VOJVODINA u Evropi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Karlsson
Posts: 2208
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Apoel - VOJVODINA, četvrtak 19h

Post by Karlsson »

Iz Novog Sada se godišnje iseli 6000 ljudi, a dođe 8000 novih.
Među tih 6000 ''starih'' Novosađana koji se isele ima mnogo navijača Vojvodine, među 8000 koji dođu nema gotovo nijednog i kao što Milan reče biće sve gore.
Jednostavno demografska zamena.
Oni dolaze iz Republike Srpske, Crne Gore, uže Srbije, drugih delova Vojvodine. Dolaze kao formirani navijači blizanaca i ne gaje nikakve (pozitivne) emocije prema FK Vojvodini.
Čak štaviše stekao sam utisak da novosadska grobarija i ciganija mrzi više lokalni klub nego njihovi saborci i kolege iz Niša, Kragujevca, Subotice... Imaju tu neku veću potrebu da se dokazuju time što će mrzeti klub iz svog grada.
Veliki broj ''navijača'' na ''Karađorđu'' i nisu zapravo navijači Vojvodine, već su samo ''simpatizeri'' ili im je eto dosadno, imali su vremena, pa su odlučili da svrate.
Nevernik II
Posts: 469
Joined: Fri Jun 10, 2022 3:29 pm

Re: Apoel - VOJVODINA, četvrtak 19h

Post by Nevernik II »

A šta tačno sprečava navijače Vojvodine da se organizuju i gledaju utakmice po kladionicama (sad, ja ne znam zašto bi iko normalan sedeo po kladionicama ali ajde...)?

Ovi se skupe, organizuju i gledaju.
Novosadjani, u svom tipičnom stilu, stoje sa strane i kukaju. Ne pada im na pamet da se oni organizuju. Čekaju da to neko drugi uradi, a i da neko drugi to uradi opet bi kukali kako to ništa ne valja.

Takodje, mogla bi i Vojvodina ponekad da ponudi svojim navijačima neku ozbiljnu utakmicu. Grupnu fazu u fudbalu, košarkaške utakmice u Evropi.
Barem da pokaže neke znake života. Neke boje da se pojave, optimizam. Da ne bude stalno crno bela slika.

Nije nuklearna fizika, broj ljudi koji prati klub se značajno uvećava kada im ponudiš nešto više od utakmica sa Javorom ili OKK Beogradom.
CRD FCV
Posts: 1732
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Apoel - VOJVODINA, četvrtak 19h

Post by CRD FCV »

Nevernik II wrote: Wed Jul 26, 2023 11:55 pm A šta tačno sprečava navijače Vojvodine da se organizuju i gledaju utakmice po kladionicama (sad, ja ne znam zašto bi iko normalan sedeo po kladionicama ali ajde...)?
То се и ја питам. Овде сам поставио двапут питање о организованом гледању и предложио да се самоорганизујемо у крајњем случају ал ништа се није изродило из тога.
Istocno stajanje
Posts: 556
Joined: Thu Jul 23, 2015 11:20 am

Re: Apoel - VOJVODINA, četvrtak 19h

Post by Istocno stajanje »

A da li oni u toj kladionici nose obelezja blizanaca? Sigurno ne, samo se okupe i gledaju utakmicu.
Zato bismo mi svi u obelezjima Vose dosli i to bi bila lepa slika koja bi otisla u medije!
Secam se da smo se pre okupljali u kafani kod Fleka dok je bila u centru, a sada bukvalno samo odem do stadiona i vratim se kuci, kao da idem na posao.
Dragojlo
Posts: 692
Joined: Tue Jul 09, 2013 9:36 pm

Re: Apoel - VOJVODINA, četvrtak 19h

Post by Dragojlo »

Drugar i ja svakako idemo tamo večeras da gledamo, navijamo i galamimo, a ostali okolo nek se iščuđavaju... :cheers:
User avatar
Deep Purple
Posts: 4021
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Apoel - VOJVODINA, četvrtak 19h

Post by Deep Purple »

Danas samo borbeno, nadam se aktivnom rezultatu i da se lepo popuni Karađorđe u revanšu!
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4071
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Apoel - VOJVODINA, četvrtak 19h

Post by Rabba »

https://www.uefa.com/uefaeuropaconferen ... ina/squad/

B lista: Bukinac, Miletić, Jovanović, Kovačev i Ivanović
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Apoel - VOJVODINA, četvrtak 19h

Post by Turija »

Istocno stajanje wrote: Thu Jul 27, 2023 6:23 am A da li oni u toj kladionici nose obelezja blizanaca? Sigurno ne, samo se okupe i gledaju utakmicu.
Zato bismo mi svi u obelezjima Vose dosli i to bi bila lepa slika koja bi otisla u medije!
Secam se da smo se pre okupljali u kafani kod Fleka dok je bila u centru, a sada bukvalno samo odem do stadiona i vratim se kuci, kao da idem na posao.
Da bi imao volje, i posle utakmice, da sednes u drustvo, popricas o Vosi, Vojvodina mora imati igru, rezultate i Klub biti za ponos, da bi se moglo o njoj pricati.

Ovako se, od svega, smoris jos na stadionu, iznerviras i zelis da sto pre odes kuci, sve zaboravis sto si video i izjadas se na Forumu. Ja, odavno tako dozivljavam Vosu. Odustao i od stadiona, stid me je da pricam bilo sta o ovakvoj Vojvodini. Izbegavam temu, da se ne nerviram jos i u kaficu.
User avatar
Deep Purple
Posts: 4021
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Apoel - VOJVODINA, četvrtak 19h

Post by Deep Purple »

Turija wrote: Thu Jul 27, 2023 9:01 am
Istocno stajanje wrote: Thu Jul 27, 2023 6:23 am A da li oni u toj kladionici nose obelezja blizanaca? Sigurno ne, samo se okupe i gledaju utakmicu.
Zato bismo mi svi u obelezjima Vose dosli i to bi bila lepa slika koja bi otisla u medije!
Secam se da smo se pre okupljali u kafani kod Fleka dok je bila u centru, a sada bukvalno samo odem do stadiona i vratim se kuci, kao da idem na posao.
Da bi imao volje, i posle utakmice, da sednes u drustvo, popricas o Vosi, Vojvodina mora imati igru, rezultate i Klub biti za ponos, da bi se moglo o njoj pricati.

Ovako se, od svega, smoris jos na stadionu, iznerviras i zelis da sto pre odes kuci, sve zaboravis sto si video i izjadas se na Forumu. Ja, odavno tako dozivljavam Vosu. Odustao i od stadiona, stid me je da pricam bilo sta o ovakvoj Vojvodini. Izbegavam temu, da se ne nerviram jos i u kaficu.
Nije istina Turija, jednostavno nije istina. Do mentaliteta je, jednostavno. Podelio bih snimke na forumu da znam kako, da vidite kako je pre meča i posle Želje sa Dinamom iz Minska bilo.

Kum i ja seli blizu stadiona u nekom kafiću sa četiri momka koji navijaju za Želju da popijemo, pošto je sve bilo puno oni nam rekli da sednemo. Svuda oko nas plavo. Svaki kafić pun pre i posle utakmice. Jednostavno lenji smo a oni bi ubili za svoj klub i to je istina. A klub im se raspada na svakom polju ali ajde kao malo se sad popravlja situacija.

Ja da sam u Srbiji kunem vam se još juče bih ovde napisao vreme i mesto gde da dođemo, popijemo i gledamo utakmicu pa nek’ i gosti sa foruma dođu pa mogu da me pitaju sve što žele u četiri oka a ne preko komentara na Mozzartu. Nemam problema sa tim.

I onako sam se i dogovorio sa bar dvojicom, trojicom forumaša da popijemo pre jedne, dve utakmice ove sezone kad se “uhvatimo”
Jedan momak sa foruma živi blizu Topole, javio mi se i brate u par rečenica smo dogovorili da pogledamo utakmicu zajedno, da probamo da se uklopimo. Taman ću eto imati priliku da vidim i stadion u Topoli prvi put i iskreno se radujem tome da odem sa nekim odavde na utakmicu.
User avatar
Maki
Posts: 1194
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: Apoel - VOJVODINA, četvrtak 19h

Post by Maki »

Rabba wrote: Thu Jul 27, 2023 8:51 am https://www.uefa.com/uefaeuropaconferen ... ina/squad/

B lista: Bukinac, Miletić, Jovanović, Kovačev i Ivanović
Baš sam se pitao za Kovačeva, postadosmo deficitarni na krilnim pozicijama preko noći, a mali obećava. Mislio sam da smo ga dali na pozajmicu?
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Apoel - VOJVODINA, četvrtak 19h

Post by Turija »

@Deep, postoji jedna najbitnija razlika za tako nesto sa Vosom. To je, da Sarajevo nema zvezdu i partizan, vec Zelju i Sarajevo i medije da se u svakoj vesti mora provuci ceze ili partizan.

Mostar mi je vise za poredjenje, kao drugi grad u drzavi, sto je i Novi Sad. Ne verujem da je iz Sarajeva tako jako medijska kampanja, kao ovde iz Beograda. Lokalna pripadnost je tamo daleko jaca, time onda i navijacka. Novi Sad nije vise nekadasnji Novi Sad (u svemu, pa i sportu i odnosu prema Vosi). Teska vremena za Vosu i citav domaci fudbal, osim ona dva.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Duplof
Posts: 932
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: Apoel - VOJVODINA, četvrtak 19h

Post by Duplof »

Ima li neke informacije o broju naših navijača u Nikoziji?
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
User avatar
slanobarac
Posts: 3640
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Apoel - VOJVODINA, četvrtak 19h

Post by slanobarac »

Duplof wrote: Thu Jul 27, 2023 11:05 am Ima li neke informacije o broju naših navijača u Nikoziji?
Ako misliš na one iz lože, verujem da ih je pun avion.
PS: Šta će sd na Kipru? Bolje da je ostao i potpisao ova 2 pojačanja( :?:). Ako išta bude od toga.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
ЧувариТрадиције
Posts: 18
Joined: Sat Apr 08, 2023 10:46 pm

Re: Apoel - VOJVODINA, četvrtak 19h

Post by ЧувариТрадиције »

@Duplof
Jedan bus, plus ako ima onih koji su otisli u sopstvenoj reziji..
Славно име она има!
samo Vosa u INAT
Posts: 6
Joined: Mon Sep 02, 2019 9:51 am

Re: Apoel - VOJVODINA, četvrtak 19h

Post by samo Vosa u INAT »

Karlsson wrote: Wed Jul 26, 2023 11:34 pm Iz Novog Sada se godišnje iseli 6000 ljudi, a dođe 8000 novih.
Među tih 6000 ''starih'' Novosađana koji se isele ima mnogo navijača Vojvodine, među 8000 koji dođu nema gotovo nijednog i kao što Milan reče biće sve gore.
Jednostavno demografska zamena.
Oni dolaze iz Republike Srpske, Crne Gore, uže Srbije, drugih delova Vojvodine. Dolaze kao formirani navijači blizanaca i ne gaje nikakve (pozitivne) emocije prema FK Vojvodini.
Čak štaviše stekao sam utisak da novosadska grobarija i ciganija mrzi više lokalni klub nego njihovi saborci i kolege iz Niša, Kragujevca, Subotice... Imaju tu neku veću potrebu da se dokazuju time što će mrzeti klub iz svog grada.
Veliki broj ''navijača'' na ''Karađorđu'' i nisu zapravo navijači Vojvodine, već su samo ''simpatizeri'' ili im je eto dosadno, imali su vremena, pa su odlučili da svrate.
Nije to samo kod nas, to je tako svuda, posebno u vecim gradovima gde je jaka lokalna navijacka grupa.
Upoznao sam lika iz Kragujevca, vise mrzi Radnicki a tek Djavole nego sto voli Zvezdu.
Post Reply