Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Beonic
Posts: 683
Joined: Mon Jul 27, 2015 11:34 am

Re: Transferi

Post by Beonic »

Turija wrote:Mislim da sam negde procitao da je visok 179cm, a ne 171cm?
Gledao sam nesto na yuo tube i mislim da bi nam savrseno legao. Cvrst, agresivan, brz fudbaler, dosta dobar tehnicki, ali plase me trenerovi kriterijumi i fobija od stranih igraca.
Ne mogu da ga nađem na Transfermarketu ili Guglu, kako mu se piše ime i prezime u originalu?
User avatar
Deep Purple
Posts: 3912
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

Beonic wrote:
Turija wrote:Mislim da sam negde procitao da je visok 179cm, a ne 171cm?
Gledao sam nesto na yuo tube i mislim da bi nam savrseno legao. Cvrst, agresivan, brz fudbaler, dosta dobar tehnicki, ali plase me trenerovi kriterijumi i fobija od stranih igraca.
Ne mogu da ga nađem na Transfermarketu ili Guglu, kako mu se piše ime i prezime u originalu?
Emmanuel Chabula
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4819
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Transferi

Post by gospodinFKV »

Nema maltene nikakvih informacija na Transfermarktu, osim da je visok 171, dok YT video kaze 179. U oba slucaja, njegova visina ne uliva poverenje da je glasina tacna, kada se gleda tip napadaca koji se forsira.

Dovodjenje Simica najverovatnije znaci da ce neko od drugih krilnih igraca i poluspiceva na klupu, a neko mozda u spic napada. Drugo objasnjenje nemam, posto nam je roster na tom delu terena zaista velik. Mi na tih 6 pozicija u veznom redu i napadu imamo preko 10 igraca, i to ako ne racunam Kabica, Miletica, Novevskog,...

Drincic, Stojkovic, Maksimovic, Topic - Vukadinovic, Gemovic, Zukic, Mladenovic, Simic, Bojic, Covic - Mrkaic

Ako Cabula stvarno dodje, to ce biti veliko osvezenje, ali se onda nadam da ce neko otici (Mrkaic i jos jedno krilo makar), jer je ekipa stvarno prevelika. Roster od 28 igraca trenutno na pripremama, od kojih su samo 6 prikljuceni omladinci, je zaista prevelik, pogotovo za ekipu koja ne igra Evropu tokom jeseni, a kamoli na prolece. Zimski prelazni rok je idealna prilika da se roster skrati na jedno 17-18 seniora i tih 5-6 omladinaca, koji ce uz pravu sansu na leto, kad ekipa ponovo bude igrala na tri fronta (nadam se i tokom jeseni), biti deo tog ''seniorskog'' rostera. Tako se gradi buducnost na kojoj ova ekipa moze da zaradi. Nema potrebe imati preko 20 seniorskih igraca za 19 utakmica u prvenstvu i jos koju u kupu do kraja sezone. Jedino mi korona pada na pamet, ali mi deluje da se ipak nasa ekipa dobro cuva.
User avatar
Beonic
Posts: 683
Joined: Mon Jul 27, 2015 11:34 am

Re: Transferi

Post by Beonic »

Deep Purple wrote:
Beonic wrote:
Turija wrote:Mislim da sam negde procitao da je visok 179cm, a ne 171cm?
Gledao sam nesto na yuo tube i mislim da bi nam savrseno legao. Cvrst, agresivan, brz fudbaler, dosta dobar tehnicki, ali plase me trenerovi kriterijumi i fobija od stranih igraca.
Ne mogu da ga nađem na Transfermarketu ili Guglu, kako mu se piše ime i prezime u originalu?
Emmanuel Chabula
Hvala!
Na Youtube deluje kao Francis Afriyie koji kod nas nikada nije dobio šansu. Verujem da ga se mnogi ni ne sećaju, to je onaj dečko što je došao kada i Bempah. Iako zaigra ima da prođe ko Seku Conneh ili John Mary.
FkpCascais
Posts: 170
Joined: Mon Jun 11, 2012 8:41 am

Re: Transferi

Post by FkpCascais »

Nece vam se Lalat ni potruditi da proba stranca, barem iz postovanja prema vama i klubu da se potrudi da pokusa, ali, jok. Chabuli bi bilo prvo iskustvo vani, bio bi presrecan u NS, Evropa, trudio bi se, slusao.

A zamislite sad kad mu kazu "Chibula, nema nista od Vojvodine, trener mrzi strance i ne zna jezike, cak ni engleski ne zna..." Pazi, da Chibula govori neki cudan jezik, vec je coveku engleski maternji, znaci, nemoze lakse. Ljudi ce u Zambiji da padnu u nesvest da saznaju da u Srbiji (navodno Evropi jel?), jos ima ljudi koji mrze strance i ni engleski ne znaju. Bruka.
Dragojlo
Posts: 692
Joined: Tue Jul 09, 2013 9:36 pm

Re: Transferi

Post by Dragojlo »

To sam ja već jednom spomenuo, da je Lalat neka verzija Nuna Espirito Santa.... Ode čovek da trenira strani klub, i što bi se on sad tu zezao sa učenjem jezika, kad od Wolvesa može da napravi Žil Visente!?? Na primer... :dance2:
FkpCascais
Posts: 170
Joined: Mon Jun 11, 2012 8:41 am

Re: Transferi

Post by FkpCascais »

Ali Nuno sem sto je doveo 9 svojih portugalaca ima u Volfsima i 4 engleza, 2 spanca, i po jednog holandjanina, francuza, brazilca, meksikanca, ivorca, italjana, marokanca, belgijanca, amera i danca.

A Gil Viicente iako vecinu cine portugalci i braziilci, imaju 2 senegalca, 2 francuza, 2 kolumbijca, pa po jednog iracanina, japanca i nigerijca. Totalno druga dimenzija neuporediva sa lalatom koji NIJEDNOG stranca ne moze da podnese.

Ja nisam za ova izivljavanja sa strancima, ali savez mora da da klubovima vece opcije. Ja bi ogranicenje napravio da glasi da klub moze da ima max. 5 stranca na trenu (znaci uvek bi bilo vecina 6 domacih i tako se ne bi zigubio domaci karakter tima) sa tim da moze na klupi jos da ih ima ali da na terenu nikad ne pemasi 5. Pa onda neka u ligii bude klubova koji nemaju nijednog, neke koji imaju maksimalno, neke koji samo uzmu malo iz odredjengo dela planee, neki samo iz regiona, pa da vidimo ko ce najbolje da se snadje, a ne ovo sada gde savez diktira i nmece klubovima da svi moraju iste timove da imaju da malcice ili nijednog stranca, i decom. Sloboda klubovima! Savez nije tu da naredjuje striiktne zabrane aman.
User avatar
NS DUNAV
Posts: 69
Joined: Sat Mar 24, 2012 4:19 am
Location: Тамо вамо по Србији

Re: Transferi

Post by NS DUNAV »

https://mondo.rs/Sport/Fudbal/a1424458/ ... gorsk.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Да ли овде треба коментар?
User avatar
Deep Purple
Posts: 3912
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

Ako je istina da zvezda prodaje Krstović za samo 500k u kakvoj god finansijskoj situaciji bili mislim da bi to morali da iskoristimo. To je momak na kome bi mogli da uzmemo ozbiljan novac. Pre dve sezone bio najbolji igrač Crne Gore sa 18 godina a plus je spic mesto gde smo deficitirani.
Ja znam da kuburimo sa novcem ali ovakve prilike se ne propuštaju.
FkpCascais
Posts: 170
Joined: Mon Jun 11, 2012 8:41 am

Re: Transferi

Post by FkpCascais »

NS DUNAV wrote:https://mondo.rs/Sport/Fudbal/a1424458/ ... gorsk.html
Да ли овде треба коментар?
Eze Ukeuhie je jos jedan stranac kojeg je Lalat oterao prvom prilikom. Eze je imao jos godinu dana ugovora sa Vosom ali ga je Lalat oterao na zimu 2019 bez ikakvog razloga ni objasnjenja. Odnosno, znamo razlog...
User avatar
N13
Posts: 2054
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Transferi

Post by N13 »

Lalatovic je u poslednjem intervjuu iz Antalije rekao da zeli stranca u ekipi koji ce da odskace jer u nasoj ligi stranci imaju 3-4 puta vece plate nego ostali igraci u timu, i kad ce vec toliko biti placen, mora da pravi razliku, mora postici 15-20 golova u sezonu. Onda je izjavio da cestita Partizanu kakve strance uzima, jer uvek pogodi, dodju igraci koji prave razliku na terenu. Pohvalio je Sadika gde je rekao da je strasan igrac i da takve strance zeli. I za Boacija je rekao da bi voleo da ima u timu, ali da to nije realno.

I ja se potpuno slazem sa tim... bolje i ne dovoditi stranca nego dovesti nekog prosecnog igraca koji ce biti opterecujuci za platni spisak.
Tako da nema potrebe za tim teorijama zavere, Lalatovic je rasista, Lalatovic nece strance jer ne zna engleski itd... Jeste Lalatovic lud, ali ne toliko da bi odbio stranca koji bi doneo nesto timu. Kakav bre Eze... jeste gotivan igrac, ali Miljan Vukadinovic je za 2 klase iznad njega.

Snimak intervjua:
[video]https://www.youtube.com/watch?v=QkRK2gs8FR0[/video]
User avatar
Djisa
Posts: 1210
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Transferi

Post by Djisa »

N13 wrote:Lalatovic je u poslednjem intervjuu iz Antalije rekao da zeli stranca u ekipi koji ce da odskace jer u nasoj ligi stranci imaju 3-4 puta vece plate nego ostali igraci u timu, i kad ce vec toliko biti placen, mora da pravi razliku, mora postici 15-20 golova u sezonu. Onda je izjavio da cestita Partizanu kakve strance uzima, jer uvek pogodi, dodju igraci koji prave razliku na terenu. Pohvalio je Sadika gde je rekao da je strasan igrac i da takve strance zeli. I za Boacija je rekao da bi voleo da ima u timu, ali da to nije realno.

I ja se potpuno slazem sa tim... bolje i ne dovoditi stranca nego dovesti nekog prosecnog igraca koji ce biti opterecujuci za platni spisak.
Tako da nema potrebe za tim teorijama zavere, Lalatovic je rasista, Lalatovic nece strance jer ne zna engleski itd... Jeste Lalatovic lud, ali ne toliko da bi odbio stranca koji bi doneo nesto timu. Kakav bre Eze... jeste gotivan igrac, ali Miljan Vukadinovic je za 2 klase iznad njega.

Snimak intervjua:
[video]https://www.youtube.com/watch?v=QkRK2gs8FR0[/video]
Ne treba nama stranac koji pravi razliku ili koji ima platu 4 puta vecu. Nama treba mlad stranac koji ce se boriti za mesto u timu sa ostalima i koji ce gristi svaku utakmicu da se proda posle. A ako dovedemo nekog koji je bolji od ostali a igra za istu platu, to je plus! Ne treba nama Boaci, nama treba neko ko se uklapa u nas budzet. A Lalatovic samo pravi alibi!
Kup je nas!
FkpCascais
Posts: 170
Joined: Mon Jun 11, 2012 8:41 am

Re: Transferi

Post by FkpCascais »

Upravo tako. Ceo Lalatov tekst je alibi. Kao prvo, ne postoji cena za strance i cena za domace, to je nonsens, imas i domacih i stranaca svih mogucih cena, samo treba da ih dovdes. Recimo, ovaj Chabula nema sigurno planu vecu koliko jednog prosecnog domaceg povratnika. A onda ova glupost da stranac mora da da 15-20 golova, to je cuvena Bata DJorina alibi skola gde stranac mora da bude 3-4-5 (kako po kome) puta bolji od domaceg, i onda ti Bata Djorini puleni kao Lalat uvek imaju izgovor da cak i da je bolji ipak nije 3 puta bolji vec samo 2,5 puta. Ma glupost do gluposti, samo da se ne dovede sranac ni na probu, izmislice najludje izgovore.

PS: Uostalom, koliko je Eze imao platu? Cisto da rascistimo i upoerdimo. Sta kao Lalat ga se odrekao da bi kao ustedeo pare klubu jel? Eze je imao prosecnu platu ako ne cak ii manju, ajde ko zna molim vas neka kaze.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3912
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

Minja wrote:Pre 15 dana je drzao konferencije sa igracima na temu neisplacenih nagrada i dugovanja, danas prica o strancima od gomilu para. Bukvalno da vise ne otvaram ovaj sajt, samo se uznemirim.

Pa, imali ste Dzon Merija, igraca koji gde god da je igrao pravio je razliku. Covek, bukvalno, zatrpava protivnicke mreze, i to ne u top klubovima. Ovde nije stigao skoro ni da udje na teren.

2015–2016 Vojvodina 1 (0)
2016–2018 Rudar Velenje 46 (26)
2018–2019 Meizhou Hakka 43 (36)
2019– Shenzhen 32 (20)
Pre svega i sam Lalatović je napomenuo da nema finansijskih sredstava za strance koje dovode blizanci. Odslušaj intervju pa tek onda tumači. Još jednom ilje nalomenuo plate koje kasne svom zaposlenima.
User avatar
Turija
Posts: 10728
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

Deep Purple wrote:
Minja wrote:Pre 15 dana je drzao konferencije sa igracima na temu neisplacenih nagrada i dugovanja, danas prica o strancima od gomilu para. Bukvalno da vise ne otvaram ovaj sajt, samo se uznemirim.

Pa, imali ste Dzon Merija, igraca koji gde god da je igrao pravio je razliku. Covek, bukvalno, zatrpava protivnicke mreze, i to ne u top klubovima. Ovde nije stigao skoro ni da udje na teren.

2015–2016 Vojvodina 1 (0)
2016–2018 Rudar Velenje 46 (26)
2018–2019 Meizhou Hakka 43 (36)
2019– Shenzhen 32 (20)
Pre svega i sam Lalatović je napomenuo da nema finansijskih sredstava za strance koje dovode blizanci. Odslušaj intervju pa tek onda tumači. Još jednom ilje nalomenuo plate koje kasne svom zaposlenima.
Nije rec o zvezdinim strancima, vec nasim.
Je l' Meri bio preskup za Vojvodinu?
Naravno da nije, vec ga nije hteo Lalatovic, kao i Ezea npr, pa smo gledali vrhunske c-forove, poput Ascerica, Mrkaica i sl.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Post Reply