"A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Rivelinjo
Posts: 306
Joined: Thu May 09, 2013 12:29 pm
Location: Middle Earth
Contact:

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Rivelinjo »

Turija wrote:Kao sto je i Supic najbolji. Je l' tako Vojo?
Kad dobije gol iz peterca, posle kornera, nije ni mogao braniti. Kad udje u sut, kao zabac i pogodi ga lopta, onda je napravio cudo, a kad ne uspe, onda se nije ni moglo odbraniti.
Svi golovi sto je dobio na SP, mogli su se braniti. Jedino Karasi je rekao da nije dobro intervenisao kod primljenih golova.
Kako to da je Stojkovic najbolji u Srbiji, a niko ga nece u inostranstvu ili ako ode tamo, bude rezerva? Nemaju stranci pojma. Kako to da drugi golmani iz Srbije imaju ino karijere, a najbolji nema?
Bas cudno da ne prepoznaju najboljeg i to vise od decenije.
Mnogo je vrhunskih igraca koji se nisu proslavili u Rusiji, ali nisu odigrali lose, samo su ljudi ocekivali cuda od njih. Sergej je samo jedan od njih. Zaboravljaju da je ovo Svetsko Prvenstvo i da na njemu ucestvuju najbolji svetski igraci i da medju najboljima ne mozes da pravis svojom igrom na terenu ,,malu decu" takvim igracima i ekipama. U pitanju su nijanse, raspolozenje, sportska sreca, veci trud i motiv... a i taktika.
Nemojmo sad i mi ovde naci dezurnog krivca za: neka visi Pedro.
Niko nije podbacio, ali nismo mogli vise iz dosta razloga.
:cheers:
Ovo za golmana se uopšte ne slažem. Po meni ni jedan gol nije njegova krivica.
Napolju ne igra zbog temperamenta, ali ne znam kojeg sad imamo da je manje loš.

Po meni je na prvom mestu kriv selektor.
Sve što se uradi brzo, mora se raditi iz početka - polako.
User avatar
Turija
Posts: 10727
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Turija »

Niko ne kaze da je kriv, vec da se moglo bolje intervenisati. I tu cu zavrsiti diskusiju o Stojkovicu.
A da nema boljih od Stojkovica se nikako ne mogu sloziti. Nego, mi ne znamo kako brane nasi golmani u inostranstvu.
Povremeno se spomene Rajkovic, dok ostali ne postoje.
Iznenadimo se jedino kad pozovu nekog od njih u reprezentaciju i zacudimo se ko je sad ovaj? Gde njega nadjose?
Setite se koliko je bilo negativnog stava i za Tadica, sve do skoro. Pa za Krasica, pa Jovanovica i jos mnogo igraca koji nisu otisli u inostranstvo iz zvezde i partizana. I cim su malo pali u formi, zaboravljeni su zauvek.
O tome ja pisem, dok od Stojkovica pravimo legendarnog golmana reprezentacije - spasioca fudbalske Srbije.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9758
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Voja »

Turija wrote: A da nema boljih od Stojkovica se nikako ne mogu sloziti. Nego, mi ne znamo kako brane nasi golmani u inostranstvu.
O tome ja pisem, dok od Stojkovica pravimo legendarnog golmana reprezentacije - spasioca fudbalske Srbije.
Zavisi koga podrazumevas pod "mi" :mrgreen: Neki znaju i mnogo vise nego sto mislis.
Sto se Stojkovica tice,po pruzenom u reprezentciji za mene je ispred Jevrica,Kralja,Ivkovica,Omerovica.... Al opet to je stvar licnog ukusa.
A sto se tice inostranih karijera,dobra karijera ne znaci i da si dobar igrac ili obrnuto. Da je tako,Fejsa bi bio najbolji igrac na svetu.
Neko rece Sergej ispred sebe u Laciju ima Imobilea... pa ako bi gledali fudbal na taj nacin,onda sam za to dase Ciri da srpsko drzavljanstvo ili da se Muslin vrati na mesto selektora :mrgreen:
Mislim da trebamo malo biti realni,sta ima veze ako je igrac nas,ako je odigrao lose,ako bi trazili opravdanja za te igre onda bi lagali i igraca i sebe.

I da,Turija,ko je bolji golman u Srbiji od Stojkovica? :mrgreen:
I da,sad me tvoji opisi njegovih odbrana podsetise na jednog golmana... po tom sledu,tebi je i Petar Smajhel bio los golman,posto je cesto skidao zicere na isti nacin kao Stojke. ;)
Image
User avatar
Rivelinjo
Posts: 306
Joined: Thu May 09, 2013 12:29 pm
Location: Middle Earth
Contact:

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Rivelinjo »

Turija wrote:Niko ne kaze da je kriv, vec da se moglo bolje intervenisati. I tu cu zavrsiti diskusiju o Stojkovicu.
Bio je dobro postavljen, dobro je reagovao. Ne shvatam šta podrazumevaš pod "moglo bolje intervenisati"? Možda bi golman sa 20 cm veće visine, refleksima 20godišnjaka, ako ga je baš usralo da oseti kuda će lopta ići i odbranio poneki šut, ali nismo zbog Stojkovića primili golove. Po toj logici se i penal mogao odbraniti - nekad ih odbrane.
Sve što se uradi brzo, mora se raditi iz početka - polako.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9758
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Voja »

Rivelinjo wrote:Po toj logici se i penal mogao odbraniti - nekad ih odbrane.
Ustvari su recimo sinoc Subasic i Smajhel pokazali koliko su losi golmani,jer jesi li video kako su skinuli 5-6 penala,sve nekako bzvz kacili nogama,koje nisu povlacili za sobom u letu i taaako :D :cheers:
Image
User avatar
Turija
Posts: 10727
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Turija »

Ljudi, sto se mene tice, neka brani, pored ovih 20, jos 20+ godina.
Ne moze Srbija roditi boljeg golmana.Zato Sergej i Matic ne valjaju, toj istoj Srbiji, pa i Ivanovic i da ne nabrajam dalje.
Mnogi su kao lobi igraci u repki, samo on nije?
PS
Odbranjeni penali su 80-90% sreca, a 10-20% predosecaj i snalazljivost golmana ili zla kob izvodjaca.
Da nije tako, odnos odbranjenih i realizovanih penala bi bio obrnut.
Necemo, valjda jos i ovde, potrositi toliko prostora o Stojkovicu.
Ziveli :cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by borrissey »

Turija wrote:Kao sto je i Supic najbolji. Je l' tako Vojo?
Turija, Voja je stari trol i kontraš, besmisleno je ulaziti u ozbijne rasprave sa njim. Meni nije jasno da to većina članova foruma to ne vidi, već uzima za ozbiljno njegove kobajagi objektivne i realne upise.

Što se tiče našeg nastupa, odmah da se ogradim. Ja ne mogu da navijam iskreno za ovu i ovakvu reprezentaciju, koju vodi ovaj i ovakav savez. Ali svakom ko iole mućka svojom glavom jasno je da je ceo sistem toliko truo, da je vanserijski uspeh što smo se našli tu gde jesmo. DA nije bilo magije Tadića, sada bismo pričali drugu priču i drugačije gledali na Muslina i njegov "uspeh". Nije to nikakav njegov uspeh, naš tim ni tokom kvalifikacija nije imao nikakvu igru i to treba svi pošteno da priznaju. To što nije pozvao Sergeja je budalaština i bezobrazluk bez presedana. Najveća pobeda gluposti i bahatosti koju jedan trener / selektor može da pokaže. A a druge strane, kada ste ga već pustili da tako kroji reprezentaciju, onda je njegovo skidanje sa mesta selektora i dovođenje ovog SNS dupelisca već teška lobotomija.
Po meni, utakmicu ili dve mogu da reše pojedinci, ali prventstva osvaja sistem igre koji mi nemamo. Krstajić je dunster, koji nije imao ni vremena ni znanja da napravi bilo kakav ozbiljan sistem. Zato je ubacivanje Sergeja na prvenstvo tako neuigranog i mentalno nespremnog poslužilo samo kao alibi mongoloidnom selektoru za neuspeh, a navijačima blizanaca i raznim trolovima po forumima kao kec na jedanaest da ga pljuju.
User avatar
churguzijanac
Posts: 2056
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by churguzijanac »

Realan plasman, a i realno nas je malo delilo od drugog kruga. Da je Karleusa dao gol glavom pred kraj poluvremena ili da je Sacirija polomio vec na 30 metara od gola bilo bi drugacije.

Moram da priznam da sam na Vojinoj strani. Mozda je on stari, kontras ali to ne znaci da nije u pravu za golmana. Uz Tadica, Stojkovic je najzasluzniji sto smo se uopste pojavili na svetskom prvenstvu.
User avatar
Stexman
Posts: 2574
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Stexman »

Rivelinjo wrote:
Turija wrote:Niko ne kaze da je kriv, vec da se moglo bolje intervenisati. I tu cu zavrsiti diskusiju o Stojkovicu.
Bio je dobro postavljen, dobro je reagovao. Ne shvatam šta podrazumevaš pod "moglo bolje intervenisati"? Možda bi golman sa 20 cm veće visine, refleksima 20godišnjaka, ako ga je baš usralo da oseti kuda će lopta ići i odbranio poneki šut, ali nismo zbog Stojkovića primili golove. Po toj logici se i penal mogao odbraniti - nekad ih odbrane.
Naravno da je mogao da bolje intervenise. Zapravo morao je da proba da intervenise, i tim bih bio zafovoljan. Svaka lopta koja mu nije u rukohvatu prolazi pored njega kao pored turskog groblja. Ni jednu intervenciju nije imao ako lopta ide dalje od njega. Zato je los golman, jer ni ne pokusava da brani.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9758
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Voja »

Ovde poceli kao i u politici,cim imas svoj stav,svoje misljenje koje branis odmah si trol.kontras,protiv sistema,nepodoban... Ok braco,Stojke je najveca rupa koju sam video,da je bio tu Brx ili Emil odbanili bi nule sa Brazilom i Svajcarcima,prosli bi grupu,do finala bi nas vodio kao i uvek Tadic,a finale bi osvojili zahvaljujuci hettriku Sergeja koji je sad je to ocigledno bio u usponu forme i tempirao ju je bas za finale. Jbg,to je ta Vosina skola,bez nas nista. Nadam se da sam sad deo sistema?
Image
User avatar
Rivelinjo
Posts: 306
Joined: Thu May 09, 2013 12:29 pm
Location: Middle Earth
Contact:

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Rivelinjo »

Voja wrote:
Rivelinjo wrote:Po toj logici se i penal mogao odbraniti - nekad ih odbrane.
Ustvari su recimo sinoc Subasic i Smajhel pokazali koliko su losi golmani,jer jesi li video kako su skinuli 5-6 penala,sve nekako bzvz kacili nogama,koje nisu povlacili za sobom u letu i taaako :D :cheers:
Ne razumem čemu ironija.
Imamo li boljeg golmana?
Je li napravio neku grešku, čak i da nas nije koštala, na prvenstvu? Ja nisam primetio.

Mislim da su primer & analogija koju sam koristio jasni i odgovarajući. Stojković je sasvim dobro branio i primili bismo dosta više golova da nije. A, ako već hoćeš da računaš i te penale na kraju, u seriji, uz lošiju odbranu, Stojković je primio manje golova od tih šupaka... :)
Sve što se uradi brzo, mora se raditi iz početka - polako.
User avatar
Rivelinjo
Posts: 306
Joined: Thu May 09, 2013 12:29 pm
Location: Middle Earth
Contact:

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Rivelinjo »

Turija wrote:Ljudi, sto se mene tice, neka brani, pored ovih 20, jos 20+ godina.
Ne moze Srbija roditi boljeg golmana.Zato Sergej i Matic ne valjaju, toj istoj Srbiji, pa i Ivanovic
Matić - odličan, i odlično je odigrao.
Sergej - ne uklapa se u ovakvu ekipu. Ne znam imamo li drugih, boljih igrača za koje ne znam, pa da se ukomponuje bolja ekipa u kojoj bi i Sergej briljirao.
Ivanović - matoriji, sporiji, za prvi gol protiv Švajcarske kasno istrčao u blok, a onda legao da ga ne pogodi lopta. Pre toga, naravno, zaklanjao golmanu pogled na kretanje lopte, bolje da se sklonio odmah skroz kad je već tako uradio.
Turija wrote: i da ne nabrajam dalje.
Mnogi su kao lobi igraci u repki, samo on nije?
PS
Odbranjeni penali su 80-90% sreca, a 10-20% predosecaj i snalazljivost golmana ili zla kob izvodjaca.
Da nije tako, odnos odbranjenih i realizovanih penala bi bio obrnut.
Necemo, valjda jos i ovde, potrositi toliko prostora o Stojkovicu.
Ziveli :cheers:
Ne volim nepravdu. Ne volim ni Stojkovića, ali nije u redu pljuvati po čoveku kad nije ništa zajebao.
Sve što se uradi brzo, mora se raditi iz početka - polako.
User avatar
tulip
Posts: 633
Joined: Fri Jan 23, 2009 10:31 am
Location: tik uz VOŠU

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by tulip »

Uzmite da je na startu Mundijala bilo 32 ekipe, pa tako i 32 različita golmana. Tvrdim da bi udarac Šiptara odbranila tridesetorica! Stojke je primio gol kroz uši i eventualno još jedan bi ga tako primio.
PS stexman kaže da nije ni pokušao da brani, a ja kažem da se usro u gaće kada je video da će da šutira i krenuo naslepo ka prvoj stativi kao da predviđa penal da brani, a ne šut sa duplo veće razdaljine.
DAJ GOL!!!
User avatar
Rivelinjo
Posts: 306
Joined: Thu May 09, 2013 12:29 pm
Location: Middle Earth
Contact:

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Rivelinjo »

Stexman wrote:
Rivelinjo wrote:
Turija wrote:Niko ne kaze da je kriv, vec da se moglo bolje intervenisati. I tu cu zavrsiti diskusiju o Stojkovicu.
Bio je dobro postavljen, dobro je reagovao. Ne shvatam šta podrazumevaš pod "moglo bolje intervenisati"? Možda bi golman sa 20 cm veće visine, refleksima 20godišnjaka, ako ga je baš usralo da oseti kuda će lopta ići i odbranio poneki šut, ali nismo zbog Stojkovića primili golove. Po toj logici se i penal mogao odbraniti - nekad ih odbrane.
Naravno da je mogao da bolje intervenise. Zapravo morao je da proba da intervenise, i tim bih bio zafovoljan. Svaka lopta koja mu nije u rukohvatu prolazi pored njega kao pored turskog groblja. Ni jednu intervenciju nije imao ako lopta ide dalje od njega. Zato je los golman, jer ni ne pokusava da brani.
Moj komentar i diskusija su bili na ono što je Turija napisao:
"Svi golovi sto je dobio na SP, mogli su se braniti."
Sa tim se uopšte ne slažem.

Sa njegovim golmanskim kvalitetima - sigurno da ima boljih golmana, samo ne znam koji je sa našim pasošem i zreo da brani za reprezentaciju.
Na ovom svetskom je sasvim OK branio, nisam primetio da je imao propusta, barem ne velikih, opasnih. Znaš za neku konkretnu situaciju, minut, da je zajebao?
Sve što se uradi brzo, mora se raditi iz početka - polako.
User avatar
Rivelinjo
Posts: 306
Joined: Thu May 09, 2013 12:29 pm
Location: Middle Earth
Contact:

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Rivelinjo »

tulip wrote:Uzmite da je na startu Mundijala bilo 32 ekipe, pa tako i 32 različita golmana. Tvrdim da bi udarac Šiptara odbranila tridesetorica! Stojke je primio gol kroz uši i eventualno još jedan bi ga tako primio.
PS stexman kaže da nije ni pokušao da brani, a ja kažem da se usro u gaće kada je video da će da šutira i krenuo naslepo ka prvoj stativi kao da predviđa penal da brani, a ne šut sa duplo veće razdaljine.
To jeste bio šut sa 11 metara - markirao ga je Ivanović do poslednjeg delića sekunde kad je zalegao ispred lopte dok ga ista preleće. Tu gde je Ivanović stajao, odatle je bio šut, efektivno.
Sve što se uradi brzo, mora se raditi iz početka - polako.
Post Reply