Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Turija
Posts: 10728
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Turija »

Red Marquis wrote:
slanobarac wrote:Nisam građevinac ali mislim da gradnja stadiona kakav se namerava izgraditi ne iziskuje neko dugo vreme. Naravno, pod uslovom da su novci spremljeni. Mislim da na forumu imamo nekog čija je ovo profesija(arhitektura, građevinarstvo) pa da čujemo šta misle.
Retoričko pitanje. Imamo li jedno jedino iskustvo građenja u državi a da se rokovi nisu abnormalno probijali? Mislim na ono gde država umešana, a ne privatni kapital.
Ne samo to,
Evo npr Valensija ima sjajan stadion na Mestalji i onda je neko krenuo u izgradnju novog, veceg iz ko zna kojih razloga ( verovatno je neko imao interes?). Podignut je tribinski kostur stadiona i tako stoji ogradjeno gradiliste vec godinama. Nisu ni na ,,pola svatova". Samo betonski deo izgradjen i to bez krova, a krenula gradnja 2006.Sve otvoreno zjapi, a trebao je izgledati ovako:

https://www.google.com/amp/s/mondo.ba/S ... talja.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Krupan je to zalogaj i za velike klubove i velike gradove i mnogo bogatije drzave.
A sta cemo tek mi? Mi samo mozemo srusiti stadion i obecavati, kako ce biti zavrseno jednog lepog dana.
Zato je najbolje krenuti tribinu po tribinu i to od Istoka. Srediti ga po UEFA standardima i da bude glavna tribina, pa posle rusiti Jug,..,pa kad se skupi para i neimara teraj dalje.
Sve drugo je ,,zaboravite na FKV".
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
021
Posts: 858
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by 021 »

Ili tribinu po tribinu, ili prvo napraviti upotrebljiv stadiončić na Štrandu (ili Detelinari) koji bi mogao služiti kao privremeno rešenje, a kasnije ostao drugim klubovima iz grada koji igraju Prvu i Super ligu. Treća opcija ne dolazi u obzir.

Iskreno, skeptičan sam da će do bilo kakvih radova na stadionu biti u dogledno vreme, jer bi tome moralo prethoditi rešavanje nekoliko problema. Prvo, na severnoj tribini ima mali milion lokala za koje se uopšte ne zna kome pripadaju i da li bi se mogli iseliti. Drugo, kuća iza juga u kojoj je Komunalna inspekcija bi takođe morala biti porušena - pitanje je da li Grad ima prostorije gde bi se oni mogli premestiti. Konačno, stadion je potreban i atletičarima, koji u slučaju njegovog rušenja ne bi imali gde da treniraju. Koliko znam, novi atletski stadion nije još ni isprojektovan.
User avatar
Turija
Posts: 10728
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Turija »

Stvar oko stadiona je zestoko zakomplikovala izgradnja Promenade.
E sad, koliko je ona trebala Novom Sadu, pored Merkatora, Biga, pa i Rode i Spensa, bas i ne znam? Mislim da Gradu daleko vise fali zelenila i parkinga, nego soping centara.
Stadion sada mora da se uglavljuje na ustrb necega i to teskom gimnastikom.
Sto su blizi obecani rokovi, sve veci tajac.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8869
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Radoye »

Turija wrote:E sad, koliko je ona trebala Novom Sadu, pored Merkatora, Biga, pa i Rode i Spensa, bas i ne znam? Mislim da Gradu daleko vise fali zelenila i parkinga, nego soping centara.
E jebiga Turija kad bi se na zelenilu i parkingu moglo tako lako ugradjivati kao na gradnju soping molova ovi bi izbuldozerisali citav grad i na celoj povrsini napravili parkove i parkinge. Tako je i ova najavljena rekonstrukcija stadiona pre svega pokazna vezba iz discipline "a koliko sam ja tu dobar" nego zelja da Novi Sad i FK Vojvodina dobju moderan i funkcionalan stadion.

A mi treba u dupe da se sutamo od srece ako nam nakon svega ostane makar i ovoliko koliko sad imamo. Lako je moguce da na kraju ni to ne budemo imali.

No ne pitamo se mi tu nista.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4819
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by gospodinFKV »

021 wrote:ili prvo napraviti upotrebljiv stadiončić na Štrandu (ili Detelinari) koji bi mogao služiti kao privremeno rešenje, a kasnije ostao drugim klubovima iz grada koji igraju Prvu i Super ligu.
Spreman sam i u levo i desno mu*o da se kladim da bismo samo ostali na tom stadionu, a ovde bi napravili nesto drugo, jer eto, ''dobili ste stadion, sta vam fali''. Nikako ta opcija.
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1277
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by MiSmoFKV! »

[video]https://www.youtube.com/watch?v=SDewdz8C_Jo[/video]
Nisam mogao da verujem da ovakvi likovi rade u srpskom fudbalu. Zanimljiv podcast.
User avatar
slanobarac
Posts: 3540
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by slanobarac »

Dobar šlagvort za nešto što sam hteo da napišem na temi superlige. Ekipa Voždovca, po mom mišljenju, je igrala najlepši fudbal u proteklom delu prvenstva. Mlad i ambiciozan trener a sad vidim i još mlađi trener analitičar su lepo skockali ekipu od iskusnih i mladih igrača. Dobri su bili i TSC, Čuka pa i partizan ali kod Voždovca se video sistem i tačna uloga svakog igrača. Da mi tako igramo pa bili i šesti ne bi mi bilo žao.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Turija
Posts: 10728
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Turija »

Za Voju i sve one koji u fudbalu vide sportsko i ljudsko vitestvo.

http://www.zurnal.rs/fudbal/eks-ju/9075 ... o-dva-gola" onclick="window.open(this.href);return false;
:cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Turija
Posts: 10728
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Turija »

Tako rade veliki i ozbiljni klubovi.
Dovoljno je procitati naslov i podnaslov i sve je jasno.

http://www.zurnal.rs/fudbal/velika-peto ... -valensiju" onclick="window.open(this.href);return false;
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9763
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Voja »

Turija wrote:Tako rade veliki i ozbiljni klubovi.
Dovoljno je procitati naslov i podnaslov i sve je jasno.

http://www.zurnal.rs/fudbal/velika-peto ... -valensiju" onclick="window.open(this.href);return false;
Pa tako je i kod nas... Partizan stopirao odlazak Ostojica u Vojvodinu,Zvezda stopirala odlazak NN u Vojvodinu... tako to rade veliki :mrgreen:

A Eze presrecan sto otisao u Cuku,najvisa stepenca u karijeri.... Sta reci!? :mrgreen: Srecno Eze!!!! :cheers:
Image
fare
Posts: 2810
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by fare »

Voja wrote:
Turija wrote:Tako rade veliki i ozbiljni klubovi.
Dovoljno je procitati naslov i podnaslov i sve je jasno.

http://www.zurnal.rs/fudbal/velika-peto ... -valensiju" onclick="window.open(this.href);return false;
Pa tako je i kod nas... Partizan stopirao odlazak Ostojica u Vojvodinu,Zvezda stopirala odlazak NN u Vojvodinu... tako to rade veliki :mrgreen:

A Eze presrecan sto otisao u Cuku,najvisa stepenca u karijeri.... Sta reci!? :mrgreen: Srecno Eze!!!! :cheers:
Krivo mi je za Ezzea ali ruku na srce zadnje vreme je bio katastrofa ništa mu nije išlo od noge a i sumnjiva je prošla sezona kada je navodno bio povređen duže vreme.
User avatar
Turija
Posts: 10728
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Turija »

fare wrote:
Voja wrote:
Turija wrote:Tako rade veliki i ozbiljni klubovi.
Dovoljno je procitati naslov i podnaslov i sve je jasno.

http://www.zurnal.rs/fudbal/velika-peto ... -valensiju" onclick="window.open(this.href);return false;
Pa tako je i kod nas... Partizan stopirao odlazak Ostojica u Vojvodinu,Zvezda stopirala odlazak NN u Vojvodinu... tako to rade veliki :mrgreen:

A Eze presrecan sto otisao u Cuku,najvisa stepenca u karijeri.... Sta reci!? :mrgreen: Srecno Eze!!!! :cheers:
Krivo mi je za Ezzea ali ruku na srce zadnje vreme je bio katastrofa ništa mu nije išlo od noge a i sumnjiva je prošla sezona kada je navodno bio povređen duže vreme.
Eze nije mogao da pokaze mnogo vise, jer je kod Krivokapica bio raspad sistema na terenu, a kod Lalatovica je bio na pogresnoj poziciji pomocnog beka ili rezervnog cfora, a ne opasnog krila. Slicno kao sto su Zukica, pogresno, gorali na bok.
Zna, dobro, Veselinovic sta radi i zasto ga je trazio, a mi cemo se, uskoro, uveriti.
Nagomilali smo previse bocnih igraca, a Eze je platio cenu
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Turija
Posts: 10728
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Turija »

Kao da sam procitao tekst o Vojvodini.
Nadam se da cemo mi uspeti (vecinski) vratiti Klub svojoj deci, gradu i tradiciji.

https://www.mozzartsport.com/fudbal/ves ... imu/349280" onclick="window.open(this.href);return false;
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Schteph_F89
Posts: 478
Joined: Sun Sep 25, 2011 2:17 pm

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Schteph_F89 »

Turija wrote:Kao da sam procitao tekst o Vojvodini.
Nadam se da cemo mi uspeti (vecinski) vratiti Klub svojoj deci, gradu i tradiciji.

https://www.mozzartsport.com/fudbal/ves ... imu/349280" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.fkvojvodina.rs/lalatovic-sa ... script=cir
Nadam se da ce minute pametno iskoristiti i igraci kao i strucni stab, sto bi rekli da ne izgore, sto se desavalo. No, ajd da gledamo na ovo kao bar nesto pozitivno.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4819
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by gospodinFKV »

Schteph_F89 wrote:to bi rekli da ne izgore, sto se desavalo. No, ajd da gledamo na ovo kao bar nesto pozitivno.
Mislim da mu je to jedna od pozitivnih stvari trenutno. Njemu Zukic i Neskovic ulaze u igru, daju golove sa ne bas puno minuta na terenu. Tako se gradi cena. Neka i Vukasin ove sezone da 4-5 s klupe i pricace se o njemu. To samo moze biti dobro.
Post Reply