ne igra pekaric. nigde nije navedeno da su povredjeni ili suspendovani zbog kartona. pankov i kordic apsolutno nemaju mesta u prvih 11 i tacka.
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1277
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: 9. kolo: Vojvodina-Metalac 3:2

Post by MiSmoFKV! »

naseljekolumbija wrote:ne znam sto ne brani zakula(iako mi se ni on ne dopada ali nemamo boljeg) i sto ne igra pekaric. nigde nije navedeno da su povredjeni ili suspendovani zbog kartona. pankov i kordic apsolutno nemaju mesta u prvih 11 i tacka.
Eh da, to sam zaboravio da prokomentarisem. Sta se desava sa Rasom? Prosle sezone je bio jedan od najstandardnijih igraca, igrao bolje i od Babica, a ove sezone kiksara teska. Umesto da sada zapne, mnogo vise radi, mnogo bolje igra, postane prvi stoper u mladoj reprezentaciji, ostvari transfer i zivotno se osigura, on mlitavo igra, nekoncentrisano, direktan krivac za nekoliko golova. Pamet u glavu Raso!
ssnigd
Posts: 3394
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: 9. kolo: Vojvodina-Metalac 3:2

Post by ssnigd »

Nije samo Raso pamet u glavu, nego svi. Komplet ceo igracki kadar, strucni stab i uprava sa njima. Dosta je bilo rasprodaje bodova u Novom Sadu i u prvenstvu uopste. U Subotici smo dobili samar koji nas je trgao samo na pola sata gde smo igrali lep fudbal, a onda smo pomislili da smo Brazilci i dozvolimo sebi da se mucimo sa igracem vise. Nonsalancija u napadu nas je umalo kostala izgubljenih bodova. A nesigurnost u odbrani i previse primljenih golova ove sezone. Jedino bitno od juce su tri boda i skola da se igra dok sudija ne kaze kraj, a ne dok to ne pomisle igraci na terenu.
Po meni jso porazavajuce, neko je valjda to vec bio pisao, na klupi imamo Saulu i Zagorcica, a mi primamo golove sa 3 metra. Ispadamo posle prekida kao da nikada nismo igrali fudbal.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
Locked