Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
naseljekolumbija
Posts: 1109
Joined: Thu Aug 02, 2012 12:03 pm
Location: NS,NN

Re: Uprava

Post by naseljekolumbija »

Све је тачно што си написао и све ми је јасно. Само сам морао да искажем колико је одвратан и гадан и колико бедник покушава да личи на свог идејног вођу пицоустог и да му се додворава
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4819
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Uprava

Post by gospodinFKV »

Jasno je da je pravno stadion gradski, ali ova izjava je direktna ku***na u usta svim navijacima Vojvodine, onako svojstvena ovom bahatom sljamu na vlasti.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8865
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Uprava

Post by Radoye »

Jbg moze im se.

No nicija nije do zore gorela...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Turija
Posts: 10721
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Uprava

Post by Turija »

Ja vise nemam ni volje, ni snage, da ovo pratim.
Zao mi je sto se klub, za koji navijam decenijama, blizi kraju svom postojanju.
Kroz sve ove godine, dobro su nas i sistematski pripremili za taj trenutak, pa nekako to ,,skidanje sa aparata" dodje kao prekracivanje agonije i muka.

Citam komentare na novosadskom portalu u povodu Vose i ne mogu da verujem da dobrom broju ,,novosadjana" toliko smeta Vojvodina i koliko u njima ima zluradosti za Klub iz ,,svoga grada". :oops:
A, bar 20 puta smo u manjoj dubiozi od blizanaca i N puta manje ,,povlacimo" budzetskog i spozorskog novca od njih.
Kao tamo je sve po PS, pa je onda OK poslovanje i davanje drustvenog novca.

Dobro, ako ti ,,novosadjani" zele da rade i zive u gradu, kao u teskoj provinciji, bez sadrzaja: sportskog, kulturnog i ostalog - neka im.
Neka uzivaju u propasti Vojvodine.
Ja ne pripadam tome, pa zasto bih se nervirao i mi pisali ovde, kad nista ne mozemo promeniti.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Deep Purple
Posts: 3907
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Uprava

Post by Deep Purple »

Turija wrote:Ja vise nemam ni volje, ni snage, da ovo pratim.
Zao mi je sto se klub, za koji navijam decenijama, blizi kraju svom postojanju.
Kroz sve ove godine, dobro su nas i sistematski pripremili za taj trenutak, pa nekako to ,,skidanje sa aparata" dodje kao prekracivanje agonije i muka.

Citam komentare na novosadskom portalu u povodu Vose i ne mogu da verujem da dobrom broju ,,novosadjana" toliko smeta Vojvodina i koliko u njima ima zluradosti za Klub iz ,,svoga grada". :oops:
A, bar 20 puta smo u manjoj dubiozi od blizanaca i N puta manje ,,povlacimo" budzetskog i spozorskog novca od njih.
Kao tamo je sve po PS, pa je onda OK poslovanje i davanje drustvenog novca.

Dobro, ako ti ,,novosadjani" zele da rade i zive u gradu, kao u teskoj provinciji, bez sadrzaja: sportskog, kulturnog i ostalog - neka im.
Neka uzivaju u propasti Vojvodine.
Ja ne pripadam tome, pa zasto bih se nervirao i mi pisali ovde, kad nista ne mozemo promeniti.
Bravo Turija. I ja sam čitao komentare na portalu 021 i ostao sam bez komentara. Možda je i najbolje da se rasformiramo pa će tek onda videti mnogi koliku bi to rupu napravilo u gradu jer koliko god nekome smetalo Novi Sad je Vošin.
Istina je da se kolona ravna po zadnjem ali se ugleda na onog iznad sebe prvog !
Karlsson
Posts: 2131
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Uprava

Post by Karlsson »

Kako sada nemamo para nizašta, a ne tako davno odbili 4 miliona za Topića?
Svašta.
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1276
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Uprava

Post by MiSmoFKV! »

Komentari na 021 nisu bitni, to su uglavnom predstavnici minornih političkih partija koji prepodne mrze sebe, a popodne čitav svet. Nemojte se obazirati na njih. I generalno na bilo kom mediju.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3984
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Uprava

Post by Rabba »

Odavno je klub trebalo da se distancira od grada i državnih sponzora i da očekuje od istih crkavicu. Bizarno, kad bi ovaj poltron na čelu grada imao obraz pa govorio pravu istinu, ja bih se čak složio sa njim :shock: Zašto novac profesionalnim sportistima a ne novac socijalnim kuhinjama i u pomoć ugroženima? Čime je to fudbaler zaslužio da mu grad plati platu, a prosjak nije da mu grad plati obrok dnevno? Prošlo je vreme kad je grad trebalo da može da plaća igračima plate. Jednostavno, prosečna plata fudbalera je sada mnogo veća od prosečne plate običnog građanina. Barem fudbalera Voše. Treba raskrstiti sa time. Moralno bi bilo prekinuti tu praksu, naći privatne sponzore i osloniti se na prodaju igrača. A znamo da ono što je moralno se ovde nikad neće dogoditi.

Što se trenutne situacije tiče, Voša je izgleda jedno od mesta u kojem se vlast prepucava između sebe i to ne potiče iz kluba već sa viših instanci. Nešto se dešava u političkom životu Srbije, što je prouzrokovalo ovu situaciju u klubu. Kako objasniti da je desna ruka lika, koji je na prst u dupe sa gradonačelnikom, uhapšen i to pred kamerama? Nekakvo se veliko razračunavanje na visokim instancama vlasti dešava a pošto u našem klubu već dugo obitavaju pijavice sa vlasti, očigledno da su te struje i u klubu zastupljene.

Postali smo kurva vlasti, ona koja radi najprljavije poslove. Od legitimizovanja ovog trulog fudbalskog saveza do imanja preeksponiranog, u vođu zaljubljenog, trenera. Lalat ovde dobija platu zato što je Vučićeva podguzna muva. Šteluje nam se koliko je potrebno da se Lalatu opravda veliko primanje. Da je Lalatović toliko dobar trener, sedeo bi u njegovoj zvijezdi ili bi otišao u inostranstvo. Ovako, njemu dobro. Što bi se jebavao sa stranim jezicima, koje pride ne zna, kad može da bude lepo ovde uhlebljen i da ga boli patka dok izigrava velikog stručnjaka.

Mislim, svima vam je to jasno, nisam otkrio Ameriku, ali prija nekad i napisati.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
dajbre
Posts: 18
Joined: Sat Aug 24, 2019 6:42 pm

Re: Uprava

Post by dajbre »

Rabba wrote:Odavno je klub trebalo da se distancira od grada i državnih sponzora i da očekuje od istih crkavicu. Bizarno, kad bi ovaj poltron na čelu grada imao obraz pa govorio pravu istinu, ja bih se čak složio sa njim :shock: Zašto novac profesionalnim sportistima a ne novac socijalnim kuhinjama i u pomoć ugroženima? Čime je to fudbaler zaslužio da mu grad plati platu, a prosjak nije da mu grad plati obrok dnevno? Prošlo je vreme kad je grad trebalo da može da plaća igračima plate. Jednostavno, prosečna plata fudbalera je sada mnogo veća od prosečne plate običnog građanina. Barem fudbalera Voše. Treba raskrstiti sa time. Moralno bi bilo prekinuti tu praksu, naći privatne sponzore i osloniti se na prodaju igrača. A znamo da ono što je moralno se ovde nikad neće dogoditi.

Što se trenutne situacije tiče, Voša je izgleda jedno od mesta u kojem se vlast prepucava između sebe i to ne potiče iz kluba već sa viših instanci. Nešto se dešava u političkom životu Srbije, što je prouzrokovalo ovu situaciju u klubu. Kako objasniti da je desna ruka lika, koji je na prst u dupe sa gradonačelnikom, uhapšen i to pred kamerama? Nekakvo se veliko razračunavanje na visokim instancama vlasti dešava a pošto u našem klubu već dugo obitavaju pijavice sa vlasti, očigledno da su te struje i u klubu zastupljene.

Postali smo kurva vlasti, ona koja radi najprljavije poslove. Od legitimizovanja ovog trulog fudbalskog saveza do imanja preeksponiranog, u vođu zaljubljenog, trenera. Lalat ovde dobija platu zato što je Vučićeva podguzna muva. Šteluje nam se koliko je potrebno da se Lalatu opravda veliko primanje. Da je Lalatović toliko dobar trener, sedeo bi u njegovoj zvijezdi ili bi otišao u inostranstvo. Ovako, njemu dobro. Što bi se jebavao sa stranim jezicima, koje pride ne zna, kad može da bude lepo ovde uhlebljen i da ga boli patka dok izigrava velikog stručnjaka.

Mislim, svima vam je to jasno, nisam otkrio Ameriku, ali prija nekad i napisati.
Placati 2 - 5 - 10 - 20 hiljada evra mesecno za reklamu klubu koji gleda 100 ljudi po utakmici, da..
Ili jednostavno kupiti ciljano oglasavanje putem fejsbuka gde ce tvoju reklamu videti 50 puta vise ljudi za 50 puta manje novca.
Te pricice o pronalasku privatnih sponzora su dobre ideje samo ljudima koji nikad nisu kupili oglasni prostor vredan vise hiljada evra. Bilo ko ko jeste zna da niko nije budala da placa te cifre za taj "reach".

Prodaja igraca je jedini nacin na koji klubovi u Srbiji mogu da prezive, druga opcija jeste da ih politicki neko natera da budu sponzor. Ali samovoljno ni jedan preduzetnik nece paliti svoj novac da bi njegovu reklamu videlo 100 - 200 - 300 ljudi dvaput mesecno. Ne postoji nikakva matematika u tome.

Apsolutno se slazem da grad ne treba da snosni troskove kluba.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3984
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Uprava

Post by Rabba »

Prokomentarisao sam odakle bi neka sitna kinta mogla kanuti. Nadam se da smo još uvek dovoljno atraktivan klub bar za neku cifru za reklamu na dresu, ako ništa.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
dajbre
Posts: 18
Joined: Sat Aug 24, 2019 6:42 pm

Re: Uprava

Post by dajbre »

Rabba wrote:Prokomentarisao sam odakle bi neka sitna kinta mogla kanuti. Nadam se da smo još uvek dovoljno atraktivan klub bar za neku cifru za reklamu na dresu, ako ništa.
Za dres verovatno i moze da se dobije koji dinar, ali to ne bi pokrilo vise od 2-3-4% budzeta.

Nama glavni izvor prihoda mora da bude transfer igraca poniklih u nasoj omladinskoj skoli.

Jos bitnije jeste da se sav ovaj sljam koji je trenutno u klubu otera. (mislim na ČITAV menadzment kluba, cutanjem su svi podrzali snajpera)

Sa ovim govnarima da imamo 100 miliona evra prihoda godisnje bili bismo u minusu.
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1276
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Uprava

Post by MiSmoFKV! »

Minja wrote:
dajbre wrote:
Rabba wrote:Prokomentarisao sam odakle bi neka sitna kinta mogla kanuti. Nadam se da smo još uvek dovoljno atraktivan klub bar za neku cifru za reklamu na dresu, ako ništa.
Za dres verovatno i moze da se dobije koji dinar, ali to ne bi pokrilo vise od 2-3-4% budzeta.

Nama glavni izvor prihoda mora da bude transfer igraca poniklih u nasoj omladinskoj skoli.

Jos bitnije jeste da se sav ovaj sljam koji je trenutno u klubu otera. (mislim na ČITAV menadzment kluba, cutanjem su svi podrzali snajpera)

Sa ovim govnarima da imamo 100 miliona evra prihoda godisnje bili bismo u minusu.

Glavni izvor novca mora da bude usteda. Velikih i zdravih prihoda nema i skoro ih nece biti. Samo drasticno kresanje svih rashoda i nista vise. Tek ce se pokazati kakve ce posledice ostaviti sva ova zatvaranja i igranje bez publike. Cisto sumnjam da je gledanost ostala ista. Mozda gresim, ali ne jednom sam cuo da su takve utakmice, gotovo pa, negledljive. Takvo vreme doslo. Naravno, od ovoga nema nista jer niko tu ne trosi svoj novac, ali cisto da se napise.
Da li onda smatraš da je privatizacija rešenje?
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3862
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Uprava

Post by Red Marquis »

Koja je svrha da pričamo o privatizaciji, prednostima i manama, kad se ona neće desiti?
Jeste blesavi su da sad kad su ozbiljno potrudili i ustrojili svoje vojske navijača među svim klubovima koji imaju navijače u državi, svoje palioce baklji na krovovima i buduće batinaše ako režimu ikada zatreba, da izgube kontrole u klubovima i shodstveno tome i te iste plaćene navijače.
Io odio Belgrado
User avatar
Turija
Posts: 10721
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Uprava

Post by Turija »

Minja wrote:
MiSmoFKV! wrote: Da li onda smatraš da je privatizacija rešenje?
Ukratko, ne. Napisao sam pre neki dan, da ne trazim, mislim da u ovom momentu nema resenja.

Vojvodina je zrtva same sebe. Svoje istorije i svoje velicine, i opskurnog vremena u kojem zivimo. Vremena u kojem jedna fino vaspitana i negovana (Stara) dama prolazi kosmar. Nije pravljena za ovakva vremena.

Vojvodina je deo svih nas i tesko mi je da zamislim da ce u nekom momentu postati vlasnistvo jednog coveka, samo zato sto ima novac, ko zna kako stecen. Meni je to nezamislivo, a sta ce biti... ko to zna.

100+ godina je previse dug period da bi je sada neko uzeo samo za sebe.

Mada, i RM je lepo napisao, nece to skoro doci ovde na red.
Upravo tako.
Ako bi na celu Vojvodine bili Kosta Hadzi, Bane Sekulic, Krstici, Velker, Vujke, Toza, Vasic,...., te generacije iz 50ih, ljudi od znanja, ugleda, ljubavi prema Klubu i posteno zaradjenog novca, onada DA privatizacija, jer bi ona bila samo formalna i Vojvodina bi i dalje ostala NASA. Posto tih ljudi vise nema, Vosa ce nestati kao Klub, jer, kako je napisao Minja, nije pravljena za ovakva vremena.

PS
Ovde se podsetih posta, od onomad, naseg forumasa NS DUNAVA.
30 godina nostalgije iz Kanade, dugo zeljeni povratak u svoj rodni grad i onda razocarani beg od njega na 350 km udaljenosti.
Ne prepozna svoj grad - ne prepoznajemo svoj Klub.
Koliko je samo ljudi iz grada otislo u dijasporu za ovih 30 godina, i koliko je njih koji se nikad nece vratiti - na isto ono, zbog cega su otisli.
Koliko je samo ljudi otislo sa nasih tribina i nece se vratiti i da nema pandemije. Vojvodina bez tih ljudi ne postoji.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
NS DUNAV
Posts: 69
Joined: Sat Mar 24, 2012 4:19 am
Location: Тамо вамо по Србији

Re: Uprava

Post by NS DUNAV »

@ Turija
Разочаран сам до бола.Читам,слушам ,гледам и не могу да верујем шта је остало од господског клуба.На овом сајту сам више од 10 година,ретко коментаришем јер мислим да има млађих и упућенијих од мене,али то не значи да је љубав према клубу спласнула мада сам прашао 60-у.Да ,побегао сам из свог града,али то не значу да на утакмице нећу долазити,а то што сам сад у једном воћњаку у близини В.Бање олакшаће ми да идем на гостовања :) само ово лудило да прође.

Један клуб на свету волЕм јааааа....!
Post Reply