Stadion "Karađorđe"

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3857
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Red Marquis »

slanobarac wrote:https://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti ... dbalu.html
Znači ipak novi i na istom mestu.
Kako je rekla moja pokojna baka "Pa piše u novinama, mora da je istina!" :dance2:
Io odio Belgrado
User avatar
Turija
Posts: 10708
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Turija »

Sad sve odluke ,,na vrat, na nos" i onda kad se ,,zaglavi" i stane iz raznoraznih razloga, bice ,,kuku lele".
Niko ne spominje rok izgradnje, ni orijentaciono. Ni gde ce Vojvodina igrati svoje utakmice za to vreme.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3857
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Red Marquis »

I da ponovim po hiljaditi put...ONI I DALJE NEMAJU NI PROJEKAT.
Io odio Belgrado
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8864
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Radoye »

Eh projekat, rokovi, to se ne predaje na ugraditeljskom fakultetu... :deal:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
slanobarac
Posts: 3531
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by slanobarac »

Možda sam ja naivan ali sam ubeđen da ako se stadion sruši onda će se napraviti novi, bolji, lepši... na istom mestu. Naravno, koštaće mnogo više od 25 milki ali tako je to kod nas. I da, napraviće se ne zbog sns, vučića, bajatovića i zbiljića već zbog Vojvodine i svega što ona simbolizuje.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
pedjans
Posts: 464
Joined: Tue Oct 08, 2013 7:24 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by pedjans »

Iz teksta na 021 nije moguće razumeti zašto je nemoguća rekonstrukcija sadašnjeg stadiona, nego je isplativije izgraditi novi - za 25 miliona evra, što će se verovatno pretvoriti u 30-35 miliona. Jednostavno se navodi da je tako ali ne i zašto je tako. I dalje je pomalo misterija odakle će doći novac - najpre je pominjan Srbijagas, a sada će novac navodno dati država, kroz investicioni plan. Da li će tog plana biti i da li će ako ga bude biti realizovan, veliko je pitanje.

Meni deluje (nisam stručnjak, ali ni slepac) da bi se npr. za 5 miliona evra od sadašnjeg stadiona mogao opsežnom rekonstrukcijom napraviti vrlo reprezentativan sportski objekat, koji bi ispunjavao apsolutno sve uslove. Toliko ulaganje u neki sportski objekat u Vojvodini nije zabeleženo, decenijama u stadion nije ubačena ni kanta kreča.

2012. je postojao projekat za rušenje i izgradnju nove istočne tribine kao i još neka ulaganja u stadion, čija je ukupna vrednost bila 1,5 miliona evra. Izgleda da je sve dosta poskupelo.

Ako od svega toga nešto i bude, za mene je pitanje i gde ćemo igrati dok gradnja traje - rekao bih da ni u najpovoljnijim okolnostima nema šanse da se završi za manje od 2-3 godine.
Bilo bi poželjno da se nekako osposobi npr. stadion na Detelinari kako bi mogli bar da igramo mečeve u našoj ligi u Novom Sadu. Inače se može desiti da nam novi stadion i ne bude potreban.
User avatar
Marcello
Posts: 954
Joined: Wed Jan 10, 2007 2:21 pm
Location: uvek na našoj strani

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Marcello »

slanobarac wrote:Možda sam ja naivan ali sam ubeđen da ako se stadion sruši onda će se napraviti novi, bolji, lepši... na istom mestu. Naravno, koštaće mnogo više od 25 milki ali tako je to kod nas. I da, napraviće se ne zbog sns, vučića, bajatovića i zbiljića već zbog Vojvodine i svega što ona simbolizuje.
Kaži mi da se zezaš, molim te! :o
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
User avatar
N13
Posts: 2051
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by N13 »

Jebote, mi smo neverovatni :D necemo da ostane ovakav stadion, necemo novi na novoj lokaciji, necemo novi na istoj lokaciji :D nista necemo.

Razumem u potpunosti da smo skepticni jer ne verujemo u ljude koji ce biti 'kolovodje' izgradnje stadiona. Ali, nazalost jedini su koji to mogu da urade u ovom trenutku.

Da li zelimo da izborimo Evropu, opet docekamo jedan Atletiko, Sampdoriju i slicno... a kao domacini igramo na rajku? To je po meni horor scenario.

Cinjenica je da ovaj Karadjordje ne moze da funkcionise vise. I treba nam novi stadion. I to na sadasnjoj lokaciji. I svidja mi se sto se u svakom clanku, izjavi potencira i naglasava da ce biti na trenutnoj lokaciji. Ja nemam problem sa tim da ako treba i celu sezonu odigramo u Kuli ili Backoj Palanci.

Ono sto je lose jesu sumnjivi ljudi, politicari i lopovi u celoj prici. Neko rece, da je najavljeno da ce investicija biti 25 miliona, a da ce zapravo kostati mnogo vise. Moje misljenje je upravo suprotno, najavljeno je da ce kostati 25 miliona, a zapravo ce da skrpe stadion za 10-15 miliona... a ostatak novca ce misteriozno da 'nestane'. Tako oni rade sa svim projektima koji se finansiraju iz budzeta (autoputevi daleko manje vrede nego sto je ulozeno novca u njih).
I to je cinjenica, i to, nazalost, ne mozemo promeniti, dokle god je zatucani narod u vecini u ovoj zemlji... a to ce biti jos minimum 15-20 godina. Nazalost, nasem stadionu su promene potrebne mnogo pre toga, i dokle god se bude radilo na tome da stadion bude tu gde jeste, i da ispunjava sve standarde, ja se ne bih usudio da prigovaram.

Na nama je da pazljivo pratimo svaki korak, izjavu, dokument, i da reagujemo ukoliko se pojavi bilo koja stavka stetna po klub.
User avatar
Протомајстор
Posts: 418
Joined: Sun Feb 10, 2013 8:29 pm
Location: Исток, Лиман

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Протомајстор »

Red Marquis wrote:I da ponovim po hiljaditi put...ONI I DALJE NEMAJU NI PROJEKAT.
Пројекат се ради. Ко ће да плати чули смо, а ко га ради, то сам вам написао овде још одавно. Ради га DBA (djordje bajilo architects) фирма која је пројектовала Променаду и оно идејно решење Карађорђа које је било у медијима. Све се то ради испод жита како смо већ навикли од ове владајуће гарнитуре.
О неком међународном конкурсу какав Карађорђе заслужује нема ни говора. Важно да расписују конкурсе за пешачки мост преко канала... :roll:
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3857
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Red Marquis »

Протомајстор wrote:
Red Marquis wrote:I da ponovim po hiljaditi put...ONI I DALJE NEMAJU NI PROJEKAT.
Пројекат се ради. Ко ће да плати чули смо, а ко га ради, то сам вам написао овде још одавно. Ради га DBA (djordje bajilo architects) фирма која је пројектовала Променаду и оно идејно решење Карађорђа које је било у медијима. Све се то ради испод жита како смо већ навикли од ове владајуће гарнитуре.
Jeste, radi se, ali ga i dalje nema, a nama je onaj nacrt isprva prezentovan kao nešto što je plan. Ni ne treba da konkurs bude, DBA se već pokazao na Promenadi, ništa iz tog nacrta isto tako nije zafalilo na kraju, ni zeleni krovovi, ni teniski tereni ni aktivan sistem zaštite od podzemnih voda...tako će i ovde. Mesto Bajila, završićemo opet sa nekim muljatorima ko Promenada sa onima iz Vršca koji će odrade završne radove...
Io odio Belgrado
User avatar
Djisa
Posts: 1209
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Djisa »

N13 wrote:Jebote, mi smo neverovatni :D necemo da ostane ovakav stadion, necemo novi na novoj lokaciji, necemo novi na istoj lokaciji :D nista necemo.

Razumem u potpunosti da smo skepticni jer ne verujemo u ljude koji ce biti 'kolovodje' izgradnje stadiona. Ali, nazalost jedini su koji to mogu da urade u ovom trenutku.

Da li zelimo da izborimo Evropu, opet docekamo jedan Atletiko, Sampdoriju i slicno... a kao domacini igramo na rajku? To je po meni horor scenario.

Cinjenica je da ovaj Karadjordje ne moze da funkcionise vise. I treba nam novi stadion. I to na sadasnjoj lokaciji. I svidja mi se sto se u svakom clanku, izjavi potencira i naglasava da ce biti na trenutnoj lokaciji. Ja nemam problem sa tim da ako treba i celu sezonu odigramo u Kuli ili Backoj Palanci.

Ono sto je lose jesu sumnjivi ljudi, politicari i lopovi u celoj prici. Neko rece, da je najavljeno da ce investicija biti 25 miliona, a da ce zapravo kostati mnogo vise. Moje misljenje je upravo suprotno, najavljeno je da ce kostati 25 miliona, a zapravo ce da skrpe stadion za 10-15 miliona... a ostatak novca ce misteriozno da 'nestane'. Tako oni rade sa svim projektima koji se finansiraju iz budzeta (autoputevi daleko manje vrede nego sto je ulozeno novca u njih).
I to je cinjenica, i to, nazalost, ne mozemo promeniti, dokle god je zatucani narod u vecini u ovoj zemlji... a to ce biti jos minimum 15-20 godina. Nazalost, nasem stadionu su promene potrebne mnogo pre toga, i dokle god se bude radilo na tome da stadion bude tu gde jeste, i da ispunjava sve standarde, ja se ne bih usudio da prigovaram.

Na nama je da pazljivo pratimo svaki korak, izjavu, dokument, i da reagujemo ukoliko se pojavi bilo koja stavka stetna po klub.
Oćemo mi novi stadion na ovom mestu, ali niko ne veruje da će ga uraditi. Ja lično sam ubeđen da e srušiti ovaj i za neko vreme izaći sa pričom da se ne može graditi na istoj lokaciji jer nema dovoljno parkinga, visoke podzemne vode, nigde u Evropi nije stadion u centru i nešto slično, i onda možemo samo da slikamo, jer stadiona nema I ako budemo dobri, oni će ga napraviti negde bogu iza tregera!
E tu je PROBLEM!!!!!!!!
Kup je nas!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8864
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Radoye »

Djisa wrote: Oćemo mi novi stadion na ovom mestu, ali niko ne veruje da će ga uraditi. Ja lično sam ubeđen da e srušiti ovaj i za neko vreme izaći sa pričom da se ne može graditi na istoj lokaciji jer nema dovoljno parkinga, visoke podzemne vode, nigde u Evropi nije stadion u centru i nešto slično, i onda možemo samo da slikamo, jer stadiona nema I ako budemo dobri, oni će ga napraviti negde bogu iza tregera!
E tu je PROBLEM!!!!!!!!
:lala:

Ili ga jos i sagrade tu gde je, ali urade fuseraj kao Krmenadlu, pa mu prva jaca kosava oduva krov, tribine pocnu da se slezu i pucaju a teren bude pod vodom konstantno. I na kraju dobijemo nesto jos gore i nefunkcionalnije i raspadnutije nego Karadjordje ovakav kakav jeste (nefunkcionalan i u raspadu). A pare nestale ko Bernabeu da su izgradili.

Samo pogledajte sta su napravili na juznoj strani stadiona, to sto su "rekonstruisali" manje je funkcionalno od onog sto nisu ni dirali.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
slanobarac
Posts: 3531
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by slanobarac »

Marcello wrote:
slanobarac wrote:Možda sam ja naivan ali sam ubeđen da ako se stadion sruši onda će se napraviti novi, bolji, lepši... na istom mestu. Naravno, koštaće mnogo više od 25 milki ali tako je to kod nas. I da, napraviće se ne zbog sns, vučića, bajatovića i zbiljića već zbog Vojvodine i svega što ona simbolizuje.
Kaži mi da se zezaš, molim te! :o
Reći ću ti da li se zezam ako mi kažeš tvoj stav.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Marcello
Posts: 954
Joined: Wed Jan 10, 2007 2:21 pm
Location: uvek na našoj strani

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Marcello »

slanobarac wrote:
Marcello wrote:
slanobarac wrote:Možda sam ja naivan ali sam ubeđen da ako se stadion sruši onda će se napraviti novi, bolji, lepši... na istom mestu. Naravno, koštaće mnogo više od 25 milki ali tako je to kod nas. I da, napraviće se ne zbog sns, vučića, bajatovića i zbiljića već zbog Vojvodine i svega što ona simbolizuje.
Kaži mi da se zezaš, molim te! :o
Reći ću ti da li se zezam ako mi kažeš tvoj stav.
Moj stav je da F.K. Vojvodina ni jednom režimu nije bila draga, neki su je čak i otvoreno mrzeli (menjali ime i sl.). Ona simbolizuje mnogo samo za nas, koji je volimo, za političare je isključivo sredstvo uzimanja jeftinih političkih poena, i to sporedno sredstvo (nakon bg blizanaca). Ni u najluđim snovima ne mogu da pretpostavim da će ova - "biznis" garnitura političara i najmanju sitnicu uraditi za FKV, a da oni od toga nemaju ćar.
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
User avatar
slanobarac
Posts: 3531
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by slanobarac »

A kaži mi koji to političari će uraditi nešto a da nemaju korist? Prosto, ovaj klub i ovaj grad moraju imati normalan i funkcionalan stadion a ne ovu ruinu. Mnogo veći klubovi su rušili svoje stadione kad ih je vreme pregazilo pa zašto ne i mi? A to što će se tu šepuriti svakojaki političari, šta da radimo? Jednostavno mi smo neozbiljna država neodgovornih političara i to se još dugo neće menjati.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
Post Reply