Trener(i) FK Vojvodina

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Danilo
Posts: 1012
Joined: Sun Aug 17, 2014 1:07 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Danilo »

Meni se cini da Lalat odlazi , mozda u TSC, a da ce Kosanovic obavljati funkciju trenera menadzera, zbog mladih igraca.
Lalat sigurno nece hteti da ubaci 6 bonusa , jer njemu su prioritet rezultati.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4819
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by gospodinFKV »

To radi u svakom klubu.
Preventivno se oprosti. Nikad ne znas kad ce stici nalog da se ide negde drugde. :deal:
ssnigd
Posts: 3389
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by ssnigd »

Rezultati mu idu u prilog. Ovo sto je rekao deep purple za niz pobeda bez primljenog gola, osvojen Kup, pozicija na tabeli, to i jeste njegova zasluga.
Ono sto svima nama ide na "nesto" su politicki komentari na predsednika i skidanje gaca ciganiji i osmesi posle poraza bez grama otpora.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
Борчевац
Posts: 134
Joined: Wed Aug 31, 2016 11:12 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Борчевац »

ssnigd wrote:Po meni uopste nije bio zagonetan. Pokreti su savrseno govorili da ce otici. Ako ne na zimu, na leto sigurno. I Borac, Banjaluka, Lesinari bi mu legli kao sredina sigurno. BiH liga je slabija od nase, ali je zanimljivija, sa mnogo vise teskih gostovanja, nego sto je kod nas slucaj. Zrinjski, Siroki, Zelja, Sarajevo. Liga od 12 timova.
Sada me zanima, koji su to treneri u opticaju kao zamena za njega.
Квалитет лиге се овде много појачао како се лига скратила на 12 клубова. Публике све више и више на стадиону. Мислим да би се овде Лалатовић фино уклопио, цијела БЛ бруји о његовом доласку и надају се. Имамо добар тим, фали нам тренер да то уклопи како треба, и вјерујем да ће се Борац следеће сезоне са њим борити за титулу заједно са Сарајевом, Зрињским у који се враћа слишковић и ми са Лалатом уз пуне трибине да отмемо титулу сарајлијама :D да осјети чари када Борац гостује на Грбавици, Кошеву, Мостару а и они када долазе код нас :D И наравно да не хвали Додика на прес конференција, оно како је хвалио Вучића, тако ни Вучић самог себе не хвали када гостује у својим емисијама. И оно што је најбитније нема црвеног близанца овде, тако да нема никакве препреке да нападне титулу о којој толико сања :D
User avatar
Deep Purple
Posts: 3902
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Deep Purple »

Борчевац wrote:
ssnigd wrote:Po meni uopste nije bio zagonetan. Pokreti su savrseno govorili da ce otici. Ako ne na zimu, na leto sigurno. I Borac, Banjaluka, Lesinari bi mu legli kao sredina sigurno. BiH liga je slabija od nase, ali je zanimljivija, sa mnogo vise teskih gostovanja, nego sto je kod nas slucaj. Zrinjski, Siroki, Zelja, Sarajevo. Liga od 12 timova.
Sada me zanima, koji su to treneri u opticaju kao zamena za njega.
Квалитет лиге се овде много појачао како се лига скратила на 12 клубова. Публике све више и више на стадиону. Мислим да би се овде Лалатовић фино уклопио, цијела БЛ бруји о његовом доласку и надају се. Имамо добар тим, фали нам тренер да то уклопи како треба, и вјерујем да ће се Борац следеће сезоне са њим борити за титулу заједно са Сарајевом, Зрињским у који се враћа слишковић и ми са Лалатом уз пуне трибине да отмемо титулу сарајлијама :D да осјети чари када Борац гостује на Грбавици, Кошеву, Мостару а и они када долазе код нас :D И наравно да не хвали Додика на прес конференција, оно како је хвалио Вучића, тако ни Вучић самог себе не хвали када гостује у својим емисијама. И оно што је најбитније нема црвеног близанца овде, тако да нема никакве препреке да нападне титулу о којој толико сања :D
Nećeš se složiti sa mnom ali nije se povećao kvalitet već je ujednačen. Recimo tamo su svi od Širokog Brijega do Željezničara sličnog kvaliteta. Par igrača koji prave razliku u ekipama kao što su Ziljkić ili Bilbija na primer. Jednostavno da ne zvuči kao da vas potcenjujem uvek vrlo rado gledam vašu ligu upravi zbog tog rivalstva ali tu rivalstvo nije izgrađeno kroz sport već kroz politiku. Moj kum je Bosanac Hrvatskog porekla živi dve ulice od Grbavice i igrao je i u B timu Željezničara i na neki način je ostvario svoj san, prošao je sve mlađe kategorije. No nije priča o tome. Recimo on kaže da maksimum Bosni treba maksimum 8 ekipa. Često se u situacijama gde je liga ujednačena misli da je to razlog kvaliteta ali je upravo suprotno recimo u Želji-Zrinjskom-Borcu imaš tri igrača koja prave razliku na terenu a to su Štilić-Ziljkić-Bilbija a svih ostalih 10 igrača su u ekipama sličnog kvaliteta
Moram napomenuti i majstore starog kova kao što su Bekrić i Vranješ. I to je vaš problem jer se kroz ujednačenost lige misli da se došlo do kvaliteta. Ima mnogo primera. Meni je drago kada vidim dosta ljudi na tribinama ali onda se setim da to nije zbog fudbala i dzabe sve. Prošle sezone o onom zapaljivanju reflektora i nastavljanje meča bez optimalnog svetla :mrgreen:
Darko Lazić je bio najbolji štoper u PLBH a u Radnickom gotovo da ne igra. Nezahvalno je kroz primer jednog igrača da upoređujem lige. Vi imate na jednoj strani publiku i taj neki animozitet između klubova (nije to lokal patriotizam) a na drugoj realnu sliku zašto je tako.
Kada ekipe zvezde i partizana igraju protiv Novog Pazara u Pazaru bude više navijača nego u derbiju Sarajevo-Željezničar kada je Sarajevo domaćin. Ne znači da sam ja u pravu ali stvarno mislim da ujednačenost vaše lige nije zbog kvaliteta već suprotno jer eto Sarajevo će se prošetsti ove godine do titule. Ali imate prenose svih ekipa za to ste se izborili i svaka vam čast ! Borac ima finansije, ceo grad stoji iza njega. Firme su primorane da ga finansiraju. Lalatović i njegovi fudbaleri (ako dođe) će imati redovna primanja. Cenjen je tamo više od navijaca Borca nego ovde, borio bi se za titulu. Sve su to neke stvari koje bi mu odgovarale. A ja se nadam nekom tumbanju trenera tamo i u slučaju odlaska Lalatovića da na njegovo mestk dođe Gospodin Amar Osim. Ako ništa nakar da uživam u konferencijama :lala:
CRD FCV
Posts: 1653
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by CRD FCV »

Ако мисли да иде боље да иде на лето, нек заврши ову сезону са нама. На његово место бих волео да видим Бранка Жигића од актуелних тренера овде. Можда повратак Кизе али и даље је утисак одласка у црне. Гаћиновић можда. То је углавном то од наших тренера. О странцима нема ни смисла говорити. Остали нису калибар за Војводину.
На крају крајева надам се да од одласка нема ништа.

Заборавио сам и Златомира.
User avatar
Go west
Posts: 203
Joined: Fri Jan 28, 2005 5:50 pm
Location: Novi Sad Stari Grad

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Go west »

Ja se nadam Jašaru.
Борчевац
Posts: 134
Joined: Wed Aug 31, 2016 11:12 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Борчевац »

Добрим дијелом си у праву. Ево мој Борац је прошле сезоне у просеку пратило 5,500 људи по утакмици, није битно да ли нам у госте долази Жељо или Младост ДК. Наравно када нам долази Жељо и Сарајево то је друга прича, дође увијек 400, 500 људи који су ту дошли да Србују а појма немају да наброје 3 играча Борца, а врло често не знају који је Борац на табели. Иначе овде Борац стварно има армију навијача који су искључиво само за Борац, а не да долазе на стадион само како би пљували и вријеђали противника, зато што играмо рецимо против Широког који су Хрвати. Овде влада велики локалпатриотизам, плус када се на све то дода вјера и народ то само додатно диже тензију. А група као група навијача мсм да не постоји већа националистичка група од Лешинара, али све је то овде у грам што се каже. Ево рецимо видим да пратиш Борац и знаш сигурно да код нас игра Марко Јовановић, момак је дао интервју гдје је рекао да је био скептичан да тако кажем када је добио позив да дође у Борац и игра ПЛ, али да се позитивно изненадио јачином и квалитетом лиге. И да клубови попуд Сарајева, Зриње, Борца и Широког би били раме уз раме са свима у Линглонг лиги, сем партизана и Звезде. А ја лично сам мишљења да би се и Сарајево овакво какво сад јесте и како играју да би били испред Партизана у Србији да играју. Па њихови играчи који нису имали мјеста ни на клупи Сарајева су добили Партизан са Пазаром. Некако људи превише некако гледају са понижењем према босанској лиги, а не би требали тако. Овде лако може да се деси да задњи на табели добије другог, као што је сада случај када је Крупа добила Жељу, гдје су сви били убјеђени да ће Жељо то лагано да ријеши. Или Младост када је у другом колу узела бод против Сарајева, а коло прије изгубили од нас 6:0 у БЛ. Тога у Србији нажалост нема. Цигани се играју са свима јер их држава пумпа у њих,а у томе се слажемо ти и ја. Опет се некако враћам да је квалитет фудбала исти по мени, сем ето Звезда, а да их држава не пумпа били би у рангу са Вошом, ни бољи ни гори од вас, ако ме разумијеш шта желим да ти кажем. Били би исти као и ми овде. Зиљка ти је упао у око, али изгледа да нас нажалост напушта, а дуго бањалучка публика није тако некога заволила као њега. Жао ми је ово када видим какво је стање у Воши и надам се да вам упосленици неће тражити плату на овакав начин. Срамота је да клуб као што је Воша доживљава такве ствари, а биљежи одличне резултате
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1275
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by MiSmoFKV! »

Da li je Ziljkić bio kad nas u mlađim kategorijama?
U sećanju mi je ostalo da su za njega pisali da je kombinacija Dušana Tadića i Envera Alivodića
User avatar
Deep Purple
Posts: 3902
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Deep Purple »

MiSmoFKV! wrote:Da li je Ziljkić bio kad nas u mlađim kategorijama?
U sećanju mi je ostalo da su za njega pisali da je kombinacija Dušana Tadića i Envera Alivodića
Da bio je kod nas, čini mi se čak da je u debitovao za prvi tim. Igrao je kada je bio pokušaj pravljenja one B lige ali pola timova nije imalo dovoljan broj igrača pa se gotovo nije ni igralo.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3902
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Deep Purple »

Борчевац wrote:Добрим дијелом си у праву. Ево мој Борац је прошле сезоне у просеку пратило 5,500 људи по утакмици, није битно да ли нам у госте долази Жељо или Младост ДК. Наравно када нам долази Жељо и Сарајево то је друга прича, дође увијек 400, 500 људи који су ту дошли да Србују а појма немају да наброје 3 играча Борца, а врло често не знају који је Борац на табели. Иначе овде Борац стварно има армију навијача који су искључиво само за Борац, а не да долазе на стадион само како би пљували и вријеђали противника, зато што играмо рецимо против Широког који су Хрвати. Овде влада велики локалпатриотизам, плус када се на све то дода вјера и народ то само додатно диже тензију. А група као група навијача мсм да не постоји већа националистичка група од Лешинара, али све је то овде у грам што се каже. Ево рецимо видим да пратиш Борац и знаш сигурно да код нас игра Марко Јовановић, момак је дао интервју гдје је рекао да је био скептичан да тако кажем када је добио позив да дође у Борац и игра ПЛ, али да се позитивно изненадио јачином и квалитетом лиге. И да клубови попуд Сарајева, Зриње, Борца и Широког би били раме уз раме са свима у Линглонг лиги, сем партизана и Звезде. А ја лично сам мишљења да би се и Сарајево овакво какво сад јесте и како играју да би били испред Партизана у Србији да играју. Па њихови играчи који нису имали мјеста ни на клупи Сарајева су добили Партизан са Пазаром. Некако људи превише некако гледају са понижењем према босанској лиги, а не би требали тако. Овде лако може да се деси да задњи на табели добије другог, као што је сада случај када је Крупа добила Жељу, гдје су сви били убјеђени да ће Жељо то лагано да ријеши. Или Младост када је у другом колу узела бод против Сарајева, а коло прије изгубили од нас 6:0 у БЛ. Тога у Србији нажалост нема. Цигани се играју са свима јер их држава пумпа у њих,а у томе се слажемо ти и ја. Опет се некако враћам да је квалитет фудбала исти по мени, сем ето Звезда, а да их држава не пумпа били би у рангу са Вошом, ни бољи ни гори од вас, ако ме разумијеш шта желим да ти кажем. Били би исти као и ми овде. Зиљка ти је упао у око, али изгледа да нас нажалост напушта, а дуго бањалучка публика није тако некога заволила као њега. Жао ми је ово када видим какво је стање у Воши и надам се да вам упосленици неће тражити плату на овакав начин. Срамота је да клуб као што је Воша доживљава такве ствари, а биљежи одличне резултате
Ne sumnjam uopšte što se tiče broja navijača i normalno je da Banjalučani i ostali stanovnici Republike Srpske navijaju za Radnik i vas. Nisam imao tu priliku da budem na stadionu Borca i ako sam bio u nekoliko navrata u Banjaluci. Ali često sam gledao Želju na Grbavici. Apropo toga uz Vojvodinu pratim i Željezničar i veoma sam dobro upućen u dešavanja u vašem fudbalu. Liga mi je interesantna upravo iz razloga što je ujednačena. Velika mi je želja da u Vojvodini vidim Sulejmana Krpića veoma kvalitetan igrač i upravo ono što nama fali igrao je baš dobro u Želji. Slične probleme kao Vojvodina oko plata i ostalog ima i Željo koji 6 meseci ne može da izda lokal unutar Stadiona... Goran Vukliš bivši golman Borca odlično se pokazao kod nas posle povrede u tom trenutku prvog golmana Simića i mislim čak i da je među najkvalitetnijim golmanima u ligi sudeći po partijama u poslednja dva meseca . Tuzla City je interesantan klub pandan našeg Tsc-a ali sa manjim ambicijama. Jednostavni nećemo se složiti u vezi kvaliteta lige ali neke statističke kolone ne lažu recimo. Samo zvezda vredi više od cele vaše lige po Transfermarktu.
Kombinovano partizan i Vojvodina vrede više od cele vaše lige. Čukarički i Tsc vrede više od Sarajeva a Spartak je egal sa Sarajevom po vrednosti igračkog kadra. A onda gde su tu ostale ekipe u Bosni... Ja garantujem da Čukarički ima bolji i talentovaniju tim od Sarajeva i da bi se garantovano borio za titulu u Bosni. Brojke umeju da varaju i ne treba da gledamo sve kroz vrednosti fudbalera i klubova odnosnk cifara. Bosna se vodi kao polu-profesionalna liga tako su je klubovi izglasali da ne bi morali da potpisuju profesionalne ugovore sa igračima. To ruši ugled klubovima koji bi da napreduju što je u slučaju Borca. Naravno klub igračima može nuditi profesionalne ugovore ali to je slučaj tek u top 6 ekipa. Nama je problem broj klubova, kada bi imali deset do dvanaest ekipa ne bi se razvodnjavao kvalitet već bi najbolji igrači ekipa iz donjeg doma tabele umesto da igraju za Bačku recimo u drugoj ligi već bi dolazili u jednu od ekipa u LLSL i na taj način kvalitet bi se popunjavao jer bi svima bio cilj LLSL ali ove sezone imamo čak 20 ekipa ali već od sledeće se vraca na 16 a nadamo se uskoro i 12 ekipa jer bi to bilo najbolje rešenje za naš fudbal. Bosansku ligu gledam skoro kao i Srpsku. Pratim dešavanja, interesantno je, liga vam napreduje slažem se sa tim ali ne u toj količini o kolikoj mislite. Gledao sam vas protiv Rio Ave-a bila je to dobra utakmica niste imali sreće a i kvalitetni su Portugalci (kasnije su zamalo izbacili Milan).
I Sarajevo je bilo dobro protiv Seltika ali su odigrali previše defanzivno za moj ukus a to je Seltiku odgovaralo. Zrinjski je odigrao baš interesantan meč protiv Olimpije. Maccabi je bio prejal za Želju prati se Bosanski fudbal i kod nas ali baš zato što i pored toga što "gotivim" Želju mogu objektivno da pogledam stvari, fino napredujete ali da stvarno niste bar ne još uvek kvalitetom tu negde sa nama. Nama je organizacija veći problem od kvaliteta. Hrvati su napravili dobar sistem sa 10 ekipa i odličnom organizaciom prenosa i ostalih stvari i bar u tom pravcu moramo se ugledati i vi a i mi.
Борчевац
Posts: 134
Joined: Wed Aug 31, 2016 11:12 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Борчевац »

Сулејман добар играч, луда глава не бих га никада желио у Борцу, али како чујем манијаци се надају његовом повратку. Око плата њима играчи за кифле немају у много горем су стању него ви, али имају штилу који је код њих најквалитетнији само што сада неће да игра због дуговања. Имају они крме њихово каматарско за тренера, од гована направи питу то му се мора признати. Иначе имали су баш проблема са вирусом корона баш пред пут у Макаби, када су их депортовали назад за БиХ. Вуклиш је наш Бањалучанин, али је код нас био резерва када смо испали из лиге након тога отишао у Слободу тамо не знам какав је био. Ако се не варам а исправи ме ако гријешим он је био у Каблу?, то је клуб од момака који су водили г3 колико знам. ТЦ најодравтнији клуб у лиги, власник мрзи све што је српског рода, не бих да га коментаришем. Али јесте фазон вашег ТСЦа. Нећемо се сложити по квалитету, ја лично сматрам Цигане изнад свих по квалитету заједно са Динамом, а на фином путу је и Осијек као овако наставе да раде. Да се у Борац рецимо улаже као у Цигане дуги низ година, па и ми би били оно што су они данас за све нас. Ето рецимо Борац је играо припремну утакмицу против првог тима чуке и први тим Борца узели смо их глат 2:0. Јесте да се припремне утакмице не могу гледати на начин као и првенствене, али тада Чука готово ништа није показала. Па смо добили и Спартак 4:2 комбиновани тим и код њих и код нас ако се не варам играо. А они су одмах иза вас у лиги. Сумњам да би Чука могла ишта Сарајеву, али поштујем твоје мишљење. Против Рио авеа ми најжалије што смо примили гол у 90 минути, мада би нас људи свакако добили имали су снаге за још 90 минута, ови наши попадали већ у 65 минути. Да се отишло у продужетке ко зна колико би нас добили. Једноставно они су други свијет за нас. То су најбоље показали у утакмици против Бешикташа и Милана. Слажем се за Сарајево против Селтика. А Хрвати су испред нас свих, одлично људи раде посао. Него како ти се чинила текма сад задња Борац Жељо у БЛ 4:3 и за кога си навијао :lol:
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4819
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by gospodinFKV »

CRD FCV wrote:Ако мисли да иде боље да иде на лето
Ja recimo mislim da bi bilo kasno da ide na leto. Ako planira da ode na leto svakako, bez obzira na to sta nas ceka u Evropi, onda bolje neka ide sada. Ako planira da vodi ekipu i u sledecoj sezoni, u sta ne da sumnjam, nego mislim da ne postoji promil sanse da se to desi, onda nemam nista protiv da ostane, jer ce se malo sta promeniti. Para nema, sanse da se pokazu zubi zvezdi nema. Ako cemo vec da pizdimo na nekog zbog toga, bolje da pizdimo na njega, nego da dovedemo nekog ''naseg'', pa opet pojedemo :shit: jer ce isti ishod biti.

Evropa je manje-vise obezbedjena. Nije u rukama, ali ako dovedemo nekog sa promilom kvaliteta, on ce skockati ekipu da se tih 7 bodova ne ispusti. Proleter, Radnicki i Spartak cekamo u drugom delu sezone. Izgurali smo neka zaje*ana gostovanja u ovoj polusezoni (TSC, Krusevac, Metalac, Indjija, Subotica...), tako da je zaliha od 7 bodova jaca nego sto izgleda.

Ponavljam, ako hoce da ide, vise bih voleo nekog sada, da spremi ekipu za leto. Liga Konferencija je dostizno takmicenje, ali mi kao klub, a pogotovo kao liga, nismo vise na onom nivou da mozemo da promenimo pola ekipe i trenera u maju i junu, pa da gradimo formu kroz ranu fazu protiv kojekakvih Hibernijana, Suduvi,...

Ako ce ici, mislim da ce pre u Borac, nego u TSC, pogotovo posle onih begesarskih sEVeRnA SrBiJa baljezganja.
Nenade, hvala za neke stvari. Necemo se ljubiti, sto zbog pandemije, sto zbog nekih drugih fudbalskih i nefudbalskih stvari. U nekom boljem vremenu bi verovatno i ti bio bolji. Srecno! :cheers:

Od slobodnih trenera, voleo bih da vidim Vignjevica, Zagorcica ili Aleksandra Vukovica. On onih sa trenutnim angazmanom - Branko Zigic ili Kiza.
Istocno stajanje
Posts: 544
Joined: Thu Jul 23, 2015 11:20 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Istocno stajanje »

Verujem da Lalat 100% ide. I sam je govorio da zeli u inostranstvo, a jedino mu odgovara po jeziku i nekvalitetu lige BIH i CG.
Hvala mu za sve uspehe, svakako je upisan u istoriju Vojvodine po osvojenom kupu i rekordu po pobedama.
Ono sto mu zameram su njegovi ispadi, pogotovo politicke prirode. To se nije radilo ni za vreme Milosevica, a nismo ni Severna Koreja. Ne volim kada neko pravi rijaliti sou. Zameram mu i sto ne zeli da radi sa strancima kao i neforsiranje mladih igraca. Naravno i cerenje nakon brojnih poraza od njegovih.
Nazalost, nadao sam se da ce Sabo da ga zameni, ali sta je tu je.
User avatar
churguzijanac
Posts: 2055
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by churguzijanac »

Neka ga, samo nek putuje. Nema brige sad kad je Srbija postala velika, a frizideri zvrje prazni.
Post Reply