Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
PelezinhoFkv
Posts: 210
Joined: Tue Aug 19, 2014 8:57 am
Location: Liman, Novi Sad

Re: Uprava

Post by PelezinhoFkv »

Uz duzno postovanje prema svima, a pogotovo prema kolegama forumasima koji su presrecni jer smo (p)ostali avangarda i "u inat svima i uprkos svemu" ... odmah da se ogradim i od druge strane tj. naravno da nisam da neko vestacki preuzima klub i tretira ga kao kravu muzaru i svoje vlasnistvo, dok ima sta da se izmuze.
ALI ( i ovde iznosim svoje misljenje kao NAVIJAČ: sa jedne strane pravnik po zanimanju koji je uzeo i procitao sve te predloge, a opet sa druge strane dovoljno (ne)upucen u malverzacije koje se pominju i valjaju ispod žita :

Kakva druga liga, peta liga ljudi? To je cist mazohizam, da ne kazem auto-agresija! Zasto nismo onda kao klib istupili iz lige 2011? Svi znamo da je ovo mafijaska liga i mafijaski savez, ali zar treba zbog toga da ne gledam voljeni klub kako se bori protiv blizanaca, ili makar u toj "Evropi"? Ljudi moji pa zivimo u Srbiji,ovo je sprdnja od drzave, da je srece da svi kazemo- e ja se vise ne igram, idem kuci.. i gde onda da idemo?? OD OVAKVIH STVARI SE NE BEZI, OVAKVE STVARI SE POBEDJUJU!

Ono sto mene licno vredja u celoj ovoj prici je tendencija da klub koji je godinama bio zarobljenik kojekakvih kontraverznih biznismena mora da se brani od strane navijaca koji su po default-u svi posteni?
pa taj prvi sto je ustao da vredja Scepanovica, ako ce takav i slicni njemu da vode klub i biraju rukovodstvo-onda smo bas pankeraj..jer to hvala bogu nemaju blizanci u Bg (koji su doduse u mnogo gorem polozaju gde im kojekakvi dileri i krimosi postrojavaju uprave i i hiraju odevnu kombinaciju igracima) ? I neka mi bilo ko ovde kaze( OPET OGRADJUJEM SE I NE GENERALIZUJEM sve navijace u skupstini, neke znam i smatram da su cestiti i posteni) da su SVI clanovi premoralni i da nisu potkupljivi i da svi razmisljaju svojom glavom i da niko ne vrsi uticaj na njih?
i da je svima FKV na prvom mestu?
Svojim postom ne zelim nikog licno da isprovociram i uvredim, a posebno ne kolege sto su pisali pre mene par postova a koje cenim obzirom da nam se poklapaju stavovi u vecini stvari ovih 5-6 godina od kako pratim forum.
Sve ovo sto je napisano,napisano je iz nekog revolta prema svemu sto se dogadja sa klubom duuugo vremena. Ako je stvarno tako kao sto kazete, da smo (su) odbranili klub- onda im (nam) svaka cast! A ako nije tako- onda je sve isto samo NJEGA nema ( if you know what i mean ) . Sportski pozdrav
"Zvezda i Partizan uvek bile političke organizacije koje su se bavile sportom"
User avatar
Neizlecivi
Posts: 1478
Joined: Fri Jul 20, 2012 3:18 am

Re: Uprava

Post by Neizlecivi »

Ako sam ja dobro razumeo i cuo taj koji je ustao da vredja Scepanovica mu je prebacio i da ga je on zajedno sa nekim Slobom i nekim momcima i doveo u klub?
Ja se i bojim neceg takvog, da klub na kraju ne ojade neposteni navijaci i ko zna ko sve...
Ono na cega vam skrecem paznju je da postavite sva pitanja danas i sutra na vosinocose@fcvojvodina.co.rs pa da cujemo sta ce Zbiljic reci na sve sto imamo.

P.S. Igra se i ta neka fudbalska utakmica danas... :D
playmaker
Posts: 514
Joined: Sun Sep 18, 2011 1:31 am

Re: Uprava

Post by playmaker »

PelezinhoFkv wrote:Uz duzno postovanje prema svima, a pogotovo prema kolegama forumasima koji su presrecni jer smo (p)ostali avangarda i "u inat svima i uprkos svemu" ... odmah da se ogradim i od druge strane tj. naravno da nisam da neko vestacki preuzima klub i tretira ga kao kravu muzaru i svoje vlasnistvo, dok ima sta da se izmuze.
ALI ( i ovde iznosim svoje misljenje kao NAVIJAČ: sa jedne strane pravnik po zanimanju koji je uzeo i procitao sve te predloge, a opet sa druge strane dovoljno (ne)upucen u malverzacije koje se pominju i valjaju ispod žita :

Kakva druga liga, peta liga ljudi? To je cist mazohizam, da ne kazem auto-agresija! Zasto nismo onda kao klib istupili iz lige 2011? Svi znamo da je ovo mafijaska liga i mafijaski savez, ali zar treba zbog toga da ne gledam voljeni klub kako se bori protiv blizanaca, ili makar u toj "Evropi"? Ljudi moji pa zivimo u Srbiji,ovo je sprdnja od drzave, da je srece da svi kazemo- e ja se vise ne igram, idem kuci.. i gde onda da idemo?? OD OVAKVIH STVARI SE NE BEZI, OVAKVE STVARI SE POBEDJUJU!

Ono sto mene licno vredja u celoj ovoj prici je tendencija da klub koji je godinama bio zarobljenik kojekakvih kontraverznih biznismena mora da se brani od strane navijaca koji su po default-u svi posteni?
pa taj prvi sto je ustao da vredja Scepanovica, ako ce takav i slicni njemu da vode klub i biraju rukovodstvo-onda smo bas pankeraj..jer to hvala bogu nemaju blizanci u Bg (koji su doduse u mnogo gorem polozaju gde im kojekakvi dileri i krimosi postrojavaju uprave i i hiraju odevnu kombinaciju igracima) ? I neka mi bilo ko ovde kaze( OPET OGRADJUJEM SE I NE GENERALIZUJEM sve navijace u skupstini, neke znam i smatram da su cestiti i posteni) da su SVI clanovi premoralni i da nisu potkupljivi i da svi razmisljaju svojom glavom i da niko ne vrsi uticaj na njih?
i da je svima FKV na prvom mestu?
Svojim postom ne zelim nikog licno da isprovociram i uvredim, a posebno ne kolege sto su pisali pre mene par postova a koje cenim obzirom da nam se poklapaju stavovi u vecini stvari ovih 5-6 godina od kako pratim forum.
Sve ovo sto je napisano,napisano je iz nekog revolta prema svemu sto se dogadja sa klubom duuugo vremena. Ako je stvarno tako kao sto kazete, da smo (su) odbranili klub- onda im (nam) svaka cast! A ako nije tako- onda je sve isto samo NJEGA nema ( if you know what i mean ) . Sportski pozdrav
Ja priznajem da ni meni nije jasno ko tu koga da izvinete od cele te ekipe i sprege navijaci/uprava i u krug...
Ali u principu stvari su vrlo jasne.

Postoje 3 puta:

1. Kao i do sada, da nastave da mesetare razni likovi kroz klub koji na svoje "autoritere" odpisuju dugove (citaj odlazu do naredne uprave), vade pare iz kluba i tako u krug.

2. Neko dodje konacno i ulozi svoje pare!
Ne sponzorski pul preko politike i drugara, ne preko raznih mucki nego da dodje i kaze ja dajem toliko, predstavljam plan ulaganja i da kaze ocekujem to i to kroz toliko godina.
Tek onda mozemo da pricamo o promeni statuta jer logicno niko ne daje pare a da klubom rukovode "neki navijaci"...

3. Ostanemo dosledni i igramo nizu ligu jer para nema

Odmah izbacite opciju br. 2 jer u ovoj drzavi je malo verovatna, ostaju nam 1 i 3. :roll:
knudsen
Posts: 17
Joined: Wed Aug 17, 2016 11:12 am

Re: Uprava

Post by knudsen »

Ako je ovaj tip koji je ustao na skupštini oličenje tog ''slaninarskog duha'', onda sam godinama u zabludi. Idem na utakmice 25 godina i prvi put ga vidim. Kakav crni ''pankeraj''? Ko su svi ti ljudi? Više ljudi na skupštini nego na stadionu.
Ne vidim u svemu ovome nikakvu avangardu niti ''pankeraj''. Ovo je odavno šabanski klub, na svim nivoima. Šabangarda.
User avatar
ernesto
Posts: 1214
Joined: Sat Sep 10, 2011 5:37 am

Re: Uprava

Post by ernesto »

KoKanidja wrote:Људи ја стварно не знам шта вам толко није јасно. Јел могуће да после оволико времена цимања, и даље има овако неупућених.

1. Хтели су да мењају Статут Клуба јер им се не свиђа број чланова и састав Скупштине. Хтели су да навијачи више немају већину. Хтели су са тиме ко зна шта. Да ли после да продају Клуб како и коме хоће, да ли у договору са градом (јер они су уствари исто) да изместе стадион и са својим фирмама граде ко зна шта, да ли нешто треће, то нас не интересује да размишљамо још и о томе. Ако покојном Бати није сметао овакав састав Скупштине, и ако смо те ми довели пре 3 месеца у Клуб, и ако смо ти и јуче пре Скупштине рекли да имате нашу подршку за даље, јел то ХВАЛА па да хоћеш да промениш Скупштину и да нико никад више нема опцију да помисли да те смени?

2. Значи поново - нико њих јуче није терао, јер да смо их терали, онда би и то изгласали. Пар дана пре и на дан Скупштине су добили подршку да раде, као што су и до сад радили. Значи нико није помишљао пре свега овога да их мења. Сами су то рекли да ће отићи, ако хоће да иду, па нећемо их ваљда ми молити да остану.

3. Нико не стоји иза нас. И Шћепановић неће бити нови председник све и да има 100 милиона сад одма да уложи.

Никог нисмо дирали, претили, дркали, а они јесу. Тако се не ради и тако се не понаша Управа једног Клуба према својим навијачима који су те ту довели.

Човек који је добацио Шћепановићу није члан Скупштине, али и ја би му добацио, јер шта се који курац дебилчина јавља, изиграва филозофа опет и демагога, хоће да се пере преко нас, ето му његови усрани билборди, портали и новине, па нека филозофира преко њих.
Buraz,nemoj pogresno da me shvatis! Nisam na Zokinoj strani ali mislim da je korektno radio svoj posao,da je mogao bolje mogao je....ali kad ga uporedis sa Vojom,Pavlovicem,Jokicem onda nije uopste lose radio!
playmaker
Posts: 514
Joined: Sun Sep 18, 2011 1:31 am

Re: Uprava

Post by playmaker »

Ja uopste nemam podatke ko je kako radio, samo znam da su svi dosli i da niko dinara dao nije, da li je ko uzeo i koliko ni za to dokaza nemam ali da smo u dugu na kraju dana to svim znamo... :roll:
User avatar
N13
Posts: 2066
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Uprava

Post by N13 »

Jel moguće da ne postoji neki uspešan privrednik u Novom Sadu koji voli Vojvodinu, koji nema mrlja u "karijeri", koji nije povezan ni sa mafijom ni sa politikom?
Nama takav treba, ali pitanje je da li postoji takav?

Predlog je da od 55 članova skupštine, 39 bude iz navijačke grupe Firma1989. Ok, pozitivna strana u tome je što se može pretpostaviti da je navijaču Vojvodine glavni interes sam klub, a ne džep... Ali da li je pametno da klub vode "klinci" od 20-25 godina, bez ikakvog iskustva u privredi, ekonomiji, sportu... itd? Pa sam predlog dopune statuta je pun gramatičkih grešaka i skroz je neprofesionalno napisan.
Sa druge strane imamo neke privrednike koji znaju znanje, ali kojima je sopstveni interes veći prioritet od interesa kluba. To je možda još veće zlo po dugoročnom pitanju.
I dokle god ne nađemo čoveka koji ima iskustva i znanje, i voli Vojvodinu, crno će nam se pisati. Iskreno se nadam da skupština ima dobar plan.
User avatar
Stexman
Posts: 2586
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Uprava

Post by Stexman »

N13 wrote: Ali da li je pametno da klub vode "klinci" od 20-25 godina, bez ikakvog iskustva u privredi, ekonomiji, sportu... itd?
Pa ne vode oni klub, oni su tu da ove koji vode klub drze pod bilo kakvom kontrolom.

Niko ovu upravu nije oterao. Ali oni su se sad naljutili sto nije prosao njihov predlog (koji stvarno nema smisla), i sad vise nece da se "igraju".
Neko mora da kontrolise rad uprave, a to su upravo clanovi skupstine. Zamislite samo sta bi bilo da njih nema... A i ovako je vise nego preterano muljanja...
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3874
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Uprava

Post by Red Marquis »

http://mondo.rs/a964890/Sport/Fudbal/Os ... kluba.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Odoše. Voleo bih da vam kažem zbogom, ali me je žitije Gajića naučilo da mogu samo da kažem do viđenja. Nek se ne gledamo što duže.
Io odio Belgrado
Danilo
Posts: 1012
Joined: Sun Aug 17, 2014 1:07 pm

Re: Uprava

Post by Danilo »

Kako got , lose nam se pise .Ako ovo nije jos jedna igranka kao ono sa Lalatovicem da bi dobio naklonost navijaca.Kao ima ponudu Cuke mi svi zaplakali i poceli da pevamo.
Ocekujem rasplet.
User avatar
Neizlecivi
Posts: 1478
Joined: Fri Jul 20, 2012 3:18 am

Re: Uprava

Post by Neizlecivi »

Kakvu ljubav prema klubu imaju oni?! Kakvu brigu o klubu vode? Dva sata pred mec sazivaju konferenciju i daju ostavke, a ide pauza gde imaju 3 meseca da balave na sve strane i rade sta god pozele! Mrs bre.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8884
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Uprava

Post by Radoye »

Koliko se ja razumem u visoku politiku - nije bitno ko vodi klub, vec kako ga vodi.

Ovakvih sto ce ga voditi na nacin na koji je on vodjen zadnjih 10-15 godina ne fali. Naci ce se lako neko ko ce da na sva usta hvali sebe i svoj doprinos u otplacivanju dugova, stabilizaciji "najstabilnijeg kluba u regionu sa najboljom upravom u univerzumu", a usput lapati i levo i desno, pa kad ode odjednom dug od 5 milki i blanko menice na sve strane. Takvih kadrova Bogu hvala imamo i za izvoz.

Ono sto mene interesuje je da li je ikako moguce iskociti iz te matrice, i da klub konacno profunkcionise normalno.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Rivelinjo
Posts: 306
Joined: Thu May 09, 2013 12:29 pm
Location: Middle Earth
Contact:

Re: Uprava

Post by Rivelinjo »

N13 wrote:Jel moguće da ne postoji neki uspešan privrednik u Novom Sadu koji voli Vojvodinu, koji nema mrlja u "karijeri", koji nije povezan ni sa mafijom ni sa politikom?
Nama takav treba, ali pitanje je da li postoji takav?

U ovoj zemlji je već 30 godina mafija na vlasti. Niko ne može da se obogati, a još teže da zarađeno zadrži, ako nije u nekom dilu sa nekim.

Da neko sa strane (ili odavde, sve jedno), uloži pare u klub - mora očekivati prihod. Prihod se ovde ostvaruje od prodaje. Igrača i utakmica. Znači, sigurica treće mesto, ne talasaš protiv blizanaca i sistema i prodaješ perspektivne mlade igrače.

Da osvojiš prvenstvo i kup - hoće skočiti cena igračima? Sumnjam. Znaju svi kakva nam je liga.

Jedino da se uradi nešto u Evropi, a za to nema uslova - ne možeš dovesti/zadržati ovde igrače i trenere koji mogu nešto da urade u Evropi. Nije (čak ni u fudbalu) sve u parama. Svi koji stvarno vrede hoće da se oprobaju i dokažu u nekoj boljoj ligi. Koji će đavo ovde u blatu?!

Tako da, kako god se okrenemo, dupe nam je pozadi.
Sve što se uradi brzo, mora se raditi iz početka - polako.
User avatar
ragazzi di Neoplanta
Posts: 350
Joined: Mon Dec 17, 2012 11:46 pm

Re: Uprava

Post by ragazzi di Neoplanta »

Bez obzira kakva im je namera bila, da li što toliko vole Vošu :mrgreen: ili su hteli da razjebu sve, i rasprodaju i dovedu klub u dubiozu, njihovi predlozi su bili previše i nisu ostavili ništa drugo navijačima i ostalima članovima, nego da glasaju protiv. Da su stvarno imali volje, tražili bi kompromisno rešenje a ne skoro apsolutnu vlast na 4 godine. Tako da tu nema za čim da se žali, što ovaj brka kaže jedno pet puta u rečenici, "gospodski" ćemo se razići.
"Kontam da 99% mase sa ovog foruma stoji pola sata ispred rafa sa hlebom, ne znajuci koji da izabere."
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8884
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Uprava

Post by Radoye »

ragazzi di Neoplanta wrote:Tako da tu nema za čim da se žali, što ovaj brka kaže jedno pet puta u rečenici, "gospodski" ćemo se razići.
Suvise su lako oni digli sidro, ocekivalo bi se da ce se vise otimati. Zato me brine sta ce sada da rade i na koje ce sve nacine da buse klub kada nisu vise u njemu. Da opet ne isplivaju neke fantomske menice na milione milijardi evropskih novaca...

No naravno, ta moja briga nije razlog da zalimo sto su otisli, daleko im bila lepa kuca. :popa:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Post Reply