Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Djisa
Posts: 1236
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Uprava

Post by Djisa »

Turija wrote: Sat Jan 06, 2024 10:20 am
Minja wrote: Sat Jan 06, 2024 2:26 am Раније сам писао да је Србија неспремна да има професионалан фудбал. Немамо ми ни вољу ни жељу а ни могућност, да не пишем нешто горе, за профи фудбал. Једноставно, то овде не може. Буда је, као у стара добра времена у пар реченица написао роман-трагедију наших малих живота. Пратити фудбал у Србији је бесмислен посао. Имати подмладак такође постаје бесмислен посао.

Фудбалски клуб кошта милионе на годишњем нивоу. Тај дечак док прође кроз подмладак кошта хиљаде евра. Имаш их 50 или 100 да би један изашао. Помножиш и видиш колико тај један који ти треба кошта, и онда схватиш да он може да оде и да новац узме неко ко је само у њега нешто мало улагао и да је клуб поново и поново у тоталном минусу и дубиози и да увек долази нови и нови спасилац и тако у круг, ево већ деценијама.

Нека децу тренирају менаџери. Лично, распустио бих подмладак.
+1
Pogotovo ovo za dve poslednje recenice.

Neka menadzeri naprave igraca u svojoj skoli, pa onda da trguju sa Vosom. Bar ce biti cist racun. Neka naprave svoje pionirske, kadetske , omladinske selekcije, pa i seniorski tim i krenu od najnizeg ranga takmicenja, pa da se vidi gde je tu ko u prici, kad deca prerastu uzrast.
I ovako su danas svi klubovi u nasoj ligi trgovacki, ali bi bili racuni jasni. FKV ima ime , status, rang, istoriju...pa vagajte, sta koliko vredi u aranzmanu.

Kakvi pioniri mladji, stariji, kadeti mladji, stariji, njihovi treneri.
Skautirati talentovanu decu od 16-18 godina po amaterskim klubovima u drzavi ( pa i van nje, ako se moze i ima prilika), kao i mlade seniorske igrace i dovesti ih u takav podmladak Vojvodine.
Dakle, samo jedan podmladak u Klubu sa najboljim decacima, trenerom, njegovim pomocnicima i to je to. Cist kvalitet. Sav ostali balast odbaciti i neometano se fokusirati na Prvi tim, igru i rezultate.
Sto bi rekao Sojic "nece da moze".

Nek me neko ispravi, ali mislim da i po nasim i po uefinim pravilima moras imati odredjen broj mladjih kategorija da bi igrao, cak mislim i zensku ekipu, tako da ideja pada u vodu.
Kup je nas!
CRD FCV
Posts: 1719
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Uprava

Post by CRD FCV »

А да се решимо директора омладинске школе који ју је скроз уназадио и кренемо (опет) да стварамо 3+ играча по генерацији које можемо да уновчимо, плус да управа то уме да уновчи. Тиме покријемо трошкове школе и нешто се заради.

Нама треба један Луковић, Ратков, Тедић, а на путу тога очигледно да стоји госчодин директор. Кад то поправимо онда да видимо на чему смо.

Милионски трансфери су постали ствар свакодневнице само за нас нису.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9899
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Uprava

Post by Voja »

Deep Purple wrote: Sat Jan 06, 2024 11:31 am
Rabba wrote: Sat Jan 06, 2024 11:10 am Sve što ste napisali za menadžere i podmladak stoji. Ali onda dolazimo u malo paradokslnu situaciju, zar nismo na temi kriminala opljuvali terzu mađiju jer radi upravo to što ste predložili? Naravno, ima tu još slojeva, ali nije daleko od vaše suštine...
Ne, grešiš terza vodi totalno destruktivniju politiku.

Menadžere iz fudbala ne možeš izbaciti i to je tako.

Terzi je važan samo lični profit jer njemu nije stalo do igrača već do agencije koju gura. Legitimno bi bilo da se terza bori protiv menadžera ali se on bori za svoje interese.
Nista ja vise ne razumem. Jedan covek daje lovu Zvezdi i Vosi, Zvezda trosi, kupuje, mi ne zelimo dovesti nikog. E sad, sta je bolja strategija, pojma nemam.

A to "jedan covek"!? Rebraca je bio iskren pa mu se bar javno zahvalio
Image
Duplof
Posts: 918
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: Uprava

Post by Duplof »

CRD FCV wrote: Sat Jan 06, 2024 12:51 pm А да се решимо директора омладинске школе који ју је скроз уназадио и кренемо (опет) да стварамо 3+ играча по генерацији које можемо да уновчимо, плус да управа то уме да уновчи. Тиме покријемо трошкове школе и нешто се заради.

Нама треба један Луковић, Ратков, Тедић, а на путу тога очигледно да стоји госчодин директор. Кад то поправимо онда да видимо на чему смо.

Милионски трансфери су постали ствар свакодневнице само за нас нису.
+1

Dotični "gospodin" mora napustiti klub!!!
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
User avatar
Simica
Posts: 159
Joined: Sun Sep 26, 2010 12:52 pm
Location: Old east

Re: Uprava

Post by Simica »

Ne razumem toliko famu o menadžerima, svi ih imaju,...i deca i ovi matorci,.....jedino merilo je dužina UGOVORA sa klubom, e oko to ga se može pregovarati, bili stranci bili domaći, naša deca,..sve jedno je. Isti je crni brat sa tri godine ugovora ili neki naš polovnjak, ili dete iz naše škole. UGOVOR je poenta, nebitno ko je menadžer.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3988
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Uprava

Post by Deep Purple »

Voja wrote: Sat Jan 06, 2024 12:59 pm
Deep Purple wrote: Sat Jan 06, 2024 11:31 am
Rabba wrote: Sat Jan 06, 2024 11:10 am Sve što ste napisali za menadžere i podmladak stoji. Ali onda dolazimo u malo paradokslnu situaciju, zar nismo na temi kriminala opljuvali terzu mađiju jer radi upravo to što ste predložili? Naravno, ima tu još slojeva, ali nije daleko od vaše suštine...
Ne, grešiš terza vodi totalno destruktivniju politiku.

Menadžere iz fudbala ne možeš izbaciti i to je tako.

Terzi je važan samo lični profit jer njemu nije stalo do igrača već do agencije koju gura. Legitimno bi bilo da se terza bori protiv menadžera ali se on bori za svoje interese.
Nista ja vise ne razumem. Jedan covek daje lovu Zvezdi i Vosi, Zvezda trosi, kupuje, mi ne zelimo dovesti nikog. E sad, sta je bolja strategija, pojma nemam.

A to "jedan covek"!? Rebraca je bio iskren pa mu se bar javno zahvalio
Rebrača može da se zahvaljuje jer mu je 80% budžeta iz i od državnog vrha i grada. U fudbalskom klubu je situacija drugačija.

U Fudbalskoj sekciji su morali skoro samo 700k eur da uplate državi za porez.

Čuo sam da bi bez pomoći države samo tri kluba dobila licencu za evropu. A to su Čukarički, Tsc i mi. Novi Pazar ozbiljno visi oko toga. A blizancima će ispeglati situaciju.

Sećaš se šta je Zbiljić rekao u vezi grada.

Definitivno da dobijamo novac od države ali ništa više od Niša ili Kragujevca. Ne treba glumiti žrtvu ali dok god se ne uvede provatizacija država je dužna da ulaže u klubove sviđalo se to nama ili ne, neko će u raspodeli dobiti manje ili više i to je tako…

Jednostavno ne znam šta da ti kažem na ovo pitanje kada svi jednostavno znamo kako stvari u Srbiji funkcionišu.
Minja
Administrator
Posts: 1911
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Re: Uprava

Post by Minja »

Rabba wrote: Sat Jan 06, 2024 11:10 am Sve što ste napisali za menadžere i podmladak stoji. Ali onda dolazimo u malo paradokslnu situaciju, zar nismo na temi kriminala opljuvali terzu mađiju jer radi upravo to što ste predložili? Naravno, ima tu još slojeva, ali nije daleko od vaše suštine...

U današnje vreme mnogo zanimanja je razvilo svojevrsne parazite koji ih prate, menadžeri u fudbalu su verovatno najgori primer parazita. FIFA kao krovna organizacija bi morala time da se pozabavi, prilično radikalno, ali znamo kakve lobanje tek tamo sede
Држава поставља правила. Привредни/спортски субјекти се прилагођавају. Ако математика каже да подмладак више кошта него што доноси, онда ти не треба. Када већина клубова одбаци своје подмлатке онда ће лига коначно постати оно што нама и треба, аматерско или полупрофи такмичење без великих новаца, а онда ће клубови лако моћи поново да направе млађе категорије, али на здравијим основама. Нема менаџера у аматерском такмичењу.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9899
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Uprava

Post by Voja »

Deep Purple wrote: Sat Jan 06, 2024 5:16 pm
Voja wrote: Sat Jan 06, 2024 12:59 pm
Deep Purple wrote: Sat Jan 06, 2024 11:31 am

Ne, grešiš terza vodi totalno destruktivniju politiku.

Menadžere iz fudbala ne možeš izbaciti i to je tako.

Terzi je važan samo lični profit jer njemu nije stalo do igrača već do agencije koju gura. Legitimno bi bilo da se terza bori protiv menadžera ali se on bori za svoje interese.
Nista ja vise ne razumem. Jedan covek daje lovu Zvezdi i Vosi, Zvezda trosi, kupuje, mi ne zelimo dovesti nikog. E sad, sta je bolja strategija, pojma nemam.

A to "jedan covek"!? Rebraca je bio iskren pa mu se bar javno zahvalio
Rebrača može da se zahvaljuje jer mu je 80% budžeta iz i od državnog vrha i grada. U fudbalskom klubu je situacija drugačija.

U Fudbalskoj sekciji su morali skoro samo 700k eur da uplate državi za porez.

Čuo sam da bi bez pomoći države samo tri kluba dobila licencu za evropu. A to su Čukarički, Tsc i mi. Novi Pazar ozbiljno visi oko toga.
Ne znam, ja sam jednom setajuci kroz dnevnu licno svojim usima cuo glavnog da je rekao nesto u fazonu: "Evo sad smo i Vojvodini dali novac". I to je bila recenica tonaliteta da jasno stavlja Vosu u istu pricu sa blizancima. Ok, znam da nije ista cifra u pitanju, ali po izgovorenoj recenici je delovalo da je Vosa (cifrom) mnogo blize bg dvojcu nego svim ostalim klubovima. Uostalom i nebitno. Kao sto sam jednom davno napisao, da imam novac, da vodim klub za koji navijam, i da eto (to vi kazete) dajem svoj novac, sigurno ne bih doveo ni 99% igraca koji su dovedeni u zadnja 2-3 prelazna roka
Image
Minja
Administrator
Posts: 1911
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Re: Uprava

Post by Minja »

Djisa wrote: Sat Jan 06, 2024 11:34 am

Nek me neko ispravi, ali mislim da i po nasim i po uefinim pravilima moras imati odredjen broj mladjih kategorija da bi igrao, cak mislim i zensku ekipu, tako da ideja pada u vodu.
Какав је то проблем? :) Три тренинга недељно, вечерњи термин. Преко зиме два пута недељно у некој школској сали и то је то. Испунио си форму. Нађеш децу која хоће да се бесплатно рекреирају и милина.

Ми смо мали за профи спорт. Сиромашни. Једноставно, овде то не може. Немамо такмичење, осим ако не рачунамо као такмичење лигу где не можеш да будеш ни први ни други. Какво је то такмичење? То није такмичење. То је малтретирање.

Када подвучеш црту, све се на крају своди на ту децу из подмлатка и новац који се ту врти.
User avatar
Mare_Liman
Posts: 1158
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: Uprava

Post by Mare_Liman »

Стварно не знам у који топик ово да ставим, ал нема везе битна је суштина што се каже, вероватно нешто дужи пост, ал немојте замерити, ти људи су ипак највећи "кривци" за то... Листам тако форум и дођем то периода доласка Збиљића у клуб, 1. кола против Напредка кући, па се генерално присетим те атмосфере у граду, клубу, на терену, медијима итд. итд. Закључак по мени је да је стварно невероватно и што се највише спомињало и што ја генерално највише спомињем, од онакве сезоне, једне од најгорих сезона у историји клуба, бар у последњих 30 година сигурно, дошли смо тада до онакве еуфорије, генерално у складу са стањем сјајно одрађеним прелазним роком, колко толко бољом игром итд, без обзира на кардиналне грешке судија у првим колима, после тешко разочарење у оних 4-5 кола где смо играли са конкурентима, да нам је неко рекао да ће бити овако тренутно, ја лично први не бих могао да замислим, мој главни утисак је да је управа направила огромну грешку чега је и она свесна и да смо ми заправо имали јачи састав после тог првог летњег прелазног рока, него што имамо тренутно и ми са таквим стањем уместо да се полако отарасимо играча који и тад нису били квалитета Војводине, ми продајемо појединце који су тад носили игру, били најбољи на терену, а доводило играче који не могу ни да им присмрде по квалитету као њихове замене што никако није успело, Царевић - Лазаревич (Бјековић), Јеличић (Витас), Траоре, Ђорђевић - Топић(Буснић) - Зукић (Милосављевић) - Симић(Николић) - Чумић (Малбашић) - Барај - НН , још се ту играча провукло, ал главни утисак је да су некако квалитетнија имена била, Симић тад у форми живота, и од његовог "сукоба" са клубом скроз други играч, играчи који су и дан данас у клубу у знатно слабијој форми него што су били на почетка пре свега мислим на Царевића и Малбашића који буквално не личе на себе од пре нешто више од годину дана, е сад мање више то, долазимо то тог проблема да ти продајеш играче који ти носе игру, који праве разлику и ти њих продајеш и доводиш играче који су слабијег квалитета и очекујеш да нападаш титулу за 2 године!?!? И тад је било јасно шта ти фали у екипи, а ми смо изгубили Топића чијег губитка смо били тег свесни након пар кола од кад је отишао и ако је код нас био "просек" играч и ти си буквално на сваком месту слабијег квалитета од те прве сезоне у којој је "на брзину" одрађен прелазни рок, јако је било тешко доводити итд. Ја разумем да су се неки играчи морали продати "да би се испеглали" дугови, али зар није логично да квалитетније играче покушаваш да задржиш, а извлачиш максимално из играча који по квалитету никако нису заслужили да буду у клубу, тј са њиховим одлсаком требаш да радиш на побојшњау и квалитету на тим позицијама и долазимо до тога да играчи који по квалитету нису ни тад заслужили да носе дрес и даље су у клубу, пре свега мислим на Јеличића и Бјековића, па чак и Зукића који је стварно имао сјајан период под Батаком, обожавам га, један од ретких које изразито волим, ал треба бити реалан... Ми да смо и продавали Чумића и играче које смо једноставно "морали" продати, могао си оставити бар неког и скалапати тим или бар довести адекватну замену, можда квалитетнију... Стадион празан реално гледано, сам је и нагласио у гостовању, прошле сезоне смо били испред гробара по посећености током целе сезоне не знам који је просек био, ал публике је стварно било на свакој текми без обзира на време, резултате итд итд , ово сад реално гледано туга и то на свакој трибини, маркетинг се није подигао, има неких назнака, али тешко има ту још пуно да се ради, буквално скоро сваки тим у лиги има јачи маркетинг од нас, треба порадити и на "лепоти" , сви велики клубови раде са iPhone телефонима ради лепоте, камере, генерално тог неког квалитета, приближавања људима, мени лично нешто што смета, додуше оно што је пре било код нас, а нема га дуго је слике са гостовања, тј. фотографи које ћеш водити на гостовања, то је све маркетинг, озбиљност, преносити енергију са терена, качити правовремено резултат и дешавања са утакмице, слажем се друго су премијерлигаши, генерално лиге петице и њихов маркетинг, ал погледајте маркетинг нашег братског клуба из Бања Луке, Крагујевчани... Миљама испред нас, то је нешто што привлачи децу, људе у ово време и то се причали и спомињало овде ко зна колико пута, зближавање и дочаравање људима дешавања, атмосферу и остало из клуба ти је пола стадиона у ово време, невероватно је да се о томе не води рачуна, све је то лепо кренуло на почетку, али јако брзо је нестало или се вратило на онај ниво пре доласка Збиљића, мора озбиљно да се поради и да се паметно ради, а то се уз приче и информације које су овде изнешене тешко може постићи уз људе око њега, требају нам прави људи, па задужи брате неког студента, члана форума, кладим се да би водили бољи маркетинг него што имамо тренутно, буквално би дете од 12-13 година имало боље маркетиншке идеје и водило маркетинг него ово што ми имамо тренутно, опет боље је него што је било, ал има још доста доста да се ради, слао сам неке видее и објаве са Борчевог официјалног профила, људи кад ћемо ми то да видимо, за 5-10 година!? Мора се ићи у корак са временом, ја гарантујем да би ситуација у школама, на трибинама, парковима, улицама била другачија за коју годину само да се поведе рачуна о том маркетингу, па и да резултати не прате све то, опет би се побољшала ситуација... Превише сам тога исписао и никако до неке поенте да дођем, само мислим да има ово потенцијал што смо видели на почетку, ал да се јако брзо баталило, јако брзо је све не стало, може ово да се одржи на неком завидном нивоу, не морају титуле, куле и градови само да личимо на фудбалски клуб, могло је врло лако, али јако глупе одлуке су нас довеле до тога да се ми радујемо отварању коментара на друштвеним мрежама, а налазимо се на седмом месту.. Главна суштина поста је толико нам мало фали да бар дођемо на тај ниво па бар Чукаричког и ТСЦ-а, а опет клиначким и глупим грешкама смо дошли до овог стања и тога да смо опет далеко од њих, а опет нам толико мало треба, а опет толико пуно...
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
User avatar
Milan
Posts: 4262
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Uprava

Post by Milan »

Nama malo za dizanje i sreću treba i to se pokazalo na tom pomenutom početku. Isto tako, kad ljudi uvide da je sve "bla, bla, truć" priča (a ispostavilo se da imamo upravo to), vrlo lako se opet povuku. Problem je što ćeš svaki sledeći put teže prevariti svog navijača i ponovo ga aktivirati. Nismo ovce i ostaju samo oni koji imaju lud poriv i naviku da dolaze bez obzira na sve, a to je 500 duša.

O marktingu ne treba trošiti reči - mi ga nemamo. Toliki amaterizam se ne viđa ni u amaterskim ligama razvijenih zemalja. Stalno se kao nešto čeka i priprema. Smejurija za čega neko prima platu. A po CV-u predsednika Zbiljića, tu bi trebalo da kidamo. Kanda je i on prepisivao na ispitima...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Mare_Liman
Posts: 1158
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: Uprava

Post by Mare_Liman »

Milan wrote: Thu Jan 11, 2024 6:43 pm Nama malo za dizanje i sreću treba i to se pokazalo na tom pomenutom početku. Isto tako, kad ljudi uvide da je sve "bla, bla, truć" priča (a ispostavilo se da imamo upravo to), vrlo lako se opet povuku. Problem je što ćeš svaki sledeći put teže prevariti svog navijača i ponovo ga aktivirati. Nismo ovce i ostaju samo oni koji imaju lud poriv i naviku da dolaze bez obzira na sve, a to je 500 duša.

O marktingu ne treba trošiti reči - mi ga nemamo. Toliki amaterizam se ne viđa ni u amaterskim ligama razvijenih zemalja. Stalno se kao nešto čeka i priprema. Smejurija za čega neko prima platu. A po CV-u predsednika Zbiljića, tu bi trebalo da kidamo. Kanda je i on prepisivao na ispitima...
Нема ту шта да је прписивао на испитима, једноставно је до осећаја, зато и кажем деца од 12-13 година, ај да не претерујемо деца од 17-18 година би водила маркетинг на знатно озбиљнијем нивоу и ту свакако треба неко млађи јер зна шта треба у овом времену...
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
User avatar
Turija
Posts: 10809
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Uprava

Post by Turija »

Slazem se sa tobom @ Mare_Liman, da treba neko i mladji u marketnigu iz ovog vremena. Prosiriti sluzbu i sa njima bliskom generacijom.Mlada je Beba, ali ne dovoljno za tu decu i njihove percepcije. Medjutim, sa druge strane, ako cemo ,,hvatati" decu na nacin ( fore) kako blizanci rade, onda to vise nije nasa Vojvodina. Mi tu moramo osmisliti svoj put, jer se gubi generacijski porodicno navijanje za Vosu pod uticajem medija.
Last edited by Turija on Thu Jan 11, 2024 8:26 pm, edited 2 times in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Mare_Liman
Posts: 1158
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: Uprava

Post by Mare_Liman »

Turija wrote: Thu Jan 11, 2024 8:14 pm Slazem se sa tobom @ Mare_Liman, da treba neko i mladji u marketnigu iz ovog vremena. Prosiriti sluzbu i sa njima bliskom generacijom.Mlada je Beba, ali ne dovoljno za tu decu i njihove percepcije. Medjutim, sa druge strane, ako cemo ,,hvatati" decu na nacin ( fore) kako blizanci rade, onda to nije vise nasa Vojvodina. Mi tu moramo osmisliti svoj put.
Апсолутно, не требамо на ту фору "хватати" и "присвајати" само требамо приближити, ове акције по школама су мени врх, само да у нашем округу влада наше име, не знам колико пратиш генерално на инстаграму профиле па чак екипа из наше лиге, могу слободно рећи и Борца из Бања Луке за које спомињем колико имају квалитетан маркетинг што се одразио на град, децу итд. Мора да изгледа квалитетно, све од инстаграма, фејсбука до тик тока на ком су се недавно придружили, да изгледа квалитетно, да има неку поруку, да изгледамо ко фудбалски клуб, а не ко неки аматери из бетон лиге, па сама филијала наша Кабел има јако леп изглед профила, и ако су активни само током првенства, јако лепо изгледа и квалитетно раде с обзиром на 3. лигу, мислим да само треба порадити на изгледу, квалитету и озбиљности да би привели и децу који би после постајали навијачи, нешто слично што се ради како би постао "навијач", одведеш друга који нема везе са клубом на коју текму њему се то свиди, осети ту атмосферу, свиди му се, жели још, ето још једног готово редовног навијача, тако је слично и са децом, он неутралан ил почиње да се занима за фудбал, баскет, рукомет, небитно а на тик току, инстаграму и осталим друштвеним мрежама излазе само звезда и партизан, па за кога ће навијати ? Уђе на профил ФК Војводина оно закључани коментари, изглед профила ко пре 10 година, опет да то изгледа квалитетније, озбиљније, да влада нека атмосфера по коментарима, по објавама, то је већ друго, баш то што сам спомињао, извештаји са утакмица, види слике, снимак са трибина, радовање, поздрављање играча, позитивну атмосферу привући ће га... Имамо среће што по нашим квартовима у основним па и средњим школама владају графити, натписи нашег клуба и тамо се окупљају у нашим мајицама, дуксевима... Иначе ко зна какво би нам стање на трибинама кад дођу близанци било за 5-10 година... Најлакше је куповати омладину маркетингом и онлајн, кад већ влада такав менталитет код нас, и ако има доста старијих навијача војводине, фирмаша како год доста њих их не усмери ка Карађорђу, Војводини, овако дете се заинтересује, пита тату, тата га одведе, проведу се обоје, имаш редовног навијача који ће кроз коју годину научити да није све у трофејима, успесима, већ у љубави и тамо где си се једноставно "пронашао" , дође једна породица тако, друга, пета, десета, педесета, има нас... Зато кажем са толико малих ствари се могу постићи много велике ствари... Не кажем да би буквално одмах било тако, ал временом би се сигурно видео резултат.
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9899
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Uprava

Post by Voja »

Milan wrote: Thu Jan 11, 2024 6:43 pm Nama malo za dizanje i sreću treba i to se pokazalo na tom pomenutom početku. Isto tako, kad ljudi uvide da je sve "bla, bla, truć" priča (a ispostavilo se da imamo upravo to), vrlo lako se opet povuku. Problem je što ćeš svaki sledeći put teže prevariti svog navijača i ponovo ga aktivirati. Nismo ovce i ostaju samo oni koji imaju lud poriv i naviku da dolaze bez obzira na sve, a to je 500 duša.

O marktingu ne treba trošiti reči - mi ga nemamo. Toliki amaterizam se ne viđa ni u amaterskim ligama razvijenih zemalja. Stalno se kao nešto čeka i priprema. Smejurija za čega neko prima platu. A po CV-u predsednika Zbiljića, tu bi trebalo da kidamo. Kanda je i on prepisivao na ispitima...
Ja sam tada pisao i opet cu, ta poseta nema veze sa upravom i potezima kluba, jednostavno su jul, avgust i septembar meseci ekspanzije Vosinih navijaca i simpatizera vec godinama, to kao da nam je zapisano u genetskom kodu. Vosa je tada najcesce u Evropi i to aktivira mnoge ljude. A ta aktivnost jednostavno predje u naviku i to su tri meseca pojacanog interesovanja za Vosu bez obzira na to ko je vodi i sta igraju. Pre je to cesce bila Evropa, a sada mi se cini da smo na dobrom putu, da kao klub, placamo gostovanja evropskih timova u tom periodu u NSu.
Image
Post Reply