34. kolo: Čukarički - VOJVODINA 1:0 (1:0)

Locked
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3833
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: 34. kolo: Čukarički - VOJVODINA 1:0 (1:0)

Post by Red Marquis »

Ja ga uopšte ne doživljavam kao desetku ekipe. To on nije. To što mi nemamo takvog pa on najviše liči jer jedini nešto zna u vezi, to je druga pesma.
Io odio Belgrado
1892
Posts: 1052
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Re: 34. kolo: Čukarički - VOJVODINA 1:0 (1:0)

Post by 1892 »

Voja wrote: Tue May 09, 2023 10:58 pm Ja bas nesto i nisam odusevljen,daleko od toga da je los igrac,ali nije nekako po mom ukusu.Nekako mi je suvise spor u svojim odlukama,mnogo davi loptu,cesto uspori akcije,lopte mu nisu brze,centarsutevi takodje nekako dugo putuju... vise je nekako to sto dugo nemamo klasicnog pleja i sto ga toliko silno zelimo uticalo na to da navijaci uzdignu njegove kvalitete,pa cak i prica koja stoji iza njegove karijere,nego sto mi je on sad nekako igrac koji je dominantan u timu.A cak se moze postaviti pitanje koliko je on uopste plej ili ta desetka u timu? Vise se on izvlaci na krilo.pre bih rekao da je ove sezone Zuka bio (u vise meceva) ta desetka za kojom se traga. A i nezgodno je to sto nikad ne znas koliko ce ti UN biti u timu.UN mi je vise igrac za klupu (jake) Vojvodine kakvu bi vecina nas volela da gleda
Po opisu iz prvih par rečenica pomislih da pričaš o Nemanji a ne Urošu Nikoliću.
Come on you Reds!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 34. kolo: Čukarički - VOJVODINA 1:0 (1:0)

Post by Voja »

1892 wrote: Wed May 10, 2023 12:24 am
Voja wrote: Tue May 09, 2023 10:58 pm Ja bas nesto i nisam odusevljen,daleko od toga da je los igrac,ali nije nekako po mom ukusu.Nekako mi je suvise spor u svojim odlukama,mnogo davi loptu,cesto uspori akcije,lopte mu nisu brze,centarsutevi takodje nekako dugo putuju... vise je nekako to sto dugo nemamo klasicnog pleja i sto ga toliko silno zelimo uticalo na to da navijaci uzdignu njegove kvalitete,pa cak i prica koja stoji iza njegove karijere,nego sto mi je on sad nekako igrac koji je dominantan u timu.A cak se moze postaviti pitanje koliko je on uopste plej ili ta desetka u timu? Vise se on izvlaci na krilo.pre bih rekao da je ove sezone Zuka bio (u vise meceva) ta desetka za kojom se traga. A i nezgodno je to sto nikad ne znas koliko ce ti UN biti u timu.UN mi je vise igrac za klupu (jake) Vojvodine kakvu bi vecina nas volela da gleda
Po opisu iz prvih par rečenica pomislih da pričaš o Nemanji a ne Urošu Nikoliću.
NN je Ronaldinjo :mrgreen: On svaku nasu akciju jednim dodirom ubrza 200%... a ispada da se razume jedino sa Simicem... razume se on sa svakim igracem koji ume da trci i stigne lopte koje su prosledjene u prostor koji je samo NN skenirao kao prazan
Image
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 34. kolo: Čukarički - VOJVODINA 1:0 (1:0)

Post by Turija »

Voja wrote: Wed May 10, 2023 12:27 am
1892 wrote: Wed May 10, 2023 12:24 am
Voja wrote: Tue May 09, 2023 10:58 pm Ja bas nesto i nisam odusevljen,daleko od toga da je los igrac,ali nije nekako po mom ukusu.Nekako mi je suvise spor u svojim odlukama,mnogo davi loptu,cesto uspori akcije,lopte mu nisu brze,centarsutevi takodje nekako dugo putuju... vise je nekako to sto dugo nemamo klasicnog pleja i sto ga toliko silno zelimo uticalo na to da navijaci uzdignu njegove kvalitete,pa cak i prica koja stoji iza njegove karijere,nego sto mi je on sad nekako igrac koji je dominantan u timu.A cak se moze postaviti pitanje koliko je on uopste plej ili ta desetka u timu? Vise se on izvlaci na krilo.pre bih rekao da je ove sezone Zuka bio (u vise meceva) ta desetka za kojom se traga. A i nezgodno je to sto nikad ne znas koliko ce ti UN biti u timu.UN mi je vise igrac za klupu (jake) Vojvodine kakvu bi vecina nas volela da gleda
Po opisu iz prvih par rečenica pomislih da pričaš o Nemanji a ne Urošu Nikoliću.
NN je Ronaldinjo :mrgreen: On svaku nasu akciju jednim dodirom ubrza 200%... a ispada da se razume jedino sa Simicem... razume se on sa svakim igracem koji ume da trci i stigne lopte koje su prosledjene u prostor koji je samo NN skenirao kao prazan
Evo, da se negde slozim sa @Voja i za UN i NN (i V. Simica). Mogao bi NN to isto i sa Cumicem, ali V. Simic se vise i brze krece. Ne staje, sto bi se reklo.

Takodje, slazem se i sa @Red Marguis za UN.
Dobar je UN, ali ne moze biti oslonac ekipe i glavni nosilac igre. @Voja je naveo zasto. Takodje i ta teska povreda i njene posledice ne daju sigurnost u njegovoj igri.
Jos sam pod utiskom utakmice protiv Cukarickog i Jovanovicevog smisljenog tendencioznog navlacenja za domacina, pod plastom statusa internacionalnog sudije, sudio je ,,na kvarnjaka", i jedva cekam revans u Kupu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 34. kolo: Čukarički - VOJVODINA 1:0 (1:0)

Post by Deep Purple »

U.N ne može ali zato napadač N.N koji igra sto puta skromniju sezonu od igrača sa X povreda i dosta manje minuta može da bude nosilac :greenbutt:


Da se ne zajebavamo U.N je posle Drinčića najpismeniji igrač kod nas u poslednjih x godina. I ako je uspeo da sanira povrede u toj meri da odigra sld sezone bar 70-80% mečeva on je onda sigurno nosilac ekipe.

I ne znam šta je ako nije desetka? 70% mečeva je odigrao kao desetka u karijeri. Mi ga guramo na krilo da bi imali što veći ofanzivni potencijal ali kad bi se tim iskristalisao i kvalitetno popunio na svim pozicijama on bi definitivno igrao kao desetka i onda ne bi morao da ide na krilo.

@Voja ubrza jednim dodavanjem za 200% ali je pre toga za 400% svojim sagrađivanjem i nonšalantnim prijemom usporio. Tako da kada uspori za 400% i nije teško za 200% da je ubrza dodavanjem ili dodirom :mrgreen:

I slažem se sa @1892 bukv si opisao N.N a ne U.N mislim da niko bolje nije opisao N.N od tebe ove sezone i ako si opisivao drugog igrača. :)
kulijana
Posts: 45
Joined: Sun Dec 04, 2016 10:50 pm

Re: 34. kolo: Čukarički - VOJVODINA 1:0 (1:0)

Post by kulijana »

Uhh, moracu da dodam jos par stvari ovde. Ne samo da je UN jedan od najboljih igraca lige, vec pritom poseduje set vestina kakav se jako retko nalazi(na ovom nivou). Cumic je sjajan igrac, ali generalno postoji slican profil igraca u vise timova. Lucic i Cumic su slicni po osobinama i stilu igre, i njima se moze pridodati i Kabic kao primer nekoga ko je u nasem klubu. Neka mi neko da primer igraca slicnom UN u nasoj ligi, nisam siguran da vidim na prvu loptu. A to je ono sto omogucava da tim igra na odredjene nacine.
Druga stvar, ta famozna "desetka" koju mi vijamo je koncept koji generalno biva izbacen iz modernog fudbala, ako pogledate sve vrhunske ekipe, malo koja zaista igra sa klasicnom desetkom, i nju je odmenila pozicja "Mezzala", gde igrac takvih karakteristika igra povucenije i nosi sa sobom i dodatne defanzivne zadatke, zato sto je jako "skupo" po ekipu imati igraca koji je toliko oslobodjen defanzivnih duznosti kao sto je to bila klasicna desetka.
Postoji solidan video na temu:
Neko je pomenuo da UN usporava igru, ja apsolutno nisam dobio taj utisak, momak ima veoma rezonske poteze, i nekad je rezonski potez sacekati da bi saigraci usli u prostore gde bi pas bio opasna opcija. Da li je brz, nije, da li je jak u duelima, nije(oba su skroz opravdana sobzirom na listu povreda). Da li ume da posalje ubitacan pas, apsolutno, sutevi su mu uvek precizni i opasni, i redovno rutinski postize golove kada se nadje na levoj strani u sesnaestercu. Slican je Drincicu po nekim karakteristikama, mada se meni licno vise svidja sobzirom da je tehnicki jaci fudbaler i poseduje taj dribling o kom sam pricao koji mu otvara prostor za sut i pas.
Jos jedna stvar, momak je dosao kao slobodan igrac, bez kompenzacije, sigurno nasa najbolja kupovina zadnjih par godina. Sad je samo pitanje da li ce sreca posluziti i njega i nas i da izbegne neke ozbiljnije povrede.

Edit: Ne znam da li ima zainteresovanih, ali vec duze vreme razmisljam da napisem kratku "studiju" o nasem timu sa analizom igraca, taktikama koje bi funkcionisale sa takvim profilima, kao i profil igraca koji bi se mogao dovesti da se trenutne taktike poboljsaju, ili otkljucaju nove mogucnost.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 34. kolo: Čukarički - VOJVODINA 1:0 (1:0)

Post by Deep Purple »

@kulijana

Odradi analizu, bilo bi zanimljivo da pročitamo nešto konstruktivnije na tu temu :cheers:
Last edited by Deep Purple on Wed May 10, 2023 11:41 am, edited 1 time in total.
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 34. kolo: Čukarički - VOJVODINA 1:0 (1:0)

Post by Turija »

https://www.dnevnik.rs/index.php/sport/ ... 09-05-2023
Dobra analiza L. Bakmaza i trenera Bataka. Fali jos samo analiza sudjenja. A da, to se ne sme. Nadam se da cemo imati daleko postenije (nameno kazem postenije i za to nisam rekao bolje) sudjenje. Da li ce biti 50:50, to cemo uskoro videti.
Nasa ogra mora biti mnogo bolja od onomad i ne smemo igrati samo 15 minuta. Traore na Badamosija da ga neutralizuje u skoku i duelima.

PS

@kulijana, napisi! Bice zanimljiva tema za divane :cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Locked