Stadion "Karađorđe"

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Krle
Posts: 1365
Joined: Mon Jun 16, 2008 4:36 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Krle »

Kako sam čuo, premeštaju pumpu za drenažu iz prostorija AK Vojvodina na sever. To je verovatno zbog Promenade, obaška što je tamo mulj, ne samo bukvalni, već i metaforični....
Niko nas ne voli - q.ac nas zaboli
fare
Posts: 2817
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by fare »

Ja već počinjem da se plašim da nam je promenada baksuz iliti zlo u najavi evo šta se dešava sa terenom ne možemo vola ubosti (gol dati) a kamo li nekoga pobediti na nekada neosvojivom Karađorđu ma ne neosvojivom nego gola nam nisu mogli dati :evil:.
User avatar
Turija
Posts: 10742
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Turija »

Ali ga zato jos idiotski prskaju, pred utakmicu. Valjda je to neko strucno procenio da treba maksimalno aktivirati sve prskalice na terenu, posto je podloga tvrda i treba nam meksa i ,,brza,, lopta po mokroj travi.
Imamo tehnicki superiorne igrace, pa im treba vlazna podloga da ubrzaju igru :roll:
Halo, ljudi da li ste normalni?
Sta uradiste od travnjaka? Stadion Vojvodine je imao najbolju drenazu u SFRJ i onda su dosli strucnjaci da ga poprave.
Nekad ni kad se pola metra snega otopi, nije bio tako raskvasen i dzombast, sa izvaljenim busenima.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Danilo
Posts: 1012
Joined: Sun Aug 17, 2014 1:07 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Danilo »

Jel to korov ....
Ja koliko idem na utakmice ,a idem poodavno ,ocajniji nas teren nisam video
User avatar
Buca
Posts: 753
Joined: Wed Sep 20, 2006 7:50 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Buca »

Rekao bih da je rađena agrotehničke mera vertikuliranja ( uklanjanje mrtvih vlasti trave, i trave čiji je korenov sistem površinski). Na terenu je ostala trava sa dubljim i zdravim korenom, a verovatno će nova biti posejana koliko i danas da bi nikla u ove 2 nedelje reprezentativne pauze. Pretpostavljam da su to sada radili zbog povoljnih vremenskih uslova, tačnije povoljne temperature zemljišta za nicanje nove trave. Ovo se mora odraditi jednom godišnje, a ljudi koji su zaduženi za to su procenili da je sada optimalno vreme da se to uradi.
Što se tiče zalivanja, ono travi apsolutno nije potrebno u tolikoj meri, tako da je razlog verovatno da se podloga omekša kako bi igrači izbegli povrede prouzrokovane tvrdim terenom. Što opet nije pomoglo Huhumisu da izbegne busen trave u prvom poluvremenu :mrgreen:
O igri kao i prethodnih godina nemam komentar, ali barem da odgonetnem šta je bilo sa terenom, ovo je neophodno da bi sledeće sezone imali lep travnjak
Željko Brkić jedan je od nas!!!
User avatar
Milan
Posts: 4207
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Milan »

Za godinu, najkasnije dve cemo imati savrsen travnjak... :mrgreen:


Salu na stranu, ovde je ocigledno da se nesto ne radi kako treba. Svi smo ovde svedoci odlicnog travnjaka iz proslih vremena, tako da nije pitanje da li moze, vec da li se zna tako nesto napraviti...
POŠTO OBRAZ ???!!!
Danilo
Posts: 1012
Joined: Sun Aug 17, 2014 1:07 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Danilo »

Ne znam koliko stoji ta prica.Mislim da mlada reprezentacija igra 2 utakmice kod nas
User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2685
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Grof Žekula »

ДНЕВНИК wrote:Комплетна замена траве на „Карађорђу“ једино решење


Деценијама уназад је стање травнате подлоге на стадиону “Карађорђе” било такво да су ФК Војводина и град Нови Сад њоме могли да се диче.

Узимана је, чак, као пример за остале средине и практично није било играча који није волео и уживао да на њој заигра. Нажалост, времена су се променила и, сви они који су гледали уживо утакмицу између Војводине и Напретка у прошлу суботу, били су најблаже речено непријатно изненађени како је терен на “Карађорђу” изгледао. Уз то, на њега су се жалили и чине то и сада, сами фудбалери, тренери и званична лица, који себи не могу да дођу колико је новосадска трава руинирана.

„Сусрећемо се са специфичним проблемом који је изазвао коров под називом мухар - рекао је управник “Карађорђа” Габор Дудаш, човек под чијом директном ингеренцијом се налази овај спортски објекат. - Та биљка цвета крајем јуна и почетком јула месеца и шири се, баш попут рака, веома брзо, па је читав травњак прекрила у року од само месец и по дана. С друге стране, нисмо имали и немамо довољно времена да одреагујемо како треба и изведемо комплетне радове на санацији због велике заузетости терена. Подсетићу да су од лета на овамо на “Карађорђу” утакмице играли Спартак, Пролетер, Војводина и млада репрезентација Србије и да је одрађен велики број тренинга тих екипа. У нормалним околностима, терен би издржао такво оптерећење, али с проблемом који има то није било могуће.“

Јесењи део сезоне је негде на половини, играће се још доста утакмица и питање је хоће ли заражена трава то уопште моћи да истрпи.

„Мухар припада истој породици биљака као и трава и препарати за његово искорењивање су веома скупи. Уз то, када попрскамо заражену траву, потребно је да она одстоји без употребљавања барем недељу дана, а после тога на терену има радова за још барем пет следећих дана. За сада, време нам иде наруку јер је доста топло, па још увек траје период вегетације, иако је он најизраженији у септембру. Међутим, овај проблем није од јуче и тренутно настојимо да урадимо све што је у нашој моћи, како би трава некако издржала до краја полусезоне. И прошле недеље смо радили на њој, машине су изашле буквално пет сати пред почетак утакмице с Напретком и због тога је подлога изгледала веома ружно. Схватите, терен је прошао својеврсну хемотерапију, потребно је време за његово лечење, а њега немамо.“

Шта је то што треба да се уради у будућности, па да травната подлога поново заблиста у некадашњем сјају?

„Сваке године понавља нам се ова мука са мухаром и док бусенови траве не буду комплетно замењени то ће нам се дешавати поново и поново. Земљиште је заражено и не видим друго решење осим овог. Е, сада, то може да се ради једино у периоду вегетације, током пролећа или у септембру. Војводина је обезбедила средства и урадили смо оно што смо сада могли, па је обављена аерација терена у два смера - избушене су рупе, почупан је коров, бачено је 250 кг семена траве и око 200 кг квалитетног ђубрива. Сада би неопходно било да терен мирује, а то, видите и сами, није могуће. Тек када све “операције” будемо извели и када трава комплетно буде замењена моћи ћемо да причамо на тему враћања некадашњег сјаја терену на “Карађорђу”“, рекао је Габор Дудаш.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4820
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by gospodinFKV »

Ono cega se pribojavam jeste stanje terena u novembru, decembru, februaru i martu. Jedno od najupecatljivijih secanja koje imam na crnogorske terene iz doba, zajednicke drzave, jeste tekma protiv Koma, gde su i domaci i gostujuci dresovi bili braon. Travke jedne nije bilo, i secam se da sam se zapitao kako zaboga ovo moze da prodje kao prvoligaski teren...
fare
Posts: 2817
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by fare »

Ej šta smo doživeli da se cela Srbija sprda na račun naše trave na Karađorđu :shock:.
User avatar
Beonic
Posts: 683
Joined: Mon Jul 27, 2015 11:34 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Beonic »

fare wrote:Ej šta smo doživeli da se cela Srbija sprda na račun naše trave na Karađorđu :shock:.
Sa punim pravom nažalost. Ko je bio danas na reprezentaciji mogao je da vidi koliko je problema pravila trava, tj zemlja.
User avatar
Djisa
Posts: 1210
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Djisa »

fare wrote:Ej šta smo doživeli da se cela Srbija sprda na račun naše trave na Karađorđu :shock:.

E, da se sprdaju samo sa travom..........
Kup je nas!
User avatar
Salvador
Posts: 1082
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Salvador »

Očigledno da kada je sistem truo, onda je i sve ostalo trulo - od gradonačelnika, građevinskih projekata, sve do fudbala i trave na stadionu...
User avatar
Turija
Posts: 10742
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Turija »

http://www.zurnal.rs/fudbal/vojvodina/7 ... o-na-konju" onclick="window.open(this.href);return false;
I puno dobrih komentara iz koji bih izdvojio onaj:
Domacin se po kuci poznaje.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by borrissey »

Turija wrote:http://www.zurnal.rs/fudbal/vojvodina/7 ... o-na-konju
I puno dobrih komentara iz koji bih izdvojio onaj:
Domacin se po kuci poznaje.
Iskreno, ne znam šta da mislim o ovom tekstu. Imam osećaj da se pomalo fabrikuje to stanje totalong raspada i da se prikazuje još gorim nego što ono realno jeste. VOleo bih da grešim, ali kao da je cilj da se kreira javno mnjenje da se stvar ne može popraviti i da je rušenje jedini izlaz.
Post Reply