Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Karlsson
Posts: 2201
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Transferi

Post by Karlsson »

Turija wrote:Karlssone, da li sam pogresio za Merija, Pavkova, Siladjija i Milicevica?
Necu pogresiti ni za Bojica.
Bojic ima samo dobru nogu, na kratki pas, a posto je odmoran i kampuje oko 16m, logicno je da posle takvog dodavanja u sledecoj akciji padne gol i eto asistencije.
Igrac koji kreira napad u polju, manje puta bude direktni asistent, jer to cesce bude onaj igrac kojeg je uposlio, a taj dao zavrsni pas.
S obzirom gde se ,,krece", i stoji koliko je dao golova, koliko je lopti oduzeo, ispratio svog igraca u defanzivi?
Nije fudbal, cekam loptu i asistiram ispred sesnaesterca. U takvoj konstelaciji i utrenirani forumas bi imao zabelezene asistencije.
Na kraju svi prelasci Bojica, od Uzica, Mladosti, Napredka, Cukarickog, Mladosti su free transfer.
Pa, sad nemoguce da su svi klubovi pogresili, samo je Vojvodina prepoznala igraca od 28 godina, a i iz nje ce otici free transfer.
Karlssone, nije mi zelja da se sporimo u diskusiji, samo iznosim svoje vidjenje.
Covic je sigurno bolji na toj poziciji, ali ce Lalatovic dati prednost svom igracu.
Ziveo :cheers: .

PS
Verujem da se ne spore dzabe Lalatovic i Lazetic.
Hajde da kazemo da smo mi forumasi nestrucni i nekompetentni, ali Lazetic ima iza sebe i fudbalsku karijeru i direktno iskustvo. Nije, tek tako, nastao raskol. Mislim da ima dosta i fudbalskog u sukobu, a ne samo novcanog.
Nije poenta da li ste pogrešili u vezi Pavkova i ostalih ili ne. Njih sam naveo kao primer ''oteranih'' pošto vam je to izgovor da Bojić ne valja jer je tobože i on ''oteran''.
Pa nije on u tom Čukaričkom bio neki levat koji je sedeo na klupi, već jedan od najboljih igrača i kapiten.
A vi ga opsujete kao večitu grešku klubova koji ga angažuju.
To što je menjao klubove kao slobodan igrač opet ne znači ništa. Koliko je iz Vojvodine odlazilo važnih igrača kao slobodni?
Ili im je ugovor istekao ili nisu bili u najboljim odnosima sa trenerom ili zbog neisplaćenih obaveza...

To što se vama ne sviđa kako on igra možad nije samo do njega. Možda Lalatović zahteva takvu igru od njega i mora da je zadovoljan sa njim čim je konstantno u prvih 11.
Bojić je ofanzivan igrač i kao takav učestvovao je u 38% svih postignutih golova do sada.
Više nego i jedan drugi igrač Vojvodine, uključujući i Ezea i Matića.
I opet nije dovoljno dobar.
User avatar
AntonioKasano
Posts: 498
Joined: Sun Feb 21, 2010 5:28 pm

Re: Transferi

Post by AntonioKasano »

Vrlo neobican transfer Veselinovica. Odvratni Alo je napisao 2 miliona evra, ako bi bilo tacno, to nije lose. Cudna klauzula sa tih 12 utakmica, ne znam kakva je praksa inace u toj MLS ligi, mozda neko zna? Sto se tice trake, takodje vrlo neobicno da je nisu dali nekom igracu koji je za prodaju nego Drincicu. Naravno da je trebao Rockov u svakom slucaju da je ponese...
User avatar
Turija
Posts: 10816
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

Naravno da Lalatovic insistira na takvoj igri da Bojic pokupi asistencije i statistiku. I mislim da zbog toga imamo vise stete od koristi. Zrtvovao je druge igrace i igru i usmerio sve na Bojicevu asistenciju.
Bojic je klasican sidras u nasem napadu, bez ikakvih obaveza. Sestic je npr bio bez striknih zadataka, ali ga je bilo po celom terenu, pa i u nasih 16, kad zatreba.
Sta je Bojiceva pozicija? Vezni ili poluspic?
Ako je poluspic, malo je golova dao, malo direktnih suteva na gol, a sa 186cm visine, jedna lopta skinuta glavom na centarsut ili degazman Rockova.
Ako je vezni, ne vidi se u polju njegova igra.
Mislim da izbegava odgovornost i da asistira i kad je u sansi da da gol. Nece da preuzme teret.
Karlssone, tesko cemo pribliziti stavove i ovde cu prekinuti moj utisak o koristi Bojica u Vosi. Ispasce da imam nesto protiv coveka. Ne, nego samo protiv nacina njegove celokupne igre
:cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8915
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Transferi

Post by Radoye »

AntonioKasano wrote:Cudna klauzula sa tih 12 utakmica, ne znam kakva je praksa inace u toj MLS ligi, mozda neko zna?
Imaju salary cap tj. ogranicenje koliko smeju ukupno da plate igracki kadar / potrose na transfere. Van toga mogu da imaju jednog (mozda sada i dvojicu - nisam siguran) na koje se ogranicenje ne racuna - pa tu dovode zvucna imena na zalasku karijera, ali sve ostale transfere i plate moraju u to da ukalupe. Verovatno zbog toga nece macku u dzaku nego ako se pokaze da valja i nametne se da bude standardan pa odigra tih 12 platice ga a ako ne onda nikom nista, vracaju ga s pozajmice i ne zauzima im mesto u salary cap.

Inace nije MLS uopste naivna liga, dobro daleko je to od najjacih evropskih ali za igraca iz Srbije definitivno korak u napred u karijeri. Igra se solidan fudbal, stadioni su puni, dobro se radi sa igracima, zdrava takmicarska atmosfera...


EDIT: E da, u Vankuveru ce pored MLS takodje igrati i kanadsko "prvenstvo" (ustvari kup turnir za odredjivanje nacionalnog sampiona) s prolaskom u CONCACAF Ligu Sampiona...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Turija
Posts: 10816
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

E, nas Slavko, lepo bi bilo da je tako. Da, kao sto Splicani navijaju za klub iz svoga grada, to rade i Novosadjani, stari i novi.
Nekad je to bilo tako, a onda blizanacka medijska kampanja i sto sta drugo, na stadionu Vojvodine ni 1000 ljudi u proseku.
Ni celni ljudi Novog Sada, ne navijaju za klub iz ,,svoga" grada :oops:
Vojvodinu vise vole i postuju oni ,,iz daleka" i oni koji pamte sta je nekad bila Stara dama. Jedan od njih je i nezaboravni Matej Delac.

Slavko, puno srece u Vosi.

https://mondo.rs/Sport/Fudbal/a1281295/ ... MONDO.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
FkpCascais
Posts: 170
Joined: Mon Jun 11, 2012 8:41 am

Re: Transferi

Post by FkpCascais »

Mad daj ljudi, pa nije jos 1. April, nemojte da zezate narod, kakav stranac kod lalata.... cekaj, sta? Potpisao?!?! Ma nemoguce.... lalat stranca? Cak iz daleke Hrvatske? Pa ovo mora da ce smak sveta ili nesto da se dogodi. A hoce biti i prevodilac ukljucen ili... Slavko razume srpski? Jer, budimo ozbiljni, lalat je svetski poznat fudbalski strucnjak a Slavko je igrac nogometa. Znam da lalat nogomet nece sigurno uciti, tako da je jasno da je ovde Slavko morao da obeca da ce da nauci fudbal za rekordno vreme. Ajde i to da vidimo, ali tip koji iz patriotskog fazona ne prihvata strance a onda prihvati nogometasa, logika mu nije ocigledno jaca strana. Mislim, pricajuci generalno, ne prihvatati ljude kojima je Novi Sad i Srbija san i Evropa, koji srecno salju slike na drugi kraj sveta presrecni pricajuci sve najlepse o nasoj zemlji, koji na taj nacin promovisu i ugled nase zemlje raznim delovima sveta, a prihvatiti ljude koji vecina imaju vec jasno misljenje o nama i koji nas gledaju sa superiornoscu, sa kojima ma koliko god otvoreni bili sigurno se ne bi slozili oko barem nekoliko istorijskih interpretacija... dje mozga? Ovo sve govorim inace iz ugla istomisljenika poput "patriota" kao lalat i njemu slicnim, jer po meni svi treba da budu dobrodosli i sport i treba da bude upravo faktor pomirenja i sjedinjenja ljudi i kultura. Vise stranaca bilo sa drugog kraja sveta ili iz susedne Hrvatske treba da budu dobrodosli da bi pojacali konkurenciju u nasoj ligi i razbudili ovu nasu decurliju dajuci im do znanja da u danasnjem globalizovanom svetu nema vise domace prednosti, ako ce klub iz Novog Sada bolje da predstavlja jedan ugandjanin poput Kizita jer je bolji od nekog domaceg, on i treba da ga predstavlja.

Poenta svega, i vezano i za ovo sto Turija kaze u zadnjem komentaru, jeste da je Vojvodina imala uvek pune tribine onda kada je uprava kluba cinila da klub igra sto bolje moze i ima igrace dostojne ugledu kakav grad zeli da ima. Za razliku od ovh novokomponovanih tribine se ne pune da bi se gledala grupa lokalne decurlije, vec se pune kada publika shvati da klub vode ozbiljni ljudi koji imaju ozbiljan projekat i da se trude da klub ima igracki kadar koji ukazuje na ekonomsku moc grada i njegovo mesto. Ljudi se ponose da vide novosadsku Vojvodinu sa kapacitetom da stvori tim profesionalaca koji ce da lici na savremen top fudbal, idealno u nekom spoju domacih mladih i dobre selekcije sto boljih angazovanja. Ljudi zele kvalitet na terenu a ne lokalnu decu. Vojvodinin stadion bi bio najpuniji kada bi dosla uprava sa planom da u klub dovede najbolje novosadske igrace i kompletira tim dodajuci im sto bolje igrace moguce dovedeni sa mesta odakle ce biti srecni u Novom Sadu. A klub koji ima tim sastavljen od igraca koje par lokalnih menadzera skupe sbrda-sdola, to je ono sto se desava i to ne vodi dalje od ovoga sto i imamo.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8915
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Transferi

Post by Radoye »

Ma qrac moj on ne prihvata iz patriotizma, samo se vadi na to, ustvari covek je duduk za jezike i osim srpskog (hrvatskog, bosanskog, hercegovackog, crnskog, gorskog i ostalih mu dijalekata) slabo ume da se sporazumeva. To pod 1.

A pod 2, ako i uspeju nekako da nadju zajednicki jezik za sporazumevanje ostaje pitanje hoce li se dogovoriti oko %.

Patriotizam, hahaha.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Turija
Posts: 10816
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

Blizi se vikend, pa i pitanje u kakvom ce sastavu Vosa izaci na teren protiv Proletera.

http://www.zurnal.rs/fudbal/super-liga/ ... selinovica" onclick="window.open(this.href);return false;

Na osnovu malo vidjenog, mislim da je pretpostavka u zurnalu realna.
Djuric je malo nizak za stopera, ali dobro se snalazio.
Djordjevic mi se cini sasvim pristojno i da ima dobar centarsut. Da sa njim popravljamo ofanzivu. A dosta je i visok.

Kapiten - Rockov ili Drincic?

Moje glas je Rockov, jer je on zastitni znak danasnje Vojvodine, po kome se Vosa prepoznaje.
Prirodno je da Emil, ponovo, dobije traku.
Drincic - zamenik Kapitena.
Svaki respekt i postovanje Drincicu.
On ce i bez trake to isto biti. Traka tu ne menja stvari.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
AntonioKasano
Posts: 498
Joined: Sun Feb 21, 2010 5:28 pm

Re: Transferi

Post by AntonioKasano »

Rockov naravno treba da bude kapiten. Djordjevic je dobar igrac, moze da se snadje i na stoperu, u ovom trenutku je sigurno bolji od Devetka.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9912
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Transferi

Post by Voja »

Turija wrote:Kapiten - Rockov ili Drincic?
Gledajuci samo fudbalski,broj godina,autoritet na terenu,kod saigraca,kod protivnika,kod sudija,ljudi iz saveza,iskustvo,zalaganje,trud,zar koji nosi u sebi pa sto da ne i znanje Drincic bez dileme.
A ako cemo kapitena birati nefudbalski,kao sto radimo zadnjih 20 godina,apsolutno mi je svejedno ko ce to biti,ne "lupa me po emocijama" ta traka.
Po nekoj hijerarhiji,mnogo bitnije bi bilo da su pravi slaninari na pozicijama iznad kapitenske,a posto ocigledno nisu,kapitenska i nema neku vrednost,sem novcane :wink:
Image
User avatar
AntonioKasano
Posts: 498
Joined: Sun Feb 21, 2010 5:28 pm

Re: Transferi

Post by AntonioKasano »

Kapiten treba da bude neko ko ima staza u klubu a ne neko ko je dosao pre par meseci. Ne mora da bude iz nasih mladjih kategorija ali da je tu barem neko vreme
User avatar
Turija
Posts: 10816
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

AntonioKasano wrote:Kapiten treba da bude neko ko ima staza u klubu a ne neko ko je dosao pre par meseci. Ne mora da bude iz nasih mladjih kategorija ali da je tu barem neko vreme
Delim misljenje.

@Voja
Zasto je nefudbalski Rockov Kapiten?
Sve sto si pobrojao ima i Rockov.
Drincicu to ima i bez trake, a ipak nije ovo Vojvodina iz 88/89, kada je, mahom, sastav bio od pridoslih igraca iz drugih klubova sa teritorije APV i bivseg Vojvodstva Serbskog (..., Baranja) i tamiskog Banata, sa Sesticem, Punisicem i Joksimovicem.
Tada je logicno bilo da Sele dobije traku.
Sele i Drina, ipak je razlika i u godinama i doprinosu na terenu u Vosinom dresu.
Rockovu je uzeta traka iz ,,viseg interesa" - i ode Ranko u Kanadu.
Red je da mu se ona vrati.
Bitno je. A, sta je bitnije od toga u Klubu, to je druga prica.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
najo
Posts: 21
Joined: Fri Nov 23, 2012 6:38 pm

Re: Transferi

Post by najo »

https://sport.blic.rs/fudbal/evropski-f ... er/nh2b3nn" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
newnowapv
Posts: 589
Joined: Sun Dec 06, 2009 4:05 pm
Location: Telep

Re: Transferi

Post by newnowapv »

Samo cu reci da je za igrace kapiten Rockov...
FkpCascais
Posts: 170
Joined: Mon Jun 11, 2012 8:41 am

Re: Transferi

Post by FkpCascais »

Kapiten treba da bude igrac koji ima dobar odnos sa trenerom i koji je sto bolje sinhronizovan sa njim. Treba da bude iskusan igrac, pozeljno sa nadprosecnim IQ, koji se dobro razume sa saigracima i koji poseduje ekstra kapacitet da pored paznje desavanja na terenu u isto vreme daje paznju treneru i indikacijama koje dolaze od strucnog staba. Cesto trener stoji i vice uazludno kraj linije naredjenja odredjenom igracu, a igrac kome su reci usmerene ne cuje jer je deskocentrisan desavanjima na terenu, i tu je dobro imati kapitena sposobnog da trenerove poruke prenese onima kojima su upucene i dodatno ih objasni ako treba. Mora da bude neko iskusan, pametan, i sa sto boljim kapacitetom komunikacije. Sto se tice toga da li je dete kluba ili nije, to je nebitno, jedino bitno je da je neko ko ima postovanje kolega zasluzeno zalaganjem na terenu i van njega, a nikako zato sto je mezimac uprave ili trenera.
Post Reply