Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3984
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

Cane wrote:Između ostalog zbog poštovanja pravila foruma, a posebno odsustva volje da ovo mesto dodatno opterećujemo nekim nefudbalskim i nesportskim temama, neću elaborirati posebno neke izrečene stvari, te stoga samo malo i kratko pojašnjenje. Pod većinskim stavom i mišljenjem sam imao u vidu razmišljanje ljudi koji dolaze na utakmice i tako svojim prisustvom pokazuju da im je stalo do FKV. Sve druge "dubokoumne duhovitosti' koje ovde svaki čas provejavaju da se radi o nekakvom stranačkom, političkom i ne znam kakvom stavu ne bih komentarisao iz razloga pristojnosti jer bi u tom slućaju moj komentar verovatno bio obrisan. Toliko na tu temu. Ako nekome i pored toga nije jasno, onda ništa.
Evo, ja dolazim na utakmice redovno i siguran sam da sam u velikoj većini(recimo "nas" 45, naspram "vas" 25, za ukupno do 100 redovnih, a ne zalutalih, na stadionu). O kakvoj crnoj većini pričaš prijatelju, nema nas za autobus, a ako iole voliš Vojvodinu i slažeš se sa ovim što nam se dešava unazad decenijama, zaključno sa kulminacijom ovog leta, imaš ozbiljan problem sa očima i/ili percepcijom. Pritom uopšte ne izgovaram to kao uvredu niti ponižavanje.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Cane
Posts: 1045
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Transferi

Post by Cane »

U mnogome si u pravu zaista, samo je stvar tumačenja razloga za to i načina da to prevaziđemo.
Upravo i jeste problem što je ta većina (koja ne bi trebala biti ni "vaša" ni "naša" nego samo i jedino Vošina) prestala da dolazi na stadion. Da se ne vraćamo sad u dalju prošlost, priseti se da je pre 2-3 godine ipak bilo bar nešto drugačije. I to upravo u vreme dok nam je trener bio taj neki koga kao ne podržava 90% navijača FKV. Ne verujem baš da su tu razliku između tadašnjeg i sadašnjeg broja ljudi na tribinama pravili samo njegovi ortaci, rodbina, partijski aktivisti, ili ko bi već nekome mogao pasti na pamet. Biće da se tu ipak radi o nečemu drugom.
User avatar
Krle
Posts: 1365
Joined: Mon Jun 16, 2008 4:36 pm

Re: Transferi

Post by Krle »

Ne bih da solim ko je pravi, a ko manje pravi Slaninar, ali biografija iole pristojnog navijača, gde negde is sebe ubrajam, mogla bi da glasi: Mali jug - Sever/Istok - Zapad/Istok - TV - Forum. Na kraju, upitno je koliko će i ova virtuelna vojvodinaška zajednica opstati u zlatnom dobu naše propasti...
Niko nas ne voli - q.ac nas zaboli
User avatar
N13
Posts: 2054
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Transferi

Post by N13 »

Rabba wrote:
Cane wrote:Između ostalog zbog poštovanja pravila foruma, a posebno odsustva volje da ovo mesto dodatno opterećujemo nekim nefudbalskim i nesportskim temama, neću elaborirati posebno neke izrečene stvari, te stoga samo malo i kratko pojašnjenje. Pod većinskim stavom i mišljenjem sam imao u vidu razmišljanje ljudi koji dolaze na utakmice i tako svojim prisustvom pokazuju da im je stalo do FKV. Sve druge "dubokoumne duhovitosti' koje ovde svaki čas provejavaju da se radi o nekakvom stranačkom, političkom i ne znam kakvom stavu ne bih komentarisao iz razloga pristojnosti jer bi u tom slućaju moj komentar verovatno bio obrisan. Toliko na tu temu. Ako nekome i pored toga nije jasno, onda ništa.
Evo, ja dolazim na utakmice redovno i siguran sam da sam u velikoj većini(recimo "nas" 45, naspram "vas" 25, za ukupno do 100 redovnih, a ne zalutalih, na stadionu). O kakvoj crnoj većini pričaš prijatelju, nema nas za autobus, a ako iole voliš Vojvodinu i slažeš se sa ovim što nam se dešava unazad decenijama, zaključno sa kulminacijom ovog leta, imaš ozbiljan problem sa očima i/ili percepcijom. Pritom uopšte ne izgovaram to kao uvredu niti ponižavanje.

Rabba brate, upravo je tu sustina. Svasta nam se desava poslednjih godina, decenija, i tu se slazemo svi (ne ova ili ona vecina, vec svaki navijac Vojvodine).

Medjutim, tamo gde se delimo jeste gde vidimo uzrok problema. Meni je potpuno apsurdno kriviti jednog trenera za stanje u Vojvodini poslednjih decenija?! I to trenera koji je vec bio kod nas, koji nije ima ni jedan poraz na Karadjordju preko godinu dana, koji je ostvario nas poslednji kakav-takav uspeh. To mi je neverovatno. Nije Lalatovic savrsen trener, daleko od toga, ali ljudi moji ajde ako cemo nekog pljuvati na stadionu, da to ne bude trener ili igraci, vec oni u lozi, koji imaju daleko vecu odgovornost za stanje u klubu.

Sto se Lalatovica tice, sta je on lose uradio kod nas, ikada (osim onog debilnog ispada sa pominjanjem vodje na konferenciji)?
Neki govore pusta zvezdu... a ako se ne varam, mi imamo pozitivan skor sa ciganima u vreme Lalatovica
Drugi govore poznat je po tome sto ne ume da stvori igraci... a upravo taj covek gurnuo u vatru Luku Jovica, Micina (doduse u Cukarickom), Rajkovica... itd. Sve klinci koji su kasnije pravili nenormalne transfere u karijeri.
Neki govore da je rasista... ovo tek ne bih komentarisao. Bolje da se po tom pitanju pozabavimo prvo u svom dvoristu buduci da ima jedna ekipa na severozapadu koja svaku utakmicu skandira majmunskim urlicima protivnickim tamnoputim igracima. Zbog takvih pojedinaca me nekad bude sramota sto delim tribinu sa njima i podrzavam isti klub.

Mislim da bi bilo u redu da pustimo trenera i igrace na miru da rade posao... ovako ih pljuvati pre pocetka sezone je skroz besmisleno. Jbt ni Vukovica nismo pljuvali do one petarde od Spartaka. Ajde da prvo vidimo kako ce se stvari odvijati, koliko ce postovati klub, koliko ce se zalagati, itd... duga je sezona, bice vremena za teranje trenera, igraca, uprave. Ali sansu smo davali i mnogo gorima.
User avatar
slanobarac
Posts: 3539
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by slanobarac »

N13 respect! :cheers:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3984
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

Formalno, ne postojimo "vi" i "mi", ali zapravo postojimo. Imamo suštinski različite poglede na to šta želimo klub da nam predstavlja i u kom obliku da postoji. "Vi"(nemojte samo ovo "vi" da zloupotrebljavate), vama nije bitna forma kluba. "Vi" želite da klub pobeđuje i nije vam suštinski bitno da li će to biti namešteno, nenamešteno, da li će imati podršku vlasti dok pobeđuje ili ne. Da li će nas voditi osvedočeni lopovi, secikese, hohštapleri, ljudi bez trunke obraza i bez bazičnog morala. Da li su deo spin mašine ili ne. Ono što biste "vi" želeli od Vojvodine je da postane nova zvezda i partizan. Da i "vi" možete da osetite to zadovoljstvo ugnjetavanjem(ne vidljivim, naravno, ali implicitno vrlo prisutnim) drugih. I "vama" neće smetati da zažmurite na oba oka, pokrijete uši i da se busate u grudi izgovarajući floskule koje smo toliko puta čuli od cigana i grobara, poput: "Kakvi su bolidi ovi iz Borca/Javora/Radnika... neće da nam daju igrača!" ili "Pa naravno da je svirao penal, u pitanju je Vojvodina". "Vi" ćete videti nepostojeći penal za nas, videćete rupu u pravilima kad igrač rukom odbrani loptu na crti, a sudija ne svira penal. "Vi" nećete videti da je Lalatović upravo to. Da je Bajatović upravo to. Da je Gajić upravo to. Da je Vuković upravo to. Samo je bitan konačan rezultat. Da se zeleni na lajvskoru. Da li je neko oštećen, "vama" to neće ništa značiti. Na tom zapadu postoje likovi koji proizvode majmunske zvuke. Postoje i likovi koji su nesrećnom Kordiću, dok je bio klinac koji je stvarno obećavao i bio uzastopni omladinski šampion države, pre nego što je otišao u k***c, tapšali prilikom ispucavanja na seniorskom debiju. Postoje i na istoku likovi koji jebu mamu sudiji pošto nije svirao nepostojeći faul na sredini terena. Postoje i na severu likovi koji su se dovikivali sa ciganima sa istoka. I zamisli, meni su svi oni isti. Postoje i likovi koji su vikali: "Lalate, majstore, vodi nas do titule" Meni su svi oni "Vi". Ja ne želim tu Vojvodinu. Ja ne mogu da navijam za takvu Vojvodinu. Ne mogu da se hvalim nepravdom, da tapšem lopovima i da se dovikujem sa ubicama i zločincima. Naučen sam da u životu pružim ruku boljem i da kad propadam i/ili treba da se povučem, to radim sa dostojanstvom. I zbog toga su moji postovi ovde postali vrlo destruktivni i ružni. Valjda se koprcam. Valjda je ljubav prema Voši i ideji Voše prevelika. Što sam stariji, jasno mi je da je Vojvodina došla do samog kraja postojanja u onom obliku u kojem sam je ja doživljavao. Došla je do dna. "Nama" dno nije formalno gašenje kluba. "Nama" je dno suštinsko terminalno nestajanje ideje koju je Vojvodina predstavljala. Panka iz ravnice, koji se trudio da ide uz k***c vlasti i režimu. Koliko god je to bilo moguće. Vama je svejedno da li je u pitanju Pank iz ravnice, "jer i tako ne slušate pank", ili narodnjak iz pizde materine. "Vi" ćete navijati za ime i rezultat a ne za suštinu i ideju. I "vi" ćete odmahnuti kad pročitate ovaj post, jer ga jednostavno nećete i/ili ne možete razumeti. I jebiga braćo.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8869
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Transferi

Post by Radoye »

Rabba :lala: :klanjanje:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Turija
Posts: 10727
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

Rabba :lala:
Da nije tako navijali bi za blizance.
Ziveli bezbrizno u virtuelnom svetu ukradenih pobeda i novca, srecni zbog gomile dogovorenih, kupljenih ili otetih trofeja.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Dragojlo
Posts: 692
Joined: Tue Jul 09, 2013 9:36 pm

Re: Transferi

Post by Dragojlo »

Krle wrote:Ne bih da solim ko je pravi, a ko manje pravi Slaninar, ali biografija iole pristojnog navijača, gde negde is sebe ubrajam, mogla bi da glasi: Mali jug - Sever/Istok - Zapad/Istok - TV - Forum. Na kraju, upitno je koliko će i ova virtuelna vojvodinaška zajednica opstati u zlatnom dobu naše propasti...
+1
User avatar
slanobarac
Posts: 3539
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by slanobarac »

Slažem se Rabba u većini sa tobom ali gari
Voša nije od juče ili od onog momenta kada si ti ili ja počeo da pratim klub. Ti si zavoleo klub možda zbog tog panka ravničarskog ali gde su starije generacije? Suviše uprošćuješ stvari. Internet je sjajna stvar jer ima perfektnu memoriju. Sve što te interesuje možeš naći na forumu, ako te ne mrzi. :cheers:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
naseljekolumbija
Posts: 1109
Joined: Thu Aug 02, 2012 12:03 pm
Location: NS,NN

Re: Transferi

Post by naseljekolumbija »

Ако ми будемо раднички 2 то сигурно нећу да гледам и правим се луд. Тек то ће да отера и оно мало људи са стадиона. Било какво гурање од судија и намештање не долази у обзир.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3863
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Transferi

Post by Red Marquis »

slanobarac wrote:Slažem se Rabba u većini sa tobom ali gari
Voša nije od juče ili od onog momenta kada si ti ili ja počeo da pratim klub. Ti si zavoleo klub možda zbog tog panka ravničarskog ali gde su starije generacije? Suviše uprošćuješ stvari. Internet je sjajna stvar jer ima perfektnu memoriju.
A gde su to starije generacije po tebi? Ne moraš bukvalno vezivati za pank muziku, ali pank u smislu bunta i srednjeg prsta nametnutim vrednostima...to smo bili i u vreme velike četvorke.
Io odio Belgrado
User avatar
Friend
Posts: 664
Joined: Wed Sep 20, 2006 12:18 am

Re: Transferi

Post by Friend »

Rabba wrote:Formalno, ne postojimo "vi" i "mi", ali zapravo postojimo. Imamo suštinski različite poglede na to šta želimo klub da nam predstavlja i u kom obliku da postoji. "Vi"(nemojte samo ovo "vi" da zloupotrebljavate), vama nije bitna forma kluba. "Vi" želite da klub pobeđuje i nije vam suštinski bitno da li će to biti namešteno, nenamešteno, da li će imati podršku vlasti dok pobeđuje ili ne. Da li će nas voditi osvedočeni lopovi, secikese, hohštapleri, ljudi bez trunke obraza i bez bazičnog morala. Da li su deo spin mašine ili ne. Ono što biste "vi" želeli od Vojvodine je da postane nova zvezda i partizan. Da i "vi" možete da osetite to zadovoljstvo ugnjetavanjem(ne vidljivim, naravno, ali implicitno vrlo prisutnim) drugih. I "vama" neće smetati da zažmurite na oba oka, pokrijete uši i da se busate u grudi izgovarajući floskule koje smo toliko puta čuli od cigana i grobara, poput: "Kakvi su bolidi ovi iz Borca/Javora/Radnika... neće da nam daju igrača!" ili "Pa naravno da je svirao penal, u pitanju je Vojvodina". "Vi" ćete videti nepostojeći penal za nas, videćete rupu u pravilima kad igrač rukom odbrani loptu na crti, a sudija ne svira penal. "Vi" nećete videti da je Lalatović upravo to. Da je Bajatović upravo to. Da je Gajić upravo to. Da je Vuković upravo to. Samo je bitan konačan rezultat. Da se zeleni na lajvskoru. Da li je neko oštećen, "vama" to neće ništa značiti. Na tom zapadu postoje likovi koji proizvode majmunske zvuke. Postoje i likovi koji su nesrećnom Kordiću, dok je bio klinac koji je stvarno obećavao i bio uzastopni omladinski šampion države, pre nego što je otišao u k***c, tapšali prilikom ispucavanja na seniorskom debiju. Postoje i na istoku likovi koji jebu mamu sudiji pošto nije svirao nepostojeći faul na sredini terena. Postoje i na severu likovi koji su se dovikivali sa ciganima sa istoka. I zamisli, meni su svi oni isti. Postoje i likovi koji su vikali: "Lalate, majstore, vodi nas do titule" Meni su svi oni "Vi". Ja ne želim tu Vojvodinu. Ja ne mogu da navijam za takvu Vojvodinu. Ne mogu da se hvalim nepravdom, da tapšem lopovima i da se dovikujem sa ubicama i zločincima. Naučen sam da u životu pružim ruku boljem i da kad propadam i/ili treba da se povučem, to radim sa dostojanstvom. I zbog toga su moji postovi ovde postali vrlo destruktivni i ružni. Valjda se koprcam. Valjda je ljubav prema Voši i ideji Voše prevelika. Što sam stariji, jasno mi je da je Vojvodina došla do samog kraja postojanja u onom obliku u kojem sam je ja doživljavao. Došla je do dna. "Nama" dno nije formalno gašenje kluba. "Nama" je dno suštinsko terminalno nestajanje ideje koju je Vojvodina predstavljala. Panka iz ravnice, koji se trudio da ide uz k***c vlasti i režimu. Koliko god je to bilo moguće. Vama je svejedno da li je u pitanju Pank iz ravnice, "jer i tako ne slušate pank", ili narodnjak iz pizde materine. "Vi" ćete navijati za ime i rezultat a ne za suštinu i ideju. I "vi" ćete odmahnuti kad pročitate ovaj post, jer ga jednostavno nećete i/ili ne možete razumeti. I jebiga braćo.
Suština :lala:
1892
Posts: 1065
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by 1892 »

Ljudi tema su Transferi. Nađite adekvatan topik pa nastavite dalje.
Come on you Reds!
User avatar
slanobarac
Posts: 3539
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by slanobarac »

@red Naravno da nisam mislio na muziku već na 6 mart 1914. Govorite o suštini i ideji a koja je bila njihova? Pa ovi blizanci nisu bili ni u jajima tatinim.Vojvodina je stvorena kao otpor srpske austrougarima a danas kao pružamo srednji prst sistemu. Ja Vošu ne poistovećujem sa raznoraznim Gajićima, Dubrojama ili ko zna kakvim likovima.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
Post Reply