VOJVODINA u Evropi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9756
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: LE 2020: Standard - VOJVODINA, četvrtak 20h

Post by Voja »

Deep Purple wrote:Naše klubove ove sezone košta pravilo da se igra jedan meč. Vojvodina, partizan i zvezda su odigrali 1:1 u regularnim delovima utakmica u gostima i nosili bi odličan rezultat mući. Bedak.
Poznavajuci nas mentalitet,da su se igrala po dva meca nijedan nas tim ne bi kuci doneo nulu posle 90 minuta,suvise su nasi treneri veliki filozofi i jos veci luzeri... (onaj izvodi Natka uvodi Scekica :mrgreen: )
Image
exlimanac
Posts: 107
Joined: Wed Aug 21, 2013 1:31 pm
Location: DE-EU

Re: LE 2020: Standard - VOJVODINA, četvrtak 20h

Post by exlimanac »

Ne treba zaliti ni za cim...Surova realnost je vrednost i kvalitet njihove ekipe naspram kvaliteta i vrednosti nase...to se odmah vidi iz aviona.
Ali mi se danas nismo uplasili,mi se danas nismo obrukali,mi smo danas zestoko namucili jednu ekipu koja vredi 5 puta vise od nase...Dobili smo golmana koji ce sigurno biti broj jedan i nadalje a cija cena na trzistu moze samo da ide nagore...,Bojica cemo takodje prodati za vrlo ozbiljnu sumu posle ovog danasnjeg nastupa a i kontinuiteta igara koje on pruza.
Motivacioni momenat koji je Lalat momcima usadio je stvarno za respekt.To je nesto sto Vojvodina godinama nije imala.
Falilo je samo to da smo na pocetku prelaznog roka doveli jednog iskusnog afrikanca trkaca koji bi kidao i pravio razliku u veznom redu zajedno sa Drincom.Ubedjen sam da bi danas prosli Standard da smo imali samo jednog iskusnog ofanzivnog tamnoputog igraca.
Ali kad je u Vojvodini razmisljano unapred...
Ja licno danasnjim izdanjem nase Vose mogu samo da budem zadovoljan i da cestitam igracima i strucnom stabu na fanaticnoj borbi od prvog do zadnjeg minuta.
vdn slaninar
Posts: 1017
Joined: Fri Mar 30, 2012 9:46 am

Re: LE 2020: Standard - VOJVODINA, četvrtak 20h

Post by vdn slaninar »

Zadovoljan sam borbenoscu i htenjem i stvarno im cestitam na tome,al jednostavno nemamo kvalitet za Evropu,to ovakve tekme najbolje pokazu.Mi ovoliko ne pretrcimo u dve linglong ligaske tekme.Svaki njihov igrac je superiorniji od naseg,tehnicki bolje potkovan,svaki zna da nas digne na laznjak,jedino Djordjevic i Andric su se nosili sa igracima Standarda.Ipak imali smo sansu da prodjemo i nasim greskama smo sami sebe izbacili.Steta jer bi Fehervar bio laksi protivnik za istorijski ulazak.Slazem se za Zukica i Djuricina da nemaju kvalitet za nas,a mislim da je Mladenovic morao dobiti sansu pogotovo kad se videlo da Stojkovic ne moze da se nosi sa njima a i kad je Drincic ostao bez snage.Uglavnom dobro je s obzirom gde smo bili poslednjih godina.Fali nama pozitivan kontinuitet u funkcionisanju kluba i fale nam kvalitetni igraci iz nase skole.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8866
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: LE 2020: Standard - VOJVODINA, četvrtak 20h

Post by Radoye »

Uspeo sam da uhvatim nesto malo na prekide zadnjih 10-tak minuta utakmice i produzetke. Standard je na papiru jedno 56 miliona puta bolja ekipa od nas, vidi se i na terenu koliko su im pasovi tacniji i koliko su tehnicki jaci njihovi igraci ali nasi su igrali srcem i u konacnom zbiru bili sasvim ravnopravni na terenu. Utisak je da smo sa malo srece mogli da prodjemo (mogla je jos koja nasa da udje, mogli smo da ne primimo glupo golove) ali definitivno obrukali se nismo (a mogli smo i to). Steta sto se ovogodisnji evropski izlet ovako brzo zavrsava, narocito s obzirom na potencijalnog protivnika u sledecem kolu, sta je tu je. Nema se igracima sta zameriti, dali su sve od sebe a vise od toga ni ne mozemo da ocekujemo od njih.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Go west
Posts: 203
Joined: Fri Jan 28, 2005 5:50 pm
Location: Novi Sad Stari Grad

Re: LE 2020: Standard - VOJVODINA, četvrtak 20h

Post by Go west »

Ostali smo sat vremena duže u Evropi od crnog blizanca ...
I to je nešto ... 8)
User avatar
Turija
Posts: 10726
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: LE 2020: Standard - VOJVODINA, četvrtak 20h

Post by Turija »

E sad, se postavlja ono pravo pitanje:
Zasto se ulazu milioni u samo jedan klub ( sada zvezdu, pre u partizan) i to nas kosta tog famoznog 15 og mesta na evropskoj listi?
Da su Vojvodina, TSC, pa, cak i partizan, dobili bar deo tog novca i doveli 2-3 igraca koji prave razliku, bila bi druga prica.
Mogli smo imati 4 kluba u play offu i to zeljeno 15-o mesto za nase klubove.
Mozda ce zvezda proci (opet ima srece u zrebu), ali i to je Pirova pobeda za srpski fudbal, cak i ako se dogodi.
No, dobro - kako se seje, tako se i zanje.

Vosa je odigrala koliko je mogla.
Falila su 3 igraca za LE (na sredini terena, u spicu i brzo krilo koje zna sta ce sa loptom).
Mislim, sta reci, ako je nama veceras bio najpouzdaniji igrac momak koji je dosao iz drugog ranga domaceg takmicenja, tj iz Kabela.

PS
U pravu je Voja za one koje Vojvodina ne moze da ceka.
Mora se podici skauting na mnogo visi nivo, a ne da dovodimo samo igrace bez obestecenja, tj slobodne.
I probati da sve prekide i akcije ne izvodi samo Drincic. Nema on vise te snage i preciznosti u njegovoj desnici.
Mora se podici brzina i kontrola lopte na mnogo visi nivo.
Odbrana nam je solidna, ali igra tanka i cekamo srecu da nas pogleda.
Last edited by Turija on Fri Sep 25, 2020 12:03 am, edited 3 times in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Koral
Posts: 418
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:54 pm

Re: LE 2020: Standard - VOJVODINA, četvrtak 20h

Post by Koral »

Steta. Do prvog gola bili su potpuno bezopasni, sutirali su iz daljine i nisu uspeli da dodju do sanse. Onda je usledio kriminalni penal, ako je bilo kontakta on je zakacio naseg igraca i mogao je samo za nas da bude faul. Ipak vratili smo se i steta sto nismo dosli do drugog gola, bili smo bolji posle izjednacenja. Da li pad koncentracije ili sta vec postigli su gol po pocetku produzetka sto im je dalo na sigurnosti. Ali nisu bili nesto bolji, bila je izjednacena utakmica, cestitke nasim fudbalerima. Da nije bilo tog gola, posteno bi bilo da ode do penala, ali sta je tu je... Prosao je Fehervar , ubedjen sam da bi njih prosli

Mnogi su sumnjali u Vuklisa a meni je on sigurniji trenutno od Simica. Svi su odigrali solidno, razocaran sam malo Sanicaninom, dobio je dosta duela ali gubio je lopte kao pionir, od njega se sada vise ocekuje. Maksimovic jos uvek nije spreman ni fizicki ni psihicki za teren.
Dragojlo
Posts: 692
Joined: Tue Jul 09, 2013 9:36 pm

Re: LE 2020: Standard - VOJVODINA, četvrtak 20h

Post by Dragojlo »

Ako mogu nešto još napisati nevezano za našu utakmicu... Ki Klaksvik sa Farskih ostrva je olešio Dinamo Tbilisi 6-1... :shock: A Šerif kući ispao od Dundalka... E bože, kakve ekipe se dokopale baraža.... :cry:
CRD FCV
Posts: 1655
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: LE 2020: Standard - VOJVODINA, četvrtak 20h

Post by CRD FCV »

Шта рећи.
Прво полувреме су нас надиграли, мислио сам да ако шутнемо ка голу бићемо срећни. Додавања лоша, 1 на 1 није постојало, превише падања у нападу. Лопта се одбија у пријему, нема откривања, Мркаић као да је играо амерички фудбал па гледа да освоји јарде са својим падањем. А онда је уследило друго полувреме. Тотални обрт. Наши се носе без проблема са њима, прекидамо им нападе и стварамо озбиљне акције којима фали оно "нешто" што раздваја играче /клубове на прву и другу класу. Сјајан гол смо дали, имамо одлична убацивања са стране, дуго нисмо имали бекове који могу тако лепо да убаце ту лопту у казнени противника.
Продужеци и несрећа. Примљен гол на фрку, неки мали ментални пад који су они крајње подло искористили и дали гол. После тога од њих се ништа више није видело. У другом продужетку судија нам не свира фаул близу њиховог казненог када је њихов играч са две руке гурнуо нашег. И тако дође овоме крај.

Нисам разочаран. Нисам очекивао победу, што сам оверио и са тикетом који је пао због нерешеног и тако ме ојадило за новце. Од 13 парова. Осећај као из тесне коже.
Мркаић једино у улози сидраша има место у овој екипи.
Вуклиш херој утакмице. Какав утисак је оставио. Голман за велике домете али 33 година живота му је - Срећан рођендан Горане - тако да би било лепо да каријеру заврши код нас. Тиме би и ми завршили посао са голманима за дужи период.
Поред њега, особа утакмице - Ненад Лалатовић. Надао сам се да ће дићи екипу на полувремену и то је успео. Од очаја до сјаја за 15 мин одмора. Сјајан мотиватор, шта друго рећи. Обистиниле су се његове речи, какве везе има што су скупљи од нас, можемо да играмо против њих.
Посебно ми је драго што се показало да није потребно дати 30.000 евра месечно за неког италијана да би се борио за Европу. Екипа састављена од домаћих играча + екс Ју може да се такмичи. Мало само фали да то буде то.

Надам се да Лалатовић остаје још две-три године, да се овај систем игре разради па да видимо на следеће лето или оно тамо шта умемо. Ова Лига Европе два је одлична прилика да се пласирамо тамо и узмемо неке паре па можда и клуб продише.
User avatar
ernesto
Posts: 1213
Joined: Sat Sep 10, 2011 5:37 am

Re: LE 2020: Standard - VOJVODINA, četvrtak 20h

Post by ernesto »

Jedini plus iz
mog ugla je taj sto igraci iz Super Lige mogu da budu pojacanja za nasa da ne dolaze iz blizanaca!
Na primer Andric desni bek , pa Bojic je iz nase lige, Gemovic, Vuklis itd.
ps( Dugujem izvinjenje sto sam pljuvao Vuklisa a on decko skroz korektan golman)!
User avatar
Turija
Posts: 10726
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: LE 2020: Standard - VOJVODINA, četvrtak 20h

Post by Turija »

Verovatno sam dosadan sa tom pricom, ali ja, ni veceras, ne mogu da prezalim sto smo otpisali Nemanju Nikolica.

Kako bi to sve moglo biti drugacije da je on bio na terenu umesto Mrkaica. I na sredini i u spicu. To smo bar mogli, ako vec nemamo para da kupimo igraca, koji pravi razliku.

Nekad moras da istrpis kvalitenog igraca ( i neke njegove, eventualne hirove ili misljenje), jer je mnogo skupo kad ga precrtas (zbog licnog stava) i stavis u ekipu prosecnog timskog.
Nikolic je generator Spartakovih bodova i igara ove polusezone.
Igrac koji prvi razliku na terenu i daje golove.

A i partizan napravio istu glupost. Otpisao Nikolica, a doveo Matica. Razlika je kao nebo i zemlja. Matic je teski prvoligaski prosek, tipa Mrkaic.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
ssnigd
Posts: 3389
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: LE 2020: Standard - VOJVODINA, četvrtak 20h

Post by ssnigd »

Cestitke igracima, borili su se kao lavovi, dali su sve od sebe. Nisu stali ni kada su nas svi otpisali.
Dalje ide bolji tim i to je to.
Mladenovic je morao pre Zukica na teren, jaci i bolji je sa loptom. To je po meni jedina greska Lalata danas.
Za Djuricina razumem zbog brzine i tempa, medjutim, on je igrac kome je Spartak max domet. Nema potrebe da se nalazi kod nas vise, jer napredovati nece. Gemovic uneo ono sto je trebalo.
Nazalost nase glavne poluge Covic i Miljan premoreni od trcanja napred nazad i tuce sa njihovim igracima, pa se od kreacije nije desilo nista.
Sve u svemu, glave gore. Borba do kraja je ono sto uvek trazimo.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
churguzijanac
Posts: 2056
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: LE 2020: Standard - VOJVODINA, četvrtak 20h

Post by churguzijanac »

Nekako ne mogu da se otmem utisku naivnom penalu Arandjela. Cist nedostatak iskustva. Mozda sudija nije morao da ga svira, ali realno ga je omeo iako mu je ovaj dolazio sa ledja. Sto je najgore, pitanje da li bi ovaj iz Standarda uopste uspeo da sutne loptu i kako bi je sutnuo.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3984
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: LE 2020: Standard - VOJVODINA, četvrtak 20h

Post by Rabba »

Alibi ekipa sa alibi trenerom je odigrala alibi utakmicu. Moj osećaj posle 120 minuta. U našoj ekipi nema niti jedan atraktivan igrač od kojeg se mogao očekivati vic i neki trenutak inspiracije. Posle današnje utakmice više nemam dilemu zbog čega su Bojić, Vukadinović, Čović, Đorđević, Andrić, Mrkaić, pa i Bralić, Drinčić, Gemović, Aranđel... u superligi. Jer za više, na žalost nisu. Oni su još dobri za naše poljane, uvideli su to na vreme. Ono što je skandalozno je činjenica da je nama ekipa za koju nas lože da vredi nečemu, zapravo kreirana oko i napunjena do vrha takvim igračima. To bi trebalo da su igrači koji dopunjavaju broj startera do 11, dok se ne pojavi neko ko će ih istisnuti iz startne postave, a kod nas su svi potencijalni drugi ugušeni zbog ovakvih igrača... Tužno. Ne mogu im zameriti htenje, mislim da su odigrali čak i bolje od onoga što mogu. Ali ova ekipa sa sns podguznim muvama na klupi i u upravi, sa ovakvom selekcijom igrača, ne ide nigde.

Sa lične strane, još tužnije mi je što sam više emocija imao gledajući TSC prošle sedmice i onih 6:6, nego utakmicu sinoć... 11 stranaca na terenu, blob neki ljudi koji trči u dresovima koji liče na naše, trener koji se savršeno uklapa u taj blob koji je kreirao... Jedino što me je podsećalo šta gledam je veliki grb na semaforu, koji je jedini ponosno izgledao, sve ostalo je odavalo osećaj nečeg tuđeg...

Prekinuću tišinu na kratko sa ovim postom, neću ometati obožavaoce lika i dela našeg trenera. Kako je glasila ona parola, "Ako vam je dobro onda ništa", il tako nešto, ali to je to.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
ernesto
Posts: 1213
Joined: Sat Sep 10, 2011 5:37 am

Re: LE 2020: Standard - VOJVODINA, četvrtak 20h

Post by ernesto »

Ja jos ne mogu sebi doci , neka gorcina u ustima...
Sad nam sledi rasprodaja tima i opet treci na kraju sezone....
Kako je tesko biti navijac Vojvodine....
Post Reply