Super Liga - sezona 2023/24

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Deep Purple
Posts: 3894
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Super Liga - sezona 2021/22

Post by Deep Purple »

Ocekuje nas jedna izuzetno teska sezona. U sezonu ce sigurno jos kvalitetnije uci Radnicki iz Nisa (Lalatovic je garancija veceg budzet i vec su doveli za Srpske uslove kvalitetno pojacanje u vidi Vukadina Vukadinovica iz Ceske inace Miljanovog brata), TSC je usao u zavrsnu fazu izgradnje stadiona i moci ce vise da se posvete igrackom kadru, Cukaricki ce takodje biti kvalitetniji. Metalac pravi interesantan tim, Spartak koji je uvek nezgodan, Pazar sa publikom, povratak Kragujevca itd... Jos kvalitetniji blizanci, bice ovo jedna od najtezih sezona u poslednjih par godina definitivno.
Prva sezona sa Var sistemom, videcemo kako ce to izgledati.
Mi se moramo uzdati u Djordjevica i Dundjerskog i njihov izbor igraca.
User avatar
slanobarac
Posts: 3532
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Super Liga - sezona 2021/22

Post by slanobarac »

https://mondo.rs/Sport/Fudbal/a1481864/ ... canin.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Nešto za nostalgične navijače Voše. :shit:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
N13
Posts: 2054
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Super Liga - sezona 2021/22

Post by N13 »

Au druze, razumem da ga prozivas, pljujes i kitis govnjivim smajlijima i njega i njegove pristalice dok je bio kod nas, a nije ti bio po ukusu... ali ovo sad se vec kosi sa razumom. Otisao je covek u drugi klub, ostvarial ti je zelja... besmisleno je. Nije on bio najveci problem ni dok je bio kod nas, kamoli sada. On je otisao, a uprava (koja je uzrok svih problema, a Lalatovic je bio samo prenosilac istih) je ostala. To je nas problem u ovom trenutku, a ne trener drugog tima (i to tima koji ces nas po svemu sudeci gaziti, jer smo u fazi raspada).

Cak i sto se ovoga tice, u pravu je. Sanicanin, iako je imao nesto slabiju sezonu, bio je nas trzisno najvredniji igrac. Jedini A reprezentativac u nasem timu, konstantno mu je rasla cena. Nit je prodat niti produzem ugovor. Amaterizam uprave! ne reaguje se 3 meseca pred istek ugovora, vec godinu dana ranije. Ni jedan igrac koji ima kakvu takvu trzisnu vrednost ne sme uci u poslednjih 6 meseci ugovora. Uprava je jedini krivac u tome!
User avatar
Turija
Posts: 10711
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Super Liga - sezona 2021/22

Post by Turija »

Sto se tice odlaska Sanicanina, ne mozes ti naterati igraca da produzi ugovor pre isteka 6 meseci, ako taj igrac nece i vec je dogovorio transfer sa partizanom ( sto se vidi iz medija, da nije razgovor/dogovor sa crnima ,,od juce", tj od pre 3 meseca ili 6).
Sanicanin se, definitivno, nije poneo fer u prosloj sezoni, a sad Lalatovic ima priliku da navodi vodu na svoju vodenicu.
Kao i sve ostale njegove izjave i ova je ,,copy - paste". Tako u svakom klubu, gde dodje i iz kojeg ode. A, ide u one klubove koji ce sledece sezone biti (ponovo) ,,Projekat" i gde ce biti prilicno novca, a on postati ,,najuspesniji trener" u istoriji tog kluba.
To je sada vec toliko jasno (Toncev ce u Savez i dalje se zna, tj nema nikakvih neizvesnosti).Vec vidjeno .

PS
Uzalud se dodvoravao Obradovicu i Cukarckom, ali Obradovic ga dobro poznaje, a u drugu ligu mu se, bas, ne ide. Mozda dogodine, kad se Radovci vrate u prvu diviziju?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
slanobarac
Posts: 3532
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Super Liga - sezona 2021/22

Post by slanobarac »

@N13
Ne razumem što si se ti našao prozvanim jer ne postoji ni jedan razlog da se bivši brani. Pogotovo ne kad je već počeo da blati bivši klub. A kad smo već kod uprave, najvećeg krivca svog zla što nam se desilo, ko je u njoj? Hoće li samo onaj nesrećni Samardžić biti na tapetu? Ili je tu i jedan "viđeniji" član foruma na koga su mnogi balavili? Samo njega niko ne proziva nego se svi uhvatili neke imaginarne "uprave". A bivšem želim da ode u inostranstvo da pokaže sve što zna pa makar i u Kozaru iz Bosanske Dubice. :cheers:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
N13
Posts: 2054
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Super Liga - sezona 2021/22

Post by N13 »

Ni najmanje se nisam osetio prozvanim. Cak i smatram da je forum mesto gde svi treba da kazu sta misle, ali brate mili, o Lalatovicu se pisalo kad je bio tu non stop, otisao i dalje se on najvise pominje, i kad ima smisla, i kad nema.
On je trenutno nebitna licnost za klub... a po mom misljenju i kad je bio tu, nije bio najveci problem, vec je bio samo osoba koja je probleme javno iznosila.
Cak i ovom izjavom ne blati klub, vec je rekao cistu istinu. Vojvodina od Batinog vremena nije prodala ni jednog igraca, svi koji su vredeli, ili im je istekao ugovor, ili su otisli za neku sicu koju klub nije ni video. Ne radi se samo o Sanicaninu, vec o mnogim drugima. Ne mislim da je Bata bio neki mag, vec ovi posle njega nisu u stanju ni seosku kafanu da vode, a kamoli sportsku instituciji kao sto je Vojvodina.

Sto se tice uprave, treba komplet da se pakuje, na celu sa Samardzicem. A koji je vidjeniji clan foruma deo uprave, zaista nemam pojma... niti znam bilo koga u upravi, a i generalno clanove foruma znam samo po nickovima :) Ja sam obican navijac sa sezonskom ulaznicom koji ode na zapad svaku utakmicu, pogleda, pojede nokte i ode kuci. Nisam od onih koji imaju bilo kakav interes da staje na bilo ciju stranu (trenera, uprave, jedne struje, druge struje...). Ja samo ocima vidim rezultate necijeg rada i dajem misljenje.
A to moje misljenje je da je uprava nesposobna, bivsi trener je umeo od nicega napraviti nesto, ali ne na nacin koji je dugorocno dobar za klub. Njegov sistem je kratkorocan.
O novom treneru i sportskom direktoru cu doneti sud kada odmakne sezona :)

:cheers:
fare
Posts: 2803
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: Super Liga - sezona 2021/22

Post by fare »

Jel to znači da ćemo moći svi na stadion ili samo pelcovani pošto 50% nije popunjen ni na derbijima?
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8864
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Super Liga - sezona 2021/22

Post by Radoye »

Kako nam ide morace ljude da 'apse po ulicama i nateruju na stadion... :?
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
slanobarac
Posts: 3532
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Super Liga - sezona 2021/22

Post by slanobarac »

Ti to vođi daješ ideju?
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Deep Purple
Posts: 3894
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Super Liga - sezona 2021/22

Post by Deep Purple »

- Нема кашњења, од прве утакмице све мора да функционише беспрекорно. Бродкастер ТВ Арена обезбедио је репртажна кола, камере за тв пренос свих осам утакмица, Телеком је задужен за оптички пренос података, јер, на мониторима у ВАР соби у Старој Пазови у истом тренутку морају да стигну сигнали и из Сурдулице на пример и са Маракане и из Хумске...

Kao sto sam ranije pisao Var sa sobom donosi jednu dobru stvar a to je da sve mora biti u real-time rezimu.
User avatar
N13
Posts: 2054
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Super Liga - sezona 2021/22

Post by N13 »

Menja se pravilo o bonus igracima u sledecoj sezoni:
Osim broja učesnika u naredne dve sezone, korigovano je i Pravilo o bonus igračima tako što će klubovi Super lige biti u obavezi da na terenu imaju jednog igrača do 21 godine svih 90 minuta, umesto dva igrača u prvom poluvremenu.
Ne znam sta da mislim o ovome... Nikad nisam bio za bilo kakva (striktna i velika) ogranicenja u najvisem rangu, ni za strance ni za mlade igrace.
Jer to automatski sprecava nase klubove da budu konkurentni na nekom visokom nivou u Evropi. Evo npr situacija dodje neki Seik, hoce da kupi neki nas klub i od njega napravi tim koji ce se boriti za osvajanje Lige Sampiona. Zbog tih pravila je to nemoguce, jer i kad bi pokupili sve najbolje domace i mlade igrace, taj tim ne bi dogurao dalje od grupne faze.
Uvek sam bio za to da najvisi rang nema ogranicenja, a mladi igraci da se razvijaju u nizim rangovima, ili jednostavno da imaju neku ligu za sebe, nesto poput italijanske Primavere.
User avatar
Stexman
Posts: 2572
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Super Liga - sezona 2021/22

Post by Stexman »

Deep Purple wrote:- Нема кашњења, од прве утакмице све мора да функционише беспрекорно. Бродкастер ТВ Арена обезбедио је репртажна кола, камере за тв пренос свих осам утакмица, Телеком је задужен за оптички пренос података, јер, на мониторима у ВАР соби у Старој Пазови у истом тренутку морају да стигну сигнали и из Сурдулице на пример и са Маракане и из Хумске...

Kao sto sam ranije pisao Var sa sobom donosi jednu dobru stvar a to je da sve mora biti u real-time rezimu.

Cekaj, to znaci da ce biti samo jedna VAR soba za 8 utakmica koje se igraju u isto vreme? Opet neka sprdnja koju cemo mi srbi da izmislimo? Sve sto svet moze da smisli da popravi neke stvari, mi mozemo sto puta da sjebemo i pokvarimo. Stvarno smo nebeski narod.
User avatar
slanobarac
Posts: 3532
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Super Liga - sezona 2021/22

Post by slanobarac »

Mislim da sam pročitao da će u Pazovi biti 4 var sobe tako da je moguće igrati 4 utakmice u istom terminu.
Ne sviđa mi se što će izgleda oni iz sobe odlučivati a glavni sudija neće moći videti sporan detalj.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Deep Purple
Posts: 3894
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Super Liga - sezona 2021/22

Post by Deep Purple »

@Slanobar
I glavni sudija ce moci da vidi. Sistem ce biti kao u Turskoj ekran ce biti na drugoj aut liniji gde nema klupe za rezervne igrace da niko ne bi ometao sudiju.
User avatar
severozapad
Posts: 611
Joined: Wed Nov 10, 2010 3:23 pm
Location: Liman 4

Re: Super Liga - sezona 2021/22

Post by severozapad »

Nece biti ometanja ali ce biti sugestivnih konstruktivnih komentara kod nas na istoku. :)
Post Reply