VOJVODINA u Evropi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9777
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Evropa liga 2020

Post by Voja »

Crvenobeli wrote:Ja cu kao i u svakim kvalifikacijama biti uz Vosu a i uz druge Srpske klubove sem uz Partizane jer za Hrvatske klubove iz principa ne navijam :D
To je to.... ti imas princip za jedan klub ja za dva :mrgreen: Nisam kao Turija da kazem da necu gledati prenose,hocu itekako... sto se navijanja tice,obicno sam ravnodusan na tim utakmicama,jedino kad se malo zakuva volim da prolazite kao manji klubovi protiv vas,da vam sviraju nepostojece penale,da vam dele crvene,da kad vodite 1:0 sudija produzi mec 7-10 minuta,da kad gubite nema ni sekunda produzetka,da su sve sudije protiv vas,pa i strani komentatori... eto samo tih par sitnica... jednostavno da vam se vraca istom merom kao sto ovde otimate
Image
1892
Posts: 1067
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Evropa liga 2020

Post by 1892 »

slanobarac wrote:Kakva dilema. Tirana ili zvezda? :mrgreen:
Nemam dilemu :mrgreen:
Come on you Reds!
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4819
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Evropa liga 2020

Post by gospodinFKV »

Da se igra liga posteno, navijao bih za njih. Nije bitno da li mi imamo kvalitet za titulu, vec da li imamo podjednake sanse u startu da je uzmemo. Lako je njima s pozicije moci da ''navijaju'' za nas, dok ne ispadnemo i ne krene sprdnja.

Ovako, ne mogu da navijam za klub koji se toboze ''bori za ceo srpski sport'', nakon sto je preko nasih grbaca otisao u kvalifikacije za LS, pa onda progresivno ispadne do grupa LE (uz izuzetak ova dva usera u LS). Kad svi pre prvog kola prvenstva istinski budemo imali 0 bodova, a ne -1000 u odnosu na ta :shit: , navijacu za njih u Evropi. Do tada, najbolje sto mogu da ponudim je ravnodusnost i zadovoljno likovanje kad ih neko nagruva. :)

Tanka je granica izmedju gospodskog ponasanja i lizanja cizme. Mogu ja i gospodski da navijam protiv njih. :)
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8876
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Evropa liga 2020

Post by Radoye »

gospodinFKV wrote:Mogu ja i gospodski da navijam protiv njih. :)
:lala:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
ernesto
Posts: 1214
Joined: Sat Sep 10, 2011 5:37 am

Re: Evropa liga 2020

Post by ernesto »

Mrzim ih iz dna duše,uvek protiv njih! ! !
Crvenobeli
Posts: 8
Joined: Sat Aug 22, 2020 4:42 am
Location: Srpska Atina

Re: Evropa liga 2020

Post by Crvenobeli »

Hvala Voji na dobrodoslici, gospodin a slaninar ccc :mrgreen:
Sto se tice tog protezirenja ili po Srpski receno guranja Zvezda jeste trenutno u nesto boljoj poziciji nego ostatak lige. Sto je po meni donekle i normalno, ipak smo realno gledano najveci klub u nasoj ligi. Vidite da i u najjacim ligama ima klubova koji su povlasceni kod sudija(Real, JUve..)
Razumem vasu ozlojedjenost i nervozu, Voša realno nema tretman koji zasluzuje i treba drzava prvenstveno finansijski da potpomogne klubu. Mada sto se tice sudjenja desavalo se i da vama sudije poklone neke zanimljive golove u proslosti, bese Napredak na Karadjordju za 2-1 u sudijskoj nadoknadi? :mrgreen:
Iskreno se nadam da cete imati srece na zrebu i da cete uci u LE grupe. Zasluzili ste vi kao navijaci, Vojvodina kao klub to zasluzuje i naravno brat Lala to zasluzuje. I ja bih licno voleo da vi udjete ozbiljnije u borbu za titulu, to treba Srpskom fudbalu uz naravno skracenje lige koje je neophodno.
I jos nesto, veceras duel izmedju Tirane i Zvezde nece biti samo duel dva kluba, nego i dve zemlje, dva naroda. Tako su to Sipci shvatili, njima bi ovo bila jos jedna pobeda nad Srbijom kao onda kad je Svajcarska pobedila na SP-u a oni slavili kao da nas nato opet bombarduje. Ne mora bas svaki put da bude ono naše čuveno da komšiji crkne krava, neke situacije su iznad klubaštva. Zivi bili :cheers:
User avatar
Baltazar
Posts: 376
Joined: Fri May 24, 2013 9:31 pm
Location: Socijalno

Re: Evropa liga 2020

Post by Baltazar »

"Trenutno"?????? Pa vi ste (klub) rođeni kao lopovi. Oteli ste teren, oteli ste stadion. Da li znaš koliko ste klubova ugasili počev od FK Jugoslavije , ili kako se već zvao? Da li znaš koliko miliona evra otimate od naroda svake godine. ......Ne mogu više. Išao sad nekad na vaše evropske utaknice dok nisam shvatio sistem.
Ne, ne mogu da navijam za vas makar sa kim igrali.

P.S. Mi smo naš teren kupili parama navijača, a on više nije uknjižen na Vošu. Mi kupuli-nije naše, vi niste kupili-vaše. Gadite mi se.
Vojvodina, jedna jedina!
User avatar
N13
Posts: 2059
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Evropa liga 2020

Post by N13 »

Dobrodosao crvenobeli, ja sam od onih koji podrzavaju navijace drugih klubova da ucestvuju u raspravi na forumu, sve dok postoji kultura. Ima ovde i jedan navijac Partizana koji skroz lepo i kulturno ucestvuje na forumu.

Medjutim, moram se osvrnuti na tvoj poslednji post i recenicu 'Zvezda trenutno jeste u nesto boljoj poziciji, sto je donekle normalno'.
Prvo, pomoc sudija ne moze biti normalna nikako. A nacin na koji ste vi dosli do te pomoci je licemeran izuzetno, i mislim da bi iskrenog navijaca zvezde trebalo da bude sramota sto se to radi. Setite se samo vase nekadasnje pesme 'ne treba nam placena titula' kada su crni radili slicno sto vi danas (po mom objektivnom misljenju u mnogo manjoj meri). Ili setite se vase akcije kada ste pozvali sve ostale klubove (izmedju ostalog se i Vojvodina prikljucila) '5 minuta za spas srpskog fudbala', da izadje na teren sa 5 minuta zakasnjenja? I sada kada su se uloge vas i crnih obrnule, odjednom vam treba placena titula i ne treba vise da se spasava srpski fudbal, tj. spasen je? Jako, jako, jako licemerno!

Drugo, pomoc sudija je trenutno najmanje bitna stvar u vasem povlascenom statusu. Da je samo pomoc sudija u pitanju, bilo bi mnogo bolje.
Vas drzava gura u svakom smisli. Vi (kada kazem vi, mislim i na vas i na partizan) ne morate da placate porez drzavi, vi ne morate da vracate dugove bankama. Drugi klubovi moraju! Vi i kada dugujete 50 miliona mozete da dovodite igrace za obestecenje i da im dajete plate od preko pola miliona godisnje. Vama je u svakom sportu drzavna firma sponzor (gasprom-nis, telekom, mts, eps), te vam na taj nacin drzava daje milione svake godine. Vojvodina 10 godina nije dovela igraca za obestecenje, a igraci igraju za max platu od 3 do 5 hiljada evra. U drugim klubovima takodje. Zasto? Zato sto kada nemaju para (ili duguju) ne mogu da kupe igrace i da daju veliku platu. Vi mozete, jer vas niko nece ugasiti... mozete da dugujete i 300 miliona, i dalje cete moci da se razbacujete novcem. Drugi klubovi to ne smeju da rade, jer ako urade, bice ugaseni zbog duga od milion-dva (Mladost Apatin, Hajduk Kula, Proleter Zrenjanin...).

Dakle, vi mozete da trosite koliko hocete, mozete da uzimate pare od drzave preko sponzora, mozete da ne vracate dugove, kredite, ne placate poreze, drugi klubovi ne mogu. I kada ni to sve ne pomaze, tek onda dolaze sudije da vas guraju. E kada sve to uzmete u obzir, shvatite da niste u 'nesto' boljoj poziciji, vec u mnogo boljoj poziciji i dokle god je takav tretman, ova liga ce biti neregularna.

A to sto kazes 'gledano ste najveci klub', jeste tacno, ali upravo zbog svega navenog gore. Klinci koji su u godinama kada treba da 'odluce' za koga ce navijati, lakse se opredeljuju za nekog ko ima moc nad slabijima. Kada bi isti zakon vazio za sve, vi ne biste smeli da kupujete igrace niti da dajete vece plate od 1000 evra mesecno dok ne vratite sve dugove, sto dalje znaci, verovatno biste ispali iz lige. E kada bi se to desilo, malo je verovatno da biste bili gledano najveci klub.
ssnigd
Posts: 3394
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: Evropa liga 2020

Post by ssnigd »

Molim vas banujte ovog ciganskog indijanca i nemojte ulaziti u diskusije sa njim.
Sa ciganima da pricam o postenju, u usta vam se poserem odvratna.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3865
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Evropa liga 2020

Post by Red Marquis »

Iako ne bih puštao nikad blizance na forum, razumem da ako pristojno pišu i ne provociraju je okej da ostanu.
Ovaj je odmah počeo sa serendanjem, i ozbiljno, nemoj niko da mu odgovara. Imaju sve medije i sajtove, ne moramo i ovde ih čitati.
Io odio Belgrado
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4819
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Evropa liga 2020

Post by gospodinFKV »

Dosao covek nama da objasni da je normalno da neki klub bude povlascen. Sjajno. Druze, Vojvodina za celu sezonu ne dobije sumnjivih sudijskih odluka u svoju korist koliko vi za jedan mec kad neko nece da se skloni, i za razliku od vas, te odluke nikom od nas ne prijaju, ali su na nasu srecu retke, pa ne moramo da se krbamo sa moralnim dilemama.

Takodje, taj Juve koji spominjes je bio izbacen iz Serije A zbog namestanja. :mrgreen:

Pitaj bilo kojeg navijaca Vojvodine, Spartaka, Radnickog (i jednog i drugog) da li ste samo ''trenutno povlasceni''. Vi ste od samog zacetka povlasceni. Malo koji rezim vas nije smestio na pedestal. Te su malo udbasi, te su malo ultranacionalisti i cetnici sa imenom crvena zvezda, sto me podseti - navijac partizana koji dolazi na ovaj forum se prilicno korektno ponasa, ulazi u konstruktivne rasprave i ne prosipa te covicevske banana price tipa ''navijam za sve srpske klubove, osim za partizan, posto za hrvatske ne navijam''. Prica podjednako dobro i lose o svima, prema zasluzi. :lala:

Takodje, da me manes s te ''zvezda u ovom mecu brani srpstvo'' price. Prosecan Srbin koji placa uredno porez i ne baca smece po ulici je veci patriota od zvezde. Ja, koji zivim napolju i radim 1001 sitnicu za ljude u svojoj zemlji, sam veci patriota od zvezde. Tri zivota da zivi taj klub, ovim tempom i ponasanjem nece stici prosecnog patriotu, tako da taj performativni patriotizam, a zapravo samo suplja nacionalisticka 357 prica bez trunke bilo cega opipljivog, moze da prodje kod prosecnog glasaca onoga koji vas je spasao katanca, ali kod bilo koga drugog s 2gr mozga ne moze. Za komsiju i njegovu kravu cu da navijam kada je komsa bude stekao na isti nacin kao i ostali. Do tada, banujte ovog.
User avatar
Pera Centar
Posts: 825
Joined: Sat Jan 18, 2014 12:01 pm
Location: Novi Sad

Re: Evropa liga 2020

Post by Pera Centar »

Glasam za banovoanje nezvanog gosta.

Bez puno rasprave, ne moramo i ovde da citamo njihova s...a.

Zelim vam sve ono sto vi priredjujete drugima i da prestanete da otimate od naroda.

Dobro dosao i jos lepse nam otisao.
Crvenobeli
Posts: 8
Joined: Sat Aug 22, 2020 4:42 am
Location: Srpska Atina

Re: Evropa liga 2020

Post by Crvenobeli »

Ja se izvinjavam ako sam vas uvredio necim, to mi iskreno nije bila namera. Sad pravo da vam kazem ne znam ni sta smem da odgovorim a da forumasi ne traze moju glavu :mrgreen:
Uglavnom, vise u ove teske teme i vanfudbalske necu ulaziti vec cu se drzati striktno terena.
User avatar
NS DUNAV
Posts: 69
Joined: Sat Mar 24, 2012 4:19 am
Location: Тамо вамо по Србији

Re: Evropa liga 2020

Post by NS DUNAV »

Crvenobeli wrote:Ja se izvinjavam ako sam vas uvredio necim, to mi iskreno nije bila namera. Sad pravo da vam kazem ne znam ni sta smem da odgovorim a da forumasi ne traze moju glavu :mrgreen:
Uglavnom, vise u ove teske teme i vanfudbalske necu ulaziti vec cu se drzati striktno terena.
Дечко ,можеш ти да се држиш чега хоћеш,терена и свега оног ван њега, ви сте ЗЛО,зато молим те спакуј кофере,постајеш напоран к'о тесне гаће.
User avatar
Turija
Posts: 10739
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Evropa liga 2020

Post by Turija »

U principu nisam za banovanje, ali ako nema drugog nacina, onda, da.
Tj ako ce se ovde pisati o zvezdi i braniti nesto neodbranjivo (zna cela Srbija kako funkcionise cz), onda nema dileme. Crvenobeli, raspravu o zvezdi pisi na njihovom forumu. I ovako ne moze ,,ziveti" od zvezde u svim medijima i na portalima.
Drugo, cim cujem brate, odmah imam neku distancu (brate, a obicno to bude ceznem da te zeznem, tj ,,da se Vlasi ne dosete"). U Vojvodini to nije ( bar do skoro bio) tradicionalno odomacen izraz. Zna se ko je brat, a ko prijatelj. Nije isto.
Recimo, forumas partizanovac iz Portugala, Cascais se drzi fudbala i terena i postovima doprinosi diskusiji i ne pise ovde o partizanu.
Crvenobeli, ne bih da ulazim u diskusiju, ali, za sada, nisam razumeo poentu tvog registrovanja na forumu navijaca Vojvodine?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Post Reply