"A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4819
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by gospodinFKV »

Dobar je Dmitrovic, ali Rajkovica ce ova sezona prodati negde. Imao je par izleta, ali je generalno bas bas dobar i treba biti realan - Rajkovic je trenutno neprikosnoveni broj 1 u reprezentaciji. Da li je apsolutno idealan? Nije, ali kiksevi se desavaju svima. Nojer je jedan od najboljih golmana ovog veka, a mozes YT kompilaciju napraviti od njegovih ispada. Prosto, desava se, samo se golmanima desi jedan kiks na 10 igrackih, ali su pod lupom jer su najrizicniji.
Vanja je malo mladji, tako da ko god od njih dvojice brani, dobri smo narednih 10ak godina. :lala:
User avatar
Krle
Posts: 1365
Joined: Mon Jun 16, 2008 4:36 pm

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Krle »

@GospodinFKV

Znam da si u golmanskom svetu, pa me zanima iz stručnog ugla, šta je Rajković pokrivao i branio kod prvog gola? Uostalom, dodao je udvojenom i pogubljenom Gudelju. Da ne pričam o pokidanim živcima kad mu je ispala lopta. VMS mi deluje racionalnije i sigurnije. Bez ikakvih navijačkih primesa.
Niko nas ne voli - q.ac nas zaboli
User avatar
slanobarac
Posts: 3554
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by slanobarac »

@Krle
Gudelj je stvarno izgledao pogubljeno ali otkud lopta u Rajkovićevim nogama? Pet sekundi ranije lopta je bila na 35 metara od gola Portugala. Nije on izašao ili tražio loptu već smo mi vratili njemu nazad. I šta on da
radi? Bekovi pokriveni, Gudelj slobodan ali kreće u rizičan dribling i gubi loptu. Obrni, okreni golmani uvek krivi. Nepošteno prema njima.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Turija
Posts: 10739
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Turija »

@Krle
Po mom misljenju, Rajkovic je pogresio, jer je prerano odlucio na koju ce stranu da se baca. Ima logike da ce napadac sutirati u dalji ugao, gde mu je bio siri prazan prostor naseg gola, ali ga je Portugalac iznenadio sutom u blizi ugao. Sto je, isto, bilo logike da ucini, jer ga je nas igrac pratio i dosta ometao da sutira u dalji ugao gola. Tako da je Rajkovic trebao jos sacekati sa reakcijom.
No, cucemo merodavnije misljenje od @gospodinaFKV.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Krle
Posts: 1365
Joined: Mon Jun 16, 2008 4:36 pm

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Krle »

Meni se čini da unosi nervozu tim ispadima. Na strani sve ostalo.
Niko nas ne voli - q.ac nas zaboli
Dragojlo
Posts: 692
Joined: Tue Jul 09, 2013 9:36 pm

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Dragojlo »

Ne zaboravimo i kako je iz čista mira onomad dodao loptu Azerima....
User avatar
angua
Posts: 244
Joined: Tue Oct 05, 2010 12:07 pm
Location: negde u kosmosu

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by angua »

Uvek me nekako strah kad lopta ide nazad, a
pogotovo kad dodje do Rajkovica. Ima dobrih
odbrana, a onda ima neka pomracenja uma
ko protiv Azerbejdzana. I uvek ima tako bar jedno
po utakmici.
Imao je on i ranije tih nesretnih driblinga, pa nije
iz toga naucio da ne radi to.
User avatar
slanobarac
Posts: 3554
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by slanobarac »

Nema domaćeg prvenstva i N. Simića pa je dobar i Rajković. :mrgreen:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4819
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by gospodinFKV »

Krle wrote:@GospodinFKV
Znam da si u golmanskom svetu, pa me zanima iz stručnog ugla, šta je Rajković pokrivao i branio kod prvog gola? Uostalom, dodao je udvojenom i pogubljenom Gudelju. Da ne pričam o pokidanim živcima kad mu je ispala lopta. VMS mi deluje racionalnije i sigurnije. Bez ikakvih navijačkih primesa.
Turija wrote:@Krle
Po mom misljenju, Rajkovic je pogresio, jer je prerano odlucio na koju ce stranu da se baca. Ima logike da ce napadac sutirati u dalji ugao, gde mu je bio siri prazan prostor naseg gola, ali ga je Portugalac iznenadio sutom u blizi ugao. Sto je, isto, bilo logike da ucini, jer ga je nas igrac pratio i dosta ometao da sutira u dalji ugao gola. Tako da je Rajkovic trebao jos sacekati sa reakcijom.
No, cucemo merodavnije misljenje od @gospodinaFKV.
Bas pucam od struke, al' ajde, imam vise iskustva od prosecnog forumasa makar. :mrgreen: Imao sam prilike da u prenosu, a i kasnije, vidim gol iz par uglova. Evo snimak i ovde.
https://www.youtube.com/watch?v=AYvZb8PAkfc" onclick="window.open(this.href);return false;

Gudelj prilazi da preuzme loptu i trazi je, jer su bekovi ostali napred. U 90% slucajeva ce golman dodati tom igracu. Nije to nista cudno. I mi imamo Maksu da pridje do stoperske linije da preuzme.

Gudelj nije bio udvojen. Ronaldo je pokrivao Veljkovica, Milenkovic se izvukao skroz na stranu, ocekujuci da Gudelj nece izgubiti loptu, dok je Bernardo stajao tako da odsece Pavlovica na drugoj strani, cuvajuci prostor za slucaj da Gudelj utrci, sto je i uradio. Zota je jako dobro cuvao prostor izmedju Milenkovica i Lukica, tako da je dodavanje Milenkovicu bilo mnogo rizicnije od starta, jer posle toga lopta nema dalje, naravno, ne ocekujuci da ovakve stvari mogu da se dese. Dakle, iz svega navedenog, kad Gudelj prilazi i trazi loptu, potpuno neometen - sasvim logican pas. Ko je mogao ocekivati da ce mu trebati toliko dugo da se oslobodi. Druga stvar je to sto do njegovih usiju nije stiglo ''ledja'', ako je neko uopste i rekao. Faula jeste bilo, ali je na prvi pogled pad izgledao izuzetno neprirodan i mlak, pa je mozda sudiji delovalo kao da je bila cista lopta.

Sto se same reakcije na sut tice, ne bih ga ja kudio bog zna koliko. Kad si golman, skolski je da je prioritet blizi ugao, a u ovakvim situacijama, mozes da ides po PS-u pa da cuvas blizi ugao, ili da probas da se kockas i napravis cudo. Treba imati na umu da je tim uklizavanjem igraca, ostavljen Ronaldo potpuno sam na drugoj strani i Sances je imao sasvim dovoljno vremena da napravi zalom i doda loptu ili onda sutira u dalji ugao. Takodje, sut je bio prilicno jak, a nacin na koji se to sve izdesavalo je ostavio prilicno malo vremena za namestanje i razmisljanje. Sances je imao tri opcije - sut u blizi ugao (rizicno), zalom i pas ka Ronaldu koji je sam kao duh (manje rizicno) ili zalom i sut u dalji ugao (ni tamo, ni ovamo). Tom logikom, 2/3 potencijalne opcije su bile vezane za dalji ugao. Kockao se jedan, kockao se drugi.

Rajkovic je sebi ostavio malo prostora da proba da zatvori dalji ugao, ali je napravio jednu gresku - izasao je prerano. To opet premalo da bismo ga krivili za gol, kad se sabere i oduzme sve sto je tome prethodilo. Ono sta nas uce jeste da izlazis da skratis ugao u onom delicu sekunde kada se igrac namesta za sut. Pre tog delica sekunde je on vec osacovao gde si ti, gde je gol itd, i odlucio se za odredjen potez, a ti onda izasao i promenio stanje stvari. Pravovremeno izlazenje na sut je majka. On se na kraju krajeva nije ni bacio. Pao je na dupe, jer je vreme za namestanje potrosio na nepotreban izlaz, ocekujuci potrebu da brani dalji ugao. Kad mozak ocekuje jedno, a desi se drugo, ostanes tako u raskoraku. Nije ni prvi, ni poslednji. Pritom, Sances je onda video gde su igraci, gde je on i bam! Kraj price.

Nonsalatno ponasanje Gudelja mi je tu u principu najneshvatljivije - ili mu niko nije viknuo da ima ledja, ili nije slusao.
Nadam se da sam uspeo malo da vam priblizim muke s kojima se susrece ova pozicija 90min. :greenbutt: :cheers:
User avatar
Krle
Posts: 1365
Joined: Mon Jun 16, 2008 4:36 pm

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Krle »

Zahvaljujem, pa ko šta zaključi... :cheers:

P.S. Za link mi treba VPN :mrgreen:
Niko nas ne voli - q.ac nas zaboli
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4819
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by gospodinFKV »

SkySports onda blokira video za Srbiju.
Nikad mi to nije bilo jasno...Sportklub blokira YT za Englesku recimo.

U svakom slucaju, ima hiljadu snimaka na netu, pa se moze videti. :cheers:
User avatar
Deep Purple
Posts: 3921
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Deep Purple »

Krle wrote:Zahvaljujem, pa ko šta zaključi... :cheers:

P.S. Za link mi treba VPN :mrgreen:
Skini Urban VPN.
Ako je neko u inostranstvu i ima problema da gleda snimke sa naseg podrucja. Na aplikaciji Urban VPN ima dostupan Srpski, Hrvatski i Slovenski ako se ne varam VPN
User avatar
Maki
Posts: 1137
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Maki »

Poslednji put sam se ovako obradovao sa repkom još kad nas je Radanović protiv Bugara odveo na EP.
Svima kapa dole za borbu i znanje, ali Mitar i Duća su tate i istinske legende srpskog fudbala. Bez njih bi ovo bio običan, a ne neponovljiv tim kakav jeste još od Muslina. Napad Kostić, Tadić, Mitrović je on prvi instalirao. Pre toga smo gledali vezere iz cz-par.

Što se tiče Rajkovića, moram da stanem u njegovu odbranu. Nisam neki stručnjak, bavio sam se više drugim sportovima, ako izuzmemo što sam kao klinac jednu godinu prošao kao golman školu Ilije Pantelića. Rajković u ovom konceptu sa tri štopera ima jako mnogo dodavanja u utakmici jer je praktično rezervni štoper kada bočni izlaze na bekove. Takvu ulogu ne može da igra linijaš i loš tehničar, koji bi samo ispucavao. Rajković je član one šampionske generacije i trebalo je mnogo više da igra za repku, a ne da greje klupu vezeru Stojkoviću. Da je toga bilo, manje bi danas grešio. Setimo se kako ni našem Brki nije dopušteno da istisne Stojkovića. Jedan kiks i aut za sva vremena.
S druge strane, danas bi, prateći ovaj običaj, bilo fer da Mitar igra pre Vlahovića, kao što i Sergej mora biti u senci Tadića. Ova dva para jedan drugome samo smetaju. Sreća što Sergej može da igra na više pozicija.
User avatar
slanobarac
Posts: 3554
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by slanobarac »

Dan posle utakmice je Piksi dao odličnu izjavu gde je u superlativu govorio o SMS. Ta priča da ne mogu on i Duća zajedno je skroz bezveze. On mu je našao mesto gde i treba da bude i gde obojica odlično funkcionišu. U budućnosti će to biti osovina naše igre a realizatori su Mitrović i Vlahović. Nebitna je minutaža a mogu i u paru što se videlo u Portugalu.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Beonic
Posts: 683
Joined: Mon Jul 27, 2015 11:34 am

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Beonic »

Kada razmislim, jako malo igrača iz naše škole ili koji su uopšte igrali kod nas ima šansu da ode u Katar.

Sigurno idu: Tadić i SMS

Možda: VMS, Marko Ilić (jedan od njih dvojice kao treći golman, mada mislim da će to biti Svilar)

Postoje male šanse: Katai, Radoja

Jesam li nekog zaboravio?
Post Reply