Trener(i) FK Vojvodina

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Odgovori
Danilo
Postovi: 1012
Pridružio se: Ned Avg 17, 2014 1:07 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post od Danilo »

Bravo Djumi, sve si u pravu.
Ne mozemo svi sve , a svi bi sve , tako nam je u celom drustvu.
Poplava neznalica , kupljenih diploma....
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10576
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post od Turija »

Djumi, drago mi je da si napisao svoje vidjenje situacije u Vosi, ali i dalje sam ubedjen da samo posten rad i odnos mogu spasti Vojvodinu, a ne novac.Jer, novac i kada dodje, jos brze ode, ako nema postenja.
Dakle, prvo postenje, pa onda znanje, jer znanje moze biti i zloupotrebljeno.
E sada o Predsedniku. Da li postoji neka skola za Predsednika, polaganje ispita iz testa znanja i sposobnosti?
Ne postoji. Predsednik se bira na osnovu poverenja (naroda) da je on licnost koja moze da ostvari zelje naroda na najbolji nacin.
Medjutim, glavno je pitanje da li je vreme za postenog coveka koji ce pocepati Ugovor, ako ne ispuni ocekivanje? Odnosno, da li je to 2020, kako napisa Voja ili kaze Junker? Ali 2020 je vecnost za Vojvodinu i ne samo nju.
Hipoteticki, cak i da taj covek nece da prihvati Funkciju, ko bi bio pravi izbor za predsednicku fotelju i klupu Vojvodine?Pa ako nece prvi pik, trazimo drugog, treceg....
Iskren pozdrav i hvala za izdvojeno vreme za ovaj forum navijaca Vojvodine.
:cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post od Radoye »

Da ga *ebem, da li ja skroz pogresno razumem stvari, ali po meni Predsednik i svi ostali u UO treba da budu zaposleni u klubu, da od njega dobijaju platu, a ne da u njega donose novac. Klub treba tako postaviti da zaradjuje, da pravi novac, a ne da se u njega nonstop ubacuje kao u bunar bez dna. Barem na takav nacin posluju profesionalni klubovi u uredjenim zemljama. Opet, to je lakse reci nego uraditi narocito u situaciji u kojoj su se dugovi do guse nagomilali.

No, ako za momenat zamislimo da je ovo moguce, i da na svakom mestu u klubu stoje strucni i posteni ljudi, da svako od njih radi za platu od koje zivi, da mu je u interesu da klub sto bolje prosperira jer samim tim su i njegova licna primanja bolja (bonusi na platu itd - to je ona poslovicna sargarepa), da sve to nadzire skupstina akcionara kojoj UO polaze racun (a svi ostali zaposleni polazu racun UO), da se za svaku makar i najmanju malverzaciju leti iz kluba a za malo vecu se zaradi i tuzba (to je batina koja ide uz sargarepu)...

(Naravno, Srbija je sve samo ne uredjena zemlja u kojoj se postuje zakon i gde korumpirani i lopovi idu na robiju a posten rad se nagradjuje, tako da je sve ovo sto pisem u datim uslovima cista utopija.)

U svakom slucaju, mislim da je u ovom trenutku prvi i najvazniji korak da se zaustavi nenamensko curenje novca iz kluba, i da se utvrdi tacno do u najsitnije detalje sta to klub poseduje, koje su mu tekuce obaveze, koja su mu potrazivanja prema drugima, i tacno koliko se duguje.

Pa na osnovu toga napraviti plan kako da se mesec po mesec izgura tako da se zaradi vise novca nego sto se potrosi, da kad se na kraju sezone podvuce crta klub posluje u plusu. Ako to zahteva rezove - onda rezi, sta ces, bolje rezati nego gasiti klub. Privremeno prilagoditi ambicije trenutnim uslovima, da se prezivi do boljih vremena. A ako se posluje sa plusom, dugovi ce se otplatiti i bolja vremena ce doci kad-tad.

Cak i u sistemu kakav danas vlada u Srbiji.

Ali ako se nastavi po starom, onda spasa nema.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post od gospodinFKV »

Paradoksalno, slazem se i sa Turijom i sa Djumijem. Moze se tu naci neka sredina izmedju ova dva stava.

Ljubav prema klubu nije dovoljna za tehnicke funkcije, ali je svejedno dobar pocetak, i vise nego bitan parametar. Svi znamo da dinar jedan iz kluba ne bi bio maznut pod Djumijem, ali isto tako klubu na toj poziciji trenutno treba neko ko poseduje tu idealnu fuziju fudbalskog znanja i ekonomske strucnosti. Klub je doveden u takvu situaciju gde ljubav prosto nije dovoljna za sada. U neko bolje vreme bi Djumi lagano mogao da bude predsednik, u scenariju gde je klub samoodrziv, bez pritiska dugova. Siguran sam da bi tu Djumijevi menadzerski kvaliteti, pored ljubavi prema Vosi, bili vise nego korisni za predsednicku fotelju.

Sto se trenerske pozicije tice, Vlada Buac je neiskusan, ali ima zelju, i sigurno je bolja opcija od kojekakvih Ivanovica i Vanica, dok je u idealnoj varijanti clan staba na cijem celu je Djumi. Ne sporim Djumija, slazem se sa njim, ali s obzirom na to kakvih smo se sve kreatura nagledali na klupi tima u poslednjih deset godina, mislim da je Vlada Buac zasluzio sansu, pogotovo ako ne budemo imali para za nekog ko zna posao bolje.
Korisnikov avatar
Djumi
Postovi: 1847
Pridružio se: Uto Feb 15, 2005 9:51 pm
Lokacija: Fudbalski teren

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post od Djumi »

Turija napisao:Djumi, drago mi je da si napisao svoje vidjenje situacije u Vosi, ali i dalje sam ubedjen da samo posten rad i odnos mogu spasti Vojvodinu, a ne novac.Jer, novac i kada dodje, jos brze ode, ako nema postenja. :cheers:
Veruj mi da sam se suzdrzavao vec duze vreme da nesto napisem misleci da ovo ima kraja ali nesposobnjakovici su sve preuzeli.
Generacija 2002 vec 3 godine radi po programu koji sam ja napisao a sproveo ga Miodrag Pantelic. Ove godine su postali i prvaci Srbije. Sad čujem pola te generacije se preselilo u Beograd a Pantelic napustio klub. Pa šta je ovo? Dokle?
Verujte da smo napravili temelje za buduce šampione i gledajte gde su sada. Lepo je to kad se voli klub ali to nije dovoljno ali se i slazem da je dobar početak.
Svojevremeno sam dobio zadatak da buduće Evropske prvake iz Litvanije spasim od blamiranja na tom istom Evropskom prvenstvu a mi smo doneli ZLATO.
Pa sa 3 prodata igrača Vojvodina ne duguje nikom ništa ali je uslov da se "pogode" ti igrači.
Moj ideal je da ne prodajemo igrače i da preko Evrope imamo isti tretman kao blizanci i znam da je to ostvarljivo. S druge strane neki moji klinci su usli u interesne sfere i pokusavaju da siluju STARU DAMU. E to necu da precutim.

ps. gospodinFKV ja Buača mnogo volim kao momka ali on ne bi mogao da radi sa mnom u Vojvodini jer sada su potrebne " zveri" trenerske da se ovo izvadi.
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
NiNa
Postovi: 33
Pridružio se: Sub Avg 31, 2013 10:59 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post od NiNa »

[quote="Djumi
Posle ovih desavanja neko je postavio Buača da vodi Vojvodinu dok se ne pronadje rešenje.
I onda de desi bomba. Uzmem Dnevnik i čitam njegovu izjavu u kojoj kaze da je spreman da preuzme Vojvodinu ako se to od njega bude tražilo.
Žao mi je što ću ovo napisati ali mislim da je dosta silovanja Vojvodine-
Vlado moj ti ne možeš da vodiš prvi tim Vojvodine i nemoj molim te da pokušavaš da je spašavaš jer ti to ne znaš da uradiš. Kao što ja ne mogu da budem Predsednik kluba.
Dragi moj Vlado Ti jos uvek ne mozes da vodis ni omladince Vojvodine i zato te molim da se skloniš u Školu preuzmeš pionire i počneš da učiš posao. Ako se i desi da preuzmeš I tim voljenog kluba hoću da znas da će to biti pogubno i za tebe i za klub.


[/quote]
Imam jedno pitanje, a to je :
Kakve veze ima treniranje pionira sa treniranjem prvog tima?
Decu se uči jedno, a seniore nešto sasvim drugo..ili možda grešim?
Zar nije logično da se trener seniora "sprema za budući posao" kao pomoćnik nekom treneru prvog tima ili eventualno da počne "od nule" sa nekim nižerazrednim timom?Moje pitanje je nevezano za Buača....i pri tome uopšte ne ulazim u to koliko zna ili ne zna Buač, jer čoveka zaista ne poznajem
Korisnikov avatar
Djumi
Postovi: 1847
Pridružio se: Uto Feb 15, 2005 9:51 pm
Lokacija: Fudbalski teren

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post od Djumi »

[/quote]
Imam jedno pitanje, a to je :
Kakve veze ima treniranje pionira sa treniranjem prvog tima?
Decu se uči jedno, a seniore nešto sasvim drugo..ili možda grešim?
Zar nije logično da se trener seniora "sprema za budući posao" kao pomoćnik nekom treneru prvog tima ili eventualno da počne "od nule" sa nekim nižerazrednim timom?Moje pitanje je nevezano za Buača....i pri tome uopšte ne ulazim u to koliko zna ili ne zna Buač, jer čoveka zaista ne poznajem[/quote]

Na fakultet se ide posle osnovne i srednje skole !!!
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
NiNa
Postovi: 33
Pridružio se: Sub Avg 31, 2013 10:59 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post od NiNa »

Djumi napisao:
Imam jedno pitanje, a to je :
Kakve veze ima treniranje pionira sa treniranjem prvog tima?
Decu se uči jedno, a seniore nešto sasvim drugo..ili možda grešim?
Zar nije logično da se trener seniora "sprema za budući posao" kao pomoćnik nekom treneru prvog tima ili eventualno da počne "od nule" sa nekim nižerazrednim timom?Moje pitanje je nevezano za Buača....i pri tome uopšte ne ulazim u to koliko zna ili ne zna Buač, jer čoveka zaista ne poznajem[/quote]

Na fakultet se ide posle osnovne i srednje skole !!![/quote]
Hvala na odgovoru. Mudro, politicki.
Mada, priznajem da mi to sa skolama bas i ne ide u glavu...
Praksa pokazuje da velika vecina trenera dece - zauvek ostanu treneri dece....
Da li gresim?
NiNa
Postovi: 33
Pridružio se: Sub Avg 31, 2013 10:59 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post od NiNa »

Djumi napisao:
Turija napisao:Djumi, drago mi je da si napisao svoje vidjenje situacije u Vosi, ali i dalje sam ubedjen da samo posten rad i odnos mogu spasti Vojvodinu, a ne novac.Jer, novac i kada dodje, jos brze ode, ako nema postenja. :cheers:
Veruj mi da sam se suzdrzavao vec duze vreme da nesto napisem misleci da ovo ima kraja ali nesposobnjakovici su sve preuzeli.
Generacija 2002 vec 3 godine radi po programu koji sam ja napisao a sproveo ga Miodrag Pantelic. Ove godine su postali i prvaci Srbije. Sad čujem pola te generacije se preselilo u Beograd a Pantelic napustio klub. Pa šta je ovo? Dokle?
Verujte da smo napravili temelje za buduce šampione i gledajte gde su sada. Lepo je to kad se voli klub ali to nije dovoljno ali se i slazem da je dobar početak.
Svojevremeno sam dobio zadatak da buduće Evropske prvake iz Litvanije spasim od blamiranja na tom istom Evropskom prvenstvu a mi smo doneli ZLATO.
Pa sa 3 prodata igrača Vojvodina ne duguje nikom ništa ali je uslov da se "pogode" ti igrači.
Moj ideal je da ne prodajemo igrače i da preko Evrope imamo isti tretman kao blizanci i znam da je to ostvarljivo. S druge strane neki moji klinci su usli u interesne sfere i pokusavaju da siluju STARU DAMU. E to necu da precutim.

ps. gospodinFKV ja Buača mnogo volim kao momka ali on ne bi mogao da radi sa mnom u Vojvodini jer sada su potrebne " zveri" trenerske da se ovo izvadi.
Svaka cast na radu i rezultatima!!!
Sta bi moglo da znaci to kad kazes trenerske zveri? U kom smislu zveri? Po znanju, ili...?
Korisnikov avatar
Marcello
Postovi: 954
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 2:21 pm
Lokacija: uvek na našoj strani

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post od Marcello »

Kako god, suština je da Đumi smatra, da Buač nije spreman da vodi prvi tim. Da mora još dosta da uči i pored sveg talenta koji poseduje. Budući da prema njemu (Đumiju) imam ogromno poštovanje, nema razloga da sumnjam u tu tvrdnju. Iskreno, i meni, kao potpunom laiku, Buki ne liči na trenera, ne još. Gledajući ga na Voždovcu, delovao mi je kao dobro dete kojem su obukli košulju i pantalone i stavili ga pored klupe. Zbunjen pogled, čak i strah u očima...zaista, ne mogu da ga zamislim u situaciji u kojoj je bio Lalatović (i koju je uspešno rešio, jer je beogradska ulična bitanga), kad treba zavesti red u svlačionici.
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
Korisnikov avatar
Pera Centar
Postovi: 810
Pridružio se: Sub Jan 18, 2014 12:01 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post od Pera Centar »

Djumi napisao:
ps. gospodinFKV ja Buača mnogo volim kao momka ali on ne bi mogao da radi sa mnom u Vojvodini jer sada su potrebne " zveri" trenerske da se ovo izvadi.
Postovani gospodine Djumi,

molim Vas napisite koje su to trenerske "zveri", molim Vas po imenu i prezimenu.

Mozda je Buac mlad, ali ako ima volju da se usavrsava kao trener mislim da je to veliki plus.
Po mom iskustvu iz nekog drugog sporta, nije velika prednost sto je neko poceo kao trener u pionirima, ako ne uvecava svoje znanje i ne unapredjuje se.
Dzaba da radi i 30 godina.

Jos nesto bi primetio Vi radite u FSS, kog je to respektabilnog trenera izbacila Srbija u poslednjih 30 godina?

Kako je moguce da FSS od 89 ne moze(ne sme, ne ume) da organizuje jedno regularno takmicenje u Super Ligi?

Srdacan pozdrav.
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post od Radoye »

Pera Centar napisao: Kako je moguce da FSS od 89 ne moze(ne sme, ne ume) da organizuje jedno regularno takmicenje u Super Ligi?
Ako cemo pravo, nije ni 89 takmicenje bilo 100% regularno a nije bilo to ni godinama pre toga. Ali je kvalitet medju ekipama bio mnogo ujednaceniji, imao si 4 umesto 2 drzavna projekta pa je svakom od njih pojedinacno bilo teze da zatvori dovoljno utakmica po sezoni da sigurno obezbedi sebi titulu i zato je tu bilo prostora da ponekad uleti i neko sa strane - mi, Sarajevo, Vardar, Zeljo... Nismo ni mi bili bas cvecke u SFRJ ligi, mada smo cesce prodavali nego namestali utakmice u nasu korist.

A te 1989. mi smo bili ono bas mnogo jaki. Pocev od Marasa na golu koji je u svojoj karijeri naobarao svakakvih domacih, evropskih i svetskih rekorda, kapitena Sestica legende jugoslovenskog fudbala u vreme kad je taj status zaista nesto i znacio, Mijucica omladinskog sampiona sveta u Cileu, nama danas zbog svojih reci i dela ne bas omiljenog ali bez sumnje jednog u svetskim okvirima velikog igraca Sinise Mihajlovica, buducih reprezentativaca SRJ Jokanovica i Vujacica... i sve to pod vodjstvom trenera koji ce koju godinu kasnije osvojiti i Kup sampiona i titulu nezvanicnog klupskog prvaka sveta.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10576
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post od Turija »

Ono što je dobro, Buki proba da pronađe najbolju postavu, ali je stvarno u gadnom sosu, što to mora da radi u ubrzanom ritmu utakmica JSL-a (i da ne gubi bodove), a ono što ne valja je to što se sporo i slabo krećemo na terenu (i u Skupštini) i što nemamo snage za 90 minuta meča.Bojim se zato da nas zvezda ne razvali gore od Spartaka.
Oni trče kao navijeni i zato su se i izborili za LE - istina i uz dosta sreće, ali za JSL, njihov tempo i brzina spoljnih igrača ubija ostale ekipe.
Nažalost, od svih do sada viđenih pridošlica, nisam video brzog igrača, a to bi bio jedini naš adut ( uz sigurniju odbranu) protiv zvezdine šupljikave zadnje linije, kao i kondiciona spremna Voša za 90 minuta trčanja.
Šta je Park?Krilo ili polušpic?
Šta je Kojašević, plej ili polušpic?
Šta je Bempah, krilo ili zadnji vezni?
Šta je Vukasović, zadnji vezni ili treći stoper?
Šta je Kalezić?Krilo ili?Ako je krilo, opet nemamo brzo krilo.
Šta je Đelmić, šta je Cebara, šta je Afije, šta je...?
Šta mi imamo od igrača i imamo li i jednog brzog napadača?
Pošto to nemamo, bekovi moraju da probijaju obruč ispred protivničkog gola, makar u Novom Sadu.Moraju da se ponavljaju u napadu tokom celog meča, a ne sporadično i bezidejno.Tako bi svakog protivnika u našoj ligi, mnogo lakše dobili, da se ne oslanjamo na sreću i individualni potez.
Da bi se sve ovo sprovelo kako treba na terenu, neophodno nam je brzo rešenje pitanja Upravnog odbora Kluba.
Time bi se stvorila, kakva takva, sigurnost i red u Voši za izlazak iz haosa, sa kojim se sada nose samo igrači i treneri.I to rezultatski super (do sada).
Čestitam im na tome.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Djumi
Postovi: 1847
Pridružio se: Uto Feb 15, 2005 9:51 pm
Lokacija: Fudbalski teren

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post od Djumi »

Pera Centar napisao:
Djumi napisao:
ps. gospodinFKV ja Buača mnogo volim kao momka ali on ne bi mogao da radi sa mnom u Vojvodini jer sada su potrebne " zveri" trenerske da se ovo izvadi.
Postovani gospodine Djumi,

molim Vas napisite koje su to trenerske "zveri", molim Vas po imenu i prezimenu.

Mozda je Buac mlad, ali ako ima volju da se usavrsava kao trener mislim da je to veliki plus.
Po mom iskustvu iz nekog drugog sporta, nije velika prednost sto je neko poceo kao trener u pionirima, ako ne uvecava svoje znanje i ne unapredjuje se.
Dzaba da radi i 30 godina.

Jos nesto bi primetio Vi radite u FSS, kog je to respektabilnog trenera izbacila Srbija u poslednjih 30 godina?

Kako je moguce da FSS od 89 ne moze(ne sme, ne ume) da organizuje jedno regularno takmicenje u Super Ligi?

Srdacan pozdrav.
Pero nemoj mene da vezujes za FSS i regularnost:
Uci cemo u pricu koju ja ne zelim da otvaram jer je to borba sa vetrenjacama.
Kad sam rekao trenerske zveri nisam podrazumevao neko veliko fudbalsko ime nego obiman stručni štab koji smo mi sa litvancima uspeli da sastavimo.Danasnji fudbal nije jedan čovek ,nego skup profesionalaca sa jasno definisanim zadacima.
I nemojte molim VAS da branite Buača od mene !!!
Buača izuzetno volim i potvrda toga je da sam ga zvao u kampove FSS da radi i uči.
Ako proširimo priču neće biti dobro jer će se onda otvoriti mnoga pitanja u koja su umešani igrači koje sam trenirao i imam sa njima odličan odnos.
Ja cu postaviti logično pitanje čisto da malo razmišljate a to bi moglo da da odgovore ko bi mogao biti predsednik u narednom periodu.
Zasto je Buač trener a ne recimo Šaula,Belić ili Pantelić koji je prvak Srbije sa Vojvodinom 2002? Svi mladi treneri imaju volju za usavrsavanjem......
Dok smo bili Jugoslavija i nesvrstani bilo je i trenera.I sada ih ima ali smo mi sada zemlja trećeg sveta.

To da je naj vaznija pobeda nas je i dovelo do ove situacije!
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
Korisnikov avatar
KoKanidja
Postovi: 615
Pridružio se: Sub Feb 12, 2005 4:29 pm
Lokacija: INTERVENTNA Brigada - Pariske Komune

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post od KoKanidja »

Za zvezdu nam definitivno trebaju trkaci a ne lezilebovici kao ovaj Park, vise od pola vremena presheta.
Kojasevic je i krilo ili iza spica u vezi.
Cebara, Kalezic i Djelmic su svi krila.
Bempah ne treba da igra vise krilo nikada, decko to ne igra i dao je tu svoj maksimum za klub, doneo dve pobede, po toj strani nismo primili gol, al nismo ni bili nesto ubojiti jer mu to nije pozicija. On treba da igra zadnjeg veznog i to je to. Videcete koja je razlika izmedju njega i Vukasovica kad se bude i to desilo.
Nama u sredini sad duva vise nego ikad.
Mi imamo brzog spica ali kako treneri misle, jos nije zasluzio ni da bude u 18, sto je meni nezamislivo i pomalo neozbiljno sa obzirom koju smejuriju mi imamo u napadu.

Mislim da moze biti dosta rotacija u Kupu, jer je jako gust raspored bio, a sledi ta marakana u nedelju.

Djumi, jel mislis da je Saula bolje i kvalitetnije resenje?
Pantelic je izdajnik i covek koji gleda svoj interes vise nego Kluba, i koji bi verovatno pravio kombinacije, i nije vise u Klubu posle onoga sto je uradio sa tom decom 2002 godiste i gde ih je odveo.

EDIT - Buac ni sa kim ne pravi kombinacije i SIGURNO nece biti predsednik onaj na koga mozda aludiras.
Poslednja izmena od KoKanidja u Ned Sep 17, 2017 3:27 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
"...МИСЛИМ ДА САМ ТИ ВЕЋ РЕКАО ДА НЕЋЕМО СТАТИ"
Odgovori