26. kolo: VOJVODINA - Novi Pazar 1:0 (0:0)

Locked
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3981
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: 26. kolo: VOJVODINA - Novi Pazar 1:0 (0:0)

Post by Rabba »

vdn slaninar wrote: Sun Mar 17, 2024 11:00 am Матеус много више учествује у повезивању наше игре,преношењу лопте из одбране у напад,док Петровић је много чвршћи у дефанзиви
Bukvalno si zamenio imena dva igrača. Mateus sa loptom u nogama tragičan ali doprinos koji ima u defanzivi i defanzivnom pozicioniranju su bukvalno nemerljivi. Petrović igrač koji može da prenese, povuče i da upotrebljiv pas u začetku akcije. Pisao sam gomilu puta, moraju obojica u 11, Mateus na 6, Njegoš na 8.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1389
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm

Re: 26. kolo: VOJVODINA - Novi Pazar 1:0 (0:0)

Post by Uvek sa tobom »

Rabba wrote: Sun Mar 17, 2024 11:08 am Pisao sam gomilu puta, moraju obojica u 11, Mateus na 6, Njegoš na 8.
Ово само тренер изгледа не види...
УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4818
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 26. kolo: VOJVODINA - Novi Pazar 1:0 (0:0)

Post by gospodinFKV »

hvylarn wrote: Sun Mar 17, 2024 10:28 am
E, tako se gospodski docekuje rival. :lala:

Pogledah snimak.
Celokupan utisak: Ova ekipa vapi za Bolingijem.
User avatar
Maki
Posts: 1131
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: 26. kolo: VOJVODINA - Novi Pazar 1:0 (0:0)

Post by Maki »

Meni je sa tribine izgledalo da smo startovali sa 4-4-2, samo to ne može da funkcioniše kada ti je na desnom krilu UN. To mesto kada nema Radulovića vapi za Kembelom i da vidiš kako bi se Vukanović i Ivanović nadavali golova. Ovako svaku šansu moraju sami da stvore, osim ako im Seri ili Zukić ne stvore zicer.
User avatar
Salvador
Posts: 1078
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Re: 26. kolo: VOJVODINA - Novi Pazar 1:0 (0:0)

Post by Salvador »

Nosim vrlo pozitivan utisak od sinoć.
Prvo zato što je ceo tim ozbiljnije ušao u meč nego obično, videla se od starta želja za pobedom i neka psihološka kompaktnost.
Većina stvari je već rečeno ali bih da i ja dodam svojih pet centi:
Seri je očigledno klasa iznad, čoveku kada se da lopta praktično znaš da je neće izgubiti i da će nešto korisno
da napravi (uporediti sa učinkom bivšeg kapitena).
Vukanović odigrao odlično (sve je već napisano u prethodnim postovima), takođe Korać, Bjeković, Đorđević (koji mora biti prva opcija za levog beka), Jovanović su mi ostavili baš dobar utisak, a realno dobri bili i svi ostali.
Zukić se trudio i povezivao po sredini, velika šteta što nije pogodio one velike šanse (mislim da je to posledica psihičke nesigurnosti jer mu nije zagarantovano mesto u prvoj postavi, što mislim da mu pripada i po igri i po kapitenstvu), ali idemo dalje.
Slažem se da bi bilo najbolje da su Mateus i Njegoš na 6 i 8, Zuka na 10, Radulović i Seri po krilima.
Sve u svemu, dobra partija i velika tri boda, mada mora se poraditi na efikasnosti jer su nas promašaji mogli skupo koštati.
Takođe što je ovde već rečeno, ima tu dosta prostora za uigravanjem u sredini, ali imaju pauzu pa neka vežbaju.

I na kraju, odlična atmosfera na zapadu i severu.
User avatar
Turija
Posts: 10717
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 26. kolo: VOJVODINA - Novi Pazar 1:0 (0:0)

Post by Turija »

Rabba wrote: Sun Mar 17, 2024 11:08 am
vdn slaninar wrote: Sun Mar 17, 2024 11:00 am Матеус много више учествује у повезивању наше игре,преношењу лопте из одбране у напад,док Петровић је много чвршћи у дефанзиви
Bukvalno si zamenio imena dva igrača. Mateus sa loptom u nogama tragičan ali doprinos koji ima u defanzivi i defanzivnom pozicioniranju su bukvalno nemerljivi. Petrović igrač koji može da prenese, povuče i da upotrebljiv pas u začetku akcije. Pisao sam gomilu puta, moraju obojica u 11, Mateus na 6, Njegoš na 8.
Po meni, obojica ste u pravu, zavisi sta se gleda i iz kog ugla.
Tacno je da Mateus vise povezuje nasu igru i prenosi loptu u napad, jer se brzo oslobadja lopte na pravi nacin i ubrzava igru. Nema dobar dugi pas, ali da i to ima, onda ne bi igrao u Vosi. Vrlo dobar je i defanzivno, zato ga nasi treneri i upropstavaju i usporavaju u razvoju, time sto ga gledaju i kao pomocnog stopera.

Njegos Petrovic ( po zvezdinim navijacima, zvani ,,vrati loptu nazad"), ima bolji dugi pas, ali puno vuce loptu i usporava napad.
Defazivno je nesto agresivniji od Mateusa, ali ne i bolji. Imao daleko vise kikseva od Mateusa iz kojih smo dobijali golove, pa je opet bio starter na svakoj utakmici. Sad je dao gol, pa ga slavimo, a dao je i Mateus vise, pa je pocinjao ovog proleca sa klupe.

Velika greska i velik minus Bandovicu ( prvi sa moje strane - do sada sam bio uzdrzan u povodu mnogih kritika upucenih treneru, jer sam smatrao da je prerano).
To sto je sinoc Bandovic ostavio Mateusa na klupi na pocetku, a i do kraja utakmice - TO SE NE RADI, pogotovo sto je Mateus jesenas bio, mozda, i ponajbolji igrac u jesenjoj polusezoni. Skroz nepedagoski, ako je to bila kazna za kiks protiv Vozdovca? Cak i da nije kazna, ona se tako shvata.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Savcic Luka
Posts: 356
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: 26. kolo: VOJVODINA - Novi Pazar, subota 20.00

Post by Savcic Luka »

Savcic Luka wrote: Fri Mar 15, 2024 7:30 pm Upravo sreo Campbell-a i Gurama. Kontama da ni Norman onda nije u protokolu za sutra.
Očigledno da nisam video Normana, već nekog iz plejade naše crne braće :D
User avatar
Deep Purple
Posts: 3900
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 26. kolo: VOJVODINA - Novi Pazar 1:0 (0:0)

Post by Deep Purple »

Bandović je juče dobio utakmicu postavkom u drugom poluvremenu. Razbio je Pazar u drugom delu i ugušio ih u odnosu na prvi deo. Svakako mislim da je Šćepović postigao gol da on ne bi bio priznat jer mislim da su dva faula prethodila toj šansi ali generalno jako zrelo drugo poluvreme. Nama fali najviše fluidnost i kretanje bez lopte na ovakvoj postavci igre gde se teži posedu lopte ali to ne ide tako lako i potrebno je dosta rada na tom polju, jer eto videli smo probleme sinoć kada se Sery udvoji a ekipa protiv koje igramo stoji u niskom bloku. Matić nas je lepo skautirao i generalno protiv nas na Karađorđu ekipe mogu samo tako do bodova ne računajući blizance i možda Tsc nas niko ne može putem konstantnog poseda lopte da pritisne. Mada iskreno mislim da ni partizan ne može protiv nas na Karađorđu da kontroliše posed lopte. Mi imamo druge probleme u igri a posed i kontrola lopte u našem posedu nisu toliki problem koliko ta defanzivna tranzicija i prostor koji protivnici dobijaju prilikom izgubljenih naših lopti i prilikom kontra napada mada to je takav stil igre koji i nosi dosta odgovornosti u igri i generalno je rizičniji ali mora još mnogo da se radi na tim stvarima. Ima tu lepih kontura ali je još daleko od onoga što ja generalno mislim da ovaj tim može da pruža.
Last edited by Deep Purple on Sun Mar 17, 2024 12:27 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1389
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm

Re: 26. kolo: VOJVODINA - Novi Pazar 1:0 (0:0)

Post by Uvek sa tobom »

Видим да доста људи хвали Јовановића, ал у једној ситуацији нас је могао коштати озбиљне контре, јако је слаб у дуелу, а притом му судије ништа не свирају, слажем се са вама да је у напад унео живости, ал мора још доста да ради на снази и дуел игри и мислим да зато добија тако мало минута.
УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
User avatar
Deep Purple
Posts: 3900
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 26. kolo: VOJVODINA - Novi Pazar 1:0 (0:0)

Post by Deep Purple »

Uvek sa tobom wrote: Sun Mar 17, 2024 12:27 pm Видим да доста људи хвали Јовановића, ал у једној ситуацији нас је могао коштати озбиљне контре, јако је слаб у дуелу, а притом му судије ништа не свирају, слажем се са вама да је у напад унео живости, ал мора још доста да ради на снази и дуел игри и мислим да зато добија тако мало минута.
Mali Lane mora da ima bar poluvreme na Karađorđu jednostavno, na gostovanjima u zavisnosti od utakkice do utakmice ali na domaćem terenu jednostavno mora da ima minute, normalno je da greši, normalno je da ga vuče lopta, on je još dete. Tek će se on adaptirati na profesionalno fudbal koji nosi odgovornost ali ko je sve dobijao minute kod nas mali Lane mora biti investicija i neko ko se trpi pogotovo što se vidi da hoće, može i zna. Sada treba da se priprema za sledeću sezonu gde će mu se pružiti šansa da od prvog minuta počinje mečeve.

Još samo jedna stvar mene Ivanović baš lako iznervira dok ga gledam ali taj dečko ulazi u šanse konstantno, dobar je fizički i nekako verujem da on može biti itekako igrač za super ligu sa 10-15 golova po sezoni i treba da dobija priliku kad god se ukaže prilika. Ivanović samo posvećeno da radi i popravlja te nedostatke u igri i ja stvarno verujem u njegove kvalitete. Bolje njega da gledamo nego Pavkova i slične, bez uvrede ali pred malim je budućnost.
User avatar
Turija
Posts: 10717
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 26. kolo: VOJVODINA - Novi Pazar 1:0 (0:0)

Post by Turija »

Vidi @ Deep, mi stalno nekog cekamo, vec, a da ne preteram, 20+ godina. I kad ga, iole, docekamo, onda ga Kub proda, kao poluproizvod. Zato smo tu gde smo.

Ja nisam za cekanje, ni Zukica, ni Topica.., ni sad npr. Ivanovica.
Nama trebaju igraci tipa Seri. A, i njega cemo, verovatno, prodati kao npr. Cumica.

Nema nista od Vose, jos puno godina. U pravu je Mateus sa objavom na Instagramu. Ovaj klub ne moze da stavi godinama ni sijalicu u WC-u, a ne nesto vise.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
N13
Posts: 2054
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 26. kolo: VOJVODINA - Novi Pazar 1:0 (0:0)

Post by N13 »

Necu puno komentarisati, posto sam utakmocu gledao 'usput', sto bi se reklo jednim okom.

Ali dve stvari moram izdvojiti.

Buduci da sam uvek bio jedan od najvecih Bjekovicevih kriticara ovde, kada napreduje, moram ga pohvaliti. Poslednje 3 utakmice je odigrao na daleko visem nivou nego ranije. I dalje tu ima nekih losih momenata, pre svega defanzivno, ali sve u svemu, vidi se napredak. Mozda mu je legao Bandovic.

Druga stvar, pozitivno me iznenadila Njegoseva proslava gola. Obicno kada se igrac posle epizode u inostranstvu vrati ovde, nema tog zara, jer je u svojoj glavi prevazisao ovu ligu, smatra da je korak nazad u karijeri. Kod Njegosa ipak drugacije. Kao malo dete se radovao... kao da je oduvek ovde. Ne znam, bas me pozitivno iznenadilo sto je tako emotivno proslavio gol.
draganas
Posts: 195
Joined: Thu Sep 15, 2016 2:44 pm

Re: 26. kolo: VOJVODINA - Novi Pazar 1:0 (0:0)

Post by draganas »

Vežemo tri pobede; sasvim korektan raspored do kraja; pauza da se ekipa još više poveže i neko ga šilji na najboljem igraču jesenas.

Toliko da se ovaj oglasi objavom o lošim ljudima, dakle nije tu samo klupa, nešto je malo više.

- takav smo klub danas.
Savcic Luka
Posts: 356
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: 26. kolo: VOJVODINA - Novi Pazar 1:0 (0:0)

Post by Savcic Luka »

Turija wrote: Sun Mar 17, 2024 11:53 am
Rabba wrote: Sun Mar 17, 2024 11:08 am
vdn slaninar wrote: Sun Mar 17, 2024 11:00 am Матеус много више учествује у повезивању наше игре,преношењу лопте из одбране у напад,док Петровић је много чвршћи у дефанзиви
Bukvalno si zamenio imena dva igrača. Mateus sa loptom u nogama tragičan ali doprinos koji ima u defanzivi i defanzivnom pozicioniranju su bukvalno nemerljivi. Petrović igrač koji može da prenese, povuče i da upotrebljiv pas u začetku akcije. Pisao sam gomilu puta, moraju obojica u 11, Mateus na 6, Njegoš na 8.
Velika greska i velik minus Bandovicu ( prvi sa moje strane - do sada sam bio uzdrzan u povodu mnogih kritika upucenih treneru, jer sam smatrao da je prerano).
To sto je sinoc Bandovic ostavio Mateusa na klupi na pocetku, a i do kraja utakmice - TO SE NE RADI, pogotovo sto je Mateus jesenas bio, mozda, i ponajbolji igrac u jesenjoj polusezoni. Skroz nepedagoski, ako je to bila kazna za kiks protiv Vozdovca? Cak i da nije kazna, ona se tako shvata.
Saglasan sa ovim, a i sa Rabbinom izlaganjem.

@Deep
Vezano za upis iz topica “Prvi tim”, za svakog našeg igrača se može naći bolji. Pitanje je kontinuiteta i stvaranja tima. E sad, ako on ne želi to je druga stvar, ali ja nisam stekao taj utisak i mislim da je juče bilo mesta za njega u prvih 11. Kao što kaže Rabba, Zuka se automatski spušta napred, dok je juče celo prvo pulvreme išao nazad po loptu.

@N13
Delim utisak za radovanje. Lepo je bilo. Mislim da je jedan od razloga i što je i njemu malo laknulo posle kikseva koje je imao.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3861
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: 26. kolo: VOJVODINA - Novi Pazar 1:0 (0:0)

Post by Red Marquis »

Vrlo malo negativnog juče, što je retkost. Uroš Nikolić opet bez ikakvog učinka, i moram priznati da ja jednostavno više ne bi imao strpljenja za Ivanovića, čovek jednostavno nije da nema sreće, već jednostavno ne ume klinički da završava šanse, a to je sve što centarfor treba/mora da radi.

Ostalo sve dobro, borbenost na nivou, ne samo u poslednjih 20 minuta kad škripi rezultat kako smo navikli godinama. Atmosfera vrlo dobra, istorijsko vezanje tri pobede :D Što se mene tiče, uopšte ne mora da se forsira neko dovlačenje publike pošto smo ionako poznati da uvek ukakimo kad su besplatni ulazi ili sitna lova. Juče nas je bilo dovoljno da im dignemo moral, a taman nedovoljno da im ne nabijemo dodatni pritisak. Zapad sjajan, a pohvale i severu koji je bio koncentrisan na ono na šta i treba i bez neke ikonografije i pesama koje često smo čuli s pazarcima.

I naravno, kad god počnemo da ličimo na nešto dođe pauza :roll:
Io odio Belgrado
Locked