Prvi tim

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1908
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: Prvi tim

Post by Grbavica.021* »

User avatar
Deep Purple
Posts: 3859
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Prvi tim

Post by Deep Purple »

Izdigli smo se baš u poslednjih par nedelja, ponovo se neki optimizam oseti.

Sada će u narednih mesec dana biti vraški teško. Čeka nas gostovanje Tsc-u pa put u Kragujevac i onda cigani da ne idem dalje u raspored. I sve to u sedam dana. A pre toga isto ludački raspored iz kog smo gotovo maksimum izvukli.

Sada svaki fudbaler mora da da svoj maksimum i u slučaju nekih loših rezultata treba imati razumevanja, ništa nam od rasporeda ne ide na ruku a i sami smo krivi jer smo pre ovog rasporeda gde su Bandović i njegova Banda izvukli gotovo maksimum protraćili gotovo ceo prvi deo sezone i sam početak drugog.

Nisam ni sam pametan šta da očekujem u narednom periodu, osim da treba ići iz meča u meč, davati maksimum pa za šta bude dovoljno.

Nakon dugo vremena može se reći da imamo kostur tima oko kojeg se može nešto graditi, kako god da se završi sezona ovde ima dovoljno materija koji se da nadograditi da nemamo više crne rupe u toku sezone pa da izvlačimo fleke na kraju već da konačno u kontinuitetu uzimamo bodove bez sušnih perioda tokom sezone.

Svaki fudbaler će biti potrebam zato i raduje povratak pojedinaca nakon povreda i nadam se što bržem oporavku Giorgbelidzea i U.N jer nam sada svaki pojedinac znači.

Na kraju su i kartoni za Crnomarkovića ispali i odlična stvar jer je dobio odmor koji mu sigurno znači a mi smo opet i bez njegovog izostanka uspeli da pobedimo.

Ne smem ni da zamislim koliko bi prštalo u meču sa ciganima ako bi kojem slučajem pobedili Tsc i ušli u finale kupa.

Verujem da smo konačno kadri i po pitanju kvaliteta da možemo da im pariramo igrački.

Mi smo hiljadu puta bili razočarani nakon visokih očekivanja i ne trebamo opet upadati u tu zamku optimizma.

Treba verovati ali biće svega u narednom periodu i nadam se da iz njega možemo ma kako se završilo izaći podignuta čela.


Samo borbeno !
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9700
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Prvi tim

Post by Voja »

Deep Purple wrote: Tue Apr 16, 2024 8:10 pm ništa nam od rasporeda ne ide na ruku
Zato sto imas sumnju u ovaj tim i njegove mogucnosti. Ne vidim da raspored sa prvih 7 ekipa moze biti bolji ili losiji? Isprsis se pa sta bude, igras kao protiv Vozda, Pazara, TSCa... do zadnje sekunde se ne predajes i verujes u pozitivan rezultat, pobedu, das sve od sebe i niko ti nista prigovoriti nece.
Image
User avatar
Mare_Liman
Posts: 963
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: Prvi tim

Post by Mare_Liman »

Уф, какав спектакл нас очекује у наредних месец-месец ипо, греота би било да ова генерација, екипа, банда, како год, не извуче нешто, да л куп ил европу, имамо у прва 3 кола прве 3 екипе, што донекле и иде и не иде нама на руку, свакако оптимизам због атмосфере и ових последњих месец дана влада, видећемо, на нама, а Бога ми и на управи да против цигана покажемо ко је домаћин на свим трибинама, да се иде момке до краја без обзира на исход, или не дај Боже пораз у Тополи ил нешто слично, подршка до последњег кола, и ако Бог да да за месец ипо дана сабирамо утиске о освојеном купу или 4. позицији на табели, мада што да не и једно и друго... Свакако ко што је и дееп рекао, уз ово, откупљеног матеуса и његоша, доведеш бекове, класичног шпица, и ако зука оде ту десетку која нам фали и имамо чему да се надамо, о задржавању Бандовића не треба дискутовати, само борбено !
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
User avatar
Deep Purple
Posts: 3859
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Prvi tim

Post by Deep Purple »

Voja wrote: Tue Apr 16, 2024 8:55 pm
Deep Purple wrote: Tue Apr 16, 2024 8:10 pm ništa nam od rasporeda ne ide na ruku
Zato sto imas sumnju u ovaj tim i njegove mogucnosti. Ne vidim da raspored sa prvih 7 ekipa moze biti bolji ili losiji? Isprsis se pa sta bude, igras kao protiv Vozda, Pazara, TSCa... do zadnje sekunde se ne predajes i verujes u pozitivan rezultat, pobedu, das sve od sebe i niko ti nista prigovoriti nece.
Vojo što se tiče verovanja u ovaj tim ja sam verovao u preokret sezone posle lošeg otvaranja drugog dela pod Bandovićem tako da ja nisam taj koji me veruje u ovaj tim.

Kada sam rekao da nam ne ide raspored na ruku mislio sam najviše na fizički potrošnju jer smo vezali i vezujemo jedan dugi niz utakmica protiv najkvitetnijih rivala u ligi plus u kupu gde smo gostovali i gde gostujemo protiv veoma kvalitetnih ovosezonskih rivala.

Moj upis se odnosio najviše na nas, da budemo strpljivi i da verujemo u tim kako god da se završi sezona, jer kao što sam iznad napisao prvi put posle x godina verujem da imamo kvalitetan kostur tima.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4790
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Prvi tim

Post by gospodinFKV »

Deep Purple wrote: Tue Apr 16, 2024 9:34 pm prvi put posle x godina verujem da imamo kvalitetan kostur tima
To je pod uslovom da se Njegos i Mateus zapravo otkupe. Prvi kako je krenuo, sve manje vidim sanse da se zadrzi kod nas posle juna, pogotovo ako ne budemo imali neki zapazen rezultat do kraja sezone. Za to moramo delovati prilicno brzo, dok je jos u zaletu, jer ga par golova i dobrih utakmica deli od toga da nam ga mazne neko drugi. Drugog imamo vece sanse da otkupimo, iako ni on nije bas najzadovoljniji ovog proleca.

Pored toga, imamo jos par igraca za koje smatram da cemo morati jako da se borimo. Pre svih, mislim na Serija i Koraca, ali isto tako, ne bih smeo da se kladim da ni za Radulovica i Ivanovica necemo imati ponuda, pogotovo ako spakuju jos po koju dobru partiju.

Imamo jaaaako dobru sansu da dobijemo to sta pises, ali isto tako i visedecenijsko predjasnje iskustvo koje nam kaze da se vrlo lako moze desiti da do toga ne dodje.
User avatar
N13
Posts: 2037
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Prvi tim

Post by N13 »

gospodinFKV wrote: Wed Apr 17, 2024 2:01 pm
Deep Purple wrote: Tue Apr 16, 2024 9:34 pm prvi put posle x godina verujem da imamo kvalitetan kostur tima
To je pod uslovom da se Njegos i Mateus zapravo otkupe. Prvi kako je krenuo, sve manje vidim sanse da se zadrzi kod nas posle juna, pogotovo ako ne budemo imali neki zapazen rezultat do kraja sezone. Za to moramo delovati prilicno brzo, dok je jos u zaletu, jer ga par golova i dobrih utakmica deli od toga da nam ga mazne neko drugi. Drugog imamo vece sanse da otkupimo, iako ni on nije bas najzadovoljniji ovog proleca.
Ako je istina ono sto je pisalo, pozajmica sa pravom otkupa, onda niko ne moze da nam ga mazne, samo se mi pitamo, valjda?
Jedino je pitanje da li mi imamo pare za taj luksuz. Mi nikad nikog nisno otkupili za vise od 100k. Njegos sigurno ima mnogo vecu vrednost.

Za ostalo se slazem, pogotovo sa delom oko Serija i Koraca.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9700
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Prvi tim

Post by Voja »

N13 wrote: Wed Apr 17, 2024 2:06 pm Jedino je pitanje da li mi imamo pare za taj luksuz. Mi nikad nikog nisno otkupili za vise od 100k. Njegos sigurno ima mnogo vecu vrednost.
A pocasni? :) Definitivno ce sledeci prelazni rok pokazati da l smo usmereni ka timu i njegovom jacanju ili ka profitu
Image
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4790
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Prvi tim

Post by gospodinFKV »

N13 wrote: Wed Apr 17, 2024 2:06 pm Ako je istina ono sto je pisalo, pozajmica sa pravom otkupa, onda niko ne moze da nam ga mazne, samo se mi pitamo, valjda?
Mislim da je to sa pravom otkupa po podredjenoj ceni nakon pozajmice, a ne sa pravom prece kupovine.
1892
Posts: 1053
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Prvi tim

Post by 1892 »

gospodinFKV wrote: Wed Apr 17, 2024 4:13 pm
N13 wrote: Wed Apr 17, 2024 2:06 pm Ako je istina ono sto je pisalo, pozajmica sa pravom otkupa, onda niko ne moze da nam ga mazne, samo se mi pitamo, valjda?
Mislim da je to sa pravom otkupa po podredjenoj ceni nakon pozajmice, a ne sa pravom prece kupovine.
Mislim da je ustvari i jedno i drugo. Pretpostavljam da stoji klauzula sa cenom koju ukoliko aktiviramo imamo mogućnost da zaključamo transfer. Ukoliko to nismo dogovorili u Njegoševom slučaju (s obzirom da je poznat našoj struci od ranije) to je ludost. Bez Mateusa bi preživeo. Puno kikseva u ključnim trenucima.
Come on you Reds!
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3967
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Prvi tim

Post by Rabba »

1892 wrote: Wed Apr 17, 2024 4:32 pm Bez Mateusa bi preživeo. Puno kikseva u ključnim trenucima.
Ne bih se složio sa ovim. U prvom delu sezone Mateus Indio je bio faktor sigurnosti u timu, bez njega praktično nismo postojali. Sigurno da odlazak Rosića koji je jedini govorio portugalski i dovođenje Njegoša na njegovu poziciju nikako nisu radili momku u korist, ali reći da ne bi bilo dobro da ostane je baš nepošteno prema njemu. Deluje mi da u njemu možemo da imamo dugogodišnjeg prvotimca i oslonac ekipe, dok se isto ne bi moglo reći za Njegoša, ne jer mu nešto fali, već je igrač koji je sada kvalitetom iznad Voše, što je vidljivo u partijama koje pruža. Tako da se ne bih previše vezivao za Njegoša, brzo će on dalje, možda ne sad na leto, ali ne bi me iznenadilo već na zimu da nastavi dalje. Mateus Indio odaje tu neku harizmu i ima zadovoljavajući kvalitet da ostane kod nas bar 4-5 godina i da raste sa klubom.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4790
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Prvi tim

Post by gospodinFKV »

1892 wrote: Wed Apr 17, 2024 4:32 pm
gospodinFKV wrote: Wed Apr 17, 2024 4:13 pm
N13 wrote: Wed Apr 17, 2024 2:06 pm Ako je istina ono sto je pisalo, pozajmica sa pravom otkupa, onda niko ne moze da nam ga mazne, samo se mi pitamo, valjda?
Mislim da je to sa pravom otkupa po podredjenoj ceni nakon pozajmice, a ne sa pravom prece kupovine.
Mislim da je ustvari i jedno i drugo. Pretpostavljam da stoji klauzula sa cenom koju ukoliko aktiviramo imamo mogućnost da zaključamo transfer. Ukoliko to nismo dogovorili u Njegoševom slučaju (s obzirom da je poznat našoj struci od ranije) to je ludost. Bez Mateusa bi preživeo. Puno kikseva u ključnim trenucima.
Pa da, mislim da se nismo razumeli. To jeste to. Moj upis se odnosio na to da ''pravo otkupa'' ne zakljucava Njegosa samo za nas, vec se najverovatnije odnosi na cifru pod kojom cemo mi konkretno aktivirati transfer. Sto ce reci, dogovorili smo cenu na pocetku pozajmice, i ako je cena tipa 400,000 evra, ne mogu na kraju pozajmice da nam kazu ''E pokidao je kod vas, cena je sada milionce''. S druge strane, neki tim u sred pozajmice moze da kaze ''Eo vam pola miliona'' i da ovi prihvate. Ne znam koje su pojedinosti ugovora, ali pravo otkupa se najcesce odnosi na cenu pod kojom mozemo da aktiviramo transfer ako hocemo. Ako nas neko preduhitri sa vise, mi ga duvamo, osim ako nismo zakljucali pozajmicu sa pravom prece kupovine, u slucaju cega ce oni doci nama prvo sa ''E, Betis je ponudio milionce, ali ako parirate, mi moramo da ga prodamo vama.''
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3967
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Prvi tim

Post by Rabba »

Trebalo bi da se ugovori o pozajmicama prave tako da otkupna klauzula garantuje da ne može niko da "uleti". Dok je kod nas, samo mi možemo da ga otkupimo za dogovorene pare, ali ako istekne pozajmica, a nismo aktivirali otkup, od tog trenutka svako može da ga kupi za tržišnu cenu, koju postavi klub, u ovom slučaju Granada. Jedino što ne znam je šta se dešava u situaciji kad je igrač u poslednjih 6 meseci ugovora sa klubom, jer onda svi imaju prava da razgovaraju sa igračem.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4790
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Prvi tim

Post by gospodinFKV »

Ima i tih varijanti. U principu, pozajmica posle koje sledi otkup moze da bude sta god da se dogovoris, ali najvise tu zavisi od igraca.
Ako Njegos hoce da ostane, nacin ce se naci. Ako Njegos nece da ostane, dzaba svaki dogovor sa klubom, decku ce isteci pozajmica i on ce se vratiti na trziste. Nekad se klub zaje*e u proceni, a igrac eksplodira, pa je prinudjen da ga proda za mnogo manje para nego sto bi dobili kad bi se vratio sa pozajmice i bio stavljen na transfer listu.
Rabba wrote: Wed Apr 17, 2024 5:42 pm Jedino što ne znam je šta se dešava u situaciji kad je igrač u poslednjih 6 meseci ugovora sa klubom, jer onda svi imaju prava da razgovaraju sa igračem.
U tom slucaju ne dogovaras pozajmicu s pravom otkupa, jer ti prakticno nista to ne znaci. U tom slucaju se kockas i verujes igracu na rec da ce u januaru potpisati predugovor s tobom.
User avatar
N13
Posts: 2037
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Prvi tim

Post by N13 »

Mislim da je sve to dosta komplikovanije nego sto mi mislimo.

Iskreno ne verujem da ce neko nuditi velike pare za njegosa. Za nasu ligu vrhunski igrac. Ali u Evropi za takvog tipa igraca se daju pare samo ako je izrazito mlad.
Hocu da kazem dosta klubova (cak i iz liga petice) bi verovatno zelelo Njegosa kod sebe, ali retko ko bi placao otkup za njega, pogotov milionski. Da je slobodan igrac, bila bi sigurno otimacina.

E sad, ono sto mene zanima je Granada. Da li oni mogu da stopiraju transfer, cak i ako mi budemo zeleli da otkupimo po dogovorenoj ceni? Kao u fazonu, odigrao je odlicno kod vas, podigao formu, ipak bismo da ga zadrzimo?

Ako se ne varam, upravo to smo mi uradili sa Sampdorijom i Ivanovicem? Oni su hteli da ga otkupe, ali mi smo to stopirali?
Post Reply