27. kolo: Radnik - VOJVODINA 0:4 (0:3)

Locked
User avatar
Mare_Liman
Posts: 963
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: 27. kolo: Radnik - VOJVODINA 0:4 (0:3)

Post by Mare_Liman »

Turija wrote: Sat Mar 30, 2024 12:02 pm
Mare_Liman wrote: Sat Mar 30, 2024 10:38 am Јебеш му матер, 4 везане, уместо да спустиш бар сад за дерби запад 500, исток 300, стадион ти буде крцат, на крилима навијача и атмосфере добијеш конкурента, још ако ђаволи киксају избијеш и на 4. место ти опет ставиш 800 и 500, свакако очекујем крцат запад и исток, нема изговора !
Slazem se.

Cene karata za Zapad treba da budu razlicite za svaku utakmicu.
Jer, svaki protivnik je razlicit od imena kluba, do znacaja te utakmice za Vosu.

Mene sada interesuje, da li smo skuplji sa ulaznicama od zvezdinih i partizanovih karata na obicnim superligaskim utakmicama?
Сад сам гледао, циганима запад 100 динара мање, исток иста цена, мада је свакако разлика између нашег и њиховог истока огромна, гробарима од кад југ бојкотује све је нешто измешано колико сам успео да видим,ево данас против Спартака су исток и запад ваљда 800, ал кад су биле битне утакмице знам да је некад био бесплатан улаз а некад 200 динара за све трибине, свакако не треба се поредити с њима, зна се ко долази код њих на стадион, а ко кад нас, за овакву утакмицу сигурно да је требало бити 500-300, 300 и 200 динара мање њима ништа не значи, овако би неког изашао запад 1500 или 2000 кад би водио и остале чланове породице, кумове, пријатеље итд итд,а овако ће изаћи 2400 или 3200 што је реално гледано превише за тако битну утакмицу, опет иде она прича сезонских, да ми смо обезбеђени, ми смо узели, узећемо без обзира какво стање у клубу било, који год био на табели, али требаш ти привући људе на стадион, дођу, буду редовни, узму и они сезонску, овако пола њих види карту 800 динара, опет неког и поведу озбиљан трошак, а то за овакву битну утакмицу где нема противничких навијача је стварно беспотребно, уместо да се гледа да нас буде што више, да се подрже момци после 4 везане победе у веома битној утакмици, гледа се џеп...
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
User avatar
Turija
Posts: 10674
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 27. kolo: Radnik - VOJVODINA 0:4 (0:3)

Post by Turija »

Mare_Liman wrote: Sat Mar 30, 2024 12:36 pm
Turija wrote: Sat Mar 30, 2024 12:02 pm
Mare_Liman wrote: Sat Mar 30, 2024 10:38 am Јебеш му матер, 4 везане, уместо да спустиш бар сад за дерби запад 500, исток 300, стадион ти буде крцат, на крилима навијача и атмосфере добијеш конкурента, још ако ђаволи киксају избијеш и на 4. место ти опет ставиш 800 и 500, свакако очекујем крцат запад и исток, нема изговора !
Slazem se.

Cene karata za Zapad treba da budu razlicite za svaku utakmicu.
Jer, svaki protivnik je razlicit od imena kluba, do znacaja te utakmice za Vosu.

Mene sada interesuje, da li smo skuplji sa ulaznicama od zvezdinih i partizanovih karata na obicnim superligaskim utakmicama?
Сад сам гледао, циганима запад 100 динара мање, исток иста цена, мада је свакако разлика између нашег и њиховог истока огромна, гробарима од кад југ бојкотује све је нешто измешано колико сам успео да видим,ево данас против Спартака су исток и запад ваљда 800, ал кад су биле битне утакмице знам да је некад био бесплатан улаз а некад 200 динара за све трибине, свакако не треба се поредити с њима, зна се ко долази код њих на стадион, а ко кад нас, за овакву утакмицу сигурно да је требало бити 500-300, 300 и 200 динара мање њима ништа не значи, овако би неког изашао запад 1500 или 2000 кад би водио и остале чланове породице, кумове, пријатеље итд итд,а овако ће изаћи 2400 или 3200 што је реално гледано превише за тако битну утакмицу, опет иде она прича сезонских, да ми смо обезбеђени, ми смо узели, узећемо без обзира какво стање у клубу било, који год био на табели, али требаш ти привући људе на стадион, дођу, буду редовни, узму и они сезонску, овако пола њих види карту 800 динара, опет неког и поведу озбиљан трошак, а то за овакву битну утакмицу где нема противничких навијача је стварно беспотребно, уместо да се гледа да нас буде што више, да се подрже момци после 4 везане победе у веома битној утакмици, гледа се џеп...
Tako je!

Ne treba podrzavati nesto, sto nije uredu, samo zato sto volimo Vosu.
U Beogradu su mnogo vece plate na svim nivoima, tako da se ne zanosite samo sa novosadskim ITjem i politickim funkcijama (i one su manje nego u Bg.)
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
N13
Posts: 2036
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 27. kolo: Radnik - VOJVODINA 0:4 (0:3)

Post by N13 »

Ovo je zapravo mnogo dublja tema od same cene.

800 dinara za mozda mec sezone nije puno. Tih 800 dinara je potpuno ekvivalentno (po vrednosti) 400 dinara koliko je kostala ulaznica pre 10 godina. Jednostavno, vrednost novca opada, cena mora rasti.
Druga stvar je malo nas razmazeni mentalitet i los standard. Svuda u svetu je pravila bitnija utakmica, vise publike, veca cena ulaznice. Kod nas se ocekuje obrnuto, na bitnije utakmice besplatan ili simbolicna cena, jer ljudi zele da dodju. Za manje bitne utakmice moze skuplja cena, jer ce svakako utakmicu gledati na TV. Malo apsurdno, i taj mentalitet bi trebalo menjati.
Drugo, los standard, pa 800 dinara deluje puno. Slazem se, ali tu ne treba leciti posledicu, vec uzrok, a uzrok je na drugoj adresu, pa ne bih o tome.

E sad sa druge strane, cinjenica je, verovatno, da bi za nekih 20% stadion bio puniji u utorak, kada bi npr bio besplatan ulaz. U utakmica jeste bitna, pa bi igracima sigurno dobro doslo tih dodatnih 20% navijaca. Klub mora tu da vaga, da se odredi takva cena ulaznice gde stadion biti solidno popunjen, a opet da se nesto zaradi od toga.

I treca stvar, mozda i najbitnija - sezonske ulaznice. Po mom misljenju trenutni koncept sezonskih ulaznica je prevazidjen. Dzabe ja imam sezonsku, ako hocu da povedem na utakmicu kumove, goste, decu, zenu, sestrice. Sezonska ulaznica ne sme biti samo parce plastike. U ovom periodu 21. veka to mora biti sve unapredjeno. Sezonska ulaznica mora biti jedan tip smart kartice. Na njoj treba da postoji kredit (i prepaid i postpaid varijanta), i da se tim kreditom kupuju dodatne ulaznice za te clanove porodice, po simbolicnim cenama (50 dinara po dodatnom clanu na primer). Tako bi vlasnika sezonske karte dolazak sa cetvoroclanom porodicom na utakmicu konstao 150 dinara. To bi verovatno podstaklo i mnogo vecu prodaju sezonskih karata, pa bi eventualno za odredjene utakmice (jasno koje) moglo da se kaze da je ulazak na zapad i istok moguc samo uz sezonsku ulaznicu. Takodje, treba da postoji i citac sezonskih karata na ulazu, sa evidencijom dolazaka na utakmice, pa najredovnijim gledaocima na kraju sezone poslati i poklone. Ali izgleda da je sve to naucna fantastika za nas.
User avatar
Turija
Posts: 10674
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 27. kolo: Radnik - VOJVODINA 0:4 (0:3)

Post by Turija »

Moram da primetim jos i ovo, a u vezi poredjenja sa cenom 2 piva u kaficu u NS. Da li se sve racuna samo sa Novosadjanima, kao gledaocima i navijacima? Koliko je tih piva, ako neko hoce da dodje na utakmicu iz cele APV, pa i sire, gde Vojvodina ima navijace?
Oni se, uvek, nekako zaborave ( daleko od ociju, daleko od srca).

Koliko Vosa ima prodatog kapaciteta stadiona sa sezonskim kartama?
Ako ga nema 60-70% prodatog sa sezonskim kartama, ( a, verujem ni 10%), onda mora da privlaci navijace na svaki moguci nacin, a pogotovo kad igracima treba snaznija podrska.

Porediti se sa Zapadnom Evropom je besmisleno, po bilo kojem kriterijumu. A pogotovo, kad znamo kako kod nas funkcionise fudbal i takmicenje i organizacija klubova.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Firma kej
Posts: 170
Joined: Tue Apr 04, 2023 12:34 pm

Re: 27. kolo: Radnik - VOJVODINA 0:4 (0:3)

Post by Firma kej »

Prijatelji kupite šal i imate besplatno na istoku čemu problem i čemu ljutnja za cenu
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1367
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm

Re: 27. kolo: Radnik - VOJVODINA 0:4 (0:3)

Post by Uvek sa tobom »

Мислим да од тога да се неко натера да купи сезонску овом ценом карата, нема леба, тај ко долази некад на стадион са купљеном картом жели да види пре свега добар фудбал, а кад то буде видео константно онда ће да се одлучи и да купи сезонску, причам о овим нормалним људима, не о нама :mrgreen:

Ми треба да привучемо те људе који ето некад осете тренутак и дођу да подрже клуб, нпр. пар другара који генерално слабо прате нашу лигу ме је звало хоће да иду у уторак осетили су тренутак, дерби кола, воле Вошу, Новосађани су. Ми да констатно добро играмо, да имамо нормалан стадион, да играмо Европу сигуран сам да би ме звали да питају где да купе СЕЗОНСКУ КАРТУ!

Ово сам се надовезао за приче о Сезонским картама, то је била поента мог обраћања. Исток је бесплатан па је бесплатан, отуд нема разлога за нечије не појављивање. Свако ко иоле симпатише Вошу има неко обележје.

Видимо се у уторак на стадиону, сијалица за Запад! :cheers:
УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
User avatar
Mare_Liman
Posts: 963
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: 27. kolo: Radnik - VOJVODINA 0:4 (0:3)

Post by Mare_Liman »

Firma kej wrote: Sat Mar 30, 2024 3:12 pm Prijatelji kupite šal i imate besplatno na istoku čemu problem i čemu ljutnja za cenu
Нема никакве љутње, негодују људи који имају сезонску ко зна колико година, љутња је што опет та сезонска нема неку "величину" ко што је Н13 написао изнад, вамо су нам ове ствари океј и правдају се, а после се бунимо што нам на западу мања половина циганија и гробари, ево пример, неко хоће да доведе дете, кума, друга, не може да приушти и детету карту, а можда би баш био велик сланинар, фирмаш, ко зна, овако у школи га навлаче другари да навија за неког од близанаца и један навијач мање, мислим глуп пример, ал поента је баш та повластица за сезонске, једна карта бонус бесплатно да доведеш неког, поготово ко што је против цигана било, одмах резултат, да су цигани били само на првом сектору и нешто мало другог, кад смо дали гол буквално до другог сектора су сви били на ногама, поред те неке повластице управа треба да пронађе баланс, ко што је свуда у свету и што је неко горе писао за дерије и веће утакмице углавном већа цена карата, већа заинтересованст итд. Океј, ал не можеш ти против рецимо Лучана ставити 800 и 500 и против Чукаричког, тако никако нећеш привући навијаче на стадион, колико Хајдукови навијачи имају чланова, купљених сезонских итд, ми морамо привлачити људе да долазе на стадион и тако ми добијамо људе који ће куповати исте те сезонске, којима ће Воша испрати мозак ко нама, овако да 3000 против Лучана или неког од екипа из доњег дела табеле, где види апсолутно 0 фудбала, смрзне се, па логично да следећи пут неће дати толико и ако је дерби... Треба наћи неки баланс што се цене тиче јер опет ми нисмо близанци да долазе људи из свих делова Србије, а и опет они имају толико акција, бесплатних улаза, бесплатних улаза за децу испод 14 година итд. , а баш ко што је неко написао горе шта да жели да дође неко из неког мањег места у Војводини, он сигунро нема 3000 да доведе породицу на стадион... Бесплатан улаз за децу испод 14 година, једна бесплатна карта бонус за особу која има сезонску ил нешто, сигурно би се одразило ко што се то да ко има обележја може бесплатно на исток, прошле године на почетку сезоне стално добро попуњен исток и то људи углавном у неком од обележја Воше, а не јер је цена карте јефтинија, такве неке акције нам могу само донети у сваком сегменту, никако одузети
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
Savcic Luka
Posts: 338
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: 27. kolo: Radnik - VOJVODINA 0:4 (0:3)

Post by Savcic Luka »

@N13

Zapravo i nije tako duboka tema.

Prvo, cena prati kvalitet. Unazad x godina kvalitet je nizak i to se mnogo više zna nego za 4 vezane pobede i pojačani igrački kadar, tako da računaj da je kvalitet u precepciji ljudi i dalje nizak. A nije ni da nisu u pravu. Mi realno po utakmici vidimo 20-30 minuta dobrog fudbala.

Drugo, cena karte nije samo fudbal već celokupan ugodjaj, a Maki ovde piše da je najjači utisak kad je stavljena sijalica u wc, dok Milan piše da na zapadu još uvek nedostaje. Dalje da ne spominjem.

Treće, cilj je vratiti ljude na stadion. Ako uzmemo prvu i drugu stavku u obzir jasno je da će cilj biti teško ispunjen i da je besplatan ulaz svaku utakmicu.

Tome treba dodati ono što je Turija napisao i jasno je kao dan da je ne cena pogrešna, već pogrešan pristup.

@Firma kej
Prijatelju kome je puno da da 500 dindži sigurno neće kupiti ni značku da bi ušao besplatno jer taj dolazi eventualno 2, maksimalno 4 utakmice u sezoni.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9698
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 27. kolo: Radnik - VOJVODINA 0:4 (0:3)

Post by Voja »

Mislim da su stvari oko dolaska na stadion veoma jasne. Kada ljudi povrate poverenje u klub, i kada tim pocne da igra FUDBAL doci ce ljudi. Nema to veze ni sa cenom ni sa terminima utakmica. A poverenje se ne vraca jednom utakmicom niti sa 4 vezane pobede
Image
User avatar
slanobarac
Posts: 3502
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 27. kolo: Radnik - VOJVODINA 0:4 (0:3)

Post by slanobarac »

Voja wrote: Sat Mar 30, 2024 4:11 pm A poverenje se ne vraca jednom utakmicom niti sa 4 vezane pobede
Samo sa 4 vezane titule. :mrgreen:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Maki
Posts: 1116
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: 27. kolo: Radnik - VOJVODINA 0:4 (0:3)

Post by Maki »

Savcic Luka wrote: Sat Mar 30, 2024 12:25 pm Istok treba da bude skuplji jer imaju sijalicu ili možda i dve! :mrgreen:
Dobro, ali vi na tribini imate stolice, a mi čučavce.
User avatar
Milan
Posts: 4165
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: 27. kolo: Radnik - VOJVODINA 0:4 (0:3)

Post by Milan »

Voja wrote: Sat Mar 30, 2024 4:11 pm Mislim da su stvari oko dolaska na stadion veoma jasne. Kada ljudi povrate poverenje u klub, i kada tim pocne da igra FUDBAL doci ce ljudi. Nema to veze ni sa cenom ni sa terminima utakmica. A poverenje se ne vraca jednom utakmicom niti sa 4 vezane pobede

Bez da shvatiš kao prozivku, ali ti nisi ni u nešto srećnija vremena dolazio, pa me iskreno zanima šta bi, recimo, tebe dovelo na stadion?
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Deep Purple
Posts: 3858
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 27. kolo: Radnik - VOJVODINA 0:4 (0:3)

Post by Deep Purple »

Da nastavim tradiciju (evo četvrta u nizu) , koliko je sve lepše kada Vojvodina pobedi.

Pa da je ne prekidamo bar do kraja regularnog dela :cheers:

Nisam glasao za igrača utakmice jer sam gledao površno utakmicu, bila neka gužva pa nisam mogao da se fokusiram da gledam detalje i onda bolje da ne glasam.
User avatar
Mare_Liman
Posts: 963
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: 27. kolo: Radnik - VOJVODINA 0:4 (0:3)

Post by Mare_Liman »

Deep Purple wrote: Mon Apr 01, 2024 10:28 am Da nastavim tradiciju (evo četvrta u nizu) , koliko je sve lepše kada Vojvodina pobedi.

Pa da je ne prekidamo bar do kraja regularnog dela :cheers:

Nisam glasao za igrača utakmice jer sam gledao površno utakmicu, bila neka gužva pa nisam mogao da se fokusiram da gledam detalje i onda bolje da ne glasam.
Ко ће дочекати уторак 18:30????????? Још ако и то добијемо......... :cheers:
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
Locked