Kriminal u srpskom fudbalu

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8865
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Kriminal u srpskom fudbalu

Post by Radoye »

Sto samo porazenima u namestenoj utakmici oduzeti bodovi, valjda treba obema ekipama ako je vec rezultat neregularan?
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
severozapad
Posts: 611
Joined: Wed Nov 10, 2010 3:23 pm
Location: Liman 4

Re: Kriminal u srpskom fudbalu

Post by severozapad »

Pa kad su loše to odglumili nešto, privlače pažnju tamo nekog stranog faktora a može ovde da bude sve lepo samo da se to malo bolje našminka.
Koji Monti Pajton mi živimo, mati moja mila.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3981
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Kriminal u srpskom fudbalu

Post by Rabba »

severozapad wrote:Koji Monti Pajton mi živimo, mati moja mila.
Ovoliki apsurd ni Pajtoni ni Nadrealisti nisu mogli da smisle...
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
CRD FCV
Posts: 1653
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Kriminal u srpskom fudbalu

Post by CRD FCV »

Можда се сумња да су се те екипе склониле овима и тако утицали на резултат.
User avatar
Go west
Posts: 203
Joined: Fri Jan 28, 2005 5:50 pm
Location: Novi Sad Stari Grad

Re: Kriminal u srpskom fudbalu

Post by Go west »

Уз ове казне Дисциплинска комисија ФСС донела је и одлуке о казнама због слабе организације, недозвољеног присуства гледалаца и непоштовања одредаба из ковид протокола о организацији утакмица, тако што је ФК „Црвена звезда" Београд изречена новчана казна у износу од 700.000 динара због наведених пропуста на утакмици Супер Лиге Србије ФК „Црвена Звезда" Београд - ФК „Партизан" Београд.
Mogu da se dogovore. Ako ne plate nikad, država će im uplatiti toliko više za svaku godinu neplaćanja.
CRD FCV
Posts: 1653
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Kriminal u srpskom fudbalu

Post by CRD FCV »

https://www.krik.rs/terzic-pogresio-zgr ... -odlozeno/
Terzić pogrešio zgradu suda, suđenje odloženo

Suđenje generalnom direktoru fudbalskog kluba „Crvena zvezda“ Zvezdanu Terziću zbog sumnje da je nezakonito prisvajao novac od transfera fudbalera danas nije održano jer je on umesto u Palatu pravde, otišao u zgradu suda u Katanićevoj ulici u Beogradu. Suđenje je trebalo da se održi posle četiri godine stajanja u mestu.


Advokat Zvezdana Terzića rekao je na početku suđenja da njegov klijent kasni jer je greškom otišao u zgradu suda u Katanićevoj ulici, a ne u Palatu pravde u Savskoj ulici. Sudija Zoran Đorđević je zbog toga odmah odložio današnje suđenje i novo zakazao za sredinu juna.

Deset minuta kasnije u sudnicu je ušetao Terzić.

„Dobar dan, mi bili u Katanićevoj“, kratko je rekao i seo na optuženičku klupu.

Sudija Đorđević ipak nije održao suđenje. Tako ovaj postupak nije nastavljen ni posle četiri godine stajanja u mestu.

Terziću se sudi zbog sumnji na malverzacije u vezi transfera fudbalera u periodu dok je bio direktor kluba „OFK Beograd“ i predsednik Fudbalskog saveza Srbije (FSS).

Terzić je bio na čelu FSS-a do marta 2008. godine, a podneo je ostavku nakon što je Insajder objavio da je bio umešan u malverzacije u vezi sa transferima igrača. Pošto je protiv njega pokrenuta istraga, a on već nekoliko meseci bio van zemlje, policija je za njim raspisala međunarodnu poternicu. Posle dve godine bekstva došao je u Beograd i predao se policiji.

Iste godine je i optužen za malverzacije prilikom prodaje fudbalera. Tužilaštvo smatra da je u tri posla oko transfera fudbalera „OFK Beograda“ u periodu od 1998. do 2006. godine Terzić za sebe nezakonito zadržao 1,1 milion nemačkih maraka, kao i da je omogućio da dve firme iz inostranstva čije vlasništvo nije utvrđeno nezakonito zarade 3,3 miliona evra. U pitanju su transferi Vanje Grubača, Srđana Stanića i Branislava Ivanovića.

Suđenje je počelo u januaru 2011. godine, a Terzić je u međuvremenu postao direktor fudbalskog kluba „Crvena zvezda“. Učinio je to, kako je sam ispričao, na insistiranje Aleksandra Vučića, tada prvog potpredsednika Vlade.

„‘Terza, ne pitam te da li hoćeš ili nećeš, znam da imaš neke dileme. Prosto, Zvezda te zove, znaš’. Ja sam mu rekao: ‘Znaš kako kažu stari ljudi – kad komandant zove, samo kažeš: Gospodaru, zapovedaj. Nema šta’“, prepričao je Terzić jedan od razgovora sa Vučićem.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8865
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Kriminal u srpskom fudbalu

Post by Radoye »

https://www.b92.net/sport/fudbal/vesti. ... id=1844260" onclick="window.open(this.href);return false;
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
CRD FCV
Posts: 1653
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Kriminal u srpskom fudbalu

Post by CRD FCV »

Са инстаграма
"Ljudi iz FSS su se kladili na Borčevu utakmicu, uzeli pare, pa nas optužili da smo namestili. Protiv Železničara sudija svirao penal, a našeg igrača pogodila lopta u lice. I, šta sa tim?! Ko je tu sumnjiv?! Ako treba suočićemo se gde god, ići i na poligraf, ali svi! I mi i ljudi iz FSS i sudije, pa da vidimo ko laže! Neće se na ovome završiti, garantujem! Naše naredne poteze videćete već u Kragujevcu protiv Radničkog!"

Vladimir Stanisavljević, sportski direktor Borca
И ово сам заборавио да окачим, такође инстаграм
Recku ukinuta kazna‼️

Dragan Antić je prvobitno je kažnjen sa 18 meseci zabrane rada u fudbalu, a već u nedelju biće na klupi Dinama na utakmici protiv Žarkova
User avatar
Deep Purple
Posts: 3902
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Kriminal u srpskom fudbalu

Post by Deep Purple »

Image

Ne, nije fotoshop. Duh koji lebdi iznad stadiona Rajko Mitic.
User avatar
torrente
Posts: 506
Joined: Thu Aug 06, 2009 3:16 pm
Location: Srem bato

Re: Kriminal u srpskom fudbalu

Post by torrente »

ha haa...lik koji je bio na crvenoj Interpolovoj poternici,koji je pobegao u maticnu zemlju i krio se par godina.Lik koji je kao predsednik FSS napravio sam grb Fss ovakav kakav je,i koji je Ofk-u sjebao sve zbog odlične parcele...a sta reci a ne reci svasta...
Ne postoje takve reci sto bi sve ovo opisalo,osim uraaaa
moja familija je došla u Vojvodinu pre žaba...
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8865
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Kriminal u srpskom fudbalu

Post by Radoye »

Ne znam gde bih s ovim, taman moze i tu - navodno po nekim glasinama u medijima Hrvati predlozili UEFA regionalnu balkansku ligu od 2x16 clanova (po 8 biranih prema "popularnosti" i 8 prema rang-listi UEFA):

Image

https://twitter.com/timomouse/status/13 ... 5002577923" onclick="window.open(this.href);return false;

Prema predlogu mi bismo bili u drugoj ligi od 16 klubova izabrani na osnovu popularnosti, zajedno sa Zeljom, Vardarom, Buducnost PG, Osijekom, Olimpijom, Borcem BL, Pristinom :roll: - a osim ex-YU u ligu bi bili ukljuceni i Rumuni, Bugari, Grci, Turci i Albanci. U prvih 16 naravno galaktikosi iz "velike cetvorke" plus Maribor, Sarajevo, Rijeka... Prolaznost iz prve u drugu ligu bi bila po 4 kluba, ne pise koliko bi ulazilo "odozdo" i po kakvom kriterijumu.

Na stranu to sto bi nakon fijaska sa evropskom "superligom" bio apsurd da UEFA sada pristane na to isto ali za balkansku sirotinju, ne znam kako su zamislili utakmice izmedju Pristine i nasih klubova (dobro, za sada samo smo mi u istoj ligi s njima ali tu su jos iz Albanije i Tirana i Kukes s nama i Partizani a i Skendija Tetovo kao albanski klub iz Makedonije s blizancima). Pokolj u najavi.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Turija
Posts: 10719
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Kriminal u srpskom fudbalu

Post by Turija »

Radoye wrote:Ne znam gde bih s ovim, taman moze i tu - navodno po nekim glasinama u medijima Hrvati predlozili UEFA regionalnu balkansku ligu od 2x16 clanova (po 8 biranih prema "popularnosti" i 8 prema rang-listi UEFA):

Image

https://twitter.com/timomouse/status/13 ... 5002577923" onclick="window.open(this.href);return false;

Prema predlogu mi bismo bili u drugoj ligi od 16 klubova izabrani na osnovu popularnosti, zajedno sa Zeljom, Vardarom, Buducnost PG, Osijekom, Olimpijom, Borcem BL, Pristinom :roll: - a osim ex-YU u ligu bi bili ukljuceni i Rumuni, Bugari, Grci, Turci i Albanci. U prvih 16 naravno galaktikosi iz "velike cetvorke" plus Maribor, Sarajevo, Rijeka... Prolaznost iz prve u drugu ligu bi bila po 4 kluba, ne pise koliko bi ulazilo "odozdo" i po kakvom kriterijumu.

Na stranu to sto bi nakon fijaska sa evropskom "superligom" bio apsurd da UEFA sada pristane na to isto ali za balkansku sirotinju, ne znam kako su zamislili utakmice izmedju Pristine i nasih klubova (dobro, za sada samo smo mi u istoj ligi s njima ali tu su jos iz Albanije i Tirana i Kukes s nama i Partizani a i Skendija Tetovo kao albanski klub iz Makedonije s blizancima). Pokolj u najavi.
Ako cemo realno, u evropskom fudbalu mora doci do promena.
Cini mi se da se takvi razgovori nastavljaju? Predlaze se npr. Britanska liga, evo i Balkanska, pa ko zna jos koja regionalna ce biti na stolu?

Po meni, ovaj predlog je dosta objektivan i pozitivan za fudbal.
Jedino je zalosno gde je Vojvodina pala, ali je cinjenicno da smo sada slabiji od Maribora, Rijeke, Sarajeva, gledajuci samo exYU . I to mi kao dvostruki sampioni ( uz mnogo nam jos otetih Titula), idemo u B diviziju Balkana. Bruka za Klub i Pokrajinu i Srbiju.

Vojvodina, koja je izbacivala velike evropske klubove, sada nije ni za A diviziju Balkana. :oops:

Vojvodina koja ima daleko pozitivniji medjusobni skor sa klubovima iz A divizije exYu, ako izuzmemo drzavne projekte ( sa kojima bi bila sigurno blizu egala, da smo imali postene uslove takmicenja).

Jasno je da smo, sada, toliko daleko od npr Atletika Madrid, clana Super lige ( kojeg smo eliminisali na njihom terenu iz KESa), ali da smo toliko daleko od A Balkanske je velika sramota Novog Sada.

Jos jedna dobra stvar te lige je sto bi svaka drzava onda imala zajednicki imenitelj za svoje klubova, pa bi cak i nasoj bio cilj jaka Vojvodina ili bilo koji drugi klub, osim blizanackih mezimaca.
Bar se nadam?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Deep Purple
Posts: 3902
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Kriminal u srpskom fudbalu

Post by Deep Purple »

@Turija
Ovo mora da se gleda i na drugi nacin. Najveci protivnik Vojvodini su trofeji. Zeljeznicar, Sarajevo, Maribor itd su uzeli veliki broj trofeja nakon raspada Yu ali ne zato sto su kvalitetni vec zato sto imaju slabu konkurenciju i na taj nacin su zadrzali popularnost. Cukaricki bi se sem u Hrvatskoj i Srbiji u svakoj drugoj drzavi bivse YU prosetao prvenstvom.

A Osijek je trenutno bolji od 80% timova koji se tu navode a igrace drugu ligu.

Svaka liga u kojoj Srbija ne dobije cetiri predstavnika za Srpski fudbal je kancer.

U ovom trenutku najbolja liga za Srpski fudbal je Srpsko-Hrvatska liga gde obe lige dobiju po 6 predstavnika i dodatno napreduju, ali se to nece desiti nikad. Ostala resenja gde Srbija dobije 2 tima ne vode nikud.
User avatar
Turija
Posts: 10719
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Kriminal u srpskom fudbalu

Post by Turija »

Inicijalna ideja ne znaci da je odmah i najbolja, samo je pocetak razgovora o modalitetima i promenama.

Ovde je glavni problem preveliko zahvaceno podrucije.
Mnogo drzava, a svaka daje malo klubova da bi podrzala i odrzala kvalitet u domacoj ligi, kako bi mogli klubovi iz tih domacih liga uci, kao rangirani takmicari, u diviziju B i A.
Podeliti lige na Istok i Zapad ili Sever i Jug, pa kvalifikacije ili plej of i plej aut, pa napraviti nacin kako se ispada i ulazi u regionalne i ispada u domicilne lige.

Moze se razraditi sistem koji bi svima odgovarao.
Naravno, bez publike u startu, a uz tv prenose.
I ovako ne moze, zbog korone, na tribine, a kad se navijaci malo priviknu na protivnike, smire strasti i prodje korona, polako na stadione.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3861
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Kriminal u srpskom fudbalu

Post by Red Marquis »

Koji bi interes bio većine ovih klubova iz prvog tiera, kad sad barem polovina ima prostor ka kvalifikacijama za LŠ, neće sigurno 7-8 timova iz ove lige dobijati mesto u istoj preko ove lige...
Io odio Belgrado
Post Reply