Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4851
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Transferi

Post by gospodinFKV »

Ne treba menjati teze. Nije problem to sto se radovao za svaki gol. Problem su nacin i iznad svega razlog, i o tome sam pricao u upisu iznad.
Danas svako misli da je veci od nas i da protiv nas moze da isteruje neku (ne)pravdu, jer smo se drznuli da posle jedne polusezone decku kazemo da po proceni tadasnje struke on nije za ovaj klub. Isto kao i Plavsic. I delom (velikim) je to nasa krivica. Zato sto je svaka uprava u poslednjih x godina sama radila na urusavanju ugleda kluba, slaninarskog duha i znacenja ovog kluba za ovo okruzenje. Zato dojucerasnji treceligaski igraci mogu da misle to sta misle i ponasaju se tako kako se ponasaju. Super je to sto si ti eksplodirao negde drugde. To i dalje ne znaci da bi eksplodirao ovde i nema potrebe da mi se tu ''dokazujes'' ne znam ni ja kako.

Ili 'ajde ovako. Evo, on sad potpise. Ispostavi se da smo pogresili i decko pocne da cepa golove. Da li bi se tako radovao i protiv zvezde? Da li bi na Mitru Miricu tako nesto uradio? Protiv zvezde kojoj je doneo toliko vaznih golova, a svaku sezonu im je poceo maltene na transfer listi i odbacen, jer nije prenaduvani stranac, i jer se treba ugraditi u neki sledeci propali transfer istog, i svaku sezonu ih je vadio iz :shit: . Svaku sezonu bi poceo okruzen komentarima kako je ''okej napadac, ali nije za zvezdu i treba im neko drugi'', i na kraju posle onog autogola drvlje i kamenje. Bas me zanima da li bi taj gol slavio tako kako je slavio golove protiv nas.

Na kraju krajeva, on se nama nesto kurobeca, a mi bili ti koji su ga doveli iz Celareva (tada treca liga) i stavili na superligasku mapu. Bez obzira sto nije uspelo.

Da se razumemo, nemam ja nista licno protiv Pavkova. Znam decka, igrali smo fudbal kao klinci, sto zajedno, sto jedan protiv drugog. Porodica mi je u Begecu. Znam koliko zivi slaniraski duh u tom mestu.
Ovde se samo i iskljucivo radi o tome da se renome kluba treba ponovo izgraditi. Samopostovanje treba podici na jedan nivo da bude jasno da kad dupetom zatvoris vrata ovog kluba sebi, ta vrata su zatvorena, zakljucana i kljuc je bacen u Dunav. Bio ti Pavkov, bio ti Ronaldo.
hvylarn
Posts: 421
Joined: Thu Jan 20, 2022 10:54 am

Re: Transferi

Post by hvylarn »

Samo da pitam.. Rekreativac Kajević, sa nama li je ili koji je njegov status?

I jel se zna kolike su otkupne klauzule za India i Njegoša? Se negde to spominjalo?
User avatar
Deep Purple
Posts: 3979
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

hvylarn wrote: Wed Feb 14, 2024 3:21 pm Samo da pitam.. Rekreativac Kajević, sa nama li je ili koji je njegov status?

I jel se zna kolike su otkupne klauzule za India i Njegoša? Se negde to spominjalo?
Koliko sam ja upoznat Kajeviću se traži(o) klub.

Za India je ako se ne varam 250k eur a za Njegoša ne znam.

Mislim da će i jedan i drugi biti otkupljeni, nema razloga da ne bude tako. Indio vredi te novce, za Njegoša ne znam koliko ga cene (finansijski) i kakav je dogovor ali ako je klauzula obaveznog otkupa u pitanju onda je i neka cena koja nam odgovara platežno. Nisam gledao meč sa Mladosti osim zadnjeg minuta i pregleda pa ne znam kako je Njegoš odigrao ali znam da Njegoš ima kvaliteta i da će pokazati iste u našem dresu.

Što se tiče Pavkova nikada ga nisam gotivio, mislim da je napravio bolju karijeru u odnosu na to kakav je fudbaler.
Znam da nije prvi put da nam se nudi i da bi želeo da se vrati kod nas. Svakako to ne znači da Pavkov nije fudbaler sa 10+ golova u sezoni ali mislim da može neko bolje rešenje da se nađe usled Bolingijevih zdrastvenih problema, ja sam svakako bio ubeđen da bi Bolingi strpao bez problema 10+ minimum golova pa je šteta i sa fudbalske tačke gledišta osim i sa ljudske što mu se to sa zdravljem desilo.

A što se tiče povratnika koji su bili kod cigana jedino bih ja lično dovodio Katai-a jer on bi vratio brat bratu mnogo ljudi na stadion, ne proslavlja golove protiv nas, ima kvalitet a i iskreno tata je fudbala za ovu ligu a i onako je neki Teo fazon bez emocija pa msm da je njemu svejedno gde igra.
hvylarn
Posts: 421
Joined: Thu Jan 20, 2022 10:54 am

Re: Transferi

Post by hvylarn »

Deep Purple wrote: Wed Feb 14, 2024 3:34 pm
hvylarn wrote: Wed Feb 14, 2024 3:21 pm Samo da pitam.. Rekreativac Kajević, sa nama li je ili koji je njegov status?

I jel se zna kolike su otkupne klauzule za India i Njegoša? Se negde to spominjalo?
Koliko sam ja upoznat Kajeviću se traži(o) klub.

Za India je ako se ne varam 250k eur a za Njegoša ne znam.

Mislim da će i jedan i drugi biti otkupljeni, nema razloga da ne bude tako. Indio vredi te novce, za Njegoša ne znam koliko ga cene (finansijski) i kakav je dogovor ali ako je klauzula obaveznog otkupa u pitanju onda je i neka cena koja nam odgovara platežno. Nisam gledao meč sa Mladosti osim zadnjeg minuta i pregleda pa ne znam kako je Njegoš odigrao ali znam da Njegoš ima kvaliteta i da će pokazati iste u našem dresu.

Što se tiče Pavkova nikada ga nisam gotivio, mislim da je napravio bolju karijeru u odnosu na to kakav je fudbaler.
Znam da nije prvi put da nam se nudi i da bi želeo da se vrati kod nas. Svakako to ne znači da Pavkov nije fudbaler sa 10+ golova u sezoni ali mislim da može neko bolje rešenje da se nađe usled Bolingijevih zdrastvenih problema, ja sam svakako bio ubeđen da bi Bolingi strpao bez problema 10+ minimum golova pa je šteta i sa fudbalske tačke gledišta osim i sa ljudske što mu se to sa zdravljem desilo.
Hvala Deep.

A sad imam malo teže pitanje pa mogu više članova da primopomognu ako žele. Radim research za FM pa bi mi trebala što relevantnije informacije. Transferi, procenti i otkupne klauzule od igrača koji su se odvijali za 23/24 sezonu.

Unapred hvala svima.

Ja imam neke informacije pa gledam da li se sve poklapa.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3979
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

@Hvylarn

Ispiši ti te svoje informacije koje imaš pa ću te ja ispraviti/dopuniti sa informacijama kojim raspolažem.

Nemam sad vreme da analiziram sve i da listam kroz informacije do kojih sam stizao jer nekako mi brojke ne ulaze u glavu pa bih morao da češljam informacije jer usled privatnih obaveza sam prilično zaokupiran pa da ne pričam napamet i ne napišem nešto pogrešno.
hvylarn
Posts: 421
Joined: Thu Jan 20, 2022 10:54 am

Re: Transferi

Post by hvylarn »

Ulazni transferi

Dragan Rosić 100k - bez procenata od dalje prodaje
Seid Korać - free transfer - bez procenta od dalje prodaja
Guram Giorbelidze - free transfer - bez procenta od dalje prodaja
Njegoš Petrović - pozajmica - otkupna klauzula?
Matheus Indio - pozajmica - otkupna 250k?
Vukan Savičević - free transfer - bez procenta od dalje prodaja
Caleb Sery - 120k - procenti od dalje prodaje (nisam siguran koji procenat)
Andrija Radulović - free transfer - 50% od naredne prodaje
Norman Campbell - transfer - ne znam otkupnu sumu, ni procente od dalje prodaje
Jonathan Bolingi - free transfer - bez procenta od dalje prodaje

Odlazni
Nikola Čumić - 1,3mil - i 25% od naredne prodaje
Jovan Milošević - 1,2mil i 15% od naredne prodaje
Mirko Topić - 1mil
Uroš Kabić - 800k i 20% od naredne prodaje
Mamadou Traore - 400k - ne znam da li su procente uključeni
Veljko Simić - free transfer - ne znam da li imaju procenti od naredne prodaje
Aleksandar Busnić - pozajmica - mogućnost otkupa?
Nemanja Nikolić - free transfer
Yves Baraye - transfer - znam sumu i da li su bili procente od naredne prodaje
Stefan Vukić - pozajmica
Vladimir Miletić - free transfer - ne znam procente od naredne prodaje? 50%?
Milan Vidakov - free transfer - isto ne znam procente
Filip Antonijević - pozajmica
Nikola Simić - free transfer - bez procenata?
Lazar Rosić - free transfer
Matvey Martinkevich - free transfer - ne znam za procente

Uroš Vitas - free transfer
Ватробљув
Posts: 35
Joined: Mon Aug 07, 2023 9:19 am

Re: Transferi

Post by Ватробљув »

hvylarn wrote: Wed Feb 14, 2024 4:06 pm Ulazni transferi

Dragan Rosić 100k - bez procenata od dalje prodaje
Seid Korać - free transfer - bez procenta od dalje prodaja
Guram Giorbelidze - free transfer - bez procenta od dalje prodaja
Njegoš Petrović - pozajmica - otkupna klauzula?
Matheus Indio - pozajmica - otkupna 250k?
Vukan Savičević - free transfer - bez procenta od dalje prodaja
Caleb Sery - 120k - procenti od dalje prodaje (nisam siguran koji procenat)
Andrija Radulović - free transfer - 50% od naredne prodaje
Norman Campbell - transfer - ne znam otkupnu sumu, ni procente od dalje prodaje
Jonathan Bolingi - free transfer - bez procenta od dalje prodaje

Odlazni
Nikola Čumić - 1,3mil - i 25% od naredne prodaje
Jovan Milošević - 1,2mil i 15% od naredne prodaje
Mirko Topić - 1mil
Uroš Kabić - 800k i 20% od naredne prodaje
Mamadou Traore - 400k - ne znam da li su procente uključeni
Veljko Simić - free transfer - ne znam da li imaju procenti od naredne prodaje
Aleksandar Busnić - pozajmica - mogućnost otkupa?
Nemanja Nikolić - free transfer
Yves Baraye - transfer - znam sumu i da li su bili procente od naredne prodaje
Stefan Vukić - pozajmica
Vladimir Miletić - free transfer - ne znam procente od naredne prodaje? 50%?
Milan Vidakov - free transfer - isto ne znam procente
Filip Antonijević - pozajmica
Nikola Simić - free transfer - bez procenata?
Lazar Rosić - free transfer
Matvey Martinkevich - free transfer - ne znam za procente

Uroš Vitas - free transfer
https://www.zurnal.rs/scc/clanak/158872 ... zentativca
Симићу је према писању медија истекао уговор, па је на Кипар отишао као слободан играч.
User avatar
Turija
Posts: 10800
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

gospodinFKV wrote: Wed Feb 14, 2024 3:03 pm Ne treba menjati teze. Nije problem to sto se radovao za svaki gol. Problem su nacin i iznad svega razlog, i o tome sam pricao u upisu iznad.
Danas svako misli da je veci od nas i da protiv nas moze da isteruje neku (ne)pravdu, jer smo se drznuli da posle jedne polusezone decku kazemo da po proceni tadasnje struke on nije za ovaj klub. Isto kao i Plavsic. I delom (velikim) je to nasa krivica. Zato sto je svaka uprava u poslednjih x godina sama radila na urusavanju ugleda kluba, slaninarskog duha i znacenja ovog kluba za ovo okruzenje. Zato dojucerasnji treceligaski igraci mogu da misle to sta misle i ponasaju se tako kako se ponasaju. Super je to sto si ti eksplodirao negde drugde. To i dalje ne znaci da bi eksplodirao ovde i nema potrebe da mi se tu ''dokazujes'' ne znam ni ja kako.

Ili 'ajde ovako. Evo, on sad potpise. Ispostavi se da smo pogresili i decko pocne da cepa golove. Da li bi se tako radovao i protiv zvezde? Da li bi na Mitru Miricu tako nesto uradio? Protiv zvezde kojoj je doneo toliko vaznih golova, a svaku sezonu im je poceo maltene na transfer listi i odbacen, jer nije prenaduvani stranac, i jer se treba ugraditi u neki sledeci propali transfer istog, i svaku sezonu ih je vadio iz :shit: . Svaku sezonu bi poceo okruzen komentarima kako je ''okej napadac, ali nije za zvezdu i treba im neko drugi'', i na kraju posle onog autogola drvlje i kamenje. Bas me zanima da li bi taj gol slavio tako kako je slavio golove protiv nas.

Na kraju krajeva, on se nama nesto kurobeca, a mi bili ti koji su ga doveli iz Celareva (tada treca liga) i stavili na superligasku mapu. Bez obzira sto nije uspelo.

Da se razumemo, nemam ja nista licno protiv Pavkova. Znam decka, igrali smo fudbal kao klinci, sto zajedno, sto jedan protiv drugog. Porodica mi je u Begecu. Znam koliko zivi slaniraski duh u tom mestu.
Ovde se samo i iskljucivo radi o tome da se renome kluba treba ponovo izgraditi. Samopostovanje treba podici na jedan nivo da bude jasno da kad dupetom zatvoris vrata ovog kluba sebi, ta vrata su zatvorena, zakljucana i kljuc je bacen u Dunav. Bio ti Pavkov, bio ti Ronaldo.
Mogao bih sve potpisati, ali me stalno muci to, da on nije otisao iz Vose sto je zeleo.
To sto nije uspeo racionalno da kanalise emociju (jer je ona bila jaca od njega) i to nesto govori, tj. da mu je stalo do Vose.

Razliciti su karakteri i temperamenti Pavkova i Saleta Kataija.
Sale je ono kezual lik, sam svoj - on se zabavlja dok igra fudbal, dok Pavkov ,,grize", kao i svaki centarfor i na silu, ako treba doci do gola.
E sad, Pavkov nikad ne bi mogao napisati takve postove, kao sto ti pises, ali da 2 gola Liverpulu.

Treba da se izvini navijacima, pa sad necemo se ,,doveka"cerati. Nista on nije ostetio Vojvodinu. A, to sto ga je Vosa dovela iz Celareva, pa nije ga dovela zbog ,,lepih ociju". Jeste mu, na neki nacin otvorila vrata Super lige, ali mu je ista i zalupila.
I sta posle kaze vremenska vaga? Ako Pavkov zeli da dodje, nemam nista protiv za drugi put u Vosi.

Mene vise nerviraju ovi koji odrastu na Vujadinu, pa prvom prilikom odu u blizance. Malo ih je kao Topic. Svaka cast momku. :thankyou:
Vise me nervira npr. Tadic, iako nije (za sada) presao u blizance, sto nikad ne spomene Vosu, osim kad bas mora, kao neizbezni fakat.
Sve gore navedeno je veci problem od povratka Pavkova.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
fare
Posts: 2842
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: Transferi

Post by fare »

Deep Purple wrote: Wed Feb 14, 2024 3:34 pm
hvylarn wrote: Wed Feb 14, 2024 3:21 pm Samo da pitam.. Rekreativac Kajević, sa nama li je ili koji je njegov status?

I jel se zna kolike su otkupne klauzule za India i Njegoša? Se negde to spominjalo?
Koliko sam ja upoznat Kajeviću se traži(o) klub.

Za India je ako se ne varam 250k eur a za Njegoša ne znam.

Mislim da će i jedan i drugi biti otkupljeni, nema razloga da ne bude tako. Indio vredi te novce, za Njegoša ne znam koliko ga cene (finansijski) i kakav je dogovor ali ako je klauzula obaveznog otkupa u pitanju onda je i neka cena koja nam odgovara platežno. Nisam gledao meč sa Mladosti osim zadnjeg minuta i pregleda pa ne znam kako je Njegoš odigrao ali znam da Njegoš ima kvaliteta i da će pokazati iste u našem dresu.

Što se tiče Pavkova nikada ga nisam gotivio, mislim da je napravio bolju karijeru u odnosu na to kakav je fudbaler.
Znam da nije prvi put da nam se nudi i da bi želeo da se vrati kod nas. Svakako to ne znači da Pavkov nije fudbaler sa 10+ golova u sezoni ali mislim da može neko bolje rešenje da se nađe usled Bolingijevih zdrastvenih problema, ja sam svakako bio ubeđen da bi Bolingi strpao bez problema 10+ minimum golova pa je šteta i sa fudbalske tačke gledišta osim i sa ljudske što mu se to sa zdravljem desilo.

A što se tiče povratnika koji su bili kod cigana jedino bih ja lično dovodio Katai-a jer on bi vratio brat bratu mnogo ljudi na stadion, ne proslavlja golove protiv nas, ima kvalitet a i iskreno tata je fudbala za ovu ligu a i onako je neki Teo fazon bez emocija pa msm da je njemu svejedno gde igra.
Pa mogla bi se i uprava oglasiti povodom Bolingija kakvo je stanje oće igrati neće igrati kakvo mu je zdravstveno stanje stvarno su momka zanemarili totalno .
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9889
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Transferi

Post by Voja »

Turija wrote: Wed Feb 14, 2024 4:41 pm Mogao bih sve potpisati, ali me stalno muci to, da on nije otisao iz Vose sto je zeleo.
Po ovoj logici onda je zvezda najvoljeniji klub na svetu, jer u zadnjih 7-8 godina nijedan igrac (posebnu strnaci) ne odlzae iz nje sto su zeleli (dobra plata). I logicno je ako iz Celareva dodjes u Vosu, da ne zelis da odes, samo ako blizanci nisu u pitanju. Al opet kazem, prvo se zalazem za kvalitet
Image
User avatar
slanobarac
Posts: 3606
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by slanobarac »

@Turija
Pronađi razliku:
slanobarac - Veljko Simić
Turija - Dušan Tadić
:mrgreen:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Djisa
Posts: 1230
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Transferi

Post by Djisa »

slanobarac wrote: Tue Feb 13, 2024 4:50 pm Ovi mogu sve. Pa i da ga dovedu. A tribina bi ga svakim dodirom lopte mogla izviždati. I to je onda kraj. Ismeješ i njega i one što su ga doveli.
E jednom i da se ja slozim s tobom! :cheers:
Kup je nas!
User avatar
Turija
Posts: 10800
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

slanobarac wrote: Wed Feb 14, 2024 6:39 pm @Turija
Pronađi razliku:
slanobarac - Veljko Simić
Turija - Dušan Tadić
:mrgreen:
Svako od nas dvojice ima svoje zasto i zato. To je razlika.
S tim, sto je Tadic, i sa tako malo energije, doprineo vise rezultatima Vose, nego Simic sa punom.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
slanobarac
Posts: 3606
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by slanobarac »

Djisa wrote: Wed Feb 14, 2024 9:25 pm
slanobarac wrote: Tue Feb 13, 2024 4:50 pm Ovi mogu sve. Pa i da ga dovedu. A tribina bi ga svakim dodirom lopte mogla izviždati. I to je onda kraj. Ismeješ i njega i one što su ga doveli.
E jednom i da se ja slozim s tobom! :cheers:
Eto vidiš. I šta ti fali? :cheers:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
vdn slaninar
Posts: 1035
Joined: Fri Mar 30, 2012 9:46 am

Re: Transferi

Post by vdn slaninar »

Тадић за Војводину 97 мечева 27 голова 17 асистенција
У првенству 89 мечева 26 голова 17 асистенција
Ја би волео да имамо увек овако безвољне играче.
Мислим да је овај форум последње место где ће се чути лоша реч за Тадића,нашег највећег фудбалера последњих 30 година,капитен и главни играч Србије годинама.
Post Reply