Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4847
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Transferi

Post by gospodinFKV »

Bas u temi ''Gde su, sta rade'', okacih nesto drugo vezano za Debrecin.
Ovaj napadac deluje solidno, ali svi znamo sta ce biti od toga, sve i da potpise. Ako nista, makar se stil i konstitucija uklapaju u njegov sistem.

Moram priznati da me je prijatno iznenadilo to sto se spominje Petkovic. Odlican je!
Banjac isto nije los, a ni Tekijaski, pod pretpostavkom da Sanicanin ide najverovatnije. Ne znam zasto bismo u suprotnom dovodili Tekijaskog, mada, mislim da je to novinarska neka glupost, posto je Tekijaski ovog meseca produzio ugovor.
FkpCascais
Posts: 170
Joined: Mon Jun 11, 2012 8:41 am

Re: Transferi

Post by FkpCascais »

GospodinFKV i ja se slazemo od kad pamtim prve razgovore da smo imali.

Imam samo jednu zamerku: da su Zvezdini sranci preplaceni. Cak i da jesu, ne vidim u cemu je problem da ima klub, ili klubova, koji ce da trose sume na pojacanja. U tome bas i treba da bude car fudbala, da imamo klubove koji dosta ulazu, a da ih klubovi koji manje i pametnije ulazu ih pobede. Da bude klubova koji uloze isto ali jednima se isplati a drugima ne, pa onda izanalizirati zasto. Problem je sto nam je menadzerski lobi kroz medije ubacio kao crva u mozak taj nonsense o "skupim preplacenim strancima" narocito kad je Zvezda u pitanju. Ne mogu da prebole to sto Zvezda ne moze sa njihovom polupriozvodima nikakve ozbiljnije rezultate da postigne, pa iz besa ne odustaju da redovno pljuju i umanjuju Zvezdine strance. I tako se primimo svi na tu ideju, zalepi nam se, a da li je u sustini tacna?

Hugo Vieira, Ibanez, Kanga, Donald, Le Talek, Borjan, Marin, Ben, Boakye, pa to su sve sjajni igraci cijoj zasluzi je Zvezda postigla uspehe u Evropi i Srbija dobila bodove koje su je vratile na ispod 20. mesta i ispred Hrvatske! Ebecilio, La Parra, Garcia, Canas i Tomane nisu fer sansu dobili UPRAVO zbog ogranicenja stranaca koje im nije dozvolilo kontiuitet u igri. A cene za takve igrace su normalne u evropskim okvirima i ispunili su da uvdu Zvezdu u LS 2 godine zaredom.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8903
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Transferi

Post by Radoye »

Problem je u tome sto zvezda prikacena direktno na republicki budzet za tudje (nase - svih gradjana) pare moze da dovede svakoga ko tu hoce da dodje, a da bi hteo da dodje u ovaj mulj nude im pare kakve drugde ne mogu da dobiju - preplacuje ih. To niko drugi u ligi nije kadar da isprati (pa ni drugo mezimce) i zato imamo ovaj besmisao od lige. Daj da za sve vaze ista pravila pa da vidimo zaista ko kako radi. Ili ako je fazon da se na silu pravi klub za nabijanje bodova u Evropi da ukinemo ligasko takmicenje pa aklamacijom proglasimo sampiona i sav novac iz svih klubova ulijemo tamo i napravimo Barselonu.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
FkpCascais
Posts: 170
Joined: Mon Jun 11, 2012 8:41 am

Re: Transferi

Post by FkpCascais »

Radoye wrote:Problem je u tome sto zvezda prikacena direktno na republicki budzet za tudje (nase - svih gradjana) pare moze da dovede svakoga ko tu hoce da dodje, a da bi hteo da dodje u ovaj mulj nude im pare kakve drugde ne mogu da dobiju - preplacuje ih. To niko drugi u ligi nije kadar da isprati (pa ni drugo mezimce) i zato imamo ovaj besmisao od lige. Daj da za sve vaze ista pravila pa da vidimo zaista ko kako radi. Ili ako je fazon da se na silu pravi klub za nabijanje bodova u Evropi da ukinemo ligasko takmicenje pa aklamacijom proglasimo sampiona i sav novac iz svih klubova ulijemo tamo i napravimo Barselonu.
Ja sam za to da se novac uliva svima i da se svima omoguci da se pojacamo i borimo prsa u prsa sa ostalim evropskim timovima. Problem je sto ta moja volja ide potpuno u suprotnom zelji saveza da od svih nas ostalih napravi klubove/izloge za menadzerske poluproizvode.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8903
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Transferi

Post by Radoye »

Jbg kad bi svima bili pruzeni isti uslovi to bi bila druga prica. Ali to necemo nikada videti jer u Srbiji za 90% populacije i 99.9% ljudi u fudbalu (savez, sudijska organizacija, klubovi) postoje samo dva kluba, a za 100% sadasnje vlasti samo jedan.

Samo sto kad bi svi bili ravnopravni onda ne bi bilo dominacije, obaranja rekorda u broju trofeja, ne bi El Komunistiko bio toliko zanimljiv ako bi se igrao izmedju recimo sestog i osmog na tabeli, mozda bi se nekad desilo da jedan ili oba blizanca i ispadnu - a to bi u ovako retardiranoj javnosti bilo ravno katastrofi i trazilo bi se da padaju glave.

Jedini nacin da se sadasnje nakaradno i umobolno stanje promeni bila bi zabrana rada i rasformiranje kompletnih SD czv i par - dakle u svim sportiovima, i totalna lustracija s dozivotnom zabaranom svima koji su ikada prosli kroz njihove strukture u bilo kakvom vidu, kao igraci, treneri, funkcioneri, cistacice, kafe kuvarice, bilo sta. Odstraniti kancer totalno, bez milosti, a onda s ono sake jada sto preostane poceti sve graditi iznova. Ovo sto sada postoji se ne moze popraviti.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Karlsson
Posts: 2164
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Transferi

Post by Karlsson »

Mozzart seli bivšeg igrača crnih Đorđa Jovanovića kod nas.
Ove sezone nije igrao Bog zna koliko, ali je golgeterski veoma dobro koristio minutažu.
Gori od Mrkaića sigurno nije, a plus je igrač do 21. godinu što znači da može da popuni to obavezno mesto za mlade igrače.

Takođe pobegulja Jug Stanojev je ostao bez ugovora kod crvenih, iako je imao odličnu sezonu sa Grafičarem.
I on isto popunjava to mesto za igrače do 21. godinu pa može dobro da dođe. Pogotovo ako odu Zukić ili Topić.

Od onog crnogorskog ''supertalenta'' iz Benfike očigledno nema ništa.
User avatar
Turija
Posts: 10796
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

Za domace prvenstvo ti momci mogu konkurisati za postavu, ali za Evropu nam treba ozbiljan igrac - graditelj igre u veznom redu, koji moze da predribla coveka 1 na 1 na protivnickoj polovini i otvori prostor napadacima.
Uz to, treba nam i spic igrac - realizator, kako bi se mogli nadati uspehu u Evropi.
Odbrana nam je sasvim solidna, ako ostane u tom sastavu. Mozda treba duplirati pozicije stopera, za slucaj povrede i kartona.
Imamo par brzih krila, ali moraju biti efikasniji i korisniji na zavrsnom pasu. Tu se izgube u svojim probojima.
Da, i vise kondicije od 60 minuta.
Padamo u igri posle tog vremena i igraci sami traze da ih trener zameni. A zamene se ne isticu bas nesto.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4847
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Transferi

Post by gospodinFKV »

FkpCascais wrote:GospodinFKV i ja se slazemo od kad pamtim prve razgovore da smo imali.
:cheers: :cheers: :cheers:
FkpCascais wrote:Imam samo jednu zamerku: da su Zvezdini sranci preplaceni. Cak i da jesu, ne vidim u cemu je problem da ima klub, ili klubova, koji ce da trose sume na pojacanja.
Nisi me razumeo. Ja zvezdu ne optuzujem za to sto se stranci njihovi masno placaju. U novcanik im ne zagledam, cije god pare drzali u istom. :dance2: To je druga tema, koju je Radoye pokrio manje-vise. Ja bih dodao tu da se najverovatnije peru neke masne pare. Vidis da pola njih uhvati paljbu iz zvezde cim dodje neka ponuda.

Ono sta sam ja hteo da kazem jeste da zvezda na svakog dobrog stranca koji vredi, uzme i stranca koji ne pravda sumu, a obojicu ih plati masno. Za to ne treba da bude test igre u ovoj ligi, vec igre u Evropi i igre kada odu iz zvezde. Marin, Kanga, Donald i Le Talek su bili pun pogodak i tu nema price. Kostali su haos, ali su im doneli LE i dve LS. Hugo Vieira je delovao kao ubica, ali je ''stagnirao'' cim je otisao iz ove lige. U Japanu je bio dobar, u Turskoj nista, a evo ga sad nazad u Zil Visenteu, jedva igra. Za Bena cemo videti kad ode. Boaci se pokazao da je za punjazu kojekakvih filijala dobar jedino, a u takvim utakmicama je cak i onaj siroti Orlandic valjao. Brze se vratio u zvezdu nego sto je bio prodat, a to nesto govori.

Ja ne kazem da treba umesto njih da dovode domace drvuljage, vec da rade skauting, jer to sta prikaze svaki drugi stranac u zvezdi u proseku moze da se nadje za visestruko manje para i da isto bude stranac. Ti dovedes igraca koji je ukupno jedva deset utakmica skupio u minuloj sezoni, ali boze moj, odigrao je 3 utakmice u Premijer ligi te sezone, pre nego sto je pozajmljen. Mislim da je najbolji pokazatelj toga sta si doveo to sto je poslat u ligu nize na pozajmicu i opet proveo celu sezonu skoro na tribinama. I ti onda dovedes tog lika, sa ocekivanjima da ce da zdrobi konkurenciju i platis ga basnoslovno. Za te pare si mogao dva top igraca platiti, koji su odigrali standardno neku Poljsku/Ukrajinsku/Rumunsku ligu u jakim timovima, sto stranci, sto njihovi. Njima ce neka zvezda u LS predstavljati odredjeni korak u karijeri, uz cinjenicu da su prethodnu sezonu bili standardni, radna etika je uspostavljena i u takmicarskoj su formi, ali boze moj, stranac iz nekog Leha ili Astre ne zvuci atraktivno kao stranac iz Hadersfilda. Bez obzira na to sto je u minuloj sezoni vise gledao fudbala nego sto je igrao. Ja sam ubedjen da bi pola nase lige dovodilo takve strance iz istocnoevropskih ekipa, da moze da im pljune 200-300 hiljada po sezoni. Mi kao liga nismo navikli na igrace koji prave razliku, a da su u isto vreme i u takmicarskoj formi. Ili dovodis spremne balvane, ili cekas da nekom dobrom igracu potonu sve ladje, pa tako nespreman i neuigran dolazi kod nas da otalja posao do sledece unosne ponude.
User avatar
N13
Posts: 2081
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Transferi

Post by N13 »

https://www.maxbetsport.rs/prerastao-li ... ji-220216/" onclick="window.open(this.href);return false;

Palovevic izgleda u dobroj formi... Kako bi nam dobro legao i koliko bi Drincic bio rastereceniji pored njega...
User avatar
newnowapv
Posts: 589
Joined: Sun Dec 06, 2009 4:05 pm
Location: Telep

Re: Transferi

Post by newnowapv »

Pomenuti Banjac je potpisao za TSC.
https://www.butasport.rs/izabrao-tsc-pr ... lHeVDjwvVc" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
N13
Posts: 2081
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Transferi

Post by N13 »

Svaka cast decku gde je izabrao klub za skoro duplo manju platu ali sigurnu minutazu, nego da trune kod blizanaca za vecu platu... Tako se gradi karijera. Neka mu je sve najbolje u karijeri!
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4847
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Transferi

Post by gospodinFKV »

Dobro, ja sad ne bih toliko poverenja dao pisanju Butasporta, ali je svakako dobro odabrao. Ne bi pogresio ni s nama, ali je cinjenica da ce Orban malo duze trajati od ovih nasih vezira, pa ce i TSC u nekom narednom periodu nastaviti da raste.
fare
Posts: 2841
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: Transferi

Post by fare »

Nikola Petković iz Javora otišao u Francusku tako da ni od njegovog dovođenja nema ništa.
Karlsson
Posts: 2164
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Transferi

Post by Karlsson »

Mi ovakvu transfer politiku možemo samo da sanjamo. Oni obaraju rekorde transferima naše dece, a čak i rezervne igrače prodaju za ozbiljan novac za naše uslove.
http://zurnal.rs/fudbal/super-liga/9936 ... ra-rekorde" onclick="window.open(this.href);return false;
A prošle zime mi dali Matića i Ezea gotovo za džabe.
Istocno stajanje
Posts: 550
Joined: Thu Jul 23, 2015 11:20 am

Re: Transferi

Post by Istocno stajanje »

Mi u 21. veku nemamo klasicnog centarfora, o cemu dalje da pricamo?! A oni koji odlucuju o transfer politici kao da su otisli na godisnji odmor. Svi nasi konkurenti se vec uveliko pojacavaju, Nis, Cuka, TSC... Ako se i pojacamo, to ce biti pred kraj prelaznog roka, pa dok se ne uigraju ima da se obrukamo u Evropi. Tuga, pa sad treba da iskoristimo osvajanje kupa, da bismo se pojacali, sada je lakse da dovedemo nekog dobrog igraca. Ali, kakve smo srece, rasprodace najbolje.
Post Reply